Jump to content


Photo
- - - - -

Kragujevac


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 STATUS

STATUS
  • Members
  • 133 posts

Posted 15 May 2009 - 13:54

U poslednjih nekoliko godina Kragujevac belezi porast desavana u gradu, hiper gradnju na svakom cosku, dolazak Fijata, privatizaciju mnogih preduzeca,
pocetak gradnje jednog od najvecih soping centara (Plaza) doduse tretnutno is nekih razloga prekinuti radovi....

Da li to Kragujevac posle toliko godinja nosenja nadimka "Dolina gladi" konacno staje na noge...

Doduse svetska ekonomska kriza drma ceo svet....

ali mislim da je pomak na bolje vise nego ocigledan u ovom gradu.....

Kakvo je vase misljene o Kragujevcu?

:ph34r:

#2 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 15 May 2009 - 14:35

naravno da je pomak i vise nego ocigledan,....cini mi se da je dobro sto ipak postoji kakav takav plan u rastu grada, i da tempo ipak nije prebrz na ustrb ritma i nacina zivota koji je do sada postojao......o veroljubu stevanovicu nemam neko misljenje ali je cinjenica da je to ako ne jedan od najboljih onda jedan od sposobnijih gradonacelnika u historiji Kga......

#3 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 May 2009 - 13:39

u kragujevcu je pre par dana planula, usred noći zgrada Feroteksa, tamo kod pasarele,....suvi centar....iz čista mira......jbga, možda sam ja još uvek pod uticajem insajdera, al mi miriše da će ti skoro da pane neko gradjevinsko zemljište..:), tim pre što je u komšiluku par likova koji se bave nekretninama.....:ph34r:

...videćemo...

#4 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 12 September 2010 - 20:11

U poslednjih nekoliko godina Kragujevac belezi porast desavana u gradu, hiper gradnju na svakom cosku, ...

Porast desavanja u Kragujevcu je i da postoji jeziva gradjevinska mafija u sprezi sa sudom zbog cega je i drzava po 4-i put pred medjunarodnim sudom ali to se krije kao zmija noge. Desavanje su i Indeksovci koji i dalje vladaju pravnim faksom i da glavna karika u korupcionaskom lancu sada radi kao ''visi naucni saradnik'' u nekakvom Institutu (valjda za istrazivanje korupcije kao nauka? -_- ) kao i da Kragujevac ne prima rado ili skoro nikako studente mimo Kragujevacke teritorije. Ove godine od studenata koji su se kandidovali za filoloski u Kragujevcu a nisu iz Kragujevca su krili gde se polaze prijemni dok su studenti iz Kragujevca to znali i pojavili se na vreme. Drugi su zakasnili jer su morali da traze i jedva su nasli. Polagalo se u Opstinskoj zgradi a tamo su studenti iz Kragujevca vec bili prisutni sto znaci da su samo oni bili obavesteni. Na sudu u Kragujevcu niko ne moze da dobije spor i da ravnopravno raspravlja pred sudom ako je opljackan a nije iz Kragujevca. Naravno da Kragujevcani stite sugradjane koji su iz njihovog klana i koji dobro placaju ispod stola. :)

#5 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 29 September 2010 - 11:19

Porast desavanja u Kragujevcu je i da postoji jeziva gradjevinska mafija u sprezi sa sudom zbog cega je i drzava po 4-i put pred medjunarodnim sudom ali to se krije kao zmija noge. Desavanje su i Indeksovci koji i dalje vladaju pravnim faksom i da glavna karika u korupcionaskom lancu sada radi kao ''visi naucni saradnik'' u nekakvom Institutu (valjda za istrazivanje korupcije kao nauka? -_- ) kao i da Kragujevac ne prima rado ili skoro nikako studente mimo Kragujevacke teritorije. Ove godine od studenata koji su se kandidovali za filoloski u Kragujevcu a nisu iz Kragujevca su krili gde se polaze prijemni dok su studenti iz Kragujevca to znali i pojavili se na vreme. Drugi su zakasnili jer su morali da traze i jedva su nasli. Polagalo se u Opstinskoj zgradi a tamo su studenti iz Kragujevca vec bili prisutni sto znaci da su samo oni bili obavesteni. Na sudu u Kragujevcu niko ne moze da dobije spor i da ravnopravno raspravlja pred sudom ako je opljackan a nije iz Kragujevca. Naravno da Kragujevcani stite sugradjane koji su iz njihovog klana i koji dobro placaju ispod stola. :)

