Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Udomljavanje životinja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
457 replies to this topic

#436 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 27 May 2011 - 22:34

Ovaj slatki pas se zove Pačić, naviknut je na život u stanu i na šetnje, stoga se ne poklanja za dvorište. Vakcinisan je i očišćen od parazita, naučen na povodac, zna da obavlja nuždu napolju ( ako se izvede na vreme ), razgigran je i voli da se druži sa svim ljudima i životinjama. Poklanja se samo iskrenim ljubiteljima i odgovornim ljudima, stoga je potpisivanje ugovora prilikom udomljavanja i sterilizacija kada poraste obavezni. 065 544 68 08

Attached Files



#437 Dragon85

Dragon85
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 June 2011 - 14:07

Da li bi neko zeleo da udomi ovu malu slatku macu? Nasla sam je na ulici izgladnelu i preplasenu, ali na zalost nisam u mogucnosti da je zadrzim. Odlicno se prilagodila, ponovo veruje ljudima, veoma je razigrana i voli da se mazi. Ukoliko je neko u mogucnosti da joj pruzi lep dom pozovite me na 063/7814-833. Dragana

Attached Files



#438 Medolina

Medolina
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 July 2011 - 22:32

Ja sam Medolina, mnogo sam fina, volim mace, kuce i sve one koji hoće da se igraju sa mnom. Imam oko 2,5 meseca, primila sam sve vakcine ,očišćena sam od buva i krpelja i sada samo čekam nekoga ko hoće da me udomi. Možete moje sličice videti i na facebooku, imam svoju grupu koja se zove Prelepa devojcica hitno trazi dom ili pozovite me na 064 612 94 77

#439 tanjawesti

tanjawesti
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 September 2011 - 14:19

Srecko je nadjen proletos, na izmaku snaga, ranjav i krvav, anemican, mrsav, buvljiv...
Spasila sam ga, izlecila, kastrirala, odnegovala...
Procena je da je rodjen u februaru mesecu. Sestra mu je poginula ispog automobilskih guma... :(
Majka luta Rakovicom, mrsava i izgladnela, pod demodexom i sugarcem.
Srecko je lep, zdrav, izuzetno mio i pitom.
Iz njega ide i sredjivanje, potpuno free, u salonu za pse u Jajincima, dok je Srecko ziv!
Ovde mozete videti kako carobno izgleda:
http://www.facebook....fb5e7bbd&type=1
Na zalost, kod mene mu je vreme isteklo...
Nisam uspela da ga udomim, sada ga ceka ili nova ljubav-vlasnik...ili azil... :unsure:

#440 tabularaza83

tabularaza83
  • Members
  • 2 posts

Posted 12 September 2011 - 11:15

Sklopljenim sapicama molim za pomoc. Imam oko 3-4 meseca i vec sam okusila surovost zivota na ulici. Dan nekako preguram ali mi je noc najteza, sama sam i suvise sam mala da umem sama da se cuvam.Svaki dan mi prete da ce da me odvedu!Molim te spasi me!!!
Kontakt telefon 063/8225-801,Ivana.
Attached File  slika1.jpg   243.18KB   13 downloads
Attached File  slika 2.jpg   373.36KB   13 downloads

#441 belka

belka
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 November 2011 - 22:19

hitno mi je potrebna pomoc.naime ispred mog bloka zivi vec 3,5 godine jedna umiljata, slatka kujica, veoma razmazena, cim joj neko pridje izvrne se na ledja da bi se mazila...elem, pre 20ak dana po prijavi komsija ( 2 baksuza cice i babe koji mrze ceo svet) dolazili sinteri i odveli je utzv. azil za pse,odnosno konc logor, odakle sam je uz pomoc dvoje komsija izvukla, bila je sva istraumirana , nije licila na sebe, uzas..Da bih je preuzela morala sam da je cipujem na svoje ime, tu su je i vakcinisali protiv besnila, ali bez davanja sredst. protiv parazita.tad su mi rekli da je ne smem vis edrzati na ulici , vec na povocu, i da mogu platiti kaznu do 50 000 din.Mi je stvarno nemamo gde, pokusali smo udomljavanje po nekim selima, ali ovde su ljudi tako uzasni, nista nisam uspela.da ne volja bude veca opet su dolazili pre 5 dana, odveli je u azil.Ne bih ni znala, niko nije video, vec sam pozvala i rekli su mi da je kod njih.preko nekih veza sam uspela da je izvucem, ali su rkli da mi sledeci put sigurno pisu kaznu a da verovatno necu moci ni da je izvucem.Prijateljica iz komunalne policije mi je rekla da ce oni sad sa inspektorom i sinterima ici svakih 15 dana, kontrolisati pogotovu vlasnike, da bi naplacivali kazne..i sad smo u sosu i ja i ona.Pokusavala sam opet, neko mi nesto obeca, jednom sam je sa pola puta vratila, i dalje je ispred zgrade, akcija ce opet za 7 dana, a ona je lako uhvatljiva, mislila sam da ce biti opreznija posle prvog hvatanja ali nista..Ovde kad ih uhvate, nose u taj azil gde ih u roku od 7 dana ubijaju, usopavljuju bez sedacije i oni umiru u mukama...evo neke njene slicice, mada je mnogo lepsa u rpirodi, ali ovo je posle sinteraja kad je bila sva istraumirana...ne znam vise kome da se obratim

Attached Files



#442 belka

belka
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 November 2011 - 22:30

htela sam da dodam, da bih prihvatila da je samo neko malo skloni, da je malo pogleda, povede racuna gde je, ja bih donosila i hranu, a ona je dovoljno odrasla da se snadje...sve je bolje od azila, tamo ako je opet odvedu, ubice je...da, zove se Belka

#443 belka

belka
  • Members
  • 3 posts

Posted 02 December 2011 - 00:17

htela sam da dodam, da bih prihvatila da je samo neko malo skloni, da je malo pogleda, povede racuna gde je, ja bih donosila i hranu, a ona je dovoljno odrasla da se snadje...sve je bolje od azila, tamo ako je opet odvedu, ubice je...da, zove se Belka

telefon 0642046510

#444 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 02 December 2011 - 20:47

htela sam da dodam, da bih prihvatila da je samo neko malo skloni,..

Iole inteligentan policajac je nece traziti oko zgrade nego ce ti doci na vrata. Cak i ako niko ne otvara, ocekivace da cuje lajanje. I za nju i za tebe je najbolje da tog (unapred poznatog?) dana ona bude na tvojoj adresi, bar onih kriticnih nekoliko sati.

Edited by cmix909, 02 December 2011 - 20:48.


#445 calibre

calibre
  • Members
  • 1 posts

Posted 27 January 2012 - 10:34

HITNO potrebno udomljavanje!

Posted Image

Macan sa slike je star 6 meseci, pitom, umiljat, očišćen od parazita, naviknut na posip, odgajan u stanu od rođenja. Zbog dužeg boravka u inostranstvu neću moći da vodim računa o njemu, nažalost situacija je takva da ću morati trajno da se pozdravim sa njim.

Ukoliko možete da pomognete, javite mi se najkasnije do ponedeljka. Dragoceno bi mi bilo da znam i da li postoji neki azil/prihvatilište u kome mogu da ga trajno ostavim ukoliko se niko ne javi da ga preuzme, nemam srca da ga tek tako pustim napolje na sneg.

#446 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 15 February 2012 - 19:25

Dalmatinac star godinu dana, čipovan, vakcinisan, zdrav. Njegov gazda više nije u mogućnosti da ga čuva i ( LUD COVEK DEFINITIVNO) hoće da ga uspava! Hitno se traži neko ko želi rasnog dalmatinca! 0616351704 Pomozite u širenju ove vesti MOLIM VAS!...

#447 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 18 March 2012 - 13:15

Dalmatinac star godinu dana, čipovan, vakcinisan, zdrav. Njegov gazda više nije u mogućnosti da ga čuva i ( LUD COVEK DEFINITIVNO) hoće da ga uspava! Hitno se traži neko ko želi rasnog dalmatinca! 0616351704 Pomozite u širenju ove vesti MOLIM VAS!...


Sve je OK sada. Hvala svima koji su se potrudili da ova kuca nađe novi dom ;)

#448 banna123

banna123
  • Members
  • 1 posts

Posted 18 June 2012 - 23:00

PREMEDENI MEŠANAC PEKINEZERA NA POKLON!

Poklanjamo predivnog dečaka kog ćete obožavati! Preslatkog dasu smo nazvali Švrća. On je mešanac pekinezera i joše neke male rase, crn je sa belom pegom na grudima i šapicama. Ima dugu, sjajnu dlaku i kao što moj tata kaže, on je prava kuca za "pod ruku". Švrća nije čipovan, a po proceni veterinara star je oko godinu ipo dana. Pokušali smo da nadjemo vlasnika, ali se to nije dogodilo. S obzirom na to da u stanu već živimo sa 3 kuce, koje su užasno ljubomorne, primorani smo da ovog medenjaka udomimo što pre. Našli smo ga na ulici odnosno ispred naše zgrade, gde se nekoliko dana krio u kanalu za odvod vode, sav prestrašen. Izuzetno je umiljat, mazan i veseo, ali se na žalost loše slaže sa našim ostalim ljubimcima. Ljubomorni su oni, a ni on nije mnogo bolji kada neko poželi da mazi drugu kucu a ne njega, tada se ne zna ko više reži i šizi. Samo čekamo trenutak kada će se poubijati i zbog toga je samo pitanje trenutka kada više nećemo moći da ga čuvamo kod nas u stanu a ne smem ni da pomislim šta će biti onda. Švrćica je naučen da sve svoje potrebe obavlja napolju. Nije izbirljiv po pitanju hrane, jedino ne želi da ide na povodac. Ne beži kada ga šetamo napolju i tada voli da se pravi važan i da zalaje, od ponosa što je sa nekim od nas glumi da je bernardinac. Obožava da se igra sam u kući, baca svoje igračkice pa ih onda hvata šapicama i juri - ma presladak je! Takođe, ne uništava stvari po kući, ne grize nameštaj, obuću niti bilo šta slično... Ako vas interesuje kako medić izgleda izgleda posaljite svoj mail na sms, a ja cu vam poslati slike, kontakt 063/269985

#449 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 01 August 2012 - 18:33

Ženka Cane Corso, tamno tigrasta (dark brindle),nekupiranih ušiju i repa, stara godinu dana, sterilisana, čipovana, umiljata, voli ljude i druge životinje. Ukoliko je neko zainteresovan neka mi se javi na pp.

Cane Corso

Srednje-veliki molos, jednobojan, compaktan, snažnog skeleta, mišićav i atletski građen, kreće se sa primetnom lakoćom. Glava je masivna, dostojanstvenog i ponosnog izraza. Selekcija se odvijala paralelno sa (napuljskim) mastifom, ali potiče od lakših predaka ali je zadržao originalni oblik. Oduvek je bio čuvar imanja i lovac na opasnu divljač, kao što je divlja svinja. Potiče iz centralnih i južnih delova Italije gde je korišćen kao gonič stoke za krave i svinje koje su odgajane u divljini. Takođe je čuvao putnike i kočije od drumskih razbojnika. Ime je ono po kojem je oduvek bio poznat na jugu, ima isti koren kao “corsiero” (courser) srednjevekovni ratni konj; možda je ime izvedeno iz latinskog “cohors” (cortyard/dvorište, bodyguard/čuvar, telohranitelj). Zbog promena u okruženju, Courser je bio blizu istrebljenja. Nekoliko entuzijasta je iniciralo njegovo ponovno oživljavanje koje je danas završeno. Moderni zadaci rase su čuvanje, odbrana ljudi i njihovog vlasništva. Prilagodljiv i hrabar radnik, poslovično odan, na oprezu i spreman da reaguje, u stanju da podnese teške uslove i situacije zahvaljujući svojoj uravnoteženosti. Jake građe, ali ne bez elegancije. Pravougaonog profila, nikako ne sme podsećati na Napuljskog Mastifa. Koža mu je uz telo i ne formira nabore.

Opšti izgled

Srednje velik pas, jake građe ali elegantan, dugih i moćnih mišića, veoma izraženih, odaje snagu, agilnost i izdržljivost. Opšti oblik je mezomorfan – takav da je dužina veća nego visina u grebenu, harmoničan u smislu oblika i neharmoničan u smislu profila.

Ponašanje i temperament

Inteligentan, aktivan i uravnotežen, čuvar i zaštitnik bez konkurencije. Spreman da uči i vezan za vlasinka, voli decu i porodicu. Ukoliko je neophodno, postaje hrabri zaštitnik ljudi, kuće i imovine. Lako se obučava.


Posted Image

P.S.
Ovo nije slika ženke koja se daje na poklon, već slika anonimnog CC-a, čisto da eventualno zainteresovani ljudi imaju predstavu o čemu se radi.

Edited by Pitbull, 02 August 2012 - 12:10.


#450 Lilium

Lilium
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 December 2012 - 18:49

Mica je zenkica staforda stara 3 godine. Udomljena je pre par meseci u Pancevu, ali su je surovi vlasnici pre desetak dana izbacili na ulicu, a zadrzali njene stence. Pronadjena je na ulici pre par dana prilicno izgladnela. Trenutno se nalazi u gradskom prihvatilistu u Pancevu. Mica je sada u potrazi za pravim prijateljima i stabilnim domom. Divnog je temperamenta, mirna i umiljata.

Kontakt telefon 061 6014712

 

Staford_1.jpg

 

Staford_2.jpg