Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#436 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 21 January 2010 - 20:29

Daj bre choveche ukloni se vishe.. Ovde pokushavash da se predstavish kao "dr sveznajuci" bez obzira shto svojim izjavama nanosish vishe shtete nego koristi. Ti si neurohirurg pred penzijom i drzi se toga.

Ko ti daje za pravo da delish lekcije iz drugih oblasti medicne kada je tu tvoje znanje na nivou fakultetskog gradiva i lichne informisanosti. Idi reshavaj ukrshtene rechi, bezopasnije je za sve.

Ovo shto pishesh je opasno po druge da ne govorim o tome da si u vishe navrata pokazao koliko si bahat u odnosu prema drugima a pogotovu shto se ovde pishe o teshkoj bolesti i svaki polusvrsheni student medicine zna koliko je bitan odnos prema pacijentima obolelim od raka i koliko je vazno njihovo psiholoshko stanje.



Ma divota! Zaista "volim" kada se lekari svadjaju! Mene, kao pacijenta, to bas ohrabruje!

Sto se lekari vise prepucavaju, more poverenje u njih raste, a znate i sami koliko je poverenje u lekare preko potrebno da bi verovali u pozitivan ishod lecenja.
Ajd, dobro je kada je bar jedan lekar naklonjen pacijentima pa tu dodje do neke ravnoteze, ali ako su svi "mali bogovi" onda mi pacijenti u svemu tome nismo ni bitni. Bitno je ko ce od lekara u odredjenom momentu biti nadmocniji!

Jedan moj prijatelj lepo kaze da su svi lekari sa najboljom ocenom polozili jedan predmet, a to je "SUJETA".

Zato, dragi dr-ovi, ako ne mozete pomoci - nemojte odmoci (ha, ovo kao da je neka od zakonitosti iz Alana Forda :ph34r:
  • 0

#437 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 21 January 2010 - 20:34

Ma divota! Zaista "volim" kada se lekari svadjaju! Mene, kao pacijenta, to bas ohrabruje!

Sto se lekari vise prepucavaju, more poverenje u njih raste, a znate i sami koliko je poverenje u lekare preko potrebno da bi verovali u pozitivan ishod lecenja.
Ajd, dobro je kada je bar jedan lekar naklonjen pacijentima pa tu dodje do neke ravnoteze, ali ako su svi "mali bogovi" onda mi pacijenti u svemu tome nismo ni bitni. Bitno je ko ce od lekara u odredjenom momentu biti nadmocniji!

Jedan moj prijatelj lepo kaze da su svi lekari sa najboljom ocenom polozili jedan predmet, a to je "SUJETA".

Zato, dragi dr-ovi, ako ne mozete pomoci - nemojte odmoci (ha, ovo kao da je neka od zakonitosti iz Alana Forda :ph34r:


Ispravka/Izvinjenje

"Svadjam" se ja a ne moja supruga (dr). Necu vishe.
  • 0

#438 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 21 January 2010 - 20:48

Ispravka/Izvinjenje

"Svadjam" se ja a ne moja supruga (dr). Necu vishe.


Ma znam ja da nije supruga, ali ipak si ti onaj koji je na mojoj strani!
  • 0

#439 lion el johnson

lion el johnson
  • Members
  • 37 posts

Posted 21 January 2010 - 22:08

Neopisivo mi je zao sto je moj poslednji post licnom greskom otkucan kao replika na komentar clana LION EL JOHNSON.
Ni jednog trenutka se nije odnosila na njegovu diskusiju.
Ovom prilikom se javno izvinjavam doticnom chlanu foruma.
Vrlo postujem njegovo objasnjenje.

Replika je bila upucena nekom drugom, a moje prethodno pitanje ko je taj ko ce oboleti od raka se odnosilo na to da ne postoji / iako ovde neko tvrdi da postoji/ tacna zakonitost u tome koji organizam ce biti zahvacen malignim oboljenjem a koji ne a sve to sa ciljem da se pokaze da smo jos uvek na nekom od delova puta u razjasnjenju problematike maligniteta a nikako da smo osvojili ovu materiju do kraja. Samim tim jos uvek ne smemo decidirano tvrditi da nesto od alternativne medicine ne pomaze jer nema naucnih dokaza. Jednostavno, predpostavimo da nam jos uvek nije palo na pamet da tako nesto ispitujemo a da to deluje, i sta onda? Oduzeti nekom shansu, kada su mu iste sa naucno dokazanim metodama, jako male zar je je to moralno?

Jos jednom se IZVINJAVAM za nemarnost u pravopisnom smislu.
Evi Hvala na podsecanju.
Pozdrav svima.

Izvinjenje prihvaćeno! Pozdrav!

Edited by lion el johnson, 21 January 2010 - 22:10.

  • 0

#440 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 22 January 2010 - 10:38

Ne postoji naucna potvrda da ishrana ima uticaj na tok i prognozu maligne bolesti.


Naravno, jer u tom slucaju niko ne bi koristio citostatike vec iskljucivo zdravu ishranu. Zdrava ishrana se ne moze patentirati i skupo prodavati.

Edited by OmoracIC, 22 January 2010 - 10:38.

  • 0

#441 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 22 January 2010 - 16:12

Mnogo srece i uspeha svima koji se bore s ovom bolescu.

Zna li neko sta se desava s fenix?
  • 0

#442 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 22 January 2010 - 17:10

Hvala!
  • 0

#443 feniks

feniks
  • Members
  • 29 posts

Posted 22 January 2010 - 17:16

Mnogo srece i uspeha svima koji se bore s ovom bolescu.

Zna li neko sta se desava s fenix?



Tu sam ja.Mnogo hvala na lepim željama.

Ima ova bolest i svojih lepih strana,nauči čoveka da više ceni život i da se raduje
i običnim sitnicama koje nekada možda i nije primećivao.Lepa reč i od stranca
može da ulepša dan.Hvala vam.

Bili smo porodično na odmoru,deca su malo skijala a ja punila baterije za
"novu sezonu" :ph34r: .
Pošto sam veliki tenis fan trenutno uživam u AO.

Možda mali problemčić je CT od pre nedelju dana,u utorak imam kontrolu pa ću se javiti.

Mislim na sve vas i čitam vas redovno.

Pozdrav
  • 0

#444 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 22 January 2010 - 18:32

Tu sam ja.Mnogo hvala na lepim željama.

Ima ova bolest i svojih lepih strana,nauči čoveka da više ceni život i da se raduje
i običnim sitnicama koje nekada možda i nije primećivao.Lepa reč i od stranca
može da ulepša dan.Hvala vam.

Bili smo porodično na odmoru,deca su malo skijala a ja punila baterije za
"novu sezonu" :) .
Pošto sam veliki tenis fan trenutno uživam u AO.

Možda mali problemčić je CT od pre nedelju dana,u utorak imam kontrolu pa ću se javiti.

Mislim na sve vas i čitam vas redovno.

Pozdrav


Ahoj draga,

Sredices ti taj problemcic. ne postoji nista sto vera u izlecenje i dobar koktel ne mogu da srede! :ph34r:

pozz
  • 0

#445 hope02

hope02
  • Members
  • 9 posts

Posted 22 January 2010 - 23:10

Pre neki dan rekoh da ima udruzenja pacijenata koji se bave upravo onim sto treba nekima na fourmu, iskustvo, mozda savet. Evo upravo sam nasla neko mesto gde su izlistani. Pogledajte, mozda cete naci nesto sto vam bas treba.

http://www.webmedici...ehnologije.aspx

Ako nadjem jos - saljem!
  • 0

#446 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 23 January 2010 - 00:22

Daj bre choveche ukloni se vishe.. Ovde pokushavash da se predstavish kao "dr sveznajuci" bez obzira shto svojim izjavama nanosish vishe shtete nego koristi. Ti si neurohirurg pred penzijom i drzi se toga.

Ko ti daje za pravo da delish lekcije iz drugih oblasti medicne kada je tu tvoje znanje na nivou fakultetskog gradiva i lichne informisanosti. Idi reshavaj ukrshtene rechi, bezopasnije je za sve.

Ovo shto pishesh je opasno po druge da ne govorim o tome da si u vishe navrata pokazao koliko si bahat u odnosu prema drugima a pogotovu shto se ovde pishe o teshkoj bolesti i svaki polusvrsheni student medicine zna koliko je bitan odnos prema pacijentima obolelim od raka i koliko je vazno njihovo psiholoshko stanje.

Ne znam koja je polovina nicka ovo napisala, ali je post vrlo recit; naime, kazuje gotovo sve o svom autoru, koji ne samo da gubi zivce, nego i normalnu ljudsku orjentaciju.
Na svu srecu, postoji grana medicine koja i tu i takvima moze pomoci, jedino se treba suociti sa vlastitim problemom.

Naravno, jer u tom slucaju niko ne bi koristio citostatike vec iskljucivo zdravu ishranu. Zdrava ishrana se ne moze patentirati i skupo prodavati.

Kojesta...
  • 0

#447 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 23 January 2010 - 08:22

Vladane, zaista treba da vas bude sramota!

Detaljno pisem o toku svog lecenja, iznosim i informacije koje vecina obolelih krije, a vi vec mesecima niste nasli za potrebno da ista prokomentarisete. No, to vas ne sprecava da se prepucavate na jednom ovakvom topiku. Pobogu, ne pricamo ovde o hemeroidima.

Obratila sam vam se i na pp gde sam vam iznela svoju sumnju da ste sada misljenja da meni nema spasa i da zbog toga ne zelite da ista komentarisete. Od vas nisam dobila ni slova! Da li ste razmisljali kako to vase cutanje utice na mene?

Posto sam uvidela da vama, u konkretnom slucaju, nisam bitna ja - tamo neka virtuelna Evi koja boluje od raka jajnika, prestala sam da obracam paznju na sve vase postove u kojima dajete svoje doktorsko misljenje.

Molim vas da se sklonite sa ovog topica. Raspravljajte se negde drugde.
  • 0

#448 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 23 January 2010 - 12:30

Pregledao sam svoje pp i nasao da imam samo jednu poruku u kojoj mi zamerate sto ne komentarisem Vasu situaciju na topiku.. Poruka je datirana 25. dec. 2009. Uzgred budi kazano, ove sam jeseni proveo jedno duze vreme u SAD i nisam pisao na forumu.
Polihemioterapija, njeni ciklusi i primenjeni lekovi i doze nisu moja oblast, pa tu zaista nemam sta da prokomentarisem, sto se tice Vaseg lecenja; jedini savet koji bih mogao da dam je da sledite savete onkologa, koji vas lece.
Medjutim, to na kojim cu topicima, kada i sta pisati, o tome ja odlucujem. Posebno, kao i do sada reagovacu i od sada na to kad se bolesnicima sa malignom bolescu nude kojekakve "secerne vodice" i "kure zdrave hrane".
Kad god Vam se moje pisanje ne dopadne, mirno ga preskocite i ignorisite.
  • 0

#449 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 23 January 2010 - 13:07

Tu sam ja.Mnogo hvala na lepim željama.

Ima ova bolest i svojih lepih strana,nauči čoveka da više ceni život i da se raduje
i običnim sitnicama koje nekada možda i nije primećivao.Lepa reč i od stranca
može da ulepša dan.Hvala vam.

Bili smo porodično na odmoru,deca su malo skijala a ja punila baterije za
"novu sezonu" :ph34r: .
Pošto sam veliki tenis fan trenutno uživam u AO.

Možda mali problemčić je CT od pre nedelju dana,u utorak imam kontrolu pa ću se javiti.

Mislim na sve vas i čitam vas redovno.

Pozdrav

E bas mi je drago i sad mi je lakse... pratim ovaj topic, iako se ne ukljucujem, i iskreno, malo sam se bila zabrinula sto se ne javljas (pribliznih smo godina, pa necu persirati).

Odusevljena sam tvojim pozitivnim razmisljanjem i stavovima - samo nastavi tako!

Svima obolelima na topicu i njihovim porodicama zelim da znaju da ima i ljudi koji ih ne znaju licno, ali misle na njih i navijaju za njih u toj teskoj borbi.

Samo napred!
  • 0

#450 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 25 January 2010 - 11:35

AARP, ogromna organizacija u SAD sa preko 40 miliona clanova, koja je navodno posvecena podizanju kvaliteta zivota sunarodnika, objavila je ovaj oglas u jednim dnevnim novinama u SAD:

Posted Image

a u SVOM sopstvenom casopisu malo je promenila naslov.

Posted Image

Interesantno.
  • 0