Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Udomljavanje životinja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
457 replies to this topic

#406 lilithjan

lilithjan
  • Members
  • 4 posts

Posted 11 September 2010 - 18:46

Poklanjam 3 mačeta stara 4 meseca. Svi su očišćeni od endoparazita i buva, vrlo su slatki i umiljati. U pitanju su dva mačorčića i jedna ženkica.
Ako je neko iz Beograda zainteresovan da udomi ove slatke mace, može da pošalje e-mail na: mace.na.poklon@gmail.com
:)
Attached File  Flegma.jpeg   48.98KB   7 downloads Attached File  Djavolcic.jpeg   23.63KB   5 downloads Attached File  Biberce.jpeg   36.99KB   7 downloads

Pozdrav! -_-

#407 lilithjan

lilithjan
  • Members
  • 4 posts

Posted 11 September 2010 - 19:04

Ovo je Beti, stara je 18 meseci, očišćena od endoparazita i buva, obožava da se igra i mazi i veeeoma glasno prede. :)
Ako neko iz Beograda želi da udomi Beti, može da pošalje e-mail na: mace.na.poklon@gmail.com

Attached File  Beti.jpeg   28.57KB   6 downloads Attached File  Beti_1.jpeg   44.7KB   8 downloads

Pozdrav! -_-

#408 lilithjan

lilithjan
  • Members
  • 4 posts

Posted 11 September 2010 - 19:21

Ovo je Mrvica, stara oko dve godine, očišćena od endoparazita i buva i neverovatno je umiljata! :twak: :)
Ako neko iz Beograda želi da udomi Mrvicu, može da pošalje e-mail na: mace.na.poklon@gmail.com

Attached File  mrvica.jpeg   28.12KB   6 downloads Attached File  Mrva_2.jpeg   40.78KB   6 downloads

Pozdrav! -_-

#409 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 12 September 2010 - 11:30

Mačići ruske plave mace, rasni, leglo se očekuje početkom oktobra. Informacije i predrezervacije putem telefona ili na email.

Slike prošlih legala možete pogledati na sledećoj adresi:

http://ruskaplava.8m.com

Kontakt:

063 24 24 16

ruska_plava@yahoo.com

#410 lend

lend
  • Members
  • 2 posts

Posted 19 September 2010 - 13:26

Mala Manja ima 4 meseca, ocisecna je od parazita i bice vakcinisana, sitnije je gradje, jako umiljata i nezna. Privremeno je smestena sa sestrom u malom boksu na Avali. Udomite je. 064 11 45 297 Brankica

Attached Files



#411 meagainstthemachine

meagainstthemachine
  • Members
  • 2 posts

Posted 21 September 2010 - 07:38

pre vise od mesec dana sam nasla 3 slepa maceta u COIN kesi pored kontejnera pored mog lokala,stara 3 dana-videla sam ljude kako dolaze i prolaze malo ih pomaze kaze"jaadni","kako je neko mogao ovo da uradi.." i samo prodju.nije bilo druge uzela sam kutiju iz prodavnice stavila jastuce i unela ih u radnju. prvih par dana cimala cimala sam se da nadjem neku zenku koja doji da ih ostavim uz nju,ali niko nije hteo da prihvati jos dva maceta.posto mi je muz odsutan preko radne nedelje nije imao ko da ih cuva kod kuce,vukla sam ih poso kuca kuca poso u neseseru da kozmetiku,hranila na svaka 4 sata na spric,dolazio veterinar svako vece da ih klistira,masirala im stomacic,ispiskavala ih vaticom( majka kad ih lize da ih tako masira da mogu da kake),..jedno mace je uginulo,a decko i devojcica su preziveli. sad su veliki,u cetvrtak dobijaju prvu vakcinu,piske u pesak,i mnogo vole da se gneze kod vrata,jako su vezani jedno za drugo.naucila sam ih na obican pesak,jedu bukvalno sve-od supe,do mesa,obzirom da ne mogu da ih zadrzim,jer ni ja sama radim po 10 sati volela bih da nadjem nekoga ko ce da im pruzi ljubav i paznju.ne mogu da ih razdvojim,a da ih nosim u radnju-tamo vec imam 2 macora slobodnjake od po 7-8 godina i jednog mladog koji je slep koji dolaze na hranu i pomaz.
mackici su divni moram slike da vam zakacim

