Jump to content


Photo

Treba mi pomoc oko vize za ameriku.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#31 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 01 September 2004 - 00:52

Sa druge strane, ono sto me boli je da bilo koji slovenac moze da ode gde hoce bez ponizavanja i davanja krvne slike i slicnih gluposti koje se od nas traze


Slovencima ne treba turisticka viza da bi usli u USA jer su u waiver programu ( valjda se tako zove ), imaju pravo na 90 dana boravka u USA. Ali ako misle emigrirati u USA legalno procedura je ista kao za bilo kog drzavljanina druge zemlje sto se tice uslova koji moraju da se ispune. Krvnu sliku ti traze iskljucivo kada zelis da se za stalno nastanis u USA.

A to sto nama trebaju vise za sve vise zemalja, to je druga prica i duga prica. Obecase skoro ( obecanje ludom radovanje :lol: ) da cemo se uskoro naci na beloj Sengen lisit ( do kraja godine )...uvek je do kraja godine, kada se izbori blize...mislim...nema nista od toga dok stvari u zemljiu ne pocnu da se menjaju.

#32 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 01 September 2004 - 01:39

Sve ja to znam, i ne zelim da imigriram, barem ne jos.
A za krvnu sliku sam karikirao. Glupo mi je bilo da kazem spermogram na ovom sajtu, ali valjda ce ti biti jasnije sta traze.
Izdrkavanje najobicnije.

Uostalom, evo sta zahtevaju za muskarce od 16-50 uz vec standardni dokument. (Izbacio sam one uobicajene stavke)
Mislim, ovakvo ispitivanje, toga ni u murji bre nije bilo za vreme slobodana milosevica.
A svaki slovenac kome se cefne, moze da sedne na avion i da ode u USA i boli ga uvo. Nista od ovoga mu ne treba, a ja moram sve svoje licne podatke da predajem nekome !?!!?


4. Ime klana ili plemena (ako ga imate) :lol:
5. Puno ime i prezime supružnika (ako ste u braku)

8. Puno ime i adresa osobe ili organizacije za kontakt u Sjedinjenim Država (upišite i telefonski broj)
9. Navedite sve zemlje u kojima ste bili u poslednjih deset godina (Navedite godinu za svaku posetu)
10. Navedite sve zemlje čiji ste pasoš do sada imali
11. Da li je vaš pasoš ikada bio izgubljen ili ukraden? �� DA �� NE
12. Navedite podatke o vaša poslednja dva poslodavca ne računajući trenutno zaposlenje Ime Adresa Telfonski broj Zanimanje Ime supervizora Datum zaposlenja
13. Navedite sve profesionalne, društvene ili dobrotvorne organizacije čiji ste član (ili ste bili član) ili u kojima učestvujete (ili ste učestvovali) ili sa kojima radite (ili ste radili).
14. Da li posedujete bilo kakve posebne veštine ili ste prošli posebnu obuku za eksploziv, vatreno, nuklearno, biološko ili hemijsko oružje? �� DA �� NE Ako je odgovor DA, molimo vas objasnite.
15. Da li ste služili vojni rok? �� DA �� NE Ako je odgovor DA, napišite naziv zemlje, rod vojske, čin, vojnu specijalnost i datum službe.
16. Da li ste ikakda bili u oružanom sukobu, bilo kao učesnik ili kao žrtva? �� DA �� NE Ako je odgvoar DA, molimo vas objasnite.
17. Navedite sve obrazovne institucije koje pohađate ili ste pohađali. Navedite profesionalne institucije ali ne i osnovne škole. Naziv institucije Adresa/Telefon Stečena zvanja Datum pohađanja
18. Da li ste napravili putne aranžmane? �� DA �� NE Ako ste odgovorili DA, molimo vas da navedete kompletan plan i rutu putovanja, uključujući datume dolaska i odlaska, informacije u vezi sa letom, konkretna mesta koja ćete posetiti i ime osobe koja će vam biti kontakt u svakom tom mestu.


I sto je najveci biser, kako ce oni i znati da li je neko slagao i recimo zna da digne u vazduh sta god hoce?!??
Pa ni jedan terorista im to nece reci, a napravice sranje.

A budimo realni, srbi jedino sto hoce je da idu da rade. Mnogo opasniji su muslimani iz visa waiver zemalja, koji mogu da ulaze i izlaze ko dobar dan.
Njih treba da stave pod kontrolu, a ne nas srbe da smaraju.

Mada, moram da priznam da su nam dali dosta dobru kvotu na DV lottery. Skoro najvecu (mozda i najvecu) u odnosu na broj stanovnika.

#33 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 01 September 2004 - 06:54

mislim da je za tebe vreme da ides na British Expats pa nam javljaj napredak...

#34 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 01 September 2004 - 13:17

mislim da je za tebe vreme da ides na British Expats pa nam javljaj napredak...

?!? Sta si hteo da kazes ovim?

Znam sta znaci 'British Expats", ali kakve ja imam veze sa tim?