čudni su ti kragujevčani, nekad su bili poznati kao gostoprimljivi i rado su primali pridošlice a sad eto lokalpatriote :twak:

#6 zvezdina tvrdjava

zvezdina tvrdjava
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 March 2011 - 07:16

Za mene posle Beograda najbolji grad u Srbiji :ss:Devojke za olimpijadu,nocni zivot na nivou,cak mislim da sam pre par godina u magazinu "CKM" video da je uvrsten u neku kategoriju "32 najbolja evropska grada za provod".Od ovog FIAT-a mislim da se nece ovajditi mnogo Kragujevcana,ali ima dosta potencijala u ostalim biznis kategorijama.Takodje je kolko znam i sajamski grad.

#7 Ksabaras

Ksabaras
  • Members
  • 115 posts

Posted 11 March 2011 - 15:45

Nocni zivot je uvek bio dobar.Sad da li bas za pohvale kroz magazine i casopise ne mogu da sudim a i necu jer bih bio subjektivan kao Kragujevcanin :)
Ono sto Kragujevac definitivno jeste danas je grad u ogromnoj ekspanziji.Ona je i privredna i gradjevinska,sportska,kulturna i kako god jos.Sto je najvaznije promene su i brze i ocigledne.Meni prijatelji koji dolaze u grad kazu da je on promenio lik u zadnjih nekoliko godina u velikoj meri.Ima tu i puno promasaja i izlazenje raznoraznim investitorima u susret i gde se smelo i gde nije ali ipak je puno vise pogodaka i generalna slika je pozitivna.Pomenuo si sajam a on je upravo izgradjen pre par godina i zaziveo je u punom smislu.Ove godine se ocekuje i izgradnja druge sajamske hale u okviru kompleksa,delimicno i uz podrsku nekih Evropskih fondova.
Po meni Kragujevac je danas grad kranova.Toliko se gradi da je nemoguce ispratiti i to ne nekakvih malih objekata vec citavih kompleksa sto stanogradnje sto industrije ili infrastrukture.Interesantno je da je puno stranih investitora.
Recimo Shopping mall "Plaza" se gradi u verovali ili ne tri smene.Posle zastoja od godinu dana zbog "Seke" sada se gradi odlicnim tempom.Objekat ce imati 80 000 m2 sa sedam bioskopa,Fantasy Parkom,kuglanom,bilijar salom,supermarketom i preko 100 raznoraznih "fashion stores" a kako Izraelci kazu bice zastupljeni najbolji modni brendovi.Interesantno je da je prvi objekat koji "Plaza" gradi u Srbiji bas u Kragujevcu iako su zakupili dve lokacije u Beogradu.Evo sta o tome kaze Meger direktor Plaze za Srbiju,posebno deo o misljenu i perspektivama koje Izraelci imaju o Kragujevcu.Predvidjaju mu ubrazan rast i razvoj u narednim godinama ili kako oni kazu "eksploziju".
http://www.skyscrape....php?p=74032641
Takodje jedna druga izraelska kompanija krajem marta krece sa izgraadnjom stambenog kompleksa od 200 stanova u naselju Vasariste.
Sto se upravo stambenih kompleksa tice u zadnje dve godine se gradi ili izgradilo kao za poslednjih dvadeset godina.Kompleks od 360 stanova i 40 lokala pod imenom Smallwill se privodi kraju.Bice u funkciji od maja meseca a izgradjen je za samo godinu dana.U novembru je kompanija Global odpocela gradnju svog stambenog kompleksa od oko 250 stanova koji ce biti gotov do kraja godine.To su samo strani a domacih investitora u stanogradnju je dosta.Zanimljivo je da stranci nisu odustali i pored krize.
Toliko prisustvo stranih investitora prate i hotelijeri.Holiday In je kupio zemljiste za izgradnju hotela i u fazi je dobijanja lokaciske dozvole a Hoteli Kragujevac i Sumarice se generalno i temeljno rekonstruisu.
