Jump to content


Photo

It’s Official: The Crash of the U.S. Economy has begun


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 loken

loken
  • Sleepers
  • 28 posts

Posted 14 June 2007 - 22:06

Crom Alternative News : 14.06

It’s official. Mark your calendars. The crash of the U.S. economy has begun. It was announced the morning of Wednesday, June 13, 2007, by economic writers Steven Pearlstein and Robert Samuelson in the pages of the Washington Post, one of the foremost house organs of the U.S. monetary elite.

It’s Official: The Crash of the U.S. Economy has begun-click

#2 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 14 June 2007 - 22:47

au! pa moramo nesto uciniti! ohmy.gif
na primer,kutarisati se $$$ i pod hitno preci na neki alternativni novac!unsure.gif

Edited by HattoriHanzo, 14 June 2007 - 23:00.


#3 Edvard_Munch

Edvard_Munch
  • Members
  • 68 posts

Posted 15 June 2007 - 01:00

QUOTE(loken @ 14 Jun 2007, 16:06) <{POST_SNAPBACK}>
Crom Alternative News : 14.06

It’s official. Mark your calendars. The crash of the U.S. economy has begun. It was announced the morning of Wednesday, June 13, 2007, by economic writers Steven Pearlstein and Robert Samuelson in the pages of the Washington Post, one of the foremost house organs of the U.S. monetary elite.

It’s Official: The Crash of the U.S. Economy has begun-click


Pobogu, pa nemojte tako da me plassite... I almost sold everything and bought a farm... with horsies... wink.gif

Al' mi pade na pamet da ipak proccitam cclanak... Izgleda nije "crash" nego najobiccnija recesija? Pa nije valjda da smo pomislili da su ekonomski ciklusi stvar proslosti?

Evo i pomenutog cclanka:

http://www.washingto...1201801_pf.html

...

It is impossible to predict when the magic moment will be reached and everyone finally realizes that the prices being paid for these companies, and the debt taken on to support the acquisitions, are unsustainable. When that happens, it won't be pretty. Across the board, stock prices and company valuations will fall. Banks will announce painful write-offs, some hedge funds will close their doors, and private-equity funds will report disappointing returns. Some companies will be forced into bankruptcy or restructuring.

But the damage won't be limited to Wall Street and its investors. For if we've learned one thing in the past 20 years, it is that what happens on financial markets, in booms and in busts, can have a big impact on the rest of the economy.

Without the billions of dollars flowing each year to financiers and corporate executives, there will be less money to trickle down to car salesmen, yacht makers, real estate agents, third-home builders and busboys at luxury resorts.

Falling stock prices will cause companies to reduce their hiring and capital spending while governments will be forced to raise taxes or reduce services, as revenue from capital gains taxes declines.

And the combination of reduced wealth and higher interest rates will finally cause consumers to pull back on their debt-financed consumption.

It happened after the junk-bond and savings-and-loan collapses of the late 1980s. It happened after the tech and telecom bust of the late '90s. And it will happen this time.

The recent decline in home prices and the meltdown in the market for subprime mortgages are the first signs that the air is coming out of the credit bubble. Already, those factors have shaved half a percentage point off the economic growth rate. And you can be sure that there will be a much larger impact on jobs and incomes from a broad decline in stock and bond prices, a sharp tightening of credit and the turmoil that both of those will create in the murky derivatives markets.

Edited by Edvard_Munch, 15 June 2007 - 20:12.


#4 loken

loken
  • Sleepers
  • 28 posts

Posted 29 June 2007 - 14:03

US Banking Collapse Imminent - Warns French Banking Giant

French banking giant Société Générale Group, through its subsidiary SG CIB, the 3rd largest corporate and investment bank in the Euro zone, has warned today in a confidential report that the American banking system is in danger of ‘imminent collapse’ due to the hedge fund failures at US banking giant Bear Stearns, a fear that is also being voiced in America, and as we can read as reported by the New York Times News Service:

"The two big Bear Stearns hedge funds that neared collapse last week were full of tricky investments tied to subprime mortgages. To try to ensure that hundreds of billions of dollars worth of similar investments don’t also plummet, endangering the financial system, Congress may finally have to do more to help lower-end borrowers. That, in turn, would prop up the investments based on their mortgages."



US Banking Collapse Imminent - Warns French Banking Giant -click

#5 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 13 July 2007 - 20:32

...

Edited by pacey defender, 13 July 2007 - 20:32.


#6 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 13 July 2007 - 20:52

Hm, cak i da se dogodi, u sto debelo sumnjam, cika Bus ce to lako da rijesi; stavit ce predsjednicki veto i rijesena stvar blink.gif

#7 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 13 July 2007 - 21:03

bas sam uzbudjena

ovo je deseta apokalipsa amerike u mom zivotu

#8 Maistor

Maistor
  • Members
  • 1,022 posts

Posted 13 July 2007 - 21:27

laugh.gif

#9 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 14 July 2007 - 01:24

Au, zar još nije počelo, a najavljeno je pre mesec dana? Ih, majku mu, a ja kupio čips i kikiriki da grickam dok gledam direktan prenos na TV, kad ono ništa.

#10 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 09 August 2007 - 19:29

Danas je EZB ubrizgala 95 miliardi Evra u sistem da bi stabilizovala finansijski sistem u Evropi, posto su neke banke pocele da gube likvidnost zbog spekulacija na trzistu nekretnina u SAD. Takodje, Pari-Bras, jedna od najvecih evrospkih banaka i njeni fondovi su prilicno nastradali. Neki su vec zatvoreni, a neki su izgubli 25% vrednosti za nekoliko dana. Slicno se desava u SAD. Kolike su razmere neravnoteze jos niko ne zna, posto bankari ocigledno kriju stvarno stanje kao zmija noge, ali cinjenica da se vec sada centralne banke uveliko mesaju ne sluti na dobro. Panika jos nije nastala, ali ako se nastavi ovako, moze doci do velikog problema prvo u finansijskom sektoru, a zatim i u ostalim delovima privrede.

