Jump to content


Photo

Treba mi pomoc oko vize za ameriku.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#16 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 25 August 2004 - 02:51

trenutno znam za 2 slucaja ( para ) gde je proces trajao manje od mesec dana.

Mesec dana je od trenutka kada odobrena molba stigne u americku ambasadu u Beogradu. Medjutim, prethodna procedura se obavlja u USA i traje par meseci. Da ne pominjem da proces prikupljanja dokumenata traje izvesno vreme. Kad sve saberes, od trenutka kad neko kaze "I do" preko telefona :lol: pa do dolaska ovamo prodje pola godine.

Ovo da se verenicka viza dobija nesto brze od bracne je podatak star vise godina. Moguce da je procedura promenjena poslednjih godina, mada ne verujem da je promena velika.

Edit:

Uostalom, evo sta kaze INS.

Edited by Chihiro, 25 August 2004 - 02:54.


#17 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 25 August 2004 - 03:08

znam ja dobro sta kaze INS ( ili USCIS )
isto tako kaze da se drzavljansto moze cekati i do 18 meseci a ljudi ga dobijaju i za 4, 6, sve zavisi od slucaja

...procedura od podnosenja zahteva u ambasadi u Beogradu do dobijanja vize traje 4-6 nedelja, a svo prethodno skupljanje papira se ne racuna :lol:

znaci vencas se, skupis papire, pa zajedno pravac ambasada i 4-6 nedelja...
provereno B)


ako se ide na varijantu da USA drzavljanin u USA podnese zahtev onda se proces produzuje za nekih mesec do 2
( takodje provereno )

i verovao ili ne, dosta je toga promenjeno u poslednje 3-4 godine...ebiga, to je bilo i jedno od Busovih predizbornih obecanja B)...i jos govore kako ce se u buducnosti jos vise ubrzavati stvari...sto je i logicno.

#18 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 25 August 2004 - 03:22

E pa, mi privencasmo i izvezosmo Nesu, sve cas posla, a on nek' vidi sta ce sad :lol:

Za one koji ne znaju sta INS kaze, evo kratke verzije:

Overview of Immigration Process

A legal immigrant (or “lawful permanent resident”) is a foreign national who has been granted the privilege of living and working permanently in the United States. There is a three-step process for your spouse to become a legal immigrant:

1. The USCIS must approve an immigrant visa petition that you file for your spouse.
2. The State Department visa bulletin must show that a spouse immigrant visa is available to your spouse, based on the date you filed the immigrant visa application.
3. If your spouse is outside the United States when your visa petition is approved and when an immigrant visa number (if required) becomes available, your spouse will be notified to go to the local U.S. consulate to complete the processing for an immigrant visa. If your spouse is legally inside the U.S. when your visa petition is approved and when an immigrant visa number (if required) becomes available, he or she may use the Form I-485 to apply to adjust his or her status to that of a lawful permanent resident.

Dakle, korak br. 1 je ono sto uzima najvise vremena. Kad to odobrenje stigne u ambasadu to je vec kraj procedure.

#19 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 25 August 2004 - 11:43

NAJBOLJA VARIJANTA JE DA SE VENCHATE.

Objasni joj da ne mozesh da dobijesh vizu drugachije i da ne treba da shvatate taj brak toliko ozbiljno. Ona mora da dodje ovde, venchate se i onda ti podnesesh papire za vizu, mozda ce da traje mesec do dva, ali NE MOGU DA TE ODBIJU...ne smeju da odbiju brachne drugove...

Znam da mozda niste za venchanje jer se kratko znate, ali boze moj, uvek se mozete razvesti i u miru rastati ako shvatite da vam zapravo ne ide...
ako su ljudi ljudi, naravno...

Ako ti je toliko stalo do nje i mislish da je to to, nemoj da dozvolish da ti bilo shta stane na put, bori se, teshko i retko se srecu takve osobe...

Uradi sve shto mozesh, nemoj sebi posle da prebacujesh ceo zivot.

Inache, been there, done that, tako da govorim iz iskustva...

SRECNO !

#20 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 25 August 2004 - 12:30

Upoznao sam devojku, amerikanku, na moru u martu, u Tunisu.
...

Covece, tebi je pala sekira u med !

Pogotovo sto se ne bojis posla i samostalan si, to se ceni u Americi !

Samo cemu zurba i nervoza ?! Ako ste jedno za drugo, a kazes da jeste, onda je pitanje vize trivijalna stvar za vas. Mnogo vaznije je da vi vasu vezu ozvanicite - kroz brak. Da budete zajedno, da se volite, a viza... to ce doci samo po sebi.

Da kazem da trenutno prolazim kroz slicnu situaciju "spajanja porodice" i mada sam i ja zapanjenjen glupstima administracije, posle pocetnog nerviranja, shvatio sam da mi je puno bolje da energiju ulozim na ispunjavanje uslova koji bas nisu prijatni, ali sta da se radi...

Druge nema. :lol:

#21 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 25 August 2004 - 13:07

Tačno je da je glupo venčavati se na nevidjeno. Ali, u vašoj situaciji, ako želite da budete zajedno, jedina realna mogućnost je da ona dodje u Srbiju, da se venčate, i onda preko US ambasade tražite za tebe vizu. Nakon mesec dana, možete da palite za US. Tamo ćeš, pre nego što dobiješ green card, morati da prodješ još proceduru INS-a(proveravaju da li je brak stvaran ili falš), nakon toga dobijaš green card. U medjuvremenu, posvetite se jedno drugom, živećete zajedno, pa ćete skapirati da li ste jedno za drugo.

