Jump to content


Photo

Kada ce biti bolje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
156 replies to this topic

#16 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 19 January 2008 - 00:11

ja ne kukam, nemam razloga za kukanje, samo pisem svoje misljenje, neka kukaju oni koji pomazu lopovima da ostanu na vlasti i da ih dalje jebu u zdrav mozak


Ja ne zivim u Pristini ali ti zivis. U Pristini postoji nevladina organizacija "Qohu" (Ustaj) koja vrlo aktivno se bori protiv svih vidova zloupotrebe vlasti. Da li si njen clan?

#17 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 19 January 2008 - 00:15

Ja ne zivim u Pristini ali ti zivis. U Pristini postoji nevladina organizacija "Qohu" (Ustaj) koja vrlo aktivno se bori protiv svih vidova zloupotrebe vlasti. Da li si njen clan?


organizacija se zove "Çohu" i ovo je njen website

#18 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 19 January 2008 - 00:17

Zaboga Anduril. Pa ceo izvestaj je obrada TANJUGA, poznatog po objektivnosti. Ja necu smatrati pekaru i nekim vecim incidentom ali fasizacija Srbije sve vise uzima zalet. Valjda ce Nacionalni stroj,Obraz ili Dveri, u drzavi u kojoj, to ne moze ni Tanjug frizirati, ima najveci broj ratnih zlocinaca koji se slobodno secu, gde procesuiranje takvih je u samom zacetku, smatrati Srbiju "fridom haus"???

Naravno da tebe, potpuno ti verujem, iz dobre volje to cinis, interesuje te stanje na Kosovu. Pa i bez fridom hausa ste zakljucili, Vladan je to cinio vise puta, da je kosovsko drustvo "parapoliticko, zaostalo nekoliko vekova" u poredjenju sa Srbijom. I jos k tome dobila "vetar u ledja" ili bust, jednim temeljitim razaranjem sa hiljadama zrtava od drzave sa kojom se u tekstu uporedjuje.

Ti kazes da te interesuje stanje na Kosovu a ponudio si tekst koji celom sadrzinom pravi poredjenje Srbija-Kosovo.

Sama "obrada" izvestaja Fridom hausa od Tanjuga vise lici na pripremljen govor koji je Boris Tadic trebao procitati u SB nego na nepristrasan izvestaj kakve susrecemo.

A da stanje na Kosovu nije sjajno tome se ne treba cuditi, pogotovo ti koji znas biti vrlo analitican i objektivan. Najzaostaliji deo negdasnje SFRJ ne moze otresti i zaostalost i teske posledice ratnog vihora. Kosovo je imao svoj zalet u suzbijanju zaostalosti do godine 1981. ali je nakon te godine Srbija je sve svoje interesovanje prema Kosovu preusmerila u kocenju njenog razvoja. Sa poznatim finalem '89.godine. Uzrocno posledicne veze malo koga interesuje.


Da je Kosovo proslo kroz mozda i najtezi period (pored Bosne mozda) od svih krajeva bivse SFRJ je sasvim jasno. Takodje, jasno je da za mene Srbija sigurno nije Freedom House, pa cak i nista priblizno tome.
Medjutim, mene pre svega zanima buducnost i bliska proslost, tj. poslednjih nekoliko godina u kojima se nije mnogo promenilo ako je verovati ovom izvestaju. Ja, naravno, ne mogu biti siguran u taj izvestaj (i prihvatam kritiku da je vest preneta tendenciozno), pa zato sam izmedju ostalog i postavio temu, posto hocu da cujem misljenje pre svega forumasa koji poznaju stanje na Kosovu i sta je njihov utisak. Da li se stanje ipak poboljsava? Da li postoji optimizam po pitanju preuzimanja misije EU? Da li ce se posle proglasenja nezavisnosti stanje ljudskih prava poboljsati? Kakvo je stanje medija itd.?

#19 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 00:22

i ti tvojim bojkotom pomazes.



ovo su tvoje reci....

mislim da je Thaçi nesto stariji sada, gleda situaciju nesto drugacije. mozda i promeni nesto.. ali do promena ce doci tada kada 80-90% gradjana glasa na izborima i kad glasaju za neku demokratsku alternativu, kompetentnu i pravednu. ako je nema, moraju je stvoriti.

ovako bojkot i kukanje ne vodi nicemu.


