Jump to content


Photo

Medalje na OI u Pekingu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
188 replies to this topic

#181 shanahan14

shanahan14
  • Members
  • 137 posts

Posted 24 August 2008 - 11:32

Zar nisu postedjeni doping-testa? :ph34r:


A gde pise da jesu??

#182 nikolino

nikolino
  • Members
  • 82 posts

Posted 24 August 2008 - 11:57

O tome pre neki dan,gotovo kivno,Korac,komentarisuci neku trku,pricao kako vlada SADa daje garancije a onda posle Merion Dzons u 26 god rastu 'zubici',Moris Grin je isao po protezu u 30 jer su mu vilice mnogo 'izasle' karl luis isto je imao nekih problema...sve zbog nedozvoljenih sredstava...zavrsio je tu pricu uz to kako je Merion na sudu krajnji put rekla kako su oni drustvo prevaranata i da im se ne treba verovati.Uostalom,to je i bilo obrazlozenje zasto Felps ne ide na test,dakle garancija.Ne znam odakle vama kontra-informacije.Pozz

#183 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 August 2008 - 11:58

Tacno je. Samo sto niko nije ukapirao o cemu se tu stvarno radi. Ameri su postedjeni doping kontrole u Americi, jer OK garantuje za njih, a ne na Olimpijskim igrama. I oni su jedini, sve ostale velike zemlje su imale doping kontrole u svojim zemljama pre Olimpijade, i bilo je dosta nalazenja pozitivnih rezultata, cini mi se u Rusiji, Britaniji i Italiji najvise. Ali ovo je pogresno interpretirano kod nas kao da osvajaci medalja iz SAD na samim OI nemaju doping kontrole.

#184 shanahan14

shanahan14
  • Members
  • 137 posts

Posted 24 August 2008 - 12:19

O tome pre neki dan,gotovo kivno,Korac,komentarisuci neku trku,pricao kako vlada SADa daje garancije a onda posle Merion Dzons u 26 god rastu 'zubici',Moris Grin je isao po protezu u 30 jer su mu vilice mnogo 'izasle' karl luis isto je imao nekih problema...sve zbog nedozvoljenih sredstava...zavrsio je tu pricu uz to kako je Merion na sudu krajnji put rekla kako su oni drustvo prevaranata i da im se ne treba verovati.Uostalom,to je i bilo obrazlozenje zasto Felps ne ide na test,dakle garancija.Ne znam odakle vama kontra-informacije.Pozz


Izvini, ali taj isti Korac je izjavio da americki atleticari imaju losije rezultate u Pekingu jer je pojacana doping kontrola od starne WADA i MOK-a. Ako su americki atleticari postedjeni, ne znam zasto bi ih bilo briga? Koraceva mrznja prema Americi je poznata diljem ovog foruma, pa ne uzimam ozbiljno sta taj covek ima da kaze. However, na internetu ne postoji ama bas nijedna informacija o tome da americka vlada garantuje bla, bla... Uostalom, da li zaista mislis da bi ostale sportske sile (Kina, Rusija) mirno prihvatale cinjenicu da njihovi najveci takmaci ne idu na doping kontrolu??? Tesko!

OLYMPICS; International Drug Code Is Adopted

For the first time, a comprehensive anti-drug code has been adopted for international sports. It covers all Olympic sports, the federations that govern them and all their athletes.

The code, adopted yesterday in Copenhagen, does not apply to America's professional leagues in football, baseball, basketball and hockey because they are not under government control. But athletes from the National Basketball Association and the National Hockey League who take part in the Olympics and certain other international competitions are subject to the code. That means they will face random drug testing, unannounced and out of competition.

http://query.nytimes...750C0A9659C8B63

Edited by shanahan14, 24 August 2008 - 12:44.


