Jump to content


Photo

It’s Official: The Crash of the U.S. Economy has begun


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#16 Nizozemac

Nizozemac
  • Members
  • 324 posts

Posted 10 August 2007 - 20:07

QUOTE(Teja @ 10 Aug 2007, 19:26) <{POST_SNAPBACK}>
A i ne brini nishta, Srbija ima preca posla nego da se zamajava
sa berzama u Njujorku,Londonu,Tokiju. Prema tome, tvoja lova je na sigurnom mestu.


biggrin.gif Znaci ko hoce da sacuva pare nek ih drzi u Srbiji!

U svakom slucaju ako u Holandiji propadne banka onda je svaki stedisa osiguran do €20.000 (moze biti i vise nisam siguran). Koliko je to u Deutschland?

#17 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 10 August 2007 - 20:17

QUOTE(Nizozemac @ 10 Aug 2007, 20:07) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif Znaci ko hoce da sacuva pare nek ih drzi u Srbiji!


Zaboravio si da podvuces u dinarima, trenutno njasigurnija valuta. cool.gif

#18 Nizozemac

Nizozemac
  • Members
  • 324 posts

Posted 10 August 2007 - 20:25

QUOTE(leone @ 10 Aug 2007, 21:17) <{POST_SNAPBACK}>
Zaboravio si da podvuces u dinarima, trenutno njasigurnija valuta. cool.gif


Znaci na pomolu je nova Svica?!

#19 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 10 August 2007 - 20:33

QUOTE(Nizozemac @ 10 Aug 2007, 21:07) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif Znaci ko hoce da sacuva pare nek ih drzi u Srbiji!

U svakom slucaju ako u Holandiji propadne banka onda je svaki stedisa osiguran do €20.000 (moze biti i vise nisam siguran). Koliko je to u Deutschland?


Nema limita. Banka moze da propadne ( mada sada se sve svelo na nekoliko banaka , verovatno kao i u NL)
ali tvoj ulog nikada. Visina ustedjevine ne igra nikakvu ulogu.. Naravno pricam o normalnoj lovi, ne o akcijama, fondovima.
Pa zbog toga je juce ECB izdvojio nekoliko milijardi za Nemacku, za slucaj nekog slucaja, obzirom da su dve banke
do gushe upletene u ove US fondove.

Ali ti na to nisi ni mislio.

Lep pozdrav
Teja

#20 Nizozemac

Nizozemac
  • Members
  • 324 posts

Posted 10 August 2007 - 20:57

QUOTE(Teja @ 10 Aug 2007, 21:33) <{POST_SNAPBACK}>
Nema limita. Banka moze da propadne ( mada sada se sve svelo na nekoliko banaka , verovatno kao i u NL)
ali tvoj ulog nikada. Visina ustedjevine ne igra nikakvu ulogu.. Naravno pricam o normalnoj lovi, ne o akcijama, fondovima.
Pa zbog toga je juce ECB izdvojio nekoliko milijardi za Nemacku, za slucaj nekog slucaja, obzirom da su dve banke
do gushe upletene u ove US fondove.


Lep pozdrav
Teja


Nije bas tako Teja. U NL se dobija maksiamlno €20.000 plus 90% za iznos iznad €20.000 do maksimalno €40.000! Ovo vazi i za akcije.
Ako znaci neko ima 30k na stednoj onda dobija automatski 20k, a mora da preda molbu za 9k (90% od 10k). Za onih 1.000 mora da stane u red.
U svakom slucaju nemam briga da ce moja banka da propadne.

QUOTE
Ali ti na to nisi ni mislio.


Na sta nisam mislio?

#21 garrincha

garrincha
  • Members
  • 26 posts

Posted 10 August 2007 - 21:35

a tek kad se u trgovinu naftom uvede euro ko službena valuta...odoše petrodolari,ode amerika....a Chavez je već prodaje za €.

#22 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 10 August 2007 - 21:39

QUOTE(Nizozemac @ 10 Aug 2007, 21:57) <{POST_SNAPBACK}>
Nije bas tako Teja. U NL se dobija maksiamlno €20.000 plus 90% za iznos iznad €20.000 do maksimalno €40.000! Ovo vazi i za akcije.
Ako znaci neko ima 30k na stednoj onda dobija automatski 20k, a mora da preda molbu za 9k (90% od 10k). Za onih 1.000 mora da stane u red.
U svakom slucaju nemam briga da ce moja banka da propadne.
Na sta nisam mislio?


