Jump to content


Photo
- - - - -

Kragujevac


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#31 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 01 November 2012 - 19:29

da znam, bio mi prijatelj na toj skupštini - kaže da je izbio haos jer su i jedni i drugi doveli neke svoje ekipe da im čuvaju ledja. Ovi u sredini bili živi precrkli da ne krene da prašti na sve strane. :D

elem, tačno tako - od tog trenutka nezvanično, a nešto kasnije i zvanično puca tikva izmedju njih dvojice.

#32 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 01 November 2012 - 20:12

ne mogu da nadjem neke zamerke Verkovom gradonačelnikovanju, legende koje kruže i ekipa koju oko sebe skuplja ti tera mučninu uz stomak/ - ali, alternativa je nikakva tj narodnjaci i stara socijalistička ekipa koje smo još 96 proterali.


Ih bre, steins, ja kao "naturalizovani" Kragujevčanin čuo sam bar stotinu zamerki od ljudi koje srećem i poznajem. Pa pogledaj samo kakav krš su napravili u Petrovcu i već dve godine mrljave i nikako da završe. Priča kaže da parcijalno finansiraju radove (voda, kanalizacija, put), a u kojoj meri otaljavaju i kad imaju para, možeš samo da zamisliš. Eto ti i put za Bozman i Jovanovac. Godinama nešto "rade"... Osim toga, ona krstača (makar bila i iz privatne donacije) govori da je gradonačelnik posvršavao sve preče obaveze pa od krstače betonske pravi turističku atrakciju. Da li je? Ko je samo jednom gledao Verkov nastup na lokalnoj televiziji, nije mogao da ne primeti njegovu aroganciju i despotsku prirodu. Što se tiče infrastrukture u gradu uopšte, vidi se napredak i drago mi je zbog toga. Ali i tu je primetan stihijski i neplanski rad, pa imamo rugla u centru (ne mislim na masovnu pojavu bahatog parkiranja), neizgrađene trotoare i parkinge, a u Grošnici i Korićanima nove ulice. Sve je to potrebno, tu nema dileme, ali mora se znati redosled i red. Sa Verkom na čelu grada reda neće biti. Zato me ova gungula s policijom ne iznenađuje, mada zaista nisam upućen u razloge i uzroke.

#33 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 01 November 2012 - 20:55

Sad, glede te odbrane vlasti, ne znam, ja je lično ne bi branio /iako ne mogu da nadjem neke zamerke Verkovom gradonačelnikovanju, legende koje kruže i ekipa koju oko sebe skuplja ti tera mučninu uz stomak/ - ali, alternativa je nikakva tj narodnjaci i stara socijalistička ekipa koje smo još 96 proterali.


nisi dobro pročitao moj post. Pišemo isto.

#34 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 01 November 2012 - 21:04

nisi dobro pročitao moj post. Pišemo isto.


Dobro, ali to baš nije isto. Nemati zamerku na nešto ili ne želeti braniti nešto, nisu iste stvari. Više sam se fokusirao na "zamerke", jer mi se čini da sam jednom prilikom pročitao da si iz Kragujevca, pa mi beše čudno da nemaš zamerku, a živiš u gradu. Ja sam letos boravio dva meseca u Kragujevcu i našao sam hm..., brdo zamerki.

Nothing personal indeed.

Mada, možda bi perkos mogao da nam kaže više o policiji, to su mahom njegovi zemljaci. 0:)

Zaista, o čemu se radi u toj gunguli?

#35 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 01 November 2012 - 21:52

Dobro, ali to baš nije isto. Nemati zamerku na nešto ili ne želeti braniti nešto, nisu iste stvari. Više sam se fokusirao na "zamerke", jer mi se čini da sam jednom prilikom pročitao da si iz Kragujevca, pa mi beše čudno da nemaš zamerku, a živiš u gradu. Ja sam letos boravio dva meseca u Kragujevcu i našao sam hm..., brdo zamerki.

Nothing personal indeed.

Mada, možda bi perkos mogao da nam kaže više o policiji, to su mahom njegovi zemljaci. 0:)

Zaista, o čemu se radi u toj gunguli?


ma gde nemam zamerki, imam brdo zamerki - samo kažem da ne vidim neku pismenu alternativu osim naprednjačko-socijalističke.

a moram da dodam da je ipak mnogo toga i uradjeno po KGu. E sad, kako, dal je moglo više u to ne ulazim, prosto, mogu samo da spekulišem, samo konstatujem.

