Jump to content


Photo

Zoran Dindic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#1 KIZA

KIZA
  • Members
  • 2 posts

Posted 16 April 2001 - 01:23

Dok Sloba cita rat i mir u CZ. Voja legalista izigrava blagog nacionalistu, Zoki je jedini koji nesto radi.
Ako sam dobro obavesten njegova popularnost nije bas na zavidnom nivou u narodu.
Zasto?
Dali to vuce korene od Slobine RTS propagande ili je nesto drugo u pitanju. Taj covek je uspeo nesto sto se smatralo za nemoguce u Srpskoj politici. Uspeo je da ujedini vise od tri Srbina (da ne kazem 18) protiv Slobe i uspeva mu i dalje da ih drzi zajedno u tom famoznom DOS-u.
Sposoban??
Dali je isto tako sposoban da izvuce tu napacenu zemlju iz sranja.

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 16 April 2001 - 01:37

Iskreno se nadam da je tako.

Što se tiče nepopularnosti, RTS kampanja protiv njega je bila toliko žestoka da će biti potrebno mnogo vremena da se u glavi prosečnog srpskog birača u potpunosti izmeni slika o sadašnjem srpskom premijeru.

Ali, da se menja, menja se... Tvrda SPS struja u mojoj široj porodici (oni iznad 70) već počinju da se "dekontaminiraju" po mnogim pitanjima pa i po tom.

#3 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 16 April 2001 - 07:02

Kako mislis da bude popularan kad stalno govori
da treba da se radi (cak nesto govori da je Srbija bankrot i da taj rad nece moci sada odgovarajuce platiti), da smo cinili greske, da treba da saradujemo sa svetom, da lova za socijalni mir ne sme da se stampa na topcideru po potrebi, da ce biti guravo u narednom periodu ...
Gde je tu nacionalno dostojanstvo, tradicija, posebnost i suverenost srpskog naroda, lep zivot bez puno rada na koji smo navikli i sva ona silna istorija i mitovi ?

#4 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 16 April 2001 - 09:10

Da, slazem se da je to jedan od osnovnih "problema" u vezi sa njim. Mislim, price o radu. "A ti bi jado, kanda samo nesto radio" sto se kaze. Sta ima tu on da trtlja o radu? A gde su zlatne kasike i stare tarabe, gde je tu trcenje sa svetom i borba protiv visestruko nadmocnijeg neprijatelja...Kakav bre bankrot? Ko ih j*, jescemo i korenje...Ne secam se tacno, a mrzi me da trazim na starom forumu, ali bese tamo jedan Alkibijadov post, pa evo po secanju:

Bese tamo negde sredinom prosloga veka jedan narod, vojno porazen, drzava mu bese srusena i podeljena, vodjama sudjeno i uglavnom egzekutirani, granice ocerupane, jednom recju - totalna propast nacije i drzave. Sta su oni uradili? Stegao je narod kaiseve i poceo da radi bez gundjanja (ako ga je i bilo, bilo je u tisini svog doma). Kako se sve zavrsilo, vidi se. Da li je moguce da su Srbi sposobni jedino za beskorisne prazne price i kuknjavu?

#5 Sirano

Sirano
  • Members
  • 28 posts

Posted 18 April 2001 - 21:18

Pa on je jedini politicar koji stvarno nesto radi.Normalno je
i sto prica o tome.Slazem se i da nije bas popularan u narodu
'nazalost'.Biracima se ocigledno vise dopadaju debeli politic
ari koji slabo izlaze u javnost,retko govore o bilo cemu,i ug
lavnom mlate prazu slamu.Na srecu da je to proslost,i da je tu
jedan ZORAN DJINDJIC,koji vuce prave poteze.Inace je vozja tro
tineta dobar potez i pokazala da je ZORAN svestrana i jaka lic
nost.Puna podrska njegovom radu.

#6 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 18 April 2001 - 21:26

Dragan ima moju punu podrsku za svoj post 16. aprila.
Inace, nisam niti obozavalac, a niti izrazit kriticar Djindjica; stekao sam utisak da je vrlo pragmatican (sto u mojim ocima predstavlja plus), ali istovremeno i krajnje rastegljivih moralnih nacela, preko izvesnih pristojnijih i prihvatljivih granica (sto mi izgleda kao minus).
Sve licnije informacije vrlo su mi povrsne, sudim po onome sto je objavljeno u stampi.

#7 TALICHNI

TALICHNI
  • Members
  • 447 posts

Posted 18 April 2001 - 21:41

Teško je breme primio na sebe Zoran Đinđić. Preuzeo je mesto premijera i vezao svoj politički put za ekonomski uspeh, kao osnovu za preporod društva.