Ulaganja u infrastrukturu su ogromna i mora se priznati da verovatno ne bi bila tolika da nije Fiata jer se sada zbog Italijana zuri da se grad prlagodi svojoj buducoj poziciji velike proizvodnje i transporta.Autoput ili put prvog reda,kako kome odgovara,od KG do Batocine se radi.Polovina je vec izgradjena delimicno u sest traka(sa zaustavnim,pun profil autoputa) a delimicno u cetiri(bez zaustavnih).Preostalih 9,7 km bice gotovo do kraja godine.Mnogo je gradskih saobracajnica prosireno ili izgradjeno potpuno novih u sirokom profilu sto se mozda i prvo primeti kada se dodje u KG.U narednih tri godine mora biti zavrsen i tunel kroz "Metino brdo" dugacak oko 1,5 km kao deo Juzne obilaznice oko Kragujevca koji ce u sustini voditi pravo do samog Fiata i njegovih komponentasa i izvesti teske kamione iz centra Kragujevca.Do tada moracemo da trpimo veliki broj kamiona u i iz Fiata i neka nam je bog u pomoci do tada 0:)Centar je ionako potpuno zagusen.
Samo gradiliste Fiatove fabrike je trenutno sa 11 kranova koji su non-stop u funkciji i to deluje impresivno.Probajte to zamisliti u glavi,plus saznanje da na gradilistima fabrike ima preko 1000 radnika 150 firmi koje rade na izgradnji.Kompletna stara fabrika se podize za nekih 3 do 8 metara u visinu zbog novih masina,plus nove hale,energana,lakirnica.To je milina videti.Do aprila bice gotovo 80% gradjevinskih radova na starim halama odakle se sele stare masine i useljavaju nove.To sve mora biti gotovo do septembra.Rokovi su strogi i diktiraju ih Italijani.Plus u maju u uzgradnju krecu komponentasi sa svojih 8 fabrika u krugu bivse kasarne Grosnica.Jedva cekam jos i to da vidim :)
Prakticno do marta 2012 godine u Fiatu i komponentasima treba da se zaposli nekoliko hiljada Kragujevcana,plus u Plazi 1500 ljudi i taman da nema vise nikakvog drugog zaposljavanja a ima ga i bice ga,to bi bilo dovoljno da poprilicno izmeni krvnu sliku grada koji je na 190 000 stanovnika(po zadnjem popisu zajedno sa raseljenim sa Kosova) imao preko 20 000 nezaposlenih na evidenciji a realno daleko vise.Do ove godine imali smo uglavnom zaposljavanja u brojnim trgovinskim lancima koji su zapljusnuli grad tipa Merkator,Metro,Delta Park,Tempo,Idea,Tus,Dis i slicni ali malo je bilo posla u industriji,malo proizvodnje.Ovim se to menja i mislim da ce biti poseban impuls.
Dobro je i da se univerzitet razvija,da ima novih studiskh grupa,da je nedavno potpisan ugovor o izgradnji "Centra za maticne celije" u kome ce biti zaposleno dosta strucnjaka iz Srbije i inostranstva a gradice ce ga grad Kragujevac i Vlada Srbije novcem koji je vec odobren iz Evrope.Bice tu i banka maticnih celija pa nasi gradjani nece vise morati da u inostranstvu ostavljaju maticne celije.Centar ce voditi doktor Stojkovic cuveni Leskovacki geneticar.Bice izgradjen do leta 2012 u nastavku zgrade "Medicinskog fakulteta" u Kragujevcu.Takodje uskoro krece izgradnja "Naucno tehnoloskog parka" od preko 9000 m2 na super lokaciji,takodje udruzivanjem sredstava.Grade se i stanovi u takozvanoj "Profesorkoj zgradi" za strucnjake sa univerziteta.
Meni licno najvise pasuje ova sportska :lol: ekspanzija grada.Grad ciji je sport bio u zapecku pre par godina danas ima odbojkase koji su dvostruku uzastopni sampioni drzave,kosarkase u NLB ligi,rukometase u vrhu prve lige i ucesnika celendz kupa(jos smo u igri,cetvrtfinale),sampione drzave u malom fudbalu(Ekonomac),Americkom fudbalu(Veprovi) i prakticno prvoligase u svim mogucim sportovima i muskim i zenskim sto je bilo nezamislivo.Fali samo fudbal ali je Radnicki na dobrom putu da ove sezone izbori plasman u prvu ligu i onda smo i to zavrsili :)
Da napomenem da se zavrsava do kraja godine i zatvoreni "olimpiski bazen" pa krecemo uskoro i sa vaterpolom.
To je odprilike to u kratkom crtama :lol:
Moglo je jos svasta da se kaze,ima i losih stvari i nesnalazenja ali sto ja da ruzim svoj grad.Uvek ima onih koji ce to umesto mene B-)
Prica za KG je ipak sada dominantno pozitivna kakva nije bila decenijama.Jos da nas je ova "Seka" mimoisla ;):)

