Jump to content


Photo
- - - - -

Vredi li se suditi za saobracajni prekrsaj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#31 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 13 June 2007 - 22:03

I kakvu ces dokumentaciju da prilozis pa da te ne kazni?

#32 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 26 June 2007 - 19:19

Saobraćajci su, mislim, dužni da imaju potvrdu o ispravnosti radarskog uređaja kada ga koriste - atest, ne stariji od godinu dana. Ako ga tražiš na licu mesta, a oni ga nemaju, to može biti osnov za osporavanje, a pogotovo ako ga na sudu pokažu, ali sa datumom posle prekršaja iz prijave. Ko zna da li oni uopšte svoju opremu održavaju ispravnom...

Edited by Paladin, 26 June 2007 - 19:20.


#33 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 26 June 2007 - 21:09

Predlazem modu da ova tema bude pinovana posto je nesto najkorisnije u odeljku automobili.
Samo tako nastavite. Hvala

#34 VG

VG
  • Members
  • 256 posts

Posted 06 July 2007 - 17:42

QUOTE(vzlatic @ 13 Jun 2007, 08:28) <{POST_SNAPBACK}>
I JEDNO PITANJE postoji knjižica koja sa čini mi se zove POLICIJA I MI autor je neki stari advokat, jednom sam je držao u ruci ali nije skoro štampana. Puna je korisnih saveta pa ako je neko ima molim da se javi da to umnožimo.


http://www.ptt.yu/ko.../literatura.htm

Ovde prodaju neku knjigo koja se tako zove.

#35 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 07 July 2007 - 14:37

QUOTE(Tresko @ 13 Jun 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Zakon o bezbednosti saobracaja na putevima + Zakon o prekrsajnom postupku. Naravno, Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima je trpeo izmene u smislu visine novčanih kazni i tih novih dinara. Ali, bazično i dalje važi.


Mala ali bitna ispravka: Zakon o OSNOVAMA bezbednosti saobracaja na putevima

#36 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 07 July 2007 - 17:22

QUOTE(bsbsbsbs @ 7 Jul 2007, 15:37) <{POST_SNAPBACK}>
Mala ali bitna ispravka: Zakon o OSNOVAMA bezbednosti saobracaja na putevima

A kako bi bilo da ispravke vršiš o nečemu što znaš, umesto što praviš zabunu.
Pretraga Google-om, ne može da zameni neke stvari.

Postoje i Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima i Zakon o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima.

E, sad se baci na Google i saznaj koja je razlika izmedju ta dva Zakona. Kad ti se već vrše ispravke.

#37 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 07 July 2007 - 18:16

QUOTE(Tresko @ 7 Jul 2007, 18:22) <{POST_SNAPBACK}>
A kako bi bilo da ispravke vršiš o nečemu što znaš, umesto što praviš zabunu.
Pretraga Google-om, ne može da zameni neke stvari.

Postoje i Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima i Zakon o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima.

E, sad se baci na Google i saznaj koja je razlika izmedju ta dva Zakona. Kad ti se već vrše ispravke.


Izvini molim te, ja svakako nisam strucan kao ti, ali znam da postoji bitna razlika izmedju ta dva zakona, pa mi se cini da si ti napravio zabunu, a ne ja. Sto se tice razlika, bilo bi lepo da nam ti objasnis, gosn Strucnjace sleep.gif

#38 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 07 July 2007 - 18:55

QUOTE(bsbsbsbs @ 7 Jul 2007, 19:16) <{POST_SNAPBACK}>
Izvini molim te, ja svakako nisam strucan kao ti, ali znam da postoji bitna razlika izmedju ta dva zakona, pa mi se cini da si ti napravio zabunu, a ne ja. Sto se tice razlika, bilo bi lepo da nam ti objasnis, gosn Strucnjace sleep.gif

Do sada nisi znao ni da postoje ta 2 Zakona, već si hteo da se praviš pametan i ispravljaš druge.

Jedina zabuna je u tvojoj glavi. Ja nisam napravio niti grešku, niti zabunu.

