Jump to content


Photo

Kada ce biti bolje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
156 replies to this topic

#31 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 19 January 2008 - 01:47

nisu ni morali, pljuvali tu vladu gde je on bio broj jedan, kapis


ne, ne kapis jer su i oni bili svesni da Agim nema kontrolu nad ministrima. cak ni Thaci nije nikad izrekao ime Agima.


koliko vremena treba jednoj stranci da se profilizuje?


vise od 3 godine, naravno.

#32 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 01:57

ne, ne kapis jer su i oni bili svesni da Agim nema kontrolu nad ministrima.


tako svako bi moga da postane premijer, "izvinjavam se, ali nisam mogao da ih kontrolisem" :rolleyes:



cak ni Thaci nije nikad izrekao ime Agima.


mozda on nije, ali njegovi jesu, na dan njegove inaguracije, psovali mu sve po spisku, spominjali njegovu porodicu, zenu (kao ono Hrvatica), smejali su mu se zato sto se obracao na srpski u parlamentu (a nisu smeli da pisnu kada se njihov vodja obracao na srpski, ipak on je veci paTRijoTa) :huh:




vise od 3 godine, naravno.


dobro, cekacemo........

#33 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 02:38

Da je Kosovo proslo kroz mozda i najtezi period (pored Bosne mozda) od svih krajeva bivse SFRJ je sasvim jasno. Takodje, jasno je da za mene Srbija sigurno nije Freedom House, pa cak i nista priblizno tome.
Medjutim, mene pre svega zanima buducnost i bliska proslost, tj. poslednjih nekoliko godina u kojima se nije mnogo promenilo ako je verovati ovom izvestaju. Ja, naravno, ne mogu biti siguran u taj izvestaj (i prihvatam kritiku da je vest preneta tendenciozno), pa zato sam izmedju ostalog i postavio temu, posto hocu da cujem misljenje pre svega forumasa koji poznaju stanje na Kosovu i sta je njihov utisak. Da li se stanje ipak poboljsava? Da li postoji optimizam po pitanju preuzimanja misije EU? Da li ce se posle proglasenja nezavisnosti stanje ljudskih prava poboljsati? Kakvo je stanje medija itd.?



ne znam da li ja ta vest preneta tendencionozno, niti me zanima zasto je preneta, da li je tacna? JESTE

da li ce se stanje (mislim uopste, ne samo ljudska prava) poboljsati posle proglasenja nezavisnosti? videcemo, ostaje nam jedino da cekamo.....

#34 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 19 January 2008 - 03:21

tako svako bi moga da postane premijer, "izvinjavam se, ali nisam mogao da ih kontrolisem" :rolleyes:


on nije to rekao, ali zna se da je to bilo tako. ministre iz AAK je kontrolisao haradinaj, a ove iz LDK sejdiu. ceku je bio samo dekor njihove politike, a on je mislio da to moze da promeni. kako smo videli, nije mogao, pa zbog toga nije prihvatio da se kandiduje u proslim izborima. sam je rekao, politika je teska bitka.


mozda on nije, ali njegovi jesu, na dan njegove inaguracije, psovali mu sve po spisku, spominjali njegovu porodicu, zenu (kao ono Hrvatica), smejali su mu se zato sto se obracao na srpski u parlamentu (a nisu smeli da pisnu kada se njihov vodja obracao na srpski, ipak on je veci paTRijoTa) :huh:


u ovome si u pravu, ali to vise govori s kime thaci ima posla nego o samom njemu. naime, ja iskreno mislim da je sam thaçi menjao svoje metode. ja verujem da se on bori protiv starog kadra koji je predvodjen Krasniqijem i Halitijem, i da je imao, skromnu, ali znacajnu pobedu unutar partije.



dobro, cekacemo........


to i jeste tragedija kosovskog drustva donekle, umeju samo da cekaju, bas kao sto su cekali rugovu da skine njegov shall pa ce sve da bude sjajno. potreban je rad, formulacija politike/ideologije, novi i kompetentni kadar koji se treba rekrutovati iz svetskih centara gde ovi studiraju, i imidz i brendiranje partije kao Napredna, Demokratska, Socijalna i nadasve, Kompetentna i Ekspertna.

ne govorim o tebi, i ja tebe razumem, zivot na kosovu je tezak. ovi su idioti i lopovi. ali nema drugacije alternative..