Posted Image
Posted Image
Posted Image

pomozite mi da ih lepo udomim :)
hvala

#412 meagainstthemachine

meagainstthemachine
  • Members
  • 2 posts

Posted 21 September 2010 - 20:13

pre vise od mesec dana sam nasla 3 slepa maceta u COIN kesi pored kontejnera pored mog lokala,stara 3 dana-videla sam ljude kako dolaze i prolaze malo ih pomaze kaze"jaadni","kako je neko mogao ovo da uradi.." i samo prodju.nije bilo druge uzela sam kutiju iz prodavnice stavila jastuce i unela ih u radnju. prvih par dana cimala cimala sam se da nadjem neku zenku koja doji da ih ostavim uz nju,ali niko nije hteo da prihvati jos dva maceta.posto mi je muz odsutan preko radne nedelje nije imao ko da ih cuva kod kuce,vukla sam ih poso kuca kuca poso u neseseru da kozmetiku,hranila na svaka 4 sata na spric,dolazio veterinar svako vece da ih klistira,masirala im stomacic,ispiskavala ih vaticom( majka kad ih lize da ih tako masira da mogu da kake),..jedno mace je uginulo,a decko i devojcica su preziveli. sad su veliki,u cetvrtak dobijaju prvu vakcinu,piske u pesak,i mnogo vole da se gneze kod vrata,jako su vezani jedno za drugo.naucila sam ih na obican pesak,jedu bukvalno sve-od supe,do mesa,obzirom da ne mogu da ih zadrzim,jer ni ja sama radim po 10 sati volela bih da nadjem nekoga ko ce da im pruzi ljubav i paznju.ne mogu da ih razdvojim,a da ih nosim u radnju-tamo vec imam 2 macora slobodnjake od po 7-8 godina i jednog mladog koji je slep koji dolaze na hranu i pomaz.
mackici su divni moram slike da vam zakacim

Posted Image
Posted Image
Posted Image

pomozite mi da ih lepo udomim :)
hvala

lokacija bg-dorcol

#413 Johnzy

Johnzy
  • Members
  • 158 posts

Posted 25 October 2010 - 11:31

Pomozite mi da udomim ova dva slatka mačeta. Imaju šest nedelja, i obe su ženkice.

Attached File  IMG_2150.jpg   182.06KB   4 downloads

Attached File  IMG_2233.jpg   135.21KB   4 downloads

Attached File  IMG_2283.jpg   24.95KB   4 downloads

#414 auroraborealis

auroraborealis
  • Members
  • 4 posts

Posted 23 December 2010 - 14:28

Posted Image


Posted Image


Posted Image


Ovo su stenci velikog snaucera, stari su dva meseca, i naravno traze dom u kome ce da rastu i da budu pazeni i mazeni, jer oni samo to i vole. Zauzvrat ce vam svakodnevno priredjivati iznenadjenja (uglavnom lepa) i nikako vam uz njih nece biti dosadno, ni jednog momenta. Ko je ikad imao snaucera za ljubimca dobro zna o cemu govorimo.
mirkovic@lakinetwork.com

#415 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 31 December 2010 - 18:40

Nisam sigurna gde bi trebalo da napišem ovo, pa ću ovde, ako treba da se izmešta pomerite na odgovarajući topik.