A što se razlika tiče, idi opet na Google, pa nauči sam.

#39 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 08 July 2007 - 10:29

QUOTE(Tresko @ 7 Jul 2007, 19:55) <{POST_SNAPBACK}>
Do sada nisi znao ni da postoje ta 2 Zakona, već si hteo da se praviš pametan i ispravljaš druge.

Jedina zabuna je u tvojoj glavi. Ja nisam napravio niti grešku, niti zabunu.

A što se razlika tiče, idi opet na Google, pa nauči sam.


Ej, da sam znao da ce toliko da te zaboli, ne bih ja javno ukazao na tvoju gresku. innocent.gif

ps I mi instruktori voznje znamo ponesto! cool.gif

#40 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 09 July 2007 - 09:53

ja se zalio jednom, i uspeo da ukinem kaznu.

vozio sam se uvece kuci iz grada i u susret mi naislo vozilo za upaljenim dugim svetlima. nekoliko puta sam mu blicnuo, ali nista, i onda upalim i ja njemu dugacko pa nek' crkne. kad smo su susreli vidim da je to bio pandurski stojadin. na nesrecu nisam odmah otisao kuci (bilo je to nedaleko od mene) vec produzim da odbacim neke drugare, i kad sam poslednjeg istovario i okrenuo se kuci, zaustavi me taj pandur (koji se okrenuo i krenuo za mnom). i to ni manje ni vise vec "ozloglaseni" pandur koga zovu kliker. i tu se on poceo izdirati na mene sto vozim sa dugackim svetlima, i bla, bla, bla... kako je to bila subota vece nisam uspeo da alarmiram rodjaka koji je tad radio u sup-u na odrzavanju njihovih vozila da na vreme "sredi" prijavu, ali sam uspeo da saznam da na tom stojadinu treba da radi svetla jer samo dugacka rade. uglavnom, posle 2-3 nedelje stize mi kazna na kucu da platim u roku od 6 dana. nije bilo nesto puno, ali mi jedan drugar koji radi kao inspektor kaze da se zalim, i odvede me u sup kod kolege inspektora da mi ovaj sastavi zalbu, sto je ovaj rado ucinio. smile.gif
odnesem zalbu u sud, i do dan-danas nisam nikad nista vise dobio u vezi tog slucaja. a to se sve desilo pre 10 godina. wink.gif

znaci, nije sve beznadezno.

#41 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 11 July 2007 - 11:31

Da pridodam:

Moj matori prošle godine u ovo vreme bio ''upucan'' od strane patrole da je na mestu na kojem je ograničenje 60 vozio 87km/h.
Ćale se kune da nije bilo više od 70 jer je on usporio zbog nekog koga je sustigao, inače, matori nije neki žustar vozač, čak naprotiv.
Jul mesec, 40'C u hladu, možete zamisliti u ravnici bez drveta koliko ima stepeni asfalt, uslikano u dolasku ne u odlasku i to iz ruke, ne sa stalka, pa moj matori odbije da potpiše zapisnik, jer zna da je kod jednog prijatelja (advokata) pre par nedelja pročitao izmenu zakona o saobraćaju koji spominje te stavke. (spoljašnja temperatura mora biti tačno između 20 i 25, mora biti mereno u odlasku, sa stalka ne iz ruke).

Posle par nedelja ode moj ćale na sud, kaže kako sigurno nije išao onoliko, da vremenski uslovi nisu bili dobri da bi se moglo izvršiti tačno merenje, spomene kako je vršeno merenje, čak pokaže i zapisnik (koji nije potpisao!) u kome piše da je mereno u dolasku, da sve to ukazuje kako je sigurno u tome ta značajna greška, sudija reče da će se on konsultovati sa pandurom i da će mu biti javljeno.

