Jump to content


Photo

Zoran Dindic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
88 replies to this topic

#31 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 March 2003 - 22:04

Za Zlotvorovu isporuku-kapa dole, tu nema price..Zlotvor je bio vec tada 'mrtav politicar' i tu se Djiki preracunao, mislio je da sa tom isporukom trguje sa medjunarodnom zajednicom..ne lezi vraze, izgleda da ima i vecih trgovaca..nijedan celnik bivseg rezima nije odgovarao za nasu propast, i mislim da ce to deo biraca 'oterati' ka G17, Otporu i ko bude 'nov'..

#32 Tihofil

Tihofil
  • Banned
  • 619 posts

Posted 11 March 2003 - 23:47

Mislim da je glavni Djindjicev problem sto ne vidi i ne shvata da svakim potezom,inicijativom kojom kopira ili oponasa bivsu politiku Haskog suznja, sipa benzin u rezervoar jednog kamiona.

#33 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 12 March 2003 - 00:42

Ja bih rekao da je pocela predizborna kampanja na forumu?

Ni najinteligentniji ljudi (a kamoli mi na forumu) se ne povode racionalnim motivima u politickom opredeljivanju. Da je tako, ko bi normalan glasao za Zorana Djindjica i njegovu "ekspertsku ekipu"?

Primer 1: U predizbornoj kampanji Djindjic, Labus i Djelic su do besvesti ponavljali da Labus mora biti izabran za predsednika jer se proces reformi ne sme prekinuti sada (2002. godine) kada treba da uzivamo u plodovima reformi sprovedenih u toku dve godine.

Pre dva dana ministar Vlahovic je na TV-u izjavio da ce 2003. godina biti narocito teska za gradjane Srbije i da se boljitak moze ocekivati od 2005. godine (izbori su, jelte 2004. godine).

Mislim, idioti jesmo, ali sto je mnogo mnogo je ...

Primer 2: Jel Labus bio najveci ekspert nasih naroda i narodnosti, kojeg majka vise ne radja? Jeste. Jel od njegove pobede zavisila sudbina neba i zemlje? Jeste. Jel ga Djindjic otresao kao golubije g****o sa ramena? Jeste.

Mnogo neki vazan ekspert.

O Kostunici i debelom, znojavom Mihajlovu necu ni da pricam. Oni ne bi uspeli da dodju na vlast cak i kada bi bili jedina partija na izborima sa 100% podrske u glasackom telu. Rodjeni gubitnici.

Ja cu da glasam za nekog kompletnog idiota na politickoj sceni. Razmisljam da osnujem stranku i da se kandidujem za predsednika.

Jel dozvoljeno da covek glasa sam za sebe? Jeste, Micicka je glasala.

#34 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 12 March 2003 - 04:51

nikcevm:
pre izvesnog vremena je odrzan sastanak DS-SPS. Dogovorena je saradnja izmedju te dve stranke uz Dacicevo obecanje da ce podrzavati Djindjicevu vladu. To ne mora da znaci da ce svi SPS poslanici otvoreno glasati za vladu, vec onako neupadljivo, da "pripomognu". Tu i tamo da urade kvorum, ili po neki glasic ako zafali (kao sto trenutno radi Bane Ivkovic).


Mislis: sastanak izmedju DS i onoga-sto-je-ostalo-od-SPS-nakon-preleta-espeesovaca-u-DSS.

Pih, pazi ko je nasao da kuka nad SPS-om.

#35 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 12 March 2003 - 04:58

Dzaba. Kolikogod da je Dj. sposoban, on bi morao da nadje neku opstu platformu, minimum sporazumevanja i delovanja sa, kolikogod nesposoban ovaj drugi bio, Kostunicom.

Ja se vodim jednim drugim kriterijuom, a to je da politicar mora da bude politicar, a ne mesija, postenjacina, dobricina, ekspert, (...), vec politicar. Kada treba da se leci, idi kod doktora. Kada treba da se vodi politika - pa tome sluze politicari a ne dobricine.

Djindjic politicar jeste, Kostunica je to mnogo manje, bez obzira na popularnost.

