Jump to content


Photo
- - - - -

PARIZ


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
190 replies to this topic

#16 S_Kid

S_Kid
  • Members
  • 108 posts

Posted 10 January 2009 - 19:53

ok, tnx! sad sam malo opustenija kad cujem da i nisu toliko strasne cene.. mislim, kao i u svim metropolama..


Pa jes, a kad si već tamo imaj u vidu da ti treba samo sat ipo do Brisela vozom, karta je oko 30 i nešto eura. A kad si već u Briselu, Briž ti je na sat vremena vozom a povratna karta je neke smešne pare... :ph34r:

#17 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 10 January 2009 - 20:10

Pa jes, a kad si već tamo imaj u vidu da ti treba samo sat ipo do Brisela vozom, karta je oko 30 i nešto eura. A kad si već u Briselu, Briž ti je na sat vremena vozom a povratna karta je neke smešne pare... :ph34r:

Da, postoji opcija za dnevni izlet Thalys-om do Brisela, povratna karta je 40 evra.

http://www.thalys.co...fers/thalys-day

Elem, ja bejah u Parizu za NG i guzva je bila nenormalna.
Pariz je u principu jako skup grad ali se ipak moze relativno povoljno proci.
Po meni za ishranu je najbolja Latinska cetvrt, gde se za desetak evra moze jesti.
Naravno, to je sve uslovno, ne ocekujte mnogo za te pare.
Rasprodaja po gradu nema, ja u Rivoli ulici ne videh skoro uopste nijednu, cak ni u C&A i slicnim jeftinim varijantama.
Jedino gde je bilo jeftinog sopinga je Pigal ali su mi to deluje kao da su bofl kineske krpe.
A i kraj nije bas bezbedan cim padne mrak.

#18 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 10 January 2009 - 21:23

Pa jes, a kad si već tamo imaj u vidu da ti treba samo sat ipo do Brisela vozom, karta je oko 30 i nešto eura. A kad si već u Briselu, Briž ti je na sat vremena vozom a povratna karta je neke smešne pare... :ph34r:

jao, divno...vidis, nisam razmisljala o tome, ali cu...tnx a lot!

#19 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 13 January 2009 - 12:20

Ne znam koliko ostajes u Parizu, ali, osim ako je vise od deset dana, nemoj da trosis dane na razgledanje, po meni, dosadnog Brisela. U Parizu ima toliko fenomenalnih stvari da se vidi i obidje, da mislim da nema potrebe da ides u Brisel. Ako ti se ide van grada obidji, na primer, Versaj, sto je za 10-15€ nezaboravno iskustvo. Pariz je ogroman grad, pa ipak, ako nije hladno (a cak i ako jeste), preporucujem ti da sto vise toga obidjes peske, jer je tesko bilo koje setaliste na svetu uporediti sa prelepim stazama uz Senu. Ako volis muzeje, samo za Luvr ces morati da odvojis jedan ceo dan, pa opet neces videti sve... Da ne pominjem i brojne druge muzeje.
U Parizu sam bila tri puta, i u februaru idem cetvrti put - i dalje nisam videla sve! A i ono sto sam videla, zelim da vidim ponovo - mislim da bih bezbroj puta mogla da setam po Latinskoj cetvrti, npr.
Moj utisak je da je grad skup - u rangu Londona, ali ako se portudis moci ces da imas normalnu veceru za 15€. Biraj gde ces da sednes, jer u centru u kafeima kafa+cokoladni tart mogu kostati i 20€. Super je sto su uglavnom cene ispisane ispred kafea i restorana, pa nema zabune.
Velika vecina ljudi koju sam na ulici zaustavljala da ih nesto pitam, cak i kad nisu znali engleski iz petinih zila su se trudili da mi pomognu. Tako je jedna policajka isla sa mnom par kilometara da bi me odvela do nekog objekta, jer nije znala kako da mi objasni na eng kako da dodjem do onde.
Obavezno kupuj karte u metrou jer je kontrola opasna i nemilosrdna.
Moj predlog bi bio i da kupis mapu Pariza. Grad je izuzetno pregledan i sa mapom ces se lako snalaziti, a na vecini mapa su ucrtani svi vazni objekti i atrakcije.
Dakle, glasam za PAriz i svaki minut u Parizu... Brisel - neki drugi put :ph34r:

Lep provod!

Edited by golosina, 13 January 2009 - 17:14.