...gde ima puno kontradiktornosti, sam kazes da nema prave demokratske alternative i posle se pitas zasto bojkotujete

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


"ako je nema, moraju je stvoriti"

ja sam obican gradjanin, ne bavim se politikom niti smatram sebe kvalifikovanim za tako nesto, neka je stvore oni koji misle da se bave politikom profesionalno, kada bi doslo do toga tada bih smatrao obavezom da glasam za njih, jedino to bih mogao da uradim, ali sve ovo ne znaci da ja nemam pravo da kritikujem

Edited by COMANDANTE, 19 January 2008 - 00:23.


#20 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 19 January 2008 - 00:31

ovo su tvoje reci....



...gde ima puno kontradiktornosti, sam kazes da nema prave demokratske alternative i posle se pitas zasto bojkotujete

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



nema tu nikakvih kontradiktornosti. prema tebi nema demokratske alternative. ti kazes da su svi lopovi. ja kazem, ako tako mislis/te, onda jedini nacin da se nesto radi je da se STVORI nova alternativa. ja znam najmanje za jednu; zove se ORA, i, uprkos svim njenim takticnim greskama, ostaje jedina demokratska alternativa prepuna ljudiju koji znaju sta je demokratija i kojima rukavi i dzepovi nisu puni javnog novca.

ti si im se rugao.


ja sam obican gradjanin, ne bavim se politikom niti smatram sebe kvalifikovanim za tako nesto, neka je stvore oni koji misle da se bave politikom profesionalno, kada bi doslo do toga tada bih smatrao obavezom da glasam za njih, jedino to bih mogao da uradim, ali sve ovo ne znaci da ja nemam pravo da kritikujem



ja licno mislim da je ORA bila i ostaje jedna demokratska, kompetentna alternativa. ti, ocigledno, ne mislis tako. ti mozes i imas pravo da kritikujes koliko hoces, ali dozvoli da i ja kritikujem tvoju odluku da ne ucestvujes na izborima.

#21 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 00:51

Ja ne zivim u Pristini ali ti zivis. U Pristini postoji nevladina organizacija "Qohu" (Ustaj) koja vrlo aktivno se bori protiv svih vidova zloupotrebe vlasti. Da li si njen clan?


Ja ne zivim u Pristini i nisam clan "stranih placenika" (tako nazivaju nasi politicari tu organizaciju)

#22 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 00:56

nema tu nikakvih kontradiktornosti. prema tebi nema demokratske alternative. ti kazes da su svi lopovi. ja kazem, ako tako mislis/te, onda jedini nacin da se nesto radi je da se STVORI nova alternativa. ja znam najmanje za jednu; zove se ORA, i, uprkos svim njenim takticnim greskama, ostaje jedina demokratska alternativa prepuna ljudiju koji znaju sta je demokratija i kojima rukavi i dzepovi nisu puni javnog novca.

ti si im se rugao.





ja licno mislim da je ORA bila i ostaje jedna demokratska, kompetentna alternativa. ti, ocigledno, ne mislis tako. ti mozes i imas pravo da kritikujes koliko hoces, ali dozvoli da i ja kritikujem tvoju odluku da ne ucestvujes na izborima.


znam tvoje misljenje o njima, ali se ne slazem sa tobom

imao sam daleko bolje misljenje o ORA (ili bolje reci o njihovom lideru) nego sto imas ti, ali su vremenom dokazali da sam gresio i da nisu nikakva alternativa nego samo losa kopja ostalih paTRijoTa

#23 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 19 January 2008 - 00:58

Da je Kosovo proslo kroz mozda i najtezi period (pored Bosne mozda) od svih krajeva bivse SFRJ je sasvim jasno. Takodje, jasno je da za mene Srbija sigurno nije Freedom House, pa cak i nista priblizno tome.
Medjutim, mene pre svega zanima buducnost i bliska proslost, tj. poslednjih nekoliko godina u kojima se nije mnogo promenilo ako je verovati ovom izvestaju. Ja, naravno, ne mogu biti siguran u taj izvestaj (i prihvatam kritiku da je vest preneta tendenciozno), pa zato sam izmedju ostalog i postavio temu, posto hocu da cujem misljenje pre svega forumasa koji poznaju stanje na Kosovu i sta je njihov utisak. Da li se stanje ipak poboljsava? Da li postoji optimizam po pitanju preuzimanja misije EU? Da li ce se posle proglasenja nezavisnosti stanje ljudskih prava poboljsati? Kakvo je stanje medija itd.?