Trazili ste, gledajte. dry.gif

#11 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 09 August 2007 - 23:23

Ma kazite vi meni dal ja da dizem iz banke mukom ustedjene evre?

#12 Nizozemac

Nizozemac
  • Members
  • 324 posts

Posted 10 August 2007 - 15:23

QUOTE(Zabalujev @ 10 Aug 2007, 00:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ma kazite vi meni dal ja da dizem iz banke mukom ustedjene evre?


Za sada ne, ako ne zelis da kupis auto, da odes na odmor itd onda da, jer ne verujem da dobijas ko zna kakvu kamatu!

Inace banke su povecale kamate koju jedna drugoj stavljaju za dat kredite. To znaci da ce za privredu da bude skupo da uzima kredite od banaka posto ce i ove da poskupe. ECB nudi ovih €150 i nesta milijardi po kamati od nekih 4,1%. Stime zeli da stimulise banke da i dalje daju kredite i stime spreci resesiju. Zanci povecace se mnostvo novca sto u buducnosti moze da dovede do inflacije!

Inace velika sansa da ce dobar dio ovoga novca da odtece u USA. Ne samo da drzava ima veliki dug, vec su i gradjani dobro zaduzeni. Jer ako komsija ima suv-a koji trosi 1:1 zasto ne bih i ja!!! Poznato je da mnoge evropske banke, osiguravajuca drustva itd. u velikim kolicinima ulazu u americku privredu i daju velike kredite jer amerikancima svaki dan treba sve vise novca da bi mogli da nastave da kupuju kao sto su vec navikli.
Znaci velika sansa da i tvoje smukom ustedjene evre sada neki Amerikanac "jede"! Zato sam misljenja da bas zbog ovoga ECB pumpa novac u ovolikim kolicinama.

#13 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 10 August 2007 - 15:46

QUOTE(Zabalujev @ 10 Aug 2007, 00:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ma kazite vi meni dal ja da dizem iz banke mukom ustedjene evre?


Se ti zekish malo?

Ja u Srbiji ne bih nijedan Euro imala u banci pa tako ne bi imala ni sta da dizem.
Ovde u Nemackoj drzava garantuje uloge u banci. Doduse ostavise jutros
nekoliko milijardi na stranu za zlu ne trebalo (neke male banke su ocigledno
prezaduzene). Anduril samo stvara paniku wink.gif

Steta sto je Daytrader bas sad nashao da ide "na more". wink.gif

Lep pozdrav
Teja

#14 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 10 August 2007 - 18:15

QUOTE(Teja @ 10 Aug 2007, 16:46) <{POST_SNAPBACK}>
Se ti zekish malo?

Ja u Srbiji ne bih nijedan Euro imala u banci pa tako ne bi imala ni sta da dizem.
Ovde u Nemackoj drzava garantuje uloge u banci. Doduse ostavise jutros
nekoliko milijardi na stranu za zlu ne trebalo (neke male banke su ocigledno
prezaduzene). Anduril samo stvara paniku wink.gif


Zekish? E to mi je nov izraz... biggrin.gif

Bmlg, ne orocavam ja ili sta vec (nit je suma, nit je kamata neka), obican devizni racun, nezgodno mi da kod kuce drzim sumu sto je reda velicine k evra. U stvari, nezgodno mi u novcaniku da nosim vise od 1000 dinara, al to su vec moji tripovi...

Sad, jbg, Raiffeisen mi napisa u ugovoru da "garantuju svojom imovinom blabla" al ako dodje do sranja, malo cu teze ja njih da za to ujurim... Jos ako krene neko vece propadanje banaka, moracu karijeru da usmerim na neke druge oblasti softvera, a taman krenuo da se navikavam... rolleyes.gif

#15 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 10 August 2007 - 18:26

QUOTE(Zabalujev @ 10 Aug 2007, 19:15) <{POST_SNAPBACK}>
Zekish? E to mi je nov izraz... biggrin.gif

Bmlg, ne orocavam ja ili sta vec (nit je suma, nit je kamata neka), obican devizni racun, nezgodno mi da kod kuce drzim sumu sto je reda velicine k evra. U stvari, nezgodno mi u novcaniku da nosim vise od 1000 dinara, al to su vec moji tripovi...

Sad, jbg, Raiffeisen mi napisa u ugovoru da "garantuju svojom imovinom blabla" al ako dodje do sranja, malo cu teze ja njih da za to ujurim... Jos ako krene neko vece propadanje banaka, moracu karijeru da usmerim na neke druge oblasti softvera, a taman krenuo da se navikavam... rolleyes.gif



Raiffeisen (ali i sve druge banke u Srbiji) nemaju nikakve veze sa svojim domicilima.
Tvoj ulog garantuje drzava Srbije. Ako si ti mlad covek, onda se nisi opekao kao mi malo
stariji koji su bili naivni pa imali kao tzv.deviznu stednju u raznim Jugobankama.

Na kraju, posle puno godina i gubljenja nerava sve i isplaceno, ali koga jednom zmija
ujede i gushtera se boji. Nego, vidim ja, ti stvarno zekish wink.gif Ja mislila da pricash o
nekoj ozbiljnoj lovi.. A i ne brini nishta, Srbija ima preca posla nego da se zamajava
sa berzama u Njujorku,Londonu,Tokiju. Prema tome, tvoja lova je na sigurnom mestu.

Lep pozdrav
Teja