Za mesec dana stigne mu drugi poziv i on ode. Ovo je najbolji deo! Nije se suočio sa pandurom, već mu sudija kaže da mora plati jer se njegova odbrana nije sastojala u dokazivanju nevinosti, već u pokušaju izbegavanja odgovornosti! blink.gif
Nisam pravnik, ali to meni običnom građaninu zvuči kao kriv si jer si se branio...
Ćale poludi i otera sve u Q plati 5000din i reče da više neće da gubi vreme na to!

Naravučenije? pandur je uvek u pravu... dry.gif

#42 gile88

gile88
  • Members
  • 54 posts

Posted 13 July 2007 - 09:26

U novcaniku uvek treba imati bar 2000din,ako ti nesto krene naopako sa saobracajcima....Ne treba se sa bagrom raspravljati.Daj brate pare,i idi svojim poslom......

#43 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 20 July 2007 - 11:00

QUOTE(Hotstepper @ 11 Jul 2007, 13:31) <{POST_SNAPBACK}>
Da pridodam:

Moj matori prošle godine u ovo vreme bio ''upucan'' od strane patrole da je na mestu na kojem je ograničenje 60 vozio 87km/h.
Ćale se kune da nije bilo više od 70 jer je on usporio zbog nekog koga je sustigao, inače, matori nije neki žustar vozač, čak naprotiv.
Jul mesec, 40'C u hladu, možete zamisliti u ravnici bez drveta koliko ima stepeni asfalt, uslikano u dolasku ne u odlasku i to iz ruke, ne sa stalka, pa moj matori odbije da potpiše zapisnik, jer zna da je kod jednog prijatelja (advokata) pre par nedelja pročitao izmenu zakona o saobraćaju koji spominje te stavke. (spoljašnja temperatura mora biti tačno između 20 i 25, mora biti mereno u odlasku, sa stalka ne iz ruke).

Posle par nedelja ode moj ćale na sud, kaže kako sigurno nije išao onoliko, da vremenski uslovi nisu bili dobri da bi se moglo izvršiti tačno merenje, spomene kako je vršeno merenje, čak pokaže i zapisnik (koji nije potpisao!) u kome piše da je mereno u dolasku, da sve to ukazuje kako je sigurno u tome ta značajna greška, sudija reče da će se on konsultovati sa pandurom i da će mu biti javljeno.

Za mesec dana stigne mu drugi poziv i on ode. Ovo je najbolji deo! Nije se suočio sa pandurom, već mu sudija kaže da mora plati jer se njegova odbrana nije sastojala u dokazivanju nevinosti, već u pokušaju izbegavanja odgovornosti! blink.gif
Nisam pravnik, ali to meni običnom građaninu zvuči kao kriv si jer si se branio...
Ćale poludi i otera sve u Q plati 5000din i reče da više neće da gubi vreme na to!

Naravučenije? pandur je uvek u pravu... dry.gif


Gresku je napravio na kraju. Nije se zalio. Mislim da taksa kosta oko 700din - dakle isplatilo bi se itekako. A pandur bi morao da dolazi ponovo i to nikad ne bi stiglo do kraja.

#44 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 July 2007 - 02:19

QUOTE(aabb1973 @ 11 Jun 2007, 18:25) <{POST_SNAPBACK}>
Nemoj da otvaraš vrata kada zvoni poštar tako da ni ti ni tvoji nećete primiti poziv, time nećeš biti uredno pozvan i neće odrediti tvoje dovođenje ni privođenje. Time ćeš prolongirati dok ne zastari. Sa tim već imaš iskustva.

Sa druge strane znam mnoge kojima smeta ovakav način jer znaju poštara pa im je nezgodno (mada ne znam u čemu je problem, mislim da je elementarna mera opreza danas ne otvarati vrata nenajavljenim gostima ili onima koji nisu pozvali barem na mob.pre toga).


A sto bi smetalo i bilo nezgodno?!? Pa meni postar kad donese 'otadzbina te zove na robiju sa prinudnim radom' poziv samo mu kazem - nisi me nasao wink.gif

#45 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 24 July 2007 - 14:21

Šta ako si popas'o disciplinsku (prijavu sudiji za prekšaje) nekih 200 km od mesta gde živiš?