Drugarica je danas pronašla psića, štene, ne znam koliko tačno ima ali kaže da je jako malo, dovoljno da bi verovatno uginulo od hladnoće da je ostalo na ulici. Odvela bi ga negde pošto nema uslove da ga prihvati, ali ne zna gde. Pa pošto se ne bavi forumašenjem rekoh da joj ja pomognem ovako. Znate li gde bi mogla da se obrati? Čini mi se da reče da je zvala Orku, ali da se niko nije javljao, danas je verovatno skraćeno radno vreme kao i svima. Pa pošto ima uslova da ga zadrži par dana, bilo bi super ako bi do tad stigla neka informacija.

Nalazi se na opštini Rakovica.

Hvala :lol+:

#416 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 01 January 2011 - 03:31

Nisam sigurna gde bi trebalo da napišem ovo, pa ću ovde, ako treba da se izmešta pomerite na odgovarajući topik.

Drugarica je danas pronašla psića, štene, ne znam koliko tačno ima ali kaže da je jako malo, dovoljno da bi verovatno uginulo od hladnoće da je ostalo na ulici. Odvela bi ga negde pošto nema uslove da ga prihvati, ali ne zna gde. Pa pošto se ne bavi forumašenjem rekoh da joj ja pomognem ovako. Znate li gde bi mogla da se obrati? Čini mi se da reče da je zvala Orku, ali da se niko nije javljao, danas je verovatno skraćeno radno vreme kao i svima. Pa pošto ima uslova da ga zadrži par dana, bilo bi super ako bi do tad stigla neka informacija.

Nalazi se na opštini Rakovica.

Hvala :lol+:


Uf, neće ti se svideti odgovor. Orka se bavi pravnom zaštitom životinja i obrazovanjem dece i odraslih, nemaju telefon za javnost jer nemaju plaćene osobe koje bi se javljale na njega (sve volonteri). S obzirom da nemaju prihvatilište, mogu da pomognu samo posredovanjem, tj. spajanjem onih koji žele da usvoje i onih koji poklanjaju. Privatna i druga prihvatilišta ne primaju pse tako malog uzrasta usled njihove nemogućnosti da tako nezaštićeni (nevakcinisani) prežive bolesti odraslih pasa. Osim toga, uslovi u većini prihvatilišti nisu baš mesto gde bi, po mom mišljenju, bilo koji pas trebao da završi.

E sad, jedini savet koji mogu da ti dam da preneseš drugarici, onako kao generalnu preporuku, je da, ako je ikako u mogućnosti, štene privremeno smesti negde, a da se intenzivno pozabavi udomljavanjem. U tome može orca da joj pomogne (ili druga udruženja). Dovoljno je da na njihov mejl pošalje fotografiju šteneta, kratku pričicu o njemu (pol, starost, karakter i sl. bilo šta na osnovu čega može da se sastavi oglas) i kontakt telefon na koji bi eventualni zainteresovani mogli da joj se jave.

Za problem napuštenih životinja nadležan je Sekretarijat za komunalne i stambene poslove Beograda 011 30 83 813 (Vladimir Terzin) - pod njihovim patronatom je novoizgrađeni azil u Rakovici. Međutim, ovo kao moje lično i možda subjektivno mišljenje - bolje je da ga vrati na ulicu nego da ga vodi tamo.

Žao mi je što nemam neki lepši odgovor - situacija je takva kakva jeste - sva udruženja bi volela da pomognu, rade koliko mogu, ali mnogo ih je (pasa) - nemoguće je da se svi negde smeste. Iako sam doslovno na izvoru svih informacija - svakog psa kog udomim - udomljavam ga iz sopstvene kuće, nema azila, nema gde da se odnese.

#417 Schacily

Schacily
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 January 2011 - 17:48

Kaspian je sivo beli macorcic koji trazi dom. Velika maza, samo vreba kako da skoci u krilo i da se mazi. Trenutno u privremenom smestaju. Naviknut na zivot u stanu, zna da koristi posip. U stanu iz kog je izbacen se druzio i sa kucom. Ima oko godinu dana, ociscen od parazita, kastriran i samo ceka nekog kome ce da ulepsa zivot Kaspian se nalazi u Beogradu 064/2089-510

Posted Image

Posted Image

Edited by Schacily, 22 January 2011 - 17:54.