_________________
~~~~~~~[budimo ljudi i ako smo srbi]~~~~~~~

[ Izmena poruke: Diskutant na dan 2003-03-12 05:00 ]

#36 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 12 March 2003 - 10:28

Ponekad se stvarno nacudim ovolikim kritikama na racun Djindjica. Doduse, ima tu i istine ali nikako mi ne ide u glavu da se jos uvijek trazi bolje i ako se lako moze pretpostaviti da ga Srbija danas nema. Takva je na zalost situacija i u Crnoj Gori. Boljih od DPS-a nema.

Pitam vas samo mozete li cak i da pretpostavite sto se moglo desiti recimo da su se Socijalisti i Radikali ujedinili na proslim izborima u Srbiji? Pogadjate, pobijedili bi i danas bi ste bili u mnogo goroj situaciji i ponovno zavadjeni sa Evropom prema kojoj tezite. Zahvaljujuci prvashodno Djindjicu i njegovoj odlucnosti ( hrabrosti ) pocev od 5 oktobra pa do dana danasnjeg Srbiji su se otvorila vrata povjerenja medjunarodne zajednice kao i mogucnost pomoci iste. Ako se uzme procenat korupcije i kriminala kao i novopecenih bogatasa pitam vas samo da mi navedete koji bi se to ludak u danasnje vrijeme usudio uraditi to sto je Djindjic uradio? ( isporuka Milosevica i ostalih )?

I njemu se zivi isto kao i nama pa je prema tome sasvim jasno da ga treba podrzati ma kakve grescice pravio jer bi bilo cije pojavljivanje na njegovom mjestu iz ovog nacionalistickog bloka bilo katastrofalno za Srbiju i citav region.

#37 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 12 March 2003 - 10:47

Vladap:
Za Baneta znam, tj. video sam, i sama ta akcija kupovine glasova Djikiju nije donela glasove, a oni koji mu slepo veruju -to takodje gledaju sa razumevanjem-tipa u politici je sve dozvoljeno (to ce im se olupati o glavu na sledecim izborima.
Ti si napomenuo nekakakav sastanak DS-SPS, dalja saradnja-ja opet kazem, da dalje od ove providne trgovine sa Banetom, (koji bi trebalo da je odavno u corci, ali kada nije niko ne mora ni on) ako odu je ravno samoubistvu.

sonjal:
Branislav Ivkovic pliva u svim rezimima, jer je malo inteligentniji od drugih iz sastava SPS-a.
On kao profesor zna vrlo dobro da je plivao
sa SPS-om iz licne, imovinske koristi(ukoliko je bilo, a bilo je) i da ono sto su oni cinili sa ucenim ljudima i Univerzitetom nije bilo u redu.
On se danas priklonio Djindjicevom taboru samo zato sto zna da je to prava orjentacija za nas -saradnja i pomoc celog Sveta(naravno za one koji to zele).Drugu alternativu nemamo.
Nacisticke i nacionalne strasti ne mogu da nam donesu nista dobro i to Bane Ivkovic vrlo dobro zna, za razliku od drugih.

#38 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 13 March 2003 - 00:19

Danasnjim muckim ubistvom premijera Srbije, Zorana Djindjica, zadat je jos jedan udarac jos uvek "ranjivoj" i "slabasnoj" demokratiji u Srbiji.

Koliko god moja vizija demokratske Srbije ili pak politicki pogledi bili razliciti od Djikijevih i ma koliko se ne slagao sa mnogim njegovim potezima, sa zaljenjem sam primio vest o njegovom ubistvu. Srbija je danas izgubila zasigurno najveceg i najzasluznijeg borca za izlazak iz mraka Milosevicevog rezima. To mu zaista niko ne moze osporiti. Po tome ce ga, uostalom, zapamtiti i istorija i buduce generacije.

Slava mu.

Nadajmo se da ce oni, koji ili nisu umeli, ili nisu zeleli da ga sacuvaju, bar smoci snage i savesti da razotkriju organizatore i izvrsioce ovoga gnusnog zlodela.
Zelim da verujem u to. Zarad buducnosti demokratije u Srbiji. Zarad buducih pokolenja. Zarad nase sopstvene savesti.

Moje iskreno saucesce porodici Zorana Djindjica i svim gradjanima Srbije.

#39 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 03 September 2014 - 17:04

Opet ce Bogdan da udje u probleme sa licnim...



#40 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 03 September 2014 - 17:05

Neki pristojan srpski potok?



#41 Sumpor

Sumpor
  • Banned
  • 622 posts

Posted 03 September 2014 - 17:07

Ubise nas u tranziciji, a nama sve ispada iz kosa.



#42 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 03 September 2014 - 17:07

Ne razumem sto ne prave faul?



#43 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 03 September 2014 - 17:07

Štimac na 4 je najveća glupost koju sam u životu video.. budalastina epskih razmera

Daj Bjelicu na 4 i ne zajebavaj više Sale

#44 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 03 September 2014 - 17:07

Ovo je surovo ... 

 

Kako cemo na Spance sutra.   Odlazak bez 1 teze cetvorke je tragedija



#45 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 03 September 2014 - 17:07

Đorđeviću jebo te Štimac kao četvorka!