#36 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 01 November 2012 - 23:02

E sad, kako, dal je moglo više u to ne ulazim, prosto, mogu samo da spekulišem, samo konstatujem.


E upravo tu je kvaka. Naravno da je moglo više! Eto, mogao je trotoar, da možeš odgurati dečja kolica do parka, a da ne moraš po drumu obilaziti nepropisno parkirana vozila. Mogao je, a nije. Niti je to, izgleda mi, bilo kome u Kragujevcu problematično. Čak što više, rado će bahato parkirati da nekome drugom zagradi prolaz. Koliko para na trošku budžeta, da se ovaj PROBLEM reši?

O čemu se radi u vezi Verka? Sve što se gradi u KG-u, počev od Fiata do seoskog asfalta u Bukorovcu, može se "staviti na dušu" Verku jer on je imao najveći uticaj i političku odgovornost, u krajnjoj liniji, na izborima dobija podršku za svoju politiku. U normalnoj državi bi ovo trpanje u isti koš seoskog asfalta i fabrike automobila bio apsurd. Ali ne i u Srbiji, ali ne i u Kragujevcu. Ovde se Verko pita za sve, pa i za to ko će biti čistačica u opštini (za rubriku - verovali ili ne). Meni se nameće zaključak da je celokupna administracija i birokratija koju je vaspostavio Verko, duboko centralizovana i personalizovana - baš po njegovoj meri. Kako izgleda, ne i po meri policije.

Ono što zabrinjava, nije Verko, već zatupljenost* građana Kragujevca, koji i ne pokušavaju da se izbore s fatalizmom zvanim "Verko" i energičnije da zahtevaju svoja prava. Cela gradska uprava je leglo korupcije, građani odavno ne započinju bilo kakav poduhvat (građevinski, recimo), a da prethodno ne obezbede "leđa" kod Verka i ekipe. Verovatno je to ta ekipa od koje ti se prevrće želudac. Sve same veze i vezice. Rođačke, kumovske, zemljačke...
I na kraju, reći da se "gradi po KG-u", kao da su to Verkove lične pare, a ne pare na grbaču (na dug tačnije) svih građana Kragujevca, a ne "ulaziti" u suštinu (u konkretne projekte gradskih vlasti, u administriranje gradom, u pljačku i korupciju) - u najmanju ruku je bedasto.

Ali ja sam Novosađanin, u to ne ulazim. ;)

*ne znam kako bi je fizički opis'o

Edited by chilli, 01 November 2012 - 23:23.


#37 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 02 November 2012 - 00:07

ma pazi golubar je težak mafijaš i lopina /urbana legenda kaže da je još po Zastavi šopao lamele pa ga zato pedalirali :D/

meni ide na krasni to pripisivanje stvari koje su odradjene, ali je fakat da jesu odradjene - i moram da se setim razlike od one DOSovske vlasti kada su valjali tri ulice 2 godine i to predstavljali kao izborni uspeh. :D



PS :ajme: Novosadjanin koji zna za Bukurovac - šta je sledeće da će neki Subotičanin da se interesuje za Ramaću... :D :D:D

Edited by steins, 02 November 2012 - 00:09.


#38 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 02 November 2012 - 00:58

PS :ajme: Novosadjanin koji zna za Bukurovac - šta je sledeće da će neki Subotičanin da se interesuje za Ramaću... :D :D :D


A šta fali Ramaći? Kontam da se s Ramaćkih visova vidi cela Gruža ko na dlanu, mada nisam bio. Znam za Bukorovac, ter'o sam bicikli tuda.
A i Subotica je predivan grad, možda najlepši u zemlji. :lala:

#39 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 02 November 2012 - 08:19

A šta fali Ramaći? Kontam da se s Ramaćkih visova vidi cela Gruža ko na dlanu, mada nisam bio. Znam za Bukorovac, ter'o sam bicikli tuda.
A i Subotica je predivan grad, možda najlepši u zemlji. :lala:


ma ništa joj ne fali. moj komšija otale, ni ja nikad nisam bio tamo. (bar ne da se sećam).

a subotica jeste predivan grad - ustvari malo ima gradova po Vojvodini koji ne mogu da ti se svide. :wub:

Edited by steins, 02 November 2012 - 08:20.