#185 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 24 August 2008 - 12:23

Pokusala sam da nadjem potvrdu da su Amerikanci postedjeni anti - doping kontrole, ali nisam nasla da to negde explicitno pise.
Nasla sam ovo, ispada da idu na dobrovoljne kontrole u Americi u okviru projekta "Verovati" :ph34r: .
http://www.cafemonte...r...&news=42071

#186 shanahan14

shanahan14
  • Members
  • 137 posts

Posted 24 August 2008 - 12:46

Tacno je. Samo sto niko nije ukapirao o cemu se tu stvarno radi. Ameri su postedjeni doping kontrole u Americi, jer OK garantuje za njih, a ne na Olimpijskim igrama. I oni su jedini, sve ostale velike zemlje su imale doping kontrole u svojim zemljama pre Olimpijade, i bilo je dosta nalazenja pozitivnih rezultata, cini mi se u Rusiji, Britaniji i Italiji najvise. Ali ovo je pogresno interpretirano kod nas kao da osvajaci medalja iz SAD na samim OI nemaju doping kontrole.


Ovo je cela istina. U Americi doping kontrole vrsi njihova US anty doping agency...

#187 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 24 August 2008 - 18:46

par zanimljivosti:

po prvi puta olimpijske medalje su osvojili srbija, bahrein, tadžikistan, sudan, afganistan, mauricijus i togo.

ovo su bile najuspješnije igre u povijesti za kinu (51 zlatna medalja u usporedbi s 32 prije 4 godine), južnu koreju (bolje čak nego seul 1988), jamajku, keniju, bjelorusiju, slovačku, gruziju, zimbabve, mongoliju i panamu (zadnje dvije osvojile su svoje prve zlatne medalje uopće), za veliku britaniju najbolje od igara u londonu 1908.!

s druge strane, za rusiju su bile najmanje uspješne igre otkad nastupaju samostalno, a uzmu li se u obzir i rezultati sssr-a, jedino su 1952. osvojili manje zlatnih medalja, ukrajini druge najslabije. i za neke druge bivše (i sadašnje) komunističke zemlje ovo su bile rezultatski prilično slabe igre: za kubu najslabije od 1968., za rumunjsku od 1964., za bugarsku od 1952., a za mađarsku od 1924. katastrofalno loše su prošli i šveđani - najslabije od 1908.

grčki balon se ispuhao - prije četiri godine osvojili su 14 medalja (6/6/2) a sada samo 4 (0/2/2).

od zemalja koje su osvajale medalje u ateni 2004. ove godine bez medalja ostali su sirija, hong kong, ujedinjeni arapski emirati, paragvaj i eritreja.

velika britanija osvojila je svoju ukupno 200. zlatnu medalju, rusija i finska 100.

#188 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 25 August 2008 - 12:02

Ne znam gde si ti video ti odlicnu igru CG, ovo danas su odigrali korektno, nista vise. Najgori turnir od kad nastupaju samostalno i za njih definitivno.


Ne znam koliko si pratio ceo vaterpolo turnir. Ja sam odgledao sve utakmice, i Srbije, i Crne Gore. Neuporedivo su bili bolji od nas do ove poslednje utakmice. Igrali su najbolje sa najjacim protivnicima. Nas su Hrvati odrali, a Crnogorci su njih dobili tako da se ni jednog sekunda nije postavljalo pitanje ko ce da pobedi, iako je na kraju bilo samo jedan razlike. Pali su na kraju, polufinale i ova utakmica za trece mesto.

Naravno, meni je drago zbog toga, jer da nisu mi ne bismo uzeli ni bronzu :ph34r:

#189 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 August 2008 - 12:48

Gledao sam skoro sve meceve. Hrvati su protiv nas, ma koliko smo mi bili katastrofalni, a bili smo, odigrali jako, jako dobro. Protiv CG su odigrali losije nego protiv Amera, a malo je falilo da dobiju, navijao sam za CG, a boga mi, nije bilo bas da sam bio opusten, za razliku od nase utakmice protiv Spanije. Protiv Australije su se tako provukli, jer je Scepanovic odigrao utakmicu zivota... dobro su odigrali protiv Madjara u prvom kolu, ali vise dobro pucacki, igra nije bila na nekom nivou. Mislim da su generalno odigrali vise ispod svog nivoa na OI nego mi.