Edited by Ksabaras, 11 March 2011 - 16:46.


#8 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 April 2011 - 10:36

Na zalost, kada vidis nesto pozitivno ovde, sto se uzima zdravo za gotovo u normalnim zemljama, onda to jeste za dizanje u nebesa ;) Sto se tice onoga sto si pominjao za "Indeksovce", tacno je da su se svi vratili, ali makar moja iskustva sa njima posle povratka su izrazito pozitivna, ogranicavam se na one koji su mi predavali, najpredusretljiviji profesori, koji najvise rade sa studentima. Te ispite sam polozio vrlo lako i sa visokom ocenom. Sto se tice gradjevinske mafije, to je javna tajna kod nas, a voleo bih malo da mi objasnis sta si mislio pod onom, da je nazovem, aferom prijemni ispit?:ph34r: Hoces da kazes da u Kragujevcu ima sve manje studenata sa strane? Imam dosta prijatelja i na filoloskom, posto delimo zgradu, i nisam cuo za ovo sto si ti pomenuo. Ne kazem da lazes, ali evo, prvi put od tebe to cujem. Sto se mog fakulteta tice, mozda je 25% ljudi iz Kragujevca, ostali su sa strane.

edit: a tek sad vidim ovaj biser za sudstvo :ph34r: Sudstvo je lose na nivou cele zemlje, i to nije nikakva nova stvar, ali slucajno mi pola familije radi u struci, pa bih voleo da mi das neki primer toga sto navodis.

Edited by McLeod, 06 April 2011 - 10:39.


#9 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 April 2011 - 11:21

ja bih postavio jedno pitanje za Kragujevčane na ovom forumu

šta mislite koliko ima danas u Kragujevcu pravih Kragujevčana starosedeoca?

#10 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 April 2011 - 13:46

Prvo mi reci sta smatras starosedeocima? Familija mog oca je dosla iz Like, preko Cacka, i vecina je i dalje tamo, a sa majcine strane familija je ovde 4,5 generacija. Ako mislis na 3+ generacije, u manjini su u odnosu na pridoslice.

#11 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 April 2011 - 14:10

Prvo mi reci sta smatras starosedeocima? Familija mog oca je dosla iz Like, preko Cacka, i vecina je i dalje tamo, a sa majcine strane familija je ovde 4,5 generacija. Ako mislis na 3+ generacije, u manjini su u odnosu na pridoslice.


pa ako ti barem deda nije rođen u Kragujevcu teško možeš da se računaš u starosedeoce, po mojoj teoriji da napomenem
ja često idem u KG jer imam puno rodbine i vidim da grad ide napred u odnosu na pre 15-20 godina sad da li je to moglo i bolje verovatno je istina ali u odnosu na druge gradove po Srbiji Kragujevac ima nešto što ga čini specifičnim a to je da nije opsednut Beogradom i da velika većina sadašnjih stanovnika neizmerno voli Kragujevac i u njemu vidi svoju budućnost

Edited by perkos, 06 April 2011 - 14:11.


#12 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 06 April 2011 - 14:11

Na zalost, kada vidis nesto pozitivno ovde, sto se uzima zdravo za gotovo u normalnim zemljama, onda to jeste za dizanje u nebesa ;) Sto se tice onoga sto si pominjao za "Indeksovce", tacno je da su se svi vratili, ali makar moja iskustva sa njima posle povratka su izrazito pozitivna, ogranicavam se na one koji su mi predavali, najpredusretljiviji profesori, koji najvise rade sa studentima. Te ispite sam polozio vrlo lako i sa visokom ocenom. Sto se tice gradjevinske mafije, to je javna tajna kod nas, a voleo bih malo da mi objasnis sta si mislio pod onom, da je nazovem, aferom prijemni ispit?:ph34r: Hoces da kazes da u Kragujevcu ima sve manje studenata sa strane? Imam dosta prijatelja i na filoloskom, posto delimo zgradu, i nisam cuo za ovo sto si ti pomenuo. Ne kazem da lazes, ali evo, prvi put od tebe to cujem. Sto se mog fakulteta tice, mozda je 25% ljudi iz Kragujevca, ostali su sa strane.

edit: a tek sad vidim ovaj biser za sudstvo :ph34r: Sudstvo je lose na nivou cele zemlje, i to nije nikakva nova stvar, ali slucajno mi pola familije radi u struci, pa bih voleo da mi das neki primer toga sto navodis.

Pa naravno da ce sad Indeksovci biti naj, naj... kako bi se dokazali i da navodno oni ''nisu korumpirani''. Sticajem okolnosti poznajem vecinu njih i znam ko su i cime su se sve bavili. Sad naravno ne smeju jer ih prate i za njih se zna.
Sto se studenata sa strane tice mogu da te uputim na majku cija je cerka pokusala da se upise na filoloski i isla je da polaze prijemni sa jos nekoliko studenata koji nisu mogli da nadju gde se polaze ispit i kad su tek nakon duzeg trazenja pronasli gde se polaze (u opstinskoj zgradi) ispostavilo se da su tamo samo studenti iz Kragujevca koji su znali gde se polaze dok su ovi sa strane ''zakasnili''.

Sto se sudstva tice to i jeste pravi biser od pravosudja. Sudija Svetlana Brankovic je na katatstrofalana nacin vodila citavu deceniju kristalno jasan predmet jedne poorodice iz inostranstva u kojem je prevara ko vrata bila kristalno jasna ali samo njoj i istraznoj sudiji Sonji Pavlovic iz javnog tuzilastva nikako ''nije bilo jasno''. Brankoviceva je odlazila na bolovanje uoci rocista i to zbog bradavice (ili bi joj se razbolelo dete a dete bilo III-i razred gimnazije) dok se Pavloviceva drala na zrtvu jer je prevarena tuzilja govorila ''tiho'' (zena govorila normalno ali ne za gluve usi). Tek kad je se umesao medjunarodni sud za ljudska prava donesena je kriminalna kleptokratska presuda u ovoj pravnoj stvari a kako bi se zastitio sugradjanin, nebitno sto je podmukla lopurda i ovejani prevarant.
Sad je taj isti (vlasnik nazovi Projekt biroa ''ZALJEVSKI'' Mihajlo Zaljevski) ''najuspesniji biznismen'' jer je izradio ljude za citav njihov zivotni rad, naplatio im je 100.000,00,- DEM u vreme kad je za tu sumu mogao da im sagradi TRI takve kuce a na selu i vise pa je kucu umesto novim materijalom zidao (samo kasko i to nezavrsenu umesto po sistemu ''kljuc u ruke'' kako je Ugovorio svojom rukom potpisanim Ugovorm) materijalom s konca i konopca a u medjuvremenu poseduje vise vanknjiznih objekata dok je brojne otudjio i to u momentu kad je postojala presuda. istog meseca (oktobra 2009.g.) postao je suvlasnik i vlasnik drzavne zgrade u Dragoslava Srejovica ulici jer je u sprezi sa drugim mocnicima oprao prljave pare dok je nazovi sudija Obren Jezdic razvlacio njegovu neosnovanu zalbu na presudu kako bi on imao dovoljno prostora za otudjenje imovine.
Ima tu jos toga koliko volis i ako mi otvoris usta o Kragujevackim sudijama i gradskim lopurdama svasta ces ti cuti i procitati ali to je kao sto i sam kazes javna tajna. Sad se Zaljevski hvalise kako je Jezdicu dao ''samo 800 EURa da joj oduzme i kamatu'' kao da je zrtva trpela stetu od momenta kad su se oni smilovali i to pod ''pritiskom'' medjunarodnog suda da donesu presudu.
Ako ti stvarno neko tvoj radi u sudu raspitaj se kako je prosla porodica u predmetu P. 2643/00 ili u predmetu 15-P-5315/10 koji je vodila Zorica Ignjatovic a koja je pisala lazi u resenju da odbaci zahtev ostecene strane da se stavi prevremena mera na SVU imovinu izvrsnog duznika Zaljevskog jer to zakon propisuje (da privrednik koji nekome nanese stetu odgovara SVOM SVOJOM IMOVINOM a ne samo jednim njenim delom) i kako je to resenje navodno donela ''na rocistima'' a da NIJEDNO rociste nije odrzano jer se tuzeni poklonoprimaoci nisu pojavili ni na jednom od CETIRI zakazana rocista. Jos su hteli da im zrtva placa zastupnistvo a jos uvek nije vracen ni dinar presudjene stete.
Sekretarica ''firme'' Zaljevski je Mirjana Petrovic iz Sumarica rodjena sestra Dragane Petrovic iz afere Indeks i sa policijskog snimka pa nista ne cudi da je tu i Zaljevski zasticen posto on sa Petrovicevom ima vanbracno dete (posto nju do njene 37-e godine niko nije hteo da ozeni pa da joj Zaljevski napravi dete makar i u poznim godinama kada je izdao i sopstvenu porodicu) koje je iako maloletno takodje dobilo stan na poklon kao i sama sekretarica u ''Cemernickoj'''ulici. Osim toga i njegov zet je policajac, zivi u stanu koji je od tasta dobio na poklon za batinanje advokata njegove zrtve kada su batinasi Indeksovaca Petroviceve, Cejovica i ''biznismena'' Zaljevskog batinali pravnog zastupnika porodice koju su olesili pa da ih zastrase da odustanu od sudskog gonjjenja.
Sirok je spisak organizovanih kriminalaca u Kragujevcu pa valjda zato Kragujevac tako i napreduje. Onaj krst na ulazu stoji kao simbol blagosilja kriminalu i lopovluku, otvorenoj otimacini preko nazovi institucije suda. <_<


P.S. E, da, upozori samo tvoje iz struke na klasicno obrtanje teza i satanizaciju i demonizaciju zrtve privrednog kriminala u nedostatku protivdokaza njenoj tuzbi. Kragujevacke svecke su maheri u pljuvanju i povici ''drz' te lopova'' dok oni maznjavaju ovoreno i bez skrupula. Bice da zato Kragujevac i ''napreduje'' jer se u Srbiji lopovluk smatra ''uspesnoscu''. :yucky:

Edited by Giacomo, 06 April 2011 - 14:30.