Edited by Unbeliever, 19 January 2008 - 03:22.


#35 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 03:39

on nije to rekao, ali zna se da je to bilo tako. ministre iz AAK je kontrolisao haradinaj, a ove iz LDK sejdiu. ceku je bio samo dekor njihove politike, a on je mislio da to moze da promeni. kako smo videli, nije mogao, pa zbog toga nije prihvatio da se kandiduje u proslim izborima. sam je rekao, politika je teska bitka.


OK, ja sam od pocetka znao (logicno) da on ne moze da kontrolise te ministre, verovatno i ti si znao to, ali to nije nikakvo obrazlozenje za njega, jer on je izigravao cvrstog lidera (a svi smo znali da je samo dekor), bilokako, prihvatanje tog posta od njegove strane je bila velika greska





to i jeste tragedija kosovskog drustva donekle, umeju samo da cekaju, bas kao sto su cekali rugovu da skine njegov shall pa ce sve da bude sjajno. potreban je rad, formulacija politike/ideologije, novi i kompetentni kadar koji se treba rekrutovati iz svetskih centara gde ovi studiraju, i imidz i brendiranje partije kao Napredna, Demokratska, Socijalna i nadasve, Kompetentna i Ekspertna.


kako stoje stvari (nazalost), to je jedina mogucnost, jedva cekam da se resi status pa da vidimo gde smo....





ne govorim o tebi, i ja tebe razumem, zivot na kosovu je tezak. ovi su idioti i lopovi. ali nema drugacije alternative..


nije problem u tome sto je zivot tezak, moze da ti se desi da nemas mogucnosti za bolji zivot i da se pomiris sa sudbinom, problem je u tome sto ima mogucnosti za mnogo bolji zivot ali oni (od kojih zavisi sudbina) zloupotrebljavaju to

#36 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2008 - 06:22

Konacno jedna tema na kojoj se vodi ozbiljna diskusija.Anduril je postavio pitanje o krivici za sadasnje stanje na Kosovu i odgovor koji se namece sam po sebi bi bio UMNIK ali da li je bas tako jednostavno.
Naka neko navede jedan slucaj gde je medjunarodna uprava dovela do prosperiteta.Od Timora preko Sudana do Bosne i Kosova medjunarodne misije su samo uspevale da prekinu rat i krvoprolice.Tesko je zamislti da bi neki Finac mogao da iskoreni korupciju u Somaliji ili na Kosovu.Sama cinjenica da ne teritoriji bivse SFRJ postoje dve medjunarodne uprave je porazavajuca za stanovnike tog podrucija.Spali smo na nivo poludivljih plemena kojima je potrebna pomoc Nigerijaca i Indonezana kako bi samo prezivljavali u miru bez kasapljenja komsija.
Nikakva misija EU nece uspeti da opameti bizgove koji su klicali Nikolicu u Mitrovici ili one koji su glasali za Ramusa.Dokle god narodu koji tu zivi ne dodje iz dupeta u glavu nema prosperiteta.Nekih par hiljada stranih sluzbenika ne mogu da kontrolisu sta se desava u zemlji od dva miliona ne samo zbog malobrojnosti vec i zbog jezicke i kulturne barijere.Svaka medjunarodna misija zavisi i od sluzbenika koji su lokalni stanovnici i zbog toga uglavnom i ima lose rezultate.
Ja ovde ne izdvajam ni jednu etnicku grupu jer svako ima svoj deo odgovornosti a i tema nije sta je bilo u proslosti vec kako da napravimo neku bolju buducnost.