#20 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 13 January 2009 - 13:23

Ovaj vikend sam proveo u Parizu, rasprodaje su u skoro svim prodavnicama, i to prave rasprodaje, odlicne su cene, samo problem je sto je preterana, ali preterana kolicina ljudi u svim prodavnicama i ulicama tako da bez problema mozes da zavrsis u redu za placanje cekajuci 30-60 minuta.
Inace kao i svaki veci grad, skup jeste, mada ne skuplji od Londona ili Ciriha...
Uzmi karte za metro, 10 komada je oko 11 evra. Taksi nije skup, samo nekad ces brze stici negde metroom zbog cestih guzvi u saobracaju.
Louvre obavezno, izdvoj ceo dan, uzivaces!
Vojni muzej je divan, tu je i Napoleonov kovceg... pa ono, klasika, kula, trijunfalna, notre dame, setnja pored Sene...
Divan grad, ogozavam ga. Cudno ce nekome mozda biti, ali mene u nekim delovima podseca na onaj nas stari Beograd, kada su ljudi uglavnom bili normalni...
btw, sto se tice ljubaznosti mozda se parizani ponekad ucine arogantnim, no, tako je kako je, manje su frendly i manje ce se polomiti da ti pomognu, mada slicno je i u drugim vecim gradovima.
Srecan put i super provod ti zelim!

#21 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 13 January 2009 - 19:49

Ne znam koliko ostajes u Parizu, ali, osim ako je vise od deset dana, nemoj da trosis dane na razgledanje, po meni, dosadnog Brisela. U Parizu ima toliko fenomenalnih stvari da se vidi i obidje, da mislim da nema potrebe da ides u Brisel. Ako ti se ide van grada obidji, na primer, Versaj, sto je za 10-15€ nezaboravno iskustvo. Pariz je ogroman grad, pa ipak, ako nije hladno (a cak i ako jeste), preporucujem ti da sto vise toga obidjes peske, jer je tesko bilo koje setaliste na svetu uporediti sa prelepim stazama uz Senu. Ako volis muzeje, samo za Luvr ces morati da odvojis jedan ceo dan, pa opet neces videti sve... Da ne pominjem i brojne druge muzeje.
U Parizu sam bila tri puta, i u februaru idem cetvrti put - i dalje nisam videla sve! A i ono sto sam videla, zelim da vidim ponovo - mislim da bih bezbroj puta mogla da setam po Latinskoj cetvrti, npr.
Moj utisak je da je grad skup - u rangu Londona, ali ako se portudis moci ces da imas normalnu veceru za 15€. Biraj gde ces da sednes, jer u centru u kafeima kafa+cokoladni tart mogu kostati i 20€. Super je sto su uglavnom cene ispisane ispred kafea i restorana, pa nema zabune.
Velika vecina ljudi koju sam na ulici zaustavljala da ih nesto pitam, cak i kad nisu znali engleski iz petinih zila su se trudili da mi pomognu. Tako je jedna policajka isla sa mnom par kilometara da bi me odvela do nekog objekta, jer nije znala kako da mi objasni na eng kako da dodjem do onde.
Obavezno kupuj karte u metrou jer je kontrola opasna i nemilosrdna.
Moj predlog bi bio i da kupis mapu Pariza. Grad je izuzetno pregledan i sa mapom ces se lako snalaziti, a na vecini mapa su ucrtani svi vazni objekti i atrakcije.
Dakle, glasam za PAriz i svaki minut u Parizu... Brisel - neki drugi put :ph34r:

Lep provod!

hvala puno na informacijama, zaista su mi od koristi! :) u Parizu cu biti u avgustu, 6 dana..znam, nedovoljno za videti sve, ali cu se potruditi..isti je bio i slucaj sa Barselonom, potpuno izgubljena i odusevljena trckarala sam gradom i opet videla samo jedan delic.. takodje zelim lep provod! :D

#22 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 13 January 2009 - 19:52

Ovaj vikend sam proveo u Parizu, rasprodaje su u skoro svim prodavnicama, i to prave rasprodaje, odlicne su cene, samo problem je sto je preterana, ali preterana kolicina ljudi u svim prodavnicama i ulicama tako da bez problema mozes da zavrsis u redu za placanje cekajuci 30-60 minuta.
Inace kao i svaki veci grad, skup jeste, mada ne skuplji od Londona ili Ciriha...
Uzmi karte za metro, 10 komada je oko 11 evra. Taksi nije skup, samo nekad ces brze stici negde metroom zbog cestih guzvi u saobracaju.
Louvre obavezno, izdvoj ceo dan, uzivaces!
Vojni muzej je divan, tu je i Napoleonov kovceg... pa ono, klasika, kula, trijunfalna, notre dame, setnja pored Sene...
Divan grad, ogozavam ga. Cudno ce nekome mozda biti, ali mene u nekim delovima podseca na onaj nas stari Beograd, kada su ljudi uglavnom bili normalni...
btw, sto se tice ljubaznosti mozda se parizani ponekad ucine arogantnim, no, tako je kako je, manje su frendly i manje ce se polomiti da ti pomognu, mada slicno je i u drugim vecim gradovima.
Srecan put i super provod ti zelim!

hlala! :) p.s. nadam se da ce biti slicnih rasprodaja i u avgustu... :ph34r:

#23 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 13 January 2009 - 20:35

ja se napr.uopste ne slazem da je Brisel dosadan.naravno da nije u rangu Pariza,ali je veoma sladak i zivopisan grad.Drugacija arhitektura,drugaciji predeli...pa to zaista vredi videti.
Isto tako ne bih nikako isla u Luvr da ostajem manje od bar dve nedelje.Nit ti sta ostane u glavi,niti imas snage da sve obidjes.Ako bas zelis da ga vidis,odaberi epohu koju hoces da pogledas,inace je to bezglavo trcanje... :ph34r:

#24 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 13 January 2009 - 23:14

Jedino gde je bilo jeftinog sopinga je Pigal ali su mi to deluje kao da su bofl kineske krpe.
A i kraj nije bas bezbedan cim padne mrak.

U shopping na Pigalle. :ph34r:

#25 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 14 January 2009 - 11:29

hvala puno na informacijama, zaista su mi od koristi! :) u Parizu cu biti u avgustu, 6 dana..znam, nedovoljno za videti sve, ali cu se potruditi..isti je bio i slucaj sa Barselonom, potpuno izgubljena i odusevljena trckarala sam gradom i opet videla samo jedan delic.. takodje zelim lep provod! :D


E pa leti je prelepo. Ja sam sa muzem bila smestena u stanu njegove drugarice na ostrvcu st. Luis, i onda nam je ta drugarica, inace prava fancy Parizanka u stiklama i kostimu, predlozila da tu na ostrvu idemo na veceru. I mi prihvatimo. Dok smo se spremali Rita je uzela pletenu korpu i lepo spakovala flasu vina, one prave staklene vinske case, baby tomato paradajz i neke krekere sa maslinama. Naravno, neizbezni karirani stoljnjak. I odvede nas na obalu Sene, pravo na zalazak sunca, doduse sa jos stotinu ljudi koji su radili isto - vecerali i pili vino i sedeli na betonu pored reke. Mogu ti reci da lepsu veceru u zivotu nisam imala!, a sve ukupno za 10€ :ph34r: Eto, jos jednog predloga. Divno u vezi sa Parizom je i sto se na svakom koraku od nekud cuje neka muzika.. Uglavnom harmonika i sl.

#26 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 14 January 2009 - 12:40

U shopping na Pigalle. :)



u shoping na pijacu Porte de Clignancourt, ne na Pigalle. :ph34r:

prvo - ogromna je pijaca, drugo - izbor da se raspametis, trece - cene su pristojne, cetvrto - izvanredan izbor second-hand robe u perfektnom stanju. pijaca se nalazi u blizini pocetne stanice metroa na liniji 4 (pte de clignancourt - pte d'orleans).

#27 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 14 January 2009 - 12:52

u shoping na pijacu Porte de Clignancourt, ne na Pigalle. :ph34r:

prvo - ogromna je pijaca, drugo - izbor da se raspametis, trece - cene su pristojne, cetvrto - izvanredan izbor second-hand robe u perfektnom stanju. pijaca se nalazi u blizini pocetne stanice metroa na liniji 4 (pte de clignancourt - pte d'orleans).


kakvo je stanje zimi na toj pijaci? jel radi? kojim danima radi - ili radi svakim danom?

#28 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 14 January 2009 - 13:30

nekad je pazarni dan bio nedeljom. ne znam kako sad stoje stvari posto ne zivim u parizu od 2001 ali ne brini, to je pijaca koja ce trajati dok traje i pariz. :ph34r: neces pogresiti kad god da odes, posto uvek tamo ima nekih dogadjanja. meni je bilo najinteresantnije da preturam po second-hand zezalicama jer sam nailazio na kojekakva cuda za bagatelnu kintu. tako sam nasao neki plavi pomorski kaputic iz pesedetih u fenomenalnom stanju za dvaesineshto evra. imam ga i dan-danas. cak su i dugmad bila originalna.

#29 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 14 January 2009 - 15:42

nekad je pazarni dan bio nedeljom. ne znam kako sad stoje stvari posto ne zivim u parizu od 2001 ali ne brini, to je pijaca koja ce trajati dok traje i pariz. :ph34r: neces pogresiti kad god da odes, posto uvek tamo ima nekih dogadjanja. meni je bilo najinteresantnije da preturam po second-hand zezalicama jer sam nailazio na kojekakva cuda za bagatelnu kintu. tako sam nasao neki plavi pomorski kaputic iz pesedetih u fenomenalnom stanju za dvaesineshto evra. imam ga i dan-danas. cak su i dugmad bila originalna.

jao, divno...jesu li te pijacice i second-hand negde na periferiji ili...?

#30 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 14 January 2009 - 16:28

jao, divno...jesu li te pijacice i second-hand negde na periferiji ili...?


rece nam Undead - pocetna stanica metro linije 4... Dokle god ima metroa, nije bitno da li je periferija ili grad :ph34r: