Jump to content


Photo
- - - - -

Jagnjetina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
161 replies to this topic

#1 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 25 January 2006 - 00:28

Na raznju, pecena ispod saca, dinstana pa preko pirea...
Kako je vi spremate?

#2 banacanin

banacanin
  • Members
  • 547 posts

Posted 25 January 2006 - 00:50

pod sačem - vruća
sa ražnja - hladna
nikada sa pireom, uvek sa domaćom lepinjom ili hlebom
inače uvek valja birati banatsku, po mogućnosti melenačku jagnjetinu - mnogo je sočnija i ukusnija od onih žgoljavih i žilavih planinskih jaganjaca

uvek joj predpostavljam jaretinu, šurenu sa ražnja ili crnogorsku, u mleku

ali je jagnje na visokom drugom mestu, mesa što se tiče

edit: obavezno u širokom luku obilaziti navodnu zlatiborsku jagnjetinu, koja je Zlatibor videla izdaleka kad je kamion sa stokom prošao pored

Edited by banacanin, 25 January 2006 - 00:53.


#3 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 25 January 2006 - 07:43

Ne spremam je (za sada)ali je volim u svim oblicima i varijantama, uglavnom vrucu. Jaretinu takodje...

Attached Files

  • Attached File  ovca.jpg   26.09KB   4 downloads

Edited by kovjanic, 25 January 2006 - 07:47.


#4 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 25 January 2006 - 08:22

inače uvek valja birati banatsku, po mogućnosti melenačku jagnjetinu - mnogo je sočnija i ukusnija od onih žgoljavih i žilavih planinskih jaganjaca


:wub: pirotski jagnjici zgoljavi? tebe je prijatelju neko opasno prevario :)

#5 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 25 January 2006 - 09:28

Jeo sam letos u Maliju neku jagnjetinu s kikirikijem i bademuma. Izgledom podseca na jagnje skinuto s raznja, s tom razlikom sto je delovalo "zapecenije", a moglo se osetiti kao da je u isto vreme pomalo dimljeno. Na moju veliku zalost, nisam bio u prilici da se raspitam za recept. Mogu samo reci da bolju jagnjetinu nikad i nigde nisam jeo. :wub:

#6 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 25 January 2006 - 09:43

Hate it.
Jadni mali bezbrižni jaganjci.

#7 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 25 January 2006 - 10:14

Hate it.
Jadni mali bezbrižni jaganjci.

<{POST_SNAPBACK}>


haha, samo sam cekao. tema zicer.

#8 banacanin

banacanin
  • Members
  • 547 posts

Posted 25 January 2006 - 10:15

:wub:  pirotski jagnjici zgoljavi? tebe je prijatelju neko opasno prevario 0:)

<{POST_SNAPBACK}>


istina, pirotske nisam pro'bo
al ću se truditi da to ispravim :)

#9 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 25 January 2006 - 10:17

Najbolju jagnjetinu sam jeo 1998 na Vlasicu povodom proslave prvog maja. A ona fino zalivana pivom dok se pece na raznju. mmmmmm :wub:

#10 banacanin

banacanin
  • Members
  • 547 posts

Posted 25 January 2006 - 10:18

Jadni mali bezbrižni jaganjci.

<{POST_SNAPBACK}>


izloženi bezbrižnoj rotaciji, na bezbrižno visokim temperaturama
mljac! :wub:

#11 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 25 January 2006 - 11:01

Najbolju jagnjetinu sam jeo 1998 na Vlasicu povodom proslave prvog maja. A ona fino zalivana pivom dok se pece na raznju. mmmmmm :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


u privatnij reziji za uskrs ( ili 1. maj 0:) ) je uvek odlicna, a najbolju ''kafansku'' sam jeo kod 'radulovica' u cacku, spektakularna je bila. samo ne znam dali je bila 'po zakonu' jerbo su rebarca bila malo deblja od pilecih,mmmm :)

#12 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 25 January 2006 - 11:17

Da pitam specijaliste, kako da napravim da da kad kuvam jagnjetinu u mleku ne dobije bistru surutku posle kuvanja nego nesto kao gusti beli proteinski :wub: sos?
Da li je bolji jogurt ili mleko za kuvanje?
Kuvala sam jagnjetinu u mleku za vikend, meso je bilo DIVNO, meko i topilo se po u ustim, ukusno, ali mu "umetnicki dojam" nije bio bas neki. Mleko izkoagulisalo pa se napravile grudvice koje bas nisu bile za prikazivanje.. posula sve vlashcem i persunom, da bi mogla da ga iznesem gostima..... koji se, zacudo, nisu uopste zalili na izgled 0:)

Edit po savetu Mr. Kovijanica menjam odvratno "raspadalo" u pravilno "topilo" Hvala na sugestiji :)

Edited by msmodesty, 25 January 2006 - 11:33.


#13 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 25 January 2006 - 11:23

meso je bilo DIVNO, meko i raspadalo se po u ustim, ...

<{POST_SNAPBACK}>

Molim te, mozda da probas sa izrazom topilo - meso se raspadne kad ga ubije kamion na putu...

#14 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 25 January 2006 - 11:30

Australian Sheep Primal Cuts

Attached Files



#15 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 January 2006 - 12:53

Da pitam specijaliste, kako da napravim da da kad kuvam jagnjetinu u mleku ne dobije bistru surutku posle kuvanja nego nesto kao gusti beli proteinski :wub:  sos?
Da li je bolji jogurt ili mleko za kuvanje?

<{POST_SNAPBACK}>

poshto mrzim da pijem hladan jogurt i podnosim ga samo na sobnoj temperaturi, reshila jednom da zagrejem jogurt na ringli. Big Mistake! zgrushalo se dok si reko Celzijus.
ovo samo kao savet da ne stavljash jogurt. :)

inache
jagnjetina
najsavrshenije meso na planeti.
naj naj najmekshe i najukusnije.

kad mi neko prevrne ochima na jagnjetinu i kaze, shatro fensi shmensi, kako samo jede pilece belo (ima l grdjeg mesa od tog) dodje mi da ga zadavim.
a, jagnjetina, pechena, sa belim lukom
ufffffffffffff.
i obavezno topla. mrzim hladno meso, kakvo god bilo i kako god napravljeno; pecheno, pohovano, dinstano. dobije neki grozan vonj.

sad za Sv. Vasilija odem kod drugarice i against better judgment uzmem parche hladne prasetine. stavila zalogaj u usta, pomislila: evo, sad cu se ispovracati! jedva se suzdrzala i, uz najvece napore volje da suzbijem grchenje zeluca, uspela da ga sazvacem i progutam.
grozno.

Edited by DUNADAN, 25 January 2006 - 13:04.