#37 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 19 January 2008 - 11:29

heheee, "nemamo dovoljno vlasti", pa to je njihovo obrazlozenje za sve neuspehe i tesko ekonomsko stanje, imaju dosta vlasti samo sto ga zloupotrebljavaju maksimalno


Nije pitanje o tome da li je vlasti malo ili mnogo, nego o tome čija je to vlast i gde su joj izvori: da li je uspostavljena demokratskom i suverenom voljom naroda ili mu je nametnuta?

#38 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 19 January 2008 - 13:22

OK, ja sam od pocetka znao (logicno) da on ne moze da kontrolise te ministre, verovatno i ti si znao to, ali to nije nikakvo obrazlozenje za njega, jer on je izigravao cvrstog lidera (a svi smo znali da je samo dekor), bilokako, prihvatanje tog posta od njegove strane je bila velika greska


Ciji "dekor"? Ratnog krila Privremene vlade sastavljene od LDK i AAK? Pa i on je pripadao "ratnom krilu" doduse tek od maja meseca '99.godine. Sa njim je Majkel Dzekson sklopio sporazum o raspustanju UQK i formiramju KZK.
Ako mislis da se njime "manipuliralo" nemas pravo jer je ostao van kretanja prljavog novca i korupcije. Lider koji dopusta da bude manipuliran zarad nekog prljavog cilja biva zato i nagradjen, makar prljavim novcem. Bas zato sto se nije dao manipulirati vise nije bio "vidjen" u stranci koja ga je nominirala za premijera.

Na osnovu zapazanja "naroda" da se nije obogatio, nije obuhvacen u nijednoj crnoj hronici nakon NATO intervencije, da je pristao biti na listi ORA verovatno bi ona tj ORA, imala vise nego dovoljno glasova da predje cenzus. A da se dodvoravao "svojima" iz AAK i ostao u njoj i ona bi imala jos nekog poslanika vise.

Izabrao je privremenu usamljenost i sacuvao svoj integritet.

#39 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 18:02

Konacno jedna tema na kojoj se vodi ozbiljna diskusija.Anduril je postavio pitanje o krivici za sadasnje stanje na Kosovu i odgovor koji se namece sam po sebi bi bio UMNIK ali da li je bas tako jednostavno.


Ne mozemo svaliti krivicu samo na jednu stranu, na albanske lidere, Srbiju, UNMIK ili MZ, svi zajedno dele tu krivicu, neko vise neko manje.
Po meni najveci deo krivice pada na albanske lidere, jer od svih nabrajanih Albancima (vecina, 90%) najvise odgovora dobro stanje u Kosovu, Srbiji (bez ikakve sumnje, nazalost) odgovara sto gore stanje na Kosovu, UNMIK-u i MZ moze da bude svejedno, i nije realno ocekivati da se oni brinu vise od samih nas za nasu buducnost.
Oni kojima su usta puna nezavisnosti i paTRijoTizma paradoksalno vec devet godina sve sto su radili islo je na stetu te nezavisnosti, da su bili iskreni i dobronamerni, da su radili na poboljsanju ekonomskog stanje, poboljsanju pravosudja, poboljsanju energetike, poboljsanju ljudskih prava i prava nacionalnih manjina danas ne bi raspravljali o ovome nego raspravljali bi o ulasku u EU.