#418 Schacily

Schacily
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 January 2011 - 17:53

Lusi je prelepa mala bundevica koja trazi dom. Obozava da se igra i mazi. Naviknuta na zivot u stanu, zna da koristi posip, voli da se druzi sa drugim macama. Ima oko 2 godine, ociscena je od parazita, sterilisana i spremna za nove vlasnike. Lusi se nalazi u Beogradu 064/2089-510

Posted Image

Posted Image

#419 Schacily

Schacily
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 January 2011 - 18:37

Hitno potreban smestaj za napustenog macora makar i privremeni ili uz nadoknadu.Trenutno se nalazi na ulici ispred doma zdravlja, ponekad se prosvercuje do saltera ili radijatora ali ga izbacuju . Voli da se mazi i prede, i kad mu pridjete odmah gura glavicu u saku i trazi mazenje. Maca ce ici kod veterinara na pregled i ciscenje od buva i parazita pre udomljavanja. Hrana i posip ce biti obezbedjeni. Ako ste u mogucnosti bar privremeno da ga sklonite sa ulice Molim Vas javite se!! Beograd Lana 061 3059360

Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image

Edited by Schacily, 22 January 2011 - 18:40.


#420 Borisk

Borisk
  • Members
  • 3 posts

Posted 12 February 2011 - 17:21

JAKO HITNO !!!

Nije mi uopste lako... stavise, jako sam razocaran sto sam prinudjen da se odreknem najdivnijeg i najveselijeg bica koje sam ikad video i upoznao. Moja Lea....OBOZAVAM JE! Pas u kojeg sam se zaljubio na prvi pogled...kao stene od mesec dana je dosla kod mene, ( uzeo sam je od svoje devojke koja je imala njenu majku, nazalost je ne dugo zatim uginula ) ,sada ima godinu i po dana, cipovana je i vakcinisana, velika maza ali i dobar i veran cuvar... bio sam odusevljen, oduvek sam zeleo ljubimca i napokon sam ga dobio - moju najbolju drugaricu, Leu. Ali su onda nastale komplikacije i problemi sa mojim roditeljima, koji su se protivili tome iako imamo sve potrebne uslove za psa... U pocetku, dok je Lea jos bila mala, sam se nekako i borio sa roditeljima, uspeo nesto da izdejstvujem, i ona je prihvacena i sa njihove strane...sve dok nije poceo klasican, sasvim prirodan i uobicajeni, pseci pubertet (grickanje stvari, kopanje, odlazak u setnju po komsiluku,...) ,e to je njima bila kap koja je prelila casu. A sto je najtuznije u celoj prici, zbog studiranja, nisam u mogucnosti da provodim dovoljno, da ne kazem skoro uopste, vremena sa njom... a ona to zasluzuje! Zatim mi je postavljen ultimatum - ''resi je se ti ili cemo mi, ne mozemo sa njom izaci na kraj'' (konkretno-trazili su da je smeste u prihvatiliste, ali nije bilo mesta nigde, a niko drugi nije u mogucnosti da je uzme, pa je kao ''jedino resenje'' bila eutanazija ) ,sto je za mene bio smak sveta... borim se, ali napretka nema...a Lea sve to trpi. Oni su otisli na put, a ja sam ostao da po svaku cenu spasim moju Leu dok se ne vrate, sto je nazalost u utorak 15. 2.
Molim sve ljude dobre volje, sa odgovarajucim uslovima i prvenstveno sa mnogoooo ljubavi prema zivotinjama da mi pomognu da mojoj mezimici nadjem drugi, bolji dom, jer ona to zasluzuje...
Boris - 0642862148, Becej, obezbedjen prevoz

Attached Files