#40 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 02 November 2012 - 08:35

Mada, možda bi perkos mogao da nam kaže više o policiji, to su mahom njegovi zemljaci. 0:)

Zaista, o čemu se radi u toj gunguli?


sa policajcima ne pričam iz principa ali od nekih poreznika(isto zemljaci)saznao sam da su dobili naloge odozgo da udare na sve koji iole imaju veze sa lokalnom vlašču jer se sprema napredna opcija da preuzme komandu nad Kragujevcom
lokalna vlast je izabrana voljom građana Kragujevca i to prilično ubedljivo i njena smena uz pomoć policije nije dobar posao

Edited by perkos, 02 November 2012 - 08:35.


#41 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 November 2012 - 17:13

PS :ajme: Novosadjanin koji zna za Bukurovac - šta je sledeće da će neki Subotičanin da se interesuje za Ramaću... :D :D :D


Kako da ne zna, travnati teniski teren, atrakcija :lol:

Sad on topic, mnogo ima stvari koje ne valjaju i koje bi trebalo da se urade, ali stvarno, za standard Srbije, smo metropola u poslednje dve godine. Prolazio sam kroz Nis skorije i ono je tuga, jad i cemer, da se ne uvrede forumasi odatle...

#42 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 02 November 2012 - 22:56

sa policajcima ne pričam iz principa ali od nekih poreznika(isto zemljaci)saznao sam da su dobili naloge odozgo da udare na sve koji iole imaju veze sa lokalnom vlašču jer se sprema napredna opcija da preuzme komandu nad Kragujevcom
lokalna vlast je izabrana voljom građana Kragujevca i to prilično ubedljivo i njena smena uz pomoć policije nije dobar posao


to je to.

#43 Trafalgar

Trafalgar
  • Members
  • 86 posts

Posted 07 May 2013 - 19:08

www.ikragujevac.com/vesti/7108-ko-je-odgovoran-za-put-kragujevac-batocina.html# J*be lud zbunjenog...

#44 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 08 May 2013 - 07:47

Odgovoran je onaj koji je uostalom najodgovorniji za sve što se radi u Kragujevcu. U poslednje vreme se zavukao u mišju rupu i nema ga nigde. Razlog nije ovaj put bez dozvole, već odbijanje molbe jedne kragujevačke porodice za pomoć grada u lečenju njihove teško bolesne devojčice. Devojčica je nažalost preminula, a ovaj bahati despot je verovatno osetio određenu dozu stida zbog toga i častio nas svojim odsustvom iz javnosti.

Inače, tuda sam prošao stotinu puta i nigde ne vidoh suženje sa tri trake u jednu, suženje koje je "opasno za vozače" - kao da su vozači idioti koji ne vide (sasvim ok postavljenu) signalizaciju koja upozorava na prestanak puta rezervisanog za saobraćaj motornih vozila (sa dve, a ne tri trake). Mislim da je ludost rušiti put i već sagrađen nadvožnjak, ali u ludačkoj zemlji na rubu bankrota, ni to me ne bi iznenadilo.



#45 Trafalgar

Trafalgar
  • Members
  • 86 posts

Posted 08 May 2013 - 08:58

Odgovoran je onaj koji je uostalom najodgovorniji za sve što se radi u Kragujevcu. U poslednje vreme se zavukao u mišju rupu i nema ga nigde. Razlog nije ovaj put bez dozvole, već odbijanje molbe jedne kragujevačke porodice za pomoć grada u lečenju njihove teško bolesne devojčice. Devojčica je nažalost preminula, a ovaj bahati despot je verovatno osetio određenu dozu stida zbog toga i častio nas svojim odsustvom iz javnosti.
Inače, tuda sam prošao stotinu puta i nigde ne vidoh suženje sa tri trake u jednu, suženje koje je "opasno za vozače" - kao da su vozači idioti koji ne vide (sasvim ok postavljenu) signalizaciju koja upozorava na prestanak puta rezervisanog za saobraćaj motornih vozila (sa dve, a ne tri trake). Mislim da je ludost rušiti put i već sagrađen nadvožnjak, ali u ludačkoj zemlji na rubu bankrota, ni to me ne bi iznenadilo.



Znam sve to, i sto se tice tog puta, i te devojke iz Iline Vode (kod mene u osnovnu isla) . Sto se nje tice - to je bruka, ne samo grada, vec cele drzave. Ne mogu da shvatim zemlju koja je na pocetku godine odvojilo sredstva za cinimi se 200 besplatnih operacija promene pola, a na decu i mlade tesko bolesne zaboravili u potpunosti. Sto se tice puta, verovatno je Verko stao na zulj centralnoj vlasti (nije prvi put) , pa gledaju kako da ga potkopaju.