Jump to content


Photo

Tus kabine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 Rux

Rux
  • Members
  • 19 posts

Posted 16 July 2007 - 14:42

Nedavno smo moj suprug i ja poceli sa renoviranjem kupatila. Zbog velicine istog nismo u mogucnosti da stavimo kadu pa smo se opredelili za tus kabinu. Zanima me da li neko zna koje su dore i sta jedna tus kabina treba da ima. Videla sam neke sa svakojakim cudima (telefon, masazeri, radio), ali su ujedno kineske i jeftine pa mislim da nikako ne mogu da bude dobro. Ako neko ima iskustva neka se oglasi.

#2 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 16 July 2007 - 15:44

QUOTE(Rux @ 16 Jul 2007, 15:42) <{POST_SNAPBACK}>
Nedavno smo moj suprug i ja poceli sa renoviranjem kupatila. Zbog velicine istog nismo u mogucnosti da stavimo kadu pa smo se opredelili za tus kabinu. Zanima me da li neko zna koje su dore i sta jedna tus kabina treba da ima. Videla sam neke sa svakojakim cudima (telefon, masazeri, radio), ali su ujedno kineske i jeftine pa mislim da nikako ne mogu da bude dobro. Ako neko ima iskustva neka se oglasi.


Ja sam ih skoro kupovao. Imas ih od 17.000 do 170.000 (ne racunam potpisane modele za bacace para), pa ti sad vidi koliko mozes da se ispruzis. Drugo, moras da se odlucis izmedju potpune kabine i obicne kadice sa zastorom koja ima funkciju kabine, samo je bez krova. Kod tog izbora najbolje je da konsultujes nekog pouzdanog vodoinstalatera, ako znas takvog, zato sto tus kabine sa ovim raznim dzidza-bidzama imaju neke zahteve u vezi sa pritiskom vode i slicno. Najvazniji elementi su kadica i vrsta stakla na vratima i to im najvise odredjuje cenu, mehanizmi su koliko sam video manje-vise tu negde. Ostalo je sminka i komfor (radio, interfon, svetla, stolicica,...).

Proguglaj malo i naci ces nekoliko solidnih sajtova sa detaljnim opisima asortimana. Neki sajtovi imaju i cene.

#3 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 16 July 2007 - 15:57

Obavezno konsultujte vodinstalatera pre bilo kakve kupovine...

I izbegavajte seks u dotičnoj... One plastične se raspadnu dok si reko piksla, a čak ni one komplet zidane/pločica varijante nisu potpuno bezbedne... Umeju cevi da ostanu u ruci, a voda da pršti na sve strane... Pogotovu ako izaberete varijatu sa cevima koje prskaju sa strane... thumbdown.gif

Znači zapamtite: -Seks u tuš kabinama se dešava samo u filmovima... Virtuelno... innocent.gif

Nikako ne pokušavati kod kuće! wink.gif

Edited by dare..., 16 July 2007 - 18:00.


#4 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 16 July 2007 - 16:01

QUOTE(dare... @ 16 Jul 2007, 16:57) <{POST_SNAPBACK}>
Obavezno konsultujte vodinstalatera pre bilo kakve kupovine...

I izbegavajte seks u dotičnoj... One plastične se raspadnu dok si reko piksla, a čak ni one komplet zidane/pločica varijante nisu potpuno bezbedne... Umeju cevi da ostanu u ruci, a voda da pršti na sve strane... Pogotovu ako izaberete varijatu sa cevima koje prskaju sa strane... thumbdown.gif

Znači zapamtite: -Seks u tuš kabinama se dešava samo u filmovima... Virtuelno... innocent.gif

Nikako pokušavati kod kuće! wink.gif


huh.gif

Crni Dare, koji si ti fantom. laugh.gif

#5 Rux

Rux
  • Members
  • 19 posts

Posted 16 July 2007 - 17:32

QUOTE(dare... @ 16 Jul 2007, 16:57) <{POST_SNAPBACK}>
I izbegavajte seks u dotičnoj... One plastične se raspadnu dok si reko piksla, a čak ni one komplet zidane/pločica varijante nisu potpuno bezbedne... Umeju cevi da ostanu u ruci, a voda da pršti na sve strane... Pogotovu ako izaberete varijatu sa cevima koje prskaju sa strane... thumbdown.gif


Zato i pitam za preporuku, da se ne bi raspadale pri ... smile.gif

Na Google-u su mi se najviše dopale ove tuš kabine ali nemaju cene na sajtu, pa ću morati da se prošetam do salona. Što i nije loše, jer možeš da vidiš uživo smile.gif
Nadam se samo da nisu previše skupe. Čini mi se da nisu kineske.
Ako je neko već bio i zna nešto više, nek viče. Ili ako zna još neko mesto gde ima dobre ponude. Ili ako može da preporuči neku marku. Ili ...

#6 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 16 July 2007 - 19:09

QUOTE(Rux @ 16 Jul 2007, 18:32) <{POST_SNAPBACK}>
Zato i pitam za preporuku, da se ne bi raspadale pri ... smile.gif

Na Google-u su mi se najviše dopale ove tuš kabine ali nemaju cene na sajtu, pa ću morati da se prošetam do salona. Što i nije loše, jer možeš da vidiš uživo smile.gif
Nadam se samo da nisu previše skupe. Čini mi se da nisu kineske.
Ako je neko već bio i zna nešto više, nek viče. Ili ako zna još neko mesto gde ima dobre ponude. Ili ako može da preporuči neku marku. Ili ...


laugh.gif

Ako se odlucis da ovde udjes nadam se da ti je muz Bil Gejts minimum. Cene su im spektakularne a i uvaljuju "porez na budale". WC solja koju sam kupio kod njih kosta 100 ojra vise nego tamo gde sam je kupio. Posto sam pitao za dizajnera koji mi je ponosno predstavljen u Akva Butiku kao autor doticnog komada sjedala, tip iz ove druge prodavnice mi je pokazao otpremnicu za robu koju im je isporucio, ukljucujuci i tu solju. Ispade da je majstor dizajnirao solju u kamionu dok se prevozila izmedju Francuske i Bulevara JA. laugh.gif

Evo ti nekih adresa i salona koji mogu da posluze:

"Stepa promet" ili tako nesto - Francuska 67
"Diplon" - negde na putu prema N. Sadu, naci ces adresu na sajtu
"Beokeramika" - Branicevska 13
zaboravio sam ime ovom salonu ali je u ulici Milunke Savic br. 7, na Vozdovcu. Imaju solidan izbor za sve dzepove.

Ovi saloni imaju uglavnom "ni tamo, ni 'vamo" modele. Uglavnom nisu kineski krs (mada ima tog krsa, moras da pripazis) a nisu ni udaranje po usima.

#7 Rux

Rux
  • Members
  • 19 posts

Posted 17 July 2007 - 08:59

QUOTE(harper lee @ 16 Jul 2007, 20:09) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif


Evo ti nekih adresa i salona koji mogu da posluze:

"Stepa promet" ili tako nesto - Francuska 67
"Diplon" - negde na putu prema N. Sadu, naci ces adresu na sajtu
"Beokeramika" - Branicevska 13
zaboravio sam ime ovom salonu ali je u ulici Milunke Savic br. 7, na Vozdovcu. Imaju solidan izbor za sve dzepove.


Hvala za adrese. Za Beokeramiku sam vec cula i nameravala da odem. Danas cu da se prosetam i obidjem ih sve. Otici cu i ovamo za svaki slucaj, cisto da pogledam da ne bude da nisam dala sve od sebe. Verujem da si u pravu da su skupi ali kad sam resila da danas utrosim vreme na to obici cu i njih. Javicu se kad to zavrsim da vam prenesem iskustva. rolleyes.gif

#8 Rux

Rux
  • Members
  • 19 posts

Posted 18 July 2007 - 11:08

Juce sam obisla sve i saznala svasta. Npr. sta je tus kabina a sta tus kada?! Tus kada je ono na cemu se stoji i gde je odvod za vodu, dok je tus kabina ona plastika kojom je ogradjena tus kada. Ne znam da li ste vi to znali ali ja sam stvarno prvi put cula. blush.gif

#9 beogagi

beogagi
  • Members
  • 422 posts

Posted 26 July 2007 - 23:32

QUOTE(Rux @ 18 Jul 2007, 12:08) <{POST_SNAPBACK}>
Juce sam obisla sve i saznala svasta. Npr. sta je tus kabina a sta tus kada?! Tus kada je ono na cemu se stoji i gde je odvod za vodu, dok je tus kabina ona plastika kojom je ogradjena tus kada. Ne znam da li ste vi to znali ali ja sam stvarno prvi put cula. blush.gif


i jesi li kupila? koju? i kako te sluzi?

#10 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 31 July 2007 - 11:08

QUOTE(dare... @ 16 Jul 2007, 16:57) <{POST_SNAPBACK}>
Obavezno konsultujte vodinstalatera pre bilo kakve kupovine...

I izbegavajte seks u dotičnoj... One plastične se raspadnu dok si reko piksla, a čak ni one komplet zidane/pločica varijante nisu potpuno bezbedne... Umeju cevi da ostanu u ruci, a voda da pršti na sve strane... Pogotovu ako izaberete varijatu sa cevima koje prskaju sa strane... thumbdown.gif

Znači zapamtite: -Seks u tuš kabinama se dešava samo u filmovima... Virtuelno... innocent.gif

Nikako ne pokušavati kod kuće! wink.gif

Au, ja sam znači imao sreće jednom prilikom.
Il' to, il' kabina nije bila kineska. innocent.gif

#11 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 22 August 2007 - 14:10

QUOTE(Rux @ 18 Jul 2007, 12:08) <{POST_SNAPBACK}>
Juce sam obisla sve i saznala svasta. Npr. sta je tus kabina a sta tus kada?! Tus kada je ono na cemu se stoji i gde je odvod za vodu, dok je tus kabina ona plastika kojom je ogradjena tus kada. Ne znam da li ste vi to znali ali ja sam stvarno prvi put cula. blush.gif


Jeste, jeste. Ima raznih varijanti. Predlažem, ako imate prostora da uzmete 90x90 ili 90 polukružnu. Najpovoljnije varijante tuš kada su one od akrila ali da visite nad majstorovim leđima kada je postavlja kako je ne bi kojim slučajem oštetio dok je priključuje na kanalizacioni odvod. Te akrilne tuš kade, akcenat na KADE, drugim rečima "donji deo" kabine, imaju odozdo sunđeraste delove koji se lako mogu seći kako bi se priključili na odvod. Bitno je i gde vam je taj odvod u kupatilu (na podu, koliko je daleko od uglova, da li izlazi iz prostora i ose željene kabine) jer je zaista estetski neprihvatljivo da vam ispod kabine idu creva i ulaze u odvod koji je recimo na pola kupatila. U tom slučaju se pribegava nepopularnim merama razbijanja pločica na podu i pomeranjem odvoda u stranu. To košta otprilike 1/4 kabine - pod uslovom da imate te stare pločice koje imate na podu. Ako je odgovor ne, moraćete dobro da razmislite o promeni pločica na podu celog kupatila - a kako ta nesreća nikada ne dolazi sama, moraće onda i zid da se menja itd itd.
Kako bi ste sve ovo gore navedeno izbegli, prvo pažljivo izmerite gde vam je kan.odvod, na kom mestu a onda izmerite tuš kadu ili ako ste gledali "kompletnu" varijantu (one su obično preskupe ili nekvalitetne) - posebno izmerite kolika je razdaljina odvoda na tuš kadi od ivica kade. Ako vam majstor postavlja, povedite ga prvo u salon i pokažite mu kadu neka uzme mere da ne bi bilo posle - " e jebi ga, ne može".
Moj predlog - kupite tuš kadu od akrila, 90x90cm sa sifonom i tuš kabinu 90x90cm sa stranicama od akrila takođe. Staklo je skupo a i lako se može desiti da se ošteti i sl. 90x90cm vam daje sasvim dovoljno prostora da kada recimo, perete kosu ne boksujete laktovima u stranice (kao što znate u kabinu treba i baterija za tuširanje da stane a to smanjuje prostor) a i upražnjavanje seksa je mnogo jednostavnije...
PS - Tuš kada mora da se malo "podzida" kako bi se lakše priključio odvod. Morate kupiti i sanitarni silikon kako bi ste sprečili da voda klizi između kade i pločica ili možete zalepiti gumenu traku širine 5cm - ima neka holandska koja košta oko 900din 5m dužine.

Nema na čemu laugh.gif

#12 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 22 August 2007 - 18:47

Pa, moj predlog je porcelanska tuš kada. Nema ništa stabilnije od toga. Postoje 80x80, 90x90 i četvrtkružne r80 r90. Cena? Do 7000. Na nju namesti kabinu od kaljenog stakla. Kadica se postavlja na pločice tako da je potrebna majstorska (vodoinstalaterska i keramičarska) preciznost.

Čuo sam da treba izbegavati sve masažer kade i kabine zbog kamenca. Tačno? Netačno?

#13 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 22 August 2007 - 19:55

QUOTE(djordje geprat @ 22 Aug 2007, 19:47) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, moj predlog je porcelanska tuš kada. Nema ništa stabilnije od toga. Postoje 80x80, 90x90 i četvrtkružne r80 r90. Cena? Do 7000. Na nju namesti kabinu od kaljenog stakla. Kadica se postavlja na pločice tako da je potrebna majstorska (vodoinstalaterska i keramičarska) preciznost.

Čuo sam da treba izbegavati sve masažer kade i kabine zbog kamenca. Tačno? Netačno?


Što se tiče porcelanskih, to jeste lepo i stabilno (naj varijanta) ali ne želimo da Rux oderemo kožu s leđa, dont we?

Što se kamenca tiče, ima ga svuda i pre ili kasnije dođe do malih problema ali uglavnom sve "prskalice" imaju nekoliko funkcija delovanja pa je potrebno uglavnom samo malo promeniti sistem prskanja i kamenac se skida. Ako imate masažer ili prskalicu sa samo jednom funkcijom, može kod problema sa kamencem jako efikasno da pomognu nova hemijska sredstva od kojih bi izdvojio beli BREF za kupatilo.

#14 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 22 August 2007 - 20:51

QUOTE(CoolActive @ 22 Aug 2007, 20:55) <{POST_SNAPBACK}>
Što se tiče porcelanskih, to jeste lepo i stabilno (naj varijanta) ali ne želimo da Rux oderemo kožu s leđa, dont we?


ćuti, kvariš posao, odseći će ti rep tongue.gif
/troll off

#15 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 22 August 2007 - 22:33

QUOTE(_Pile_ @ 22 Aug 2007, 21:51) <{POST_SNAPBACK}>
ćuti, kvariš posao, odseći će ti rep tongue.gif
/troll off


Eh, da. Vidiš, zaboravih da i oni treba da zarade za hleb.... Hmmm...evo ovako.

za TV manijaka poput mene...




...i info o tuš kabinama OVDE.