Naka neko navede jedan slucaj gde je medjunarodna uprava dovela do prosperiteta.Od Timora preko Sudana do Bosne i Kosova medjunarodne misije su samo uspevale da prekinu rat i krvoprolice.Tesko je zamislti da bi neki Finac mogao da iskoreni korupciju u Somaliji ili na Kosovu.Sama cinjenica da ne teritoriji bivse SFRJ postoje dve medjunarodne uprave je porazavajuca za stanovnike tog podrucija.Spali smo na nivo poludivljih plemena kojima je potrebna pomoc Nigerijaca i Indonezana kako bi samo prezivljavali u miru bez kasapljenja komsija.
Nikakva misija EU nece uspeti da opameti bizgove koji su klicali Nikolicu u Mitrovici ili one koji su glasali za Ramusa.Dokle god narodu koji tu zivi ne dodje iz dupeta u glavu nema prosperiteta.Nekih par hiljada stranih sluzbenika ne mogu da kontrolisu sta se desava u zemlji od dva miliona ne samo zbog malobrojnosti vec i zbog jezicke i kulturne barijere.Svaka medjunarodna misija zavisi i od sluzbenika koji su lokalni stanovnici i zbog toga uglavnom i ima lose rezultate.
Ja ovde ne izdvajam ni jednu etnicku grupu jer svako ima svoj deo odgovornosti a i tema nije sta je bilo u proslosti vec kako da napravimo neku bolju buducnost.


jeste porazavajuca, samo neki nikako to da svate

#40 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 18:07

Nije pitanje o tome da li je vlasti malo ili mnogo, nego o tome čija je to vlast i gde su joj izvori: da li je uspostavljena demokratskom i suverenom voljom naroda ili mu je nametnuta?


Kastore, nije ovo nikakva diktatura i nista nije nametnuto, izbori su fer, slobodni i demokratski, oni dobijaju vlast zahvaljujuci glasacima i zato jesu odgovorni za svoje postupke.

#41 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 18:22

Ciji "dekor"? Ratnog krila Privremene vlade sastavljene od LDK i AAK? Pa i on je pripadao "ratnom krilu" doduse tek od maja meseca '99.godine. Sa njim je Majkel Dzekson sklopio sporazum o raspustanju UQK i formiramju KZK.
Ako mislis da se njime "manipuliralo" nemas pravo jer je ostao van kretanja prljavog novca i korupcije. Lider koji dopusta da bude manipuliran zarad nekog prljavog cilja biva zato i nagradjen, makar prljavim novcem. Bas zato sto se nije dao manipulirati vise nije bio "vidjen" u stranci koja ga je nominirala za premijera.

Na osnovu zapazanja "naroda" da se nije obogatio, nije obuhvacen u nijednoj crnoj hronici nakon NATO intervencije, da je pristao biti na listi ORA verovatno bi ona tj ORA, imala vise nego dovoljno glasova da predje cenzus. A da se dodvoravao "svojima" iz AAK i ostao u njoj i ona bi imala jos nekog poslanika vise.

Izabrao je privremenu usamljenost i sacuvao svoj integritet.


Sama cinjenica da je prihvatio tu funkciju znajuci da nece moci raditi svoj posao kako treba ili kako on zeli dokazuje da je bio manipulisan.

Nije mi jasno kako verujete da bi neko sa njim mogao da predje cenzus!!! ja mislim da bi ORA sa njim pala na 2%, covek koji je vise puta obecavao/garantovao da ce x datuma Kosovo biti nezavisna drzava i nije odrzao svoje obecanje, covek koji je u svoju vladu imao ministre (2-3 njih) kojima ne bih dao ni WC da mi ciste, koji su krali koliko su mogli a on gledao i cutao, u normalnom svetu takav politicar bio bi politicki mrtav.

#42 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 19 January 2008 - 19:38

Sama cinjenica da je prihvatio tu funkciju znajuci da nece moci raditi svoj posao kako treba ili kako on zeli dokazuje da je bio manipulisan.

Nije mi jasno kako verujete da bi neko sa njim mogao da predje cenzus!!! ja mislim da bi ORA sa njim pala na 2%, covek koji je vise puta obecavao/garantovao da ce x datuma Kosovo biti nezavisna drzava i nije odrzao svoje obecanje, covek koji je u svoju vladu imao ministre (2-3 njih) kojima ne bih dao ni WC da mi ciste, koji su krali koliko su mogli a on gledao i cutao, u normalnom svetu takav politicar bio bi politicki mrtav.