Cenjeni Anduril. Moram dobro razmisliti da bi tebi dao validan odgovor. A pisem vec dva sata uz tiho brektanje agregata sto je ujedno i deo odgovora zaostajanja Kosova. Zato odlazem odgovor do sutra.


pozdrav

#24 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 19 January 2008 - 01:01

http://www.freedomho...FIW08Tables.pdf

#25 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 01:02

"uprkos svim njenim takticnim greskama"

trenutno jure/mole coveka (koga su do nedavno pljuvali) da postane lider njihove stranke, mislis da je i to takticka greska?


nema taktickih gresaka, niti je bilo, ima nesposobnosti i pokusaja prodaja magle

Edited by COMANDANTE, 19 January 2008 - 05:22.


#26 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 19 January 2008 - 01:05

znam tvoje misljenje o njima, ali se ne slazem sa tobom

imao sam daleko bolje misljenje o ORA (ili bolje reci o njihovom lideru) nego sto imas ti, ali su vremenom dokazali da sam gresio i da nisu nikakva alternativa nego samo losa kopja ostalih paTRijoTa

E pa Che ni bi se borio ispod "jorgan planine". Nisi clan nevladine organizacije koja se bori protiv devijacija vlasti, ORA je losa kopija, "Samoopredeljenje" placa zivotima svoje proteste...itd.

Gde cemo Che?

#27 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 01:22

E pa Che ni bi se borio ispod "jorgan planine". Nisi clan nevladine organizacije koja se bori protiv devijacija vlasti, ORA je losa kopija, "Samoopredeljenje" placa zivotima svoje proteste...itd.

Gde cemo Che?


kao prvo, ja se ne borim, samo kazem svoje misljenje, "freedom of speech", sloboda govora, sloboda misljenja, pa makar bio i protiv celog sveta, to niko nikada nije mogao da mi zabrani u RL, pa nece i u virtuelnom svetu

ja koliko znam, biti clan neke nevladine organizacije ili neke stranke nije preduslov za ucestvovanje u nekom forumu

sto se tice "Vetëvendosje", ja nisam nikada rekao tako nesto, na suprot, ja verujem da za neke ciljeve treba/vredi zrtvovanje

#28 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 19 January 2008 - 01:24

"uprkos svim njenim takticnim greskama"

trenutno jure/mole coveka (koga su do nedavno pljuvali) da postane lider njihove stranke, mislis da je i to takticka greska?


nikada nisu pomenuli Agima licno.


nema taktickih gresaka, niti je bilo, ima nesposobnosti i pokusaj prodaja magle


mlada je to stranka, naravno da jos nisu profilizovani. cuda ocekujes?

#29 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 19 January 2008 - 01:27