Ako uspe u tome, zaslužiće da bude veoma slavan i popularan i zadržaće se dugo na vlasti.

Sada se skoncentrisao na pomoć iz inostranstva, očekuje mnogo od Pariskog kluba finansijera, a najviše od donatorske konferencije na leto.

Sada je vreme za najranije ocene njegovog učinka, ali bih ja to ipak učinio znatno kasnije.

#8 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 18 April 2001 - 21:57

Kakvi su ostali on je sjajan.
Znaci, neka radi dok ne vidimo da radi lose, a imamo boljeg.

[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-04-18 22:59 ]

#9 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 04 March 2003 - 22:58

I?????

#10 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 05 March 2003 - 01:52

Ja bih samo da se izvinim, gorenavedeni post nije Alkibijadov nego Aliasov. A razlika je drasticna, ba.

#11 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 05 March 2003 - 16:01

Cinjenica je da covek radi.



Doskorasnji predsednik DSS u Kragujevcu, Dusan Golubovic, postao clan GO DS
Prelet u novo stranacko jato

Kragujevac - Donedavni predsednik Gradskog odbora DSS u Kragujevcu i aktuelni predsednik ovdasnje gradske vlade Dusan Golubovic ovih dana postao je clan GO DS. Golubovic je, podsetimo, krajem prosle godine, bio jedini poslanik DSS koji je glasao za ovogodisnji budzet Srbije. Golubovic je taj svoj politicki gest pravdao "interesima Kragujevca", dok su demokrate njegovo odbijanje poslusnosti DSS ocenile kao "izraz visoke moralne svesti". U DSS, medjutim, nisu imali razumevanja za Golubovicev lokalpatriotizam, pa je pocetkom ove godine "izbrisan iz evidencije clanstva DSS".
Nedeljama potom, Golubovic je u javnosti tvrdio da, nakon iskljucenja iz DSS, nije pristupio ni jednoj stranci, da bi onomad "osvanuo" u DS.

#12 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 05 March 2003 - 16:34

Kad je Zoki uspio da sve izbaci iz DS,
i osvoji vlast u partiji, zasto nebi uspio da vlada i drzavom.
Ako izbjegne kamione, ima sanse.

#13 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 06 March 2003 - 10:13

Vladap:
"Cinjenica je da covek radi.

Doskorasnji predsednik DSS u Kragujevcu, Dusan Golubovic, postao clan GO DS
Prelet u novo stranacko jato

    Kragujevac - Donedavni predsednik Gradskog odbora DSS u Kragujevcu i aktuelni predsednik ovdasnje gradske vlade Dusan Golubovic ovih dana postao je clan GO DS. Golubovic je, podsetimo, krajem prosle godine, bio jedini poslanik DSS koji je glasao za ovogodisnji budzet Srbije. Golubovic je taj svoj politicki gest pravdao "interesima Kragujevca", dok su demokrate njegovo odbijanje poslusnosti DSS ocenile kao "izraz visoke moralne svesti". U DSS, medjutim, nisu imali razumevanja za Golubovicev lokalpatriotizam, pa je pocetkom ove godine "izbrisan iz evidencije clanstva DSS".
    Nedeljama potom, Golubovic je u javnosti tvrdio da, nakon iskljucenja iz DSS, nije pristupio ni jednoj stranci, da bi onomad "osvanuo" u DS."
 

sonjal:
Sem tog Golubovica postoji jos takvih ljudi koji su usli u DS samo da bi ostvarili svoje ciljeve.Takvih ima i u Smederevu, Velikoj Plani,Palanci,.... i ko zna gde sve?
DS zna za sve takve ljude , ali njihov ulazak u partiju ne bi trebao nista drugo da znaci za DS vec VELIKI RAD.U koliko su oni spremni na to bice sigurno okarakterisani kao dobrodosli inace ce im biti ocena JEDINICA, pa ce morati da potraze drugu partiju , gde se vise spava.

#14 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 06 March 2003 - 15:42

Znaci, nisu imali do sada gde da se narade , i tek posle izglasavanja budzeta su shvatili gde treba da odu..:smile:
OK, Sonjal, ako ti u to verujes...

#15 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 06 March 2003 - 15:57

Vladap:
Znaci, nisu imali do sada gde da se narade , i tek posle izglasavanja budzeta su shvatili gde treba da odu..:smile:
OK, Sonjal, ako ti u to verujes...

sonjal:
Zamisli Vlado da ne verujem , pa ne bih onda ni zivela ili je bolje da "nosim kraku kosu i slusam taj zvuk" sto kaze Pekinska pataka.

[ Izmena poruke: sonjal na dan 2003-03-06 16:01 ]