#13 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 06 April 2011 - 16:37

Kragujevac:
1.Profesorska mafija (Indeksovci) :ph34r:
2.Gradjevinska mafija :ph34r:
3.Sudska mafija :ph34r:
.......

http://www.b92.net/i...p?nav_id=504423

Treba li jos? :unsure:

http://www.politika....-zgradu.sr.html

Edited by Giacomo, 06 April 2011 - 17:08.


#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 April 2011 - 09:50

pa ako ti barem deda nije rođen u Kragujevcu teško možeš da se računaš u starosedeoce, po mojoj teoriji da napomenem
ja često idem u KG jer imam puno rodbine i vidim da grad ide napred u odnosu na pre 15-20 godina sad da li je to moglo i bolje verovatno je istina ali u odnosu na druge gradove po Srbiji Kragujevac ima nešto što ga čini specifičnim a to je da nije opsednut Beogradom i da velika većina sadašnjih stanovnika neizmerno voli Kragujevac i u njemu vidi svoju budućnost


Deda sa majcine strane Kragujevcanin, deda sa oceve Cacanin. Za drugi deo posta, mislim da si u pravu... ko nadje posao ovde iz prve ostaje sigurno.

@Giacomo, probacu da dodjem do izvoda tih presuda...

#15 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 07 April 2011 - 10:09

@Giacomo, probacu da dodjem do izvoda tih presuda...

Prva kleptokratska presuda je visila i na oglasnoj tabli u sudu jer tuzeni ''biznismen'' nije hteo da primi presudu a presuda puna lazurija je donesena 22.06.2009.g. u predmetu pod brojem P. 2643/00. Presuda je pisana na 42 strane a moglo je sve stati na u vrh glave 2 stranice ali je trebalo opravdati bahatost sudije Brankovic koja je sad jos i unapredjena a donosila je osvetnicke presude zbog zalbi na njen (ne)rad. gde god je mogla oduzimala od odstetnog zahteva a presudu je donela uoci reformi kako bi bila reizabrana.
Sudija viseg suda Obren Jezdic je ionako kleptokratsku presudu preinacio 11.12.2009 pod brojem presude Гж.2044/09 i oduzeo jos i pravo zrtvi na zakonsku kamatu sto predstavlja nevidjeni sudski kriminal jer je kamata zakonom propisana a zakon nije menjan niti bi eventualna izmena mogla biti primenjena obzirom da je tuzba predata jos davne 2000.g.. Izvrsni duznik je se hvalisao kako mu je za to preinacenje ''dao samo 800 €'' . Cinjenicu o sprezi sudije i izvrsnog duznika potvrdjuje podatak da je Jezdic razvlacio postupak preinacenja duze od POLA GODINE a kako bi ''biznismen'' imao dovoljno prostora da otudji prakticno svu svoju imovinu sto je on i ucinio u roku od mesec dana kada je postao suvlasnik i vlasnik drzavne zgrade koju je rasparcao na stanove i ispoklanjao stanove cak i maloletnom vanbracnom detetu je poklonio stan. Ako to nije kriminal. (!!!)
U drugom predmetu 5315/10 je donoseno resenje o odbacivanju zahteva ostecene strane a presuda valjda nije mogla biti donesena kad nije ni bilo sudjenja premda me ni od Ignjatoviceve nista ne bi moglo iznenaditi.
U svakom slucaju ostecenoj strani nije poznato nista ni da li je presuda donesena niti kakva jer se trazilo da ona placa zastupnistvo beguncima krimosima na sta ona nije pristala jer ni dosudjeni dug jos uvek nije naplacen iako je za prinudno izvrsenje sve placeno. I to se sad razvlaci u nedogled ne bi li se izvrsni duznik izvukao i njemu ostala CISTA visemilionska zarada samo na ovom jednom slucaju a on je ''gradio'' svuda po Srbiji najvise na Zlatiboru, nelegalno naravno. <_<

Edited by Giacomo, 07 April 2011 - 10:17.