Jes vala nezavisnost Kosova zavisi od obecanja kosovskih ministara, premijera ili predsednika! Ko ce to progutati?
Bese jednom jedna od mnogobrojnih RFE "Radio most"-ova u kojem su gosti bili Vuk Draskovic i Azem Vlasi. Vuk se hvalio kako se stekla nezavisnost na sta je Azem Vlasi uzvratio:"Gospodinme Draskovicu, da su se Srbi i Albanci pitali nikad se ne bi oslobodili od Turaka".

Ti optuzujes da je on trebao unapred da zna koji ce datum "biti siguran" za proglasenje nezavisnosti. Pa hajde reci koji ce to datum biti, ako ti vec znas, ali nemoj navoditi danasnje pisanje "Koha ditore"

Ministre kojima ti "ne bi dao da ti ociste ni WC" on je nasledio. Navedi neku drzavu, iako Kosovo to jos nije, iz okruzenja, koja tako cesto menja ministre.
Inace podrazumeva se da mi sami cistimo nase toalete i da svakako ne bi pozvali nekog ministra da nam obavi taj kucni posao! Mislim, poredjenje ti je samo takvo!

I nemoj se tako razbacivati prognozama koliko bi ORA dobila sa njim. Da je Veton pitao tebe sigurno ga ne bi pozvao.A Veton ipak ima nekakvo obrazovanje iz nauke zvane politika!

Edited by Lorenz, 19 January 2008 - 19:39.


#43 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 19 January 2008 - 21:17

Jes vala nezavisnost Kosova zavisi od obecanja kosovskih ministara, premijera ili predsednika! Ko ce to progutati?


Donekle zavisi, ili bolje reci zavisilo, da su radili kako treba davno bismo dobili nezavisnost.




Ti optuzujes da je on trebao unapred da zna koji ce datum "biti siguran" za proglasenje nezavisnosti. Pa hajde reci koji ce to datum biti, ako ti vec znas, ali nemoj navoditi danasnje pisanje "Koha ditore"


Nisam ja rekao da je on trebao da zna tacan datum, on je sam rekao to, pravio se vazan a ispao smesan.
Kad vec pitas mene za datum, ja znam tacan datum ali necu/ne mogu da kazem trenutno, reci cu uskoro.






I nemoj se tako razbacivati prognozama koliko bi ORA dobila sa njim. Da je Veton pitao tebe sigurno ga ne bi pozvao.A Veton ipak ima nekakvo obrazovanje iz nauke zvane politika!


Jel obavezno imati obrazovanje iz te nauke da bi se moglo prognozirati i komentarisati u jednom internet forumu!?

#44 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 19 January 2008 - 22:03

Jel obavezno imati obrazovanje iz te nauke da bi se moglo prognozirati i komentarisati u jednom internet forumu!?



Zavisi od internet foruma kakav je. A posto FB92 kotira kao jedan od najbolih u sirim internert razmerama, to i pretpostavlja obrazovanje. Ja mislim da ga ti imas ali iz skromnosti postavljas ovakvo pitanje.

Ipak je tema koju je Anduril pokrenuo od, moglo bi se reci, globalne vaznosti, cim se o Kosovu raspravlja u najvisim instancama velikih i manje velikih svetskih mocnika. A ako nismo bar malo dorasli makar i "ucestvovanja sa strane", onda nista. Promasaj!

Ne treba polaziti samo od negativnosti. Moze i manji uspeh da bude inspirativan za neki sledeci. Pa decu ne vaspitavamo stalno im ukazujuci na greske. Manja pohvala ima stimulativan ucinak!

Edited by Lorenz, 19 January 2008 - 22:08.


#45 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 19 January 2008 - 22:13

ja sam pogledao sajt freedom house-a i nigde nisam nasao taj clanak. nasao sam tabelu i vodeo sam da je kosovo imalo rezultat od 6 i 5 sto je lose, ali nigde nisam nasao neko objasnenje zasto je to tako.