Ja ne znam kako je u NL. U Nemackoj dobijes i svojih 10.000.000.00 ako ih imas.
Postoji neki bankarski konzorcijum u koji sve nemacke banke uplacuju lovu za slucaj
da neka banka ode pod stecaj.

Lep pozdrav
Teja

#23 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 10 August 2007 - 21:56

QUOTE(garrincha @ 10 Aug 2007, 16:35) <{POST_SNAPBACK}>
a tek kad se u trgovinu naftom uvede euro ko službena valuta...odoše petrodolari,ode amerika....a Chavez je već prodaje za €.


Ne brini, Ameri ce da izbombarduju jos poneku zemlju da to sprece.

Ne, stvar moze da pomuti Kina ako krene da prodaje svoje ogromne rezerve dolara i americkih obveznica. To im nije bas u interesu, ali su vec nagovestili takvu mogucnost ukoliko Ameri pokusaju da ih nateraju da pojacaju svoju valutu ili ako krenu da im uvode povecane carinske dazbine...

#24 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 11 August 2007 - 01:27



#25 Nizozemac

Nizozemac
  • Members
  • 324 posts

Posted 11 August 2007 - 17:41

QUOTE(Teja @ 10 Aug 2007, 22:39) <{POST_SNAPBACK}>
Ja ne znam kako je u NL. U Nemackoj dobijes i svojih 10.000.000.00 ako ih imas.
Postoji neki bankarski konzorcijum u koji sve nemacke banke uplacuju lovu za slucaj
da neka banka ode pod stecaj.

Lep pozdrav
Teja


To me cudi da nema limita! Ali verujem ti. Pokusao sam da nadjem nesto preko google ali bez uspeha.

Interesantno je da ECB vise pumpa nego americki FED. Fed je ubacio oko €45 mil. sto nije ni trecina onoga sto je ECB ucinila. Ako se uzme da su USA veliko trziste za clanice EU onda je razumljivo ali ipak za mene ostaje vrlo rigorozan potez ECB!

#26 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 11 August 2007 - 18:27

QUOTE(Nizozemac @ 10 Aug 2007, 21:57) <{POST_SNAPBACK}>
Nije bas tako Teja. U NL se dobija maksiamlno €20.000 plus 90% za iznos iznad €20.000 do maksimalno €40.000! Ovo vazi i za akcije.
Ako znaci neko ima 30k na stednoj onda dobija automatski 20k, a mora da preda molbu za 9k (90% od 10k). Za onih 1.000 mora da stane u red.
U svakom slucaju nemam briga da ce moja banka da propadne.
Na sta nisam mislio?


ovo nema nigde pa ni u ravnoj zemlji 'olandiji
ako ulozis u akcije i puknes sve pare (cena deonice se sunovrati) - jebiga, ko te tukao po usima da ulazes bas u tu firmu

#27 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 11 August 2007 - 18:46

QUOTE(Zverilla @ 11 Aug 2007, 19:27) <{POST_SNAPBACK}>
ovo nema nigde pa ni u ravnoj zemlji 'olandiji
ako ulozis u akcije i puknes sve pare (cena deonice se sunovrati) - jebiga, ko te tukao po usima da ulazes bas u tu firmu


Nije Nizozemac mislio na te akcije. Nego na tvoj depo u predmetnoj banci koji sadrzi i akcije i recimo
neke fondove.A bas ti krenulo sa akcijama, a banka ode od danas na sutra u stecaj.

Medjutim to je sve hipoteza.U Nemackoj je prosle godine jedno malo osiguravajuce drustvo zatvorilo
radnju, ali su priskocila druga osiguranja i banke tako da su osiguranici bili u potpunosti obesteceni.

Tako bi isto bilo i za slucaj da neka banka ode pod led.

Lep pozdrav
Teja

#28 Nizozemac

Nizozemac
  • Members
  • 324 posts

Posted 11 August 2007 - 20:50

QUOTE(Teja @ 11 Aug 2007, 19:46) <{POST_SNAPBACK}>
Nije Nizozemac mislio na te akcije. Nego na tvoj depo u predmetnoj banci koji sadrzi i akcije i recimo
neke fondove.A bas ti krenulo sa akcijama, a banka ode od danas na sutra u stecaj.