Ne bih se slozio da Kosovo nema neke jace veze sa stanjem u Srbiji i obratno.Ima itekako.Kao zakon o inerciji.To ti je kao da se vozis busom,ti stojis a vozac naglo zakoci i ti se trznes napred mimo svoje volje.Tako i ovaj "Teufelkreis" Svaki bilo koji turbolentniji dogadjaj sa obe strane granice naelktrise atmosferu.Samo sto to vise dolazi iz Srbije.Tako i ovaj poslednji nemili dogadjaj.Takodje je u Novom Sadu i ranije bilo nekoliko paljenja poslasticara koje i neke nisu pripadale Albancima vec Gorancima,a koji su vec decenijama drzavljani Srbije,isto kao i ovaj nesrecni pekar. Da napomenem da su obicno pekari po bivsoj SFRJ Albanci iz jednog sela koje se zove Has,a neki ga izgovaraju Hasi,vaze za najmirnije i najtolerantnijea Albance.Do dan danas niko nije uhapsen,a niti ce biti ni za ovu pekaru.
Ovaj ispad ne sme nikako da se okarakterise kao pojedinacni slucaj nekih isfrustriranih mladica.Naprotiv tragovi vuku slobodno mogu reci do nekih organizovanih grupacija,koje su latentno prisutne na javnoj sceni i imaju mentore medju nekim politickim partijama koje bas nisu marginalne kako se to pokusava predstaviti.
E sada kako takav nemili dogadjaj deluje i kakav odjek ima u Pristini nije tesko protumaciti.Kosovo sa najvecoma mladom populacijom u Evropi,koji su bez posla,nemaju nikakvu buducnost sa ovim status qvo stanjem,koje Srbija pokusava da vuce izgleda do sledeceg milenijuma,je nista drugo nego jedna tempirana bomba kojoj preti da svakog trenutka neko upali fitilj.
Ovakvo stanje je pred samim finisom.To je kao vulkan koji jos nije eruptirao,ali u utrobi odavno kljuca.Kosovo ima ogromne probleme.Oko 50% je nezaposleno,institucije ne funkcionisu zdravstvo kao jedan od stubova svakog drustva i barometar brige za stanovnistvo je na nivou Dzibutija gde se odvaja oko 35€ po stanovniku. Godsinji budzet je sveden na minimalac,vecina ljudi zivi od 40 eura socijalne pomoci,cene su skoro na nivou Evrope.Industrija je u kolapsu.Profitiraju samo kriminalci.U krugu od jednog kvadratnog kilometra vidi se sa jedne strane vila kao u Holiwudu,a par stotinjak metara stracara u kojoj zivi desetoclana porodica.A sa tolikim privrednim resursima i potencijalima.
Narod sve to trpi nadajuci se na ce se konacnim statusom kurtalisati Srbije,i to sa podpunim pravom na sve sto se dogodilo u poslednjoj deceniji.Srbija ne moze da spreci taj proces ,ali ga pokusava zaustaviti.U tome donekle uspeva.Samo kratkovidost srpskih politicara ne vodi racuna da se na tome nece zavrsiti.Takvim cinom ona fabrikuje i one snage koje su ipak spremne da pruze ruku ,i krenu napred.
Konacnim resenjem ce se posle izvesnog vremena strasti smiriti, status ce i pored najvecih skeptika ipak doneti neki boljitak,jer postoje ozbiljne namere da albanska dijaspora (a koja nije za podcenjivanje sto se tice finansisjkih mogucnosti)ulozi malo veca sredstva na Kosovu.Pre neki dan sam gledao jednu emisju koja je za okruglim stolom okupila dijasporu sa ciljem razmatranja mogucnosti o ulaganju kapitala na Kosovu.Klip u tockovima je status.
Srbija ce se baviti blokadama,otezavace normalan zivot 2 miliona stanovnika Kosova.Sta time dobija?Neka se sama zamisli.To ce biti nista drugo nego produbljivanje rovova ne samo prema Kosovu vec prema celoj Evropi.Dokle ce stici sa tom samoubilackom politikom? Time se niko ne bavi u Srbiji.Kostunizacija Srbije je u punom zaletu,a kost u grlu ce biti na srpskoj grbaci.Do kada?
Samo se zaboravlja jedan veoma vazan faktor kod Albanaca kao narod.Oni puno vise vole Kosovo nego li to jedan prosecni Srbin moze zamisliti,samo sto se to kod njih toliko ne ispoljava.I spremni su na vece zrtve nego li ikoji srpski patriJota koji se busa u grudi po mitinzima kao onaj pre par dana u Kosovskoj Mitrovici koji je organizovala SRS.(samo da se ovo ne shvati kao neki vid pretnje ili ne daj Boze dozivanje duhova rata)
A kada ce biti bolje? Pa preko noci se sigurno stanje nece promeniti ali ce sama pomisao da su svoji na svome i gospodari svoje sudbine,biti dovoljan stimulans za optimizam.
Albanci imaju sto Srbi kao narod nemaju.Nacionalno jedinstvo.Narod koji ispoveda sve tri religije, a da nikada u njihovoj istoriji nije to uzimano kao jabuka razdora.To jednostavno ne postoji.


Odlicna analiza Pristevac..cestitam.

#30 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 01:40

nikada nisu pomenuli Agima licno.


nisu ni morali, pljuvali tu vladu gde je on bio broj jedan, kapis

Ceku, za njega licno mislim da nije bio koruptiran (nadam se da ne gresim), prvog dana svog mandata je obecao da ce da smeni bilokog ministra za koga se ispostavi da zloupotrebljava svoj polozaj, a ta vlada na cijem je on bio na celu bila je jedna on najkoruptovanijih vlada posle '99, a on nije odrzao svoje obecanje, nije smenio nijednog od njih, razlog? nije imao muda. Zasto ostao na celu te vlade? nadao se da ce Kosovo dobiti nezavisnost u njegovom mandatu da bi on usao u istoriji kao prvi kosovski premijer, bilokako, dokazao se da je nesposoban za tu funkciju

e sad, pitanje od milion $, zasto moliti tog coveka da postane predsednik tvoje stranke!!!????



mlada je to stranka, naravno da jos nisu profilizovani. cuda ocekujes?


koliko vremena treba jednoj stranci da se profilizuje?