Hvala za objasnjenje! Mislio sam na fondove.

#29 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 August 2007 - 08:44

Steta sto u zadnje vreme nema daytradera da pojasni ovo mnogo bolje od mene.Ako US ekonomija dozivi kolaps onda oni koji se tome raduju mogu slobodno da predju na "korjenje" sto bi rekao Branko Kostic.Cinjenica da je American Mortgage zatrazio zastitu under chapter 11 ili ti proglasio bankrotstvo ima dalekosezne posledice.Danasnje ekonomije razvijenih zemalja su visestruko povezana sto se najbolje videlo pocetkom ovog stoleca.Kriza u Aziji se brzo prenela na US ekonomiju kao sto bakrotiranje mortgage firme u SAD zadaje glavobolje Deutche banki.
Licno mislim da polako globalna ekonomija ulazi u novi ciklus recesije bez obzira sto je recimo Nemacka tek izasla iz dugorocne recesije.Japanska se ekonomija jos uvek nije oporavila od soka krejem 90tih a ostale zemlje Azije su jos uvek u krizi.To sto arogantni evropljani ne uzimaju u obzir ekonomska kretanja u zemljama kao sto su Koreja ili Indonezija je samo arogancija koja ima malo veze sa realnoscu.

Edited by MAGRIPA65, 12 August 2007 - 08:45.


#30 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 12 August 2007 - 11:35

QUOTE(MAGRIPA65 @ 12 Aug 2007, 08:44) <{POST_SNAPBACK}>
Steta sto u zadnje vreme nema daytradera da pojasni ovo mnogo bolje od mene.Ako US ekonomija dozivi kolaps onda oni koji se tome raduju mogu slobodno da predju na "korjenje" sto bi rekao Branko Kostic.Cinjenica da je American Mortgage zatrazio zastitu under chapter 11 ili ti proglasio bankrotstvo ima dalekosezne posledice.Danasnje ekonomije razvijenih zemalja su visestruko povezana sto se najbolje videlo pocetkom ovog stoleca.Kriza u Aziji se brzo prenela na US ekonomiju kao sto bakrotiranje mortgage firme u SAD zadaje glavobolje Deutche banki.
Licno mislim da polako globalna ekonomija ulazi u novi ciklus recesije bez obzira sto je recimo Nemacka tek izasla iz dugorocne recesije.Japanska se ekonomija jos uvek nije oporavila od soka krejem 90tih a ostale zemlje Azije su jos uvek u krizi.To sto arogantni evropljani ne uzimaju u obzir ekonomska kretanja u zemljama kao sto su Koreja ili Indonezija je samo arogancija koja ima malo veze sa realnoscu.


Veoma konfuzan post.

Kao prvo, US ekonomija nece doziveti kolaps, vec ce propadanje ici polako i postepeno, zbog neodgovornog pravljenja dugova i zivota na kredit, dok Kina stedi i proizvodi. Do kolapsa bi moglo samo doci ukoliko dodje do nekog veceg politicko-vojnog sukoba sa Kinom, i ukoliko se nafta prestane placati u dolarima.
Kao drugo, za sada niko nije spomenuo Deutsche Banku, vec pre svega Paribras i neke manje banke u Nemackoj (IKB itd.), kao i Goldman Sachs. Sto se povezane ekonomije tice , to je istina, ali dogorocno ce problem biti upravo u SAD, posto ce posle ove finansijske krize investitori iz celog sveta dva puta razmisliti da li ce i dalje finansirati prezaduzene americke potrosace od kojih sve zavisi. SAD najvise zavisi od stranih investicija, posto se ne stedi, a neko mora da finansira dug.
Kao trece, evropska i nemacka ekonomija uopste nisu bile u recesiji, vec je problem bio nedovoljan rast (izmedju 1 i 2 posto). Recesija je smanjenje bruto nacionalnog proizvoda. Oni su jos uvek procentualni i apsolutni sampioni u izvozu. Globalna recesija je velika stvar - mnogo zavisi od americkih potrosaca i Kine, naravno.
Kao cetvrto, ne razumem na koje arogantne Evropljane mislis? Upravo njihov izvoz najvise zavisi od situacije u svetu, pa veoma pomno prate ekonomsku situaciju u drugim zemljama koja su i trzista.