Ako posle 6 meseci utvrdite da niste, a pošto ti nisi sa njom radi papira, možeš lepo da se vratiš, razvedeš, i nikom ništa.

Ako vam dobro krene, ostanite u braku, i živite dalje. Posle par godina, dobićeš i ti US državljanstvo, i gotova priča.

Znači, izgleda ružno, ali je jedini način. Što rekoše drugi, reci joj lepo da bez njene pomoći nema šanse da odeš u US. Znači, ili da ti pomogne da odeš tamo, ili ona da dodje u Srbiju.

#22 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 29 August 2004 - 21:44

zahvaljujem svima, ima jos neko koji savet?

#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 August 2004 - 22:23

uf, koje uplitanje.
ajd problem sa vizom, ali da li uopste imas predstavu o tome sta u USA mozes da radis, gde da se zaposlis.
kontam da je laksha da ona dodje ovde, pokusha da prebaci papire sa tog koledza, polozi neku razliku u ispitima, whatevah.
lakshe ce ona ovde nego ti tamo.

necu da budem skeptichna tako da... ol d best!

#24 netizen_k

netizen_k
  • Members
  • 878 posts

Posted 30 August 2004 - 00:57

Pomenuta procedura u US ambasadi u BG zove se DCF - Direct Consular Filing. U nekim konzulatima je to moguce, za Beograd ne znam iz licnog iskustva ali ako voyager tvrdi da licno zna za slucajeve onda je najverovatnije moguce ali treba ipak proveriti u ambasadi radi potpune sigurnosti.

Affidavit of Support (I-134) (garantno pismo) moze biti problematican za tvoju devojku ako je nezaposlena ali ako ima tax return od prosle godine mogla bi sa tim da prodje posto public notary ne trazi nikakvo pismo od poslodavca (tako je bar bilo u mom slucaju, moguce da nije svugde isto).

Ako svojim roditeljima saopsti da namerava da putuje u Srbiju da se uda za coveka sa kojim je provela nedelju dana u Tunisu, oni ce sasvim sigurno radije tebi poslati I-134 da dodjes turisticki u USA (vazno je samo da si zvanicno zaposlen i/ili imas neke nekretnine u vlasnistvu i sa njihovim I-134 neces imati nikakvih problema da dobijes turisticku vizu).

Ako ipak odes turisticki u USA i onda odlucite da se vencate, nikako to nemojte raditi tamo vec u BG (ako je DCF u BG moguc) jer je DCF mnooogo brzi nego podnosenje zahteva odande... Ovo ti govorim iz prve ruke kao US citizen koji je za svoju suprugu podneo zahtev za iseljenicku vizu u Avgustu prosle godine i jos uvek ceka odluku o tom slucaju, uz obavestenje BCIS da ce procedura trajati jos 6 meseci (verovatno je ovo posledica toga sto sam u medjuvremenu podneo i zahtev za K-3, sto je viza koja se izdaje supruznicima US drzavljanja dok cekaju GC, u startu je njihova procena bila 12 meseci ali je to povecano na 18 kada nam je odobrena K-3)

Dakle, posto ne verujem da postoji neko nepoznat ko bi ti nakon tvoje price poslao garantno pismo, ostaju samo sledece opcije:

1. Ona dolazi ovamo, vencavate se, radite DCF, odlazite u USA.

2. Uz njen ili I-134 njenih roditelja i dokaz o posedovanju nekretnina dobijas turisticku vizu i nakon boravka od par meseci odlucujes da li cete se vencavati ili ne.

3. Ne postoji posto ona ne moze da dodje ovamo.

Puno srece... Let Love Rule.

#25 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 30 August 2004 - 19:14

Zaradjujem solidno za nase uslove, ali ne mogu da dokazem prihode, relativno sam mlad, a nisam u stalnom odnosu, i znam da vizu nema sanse da dobijem.

true !

Evo ti moje iskustvo.

Dao sam otkaz u jednoj firmi i imao sam vec kombinaciju za novo radno mesto, ali sam resio da malo spiskam ustedjevinu i obidjem prijatelje. Hteo sam da idem u Minhen, gde sam vec bio i to na poziv nemackog drzavljanina. U rubrici zaposlenje stavio sam x, a prilozio sam izvod sa bankovnog racuna i poprilican cash ! Odbijen sam.

Posto nisam pesimista, smatrao sam to za bad luck, i konkurisao opet, ali ovaj put kod Austrijanaca i ponovo bio odbijen plus dobio sam pecat u pasos da sam odbijen (!!!), a poziv sam imao od Beckog univerziteta gde sam takodje vec bio.

Pitao sam se sta dalje ? Poceo sam se raspitivati i sve je to islo malko traljavo. Nasi ljudi nekako nisu izdasni u savetima, a ocemo sve na tacnu. Tako sam lutao, a onda se desilo cudo ! U Beogradu sam upoznao jednog sluzbenika ambasade koji me je upozorio da moram imati neki status ovde i da vise ne konkurisem jer brojna odbijanja sve vise pogorsavaju moj polozaj.

I zaista, zaposlio sam se ponovo, cak sam se i ozenio i posle nekih 6 meseci konkurisao sam za Italijansku vizu. Poziv je bio od institucije ciji je sponzor italijanska vlada. U ambasadi sam se zadrzao 3.5 minuta, vizu sam dobio gratis...

Epilog:

Moja greska je bila sto sam dao otkaz umesto da sam uzeo neplaceno i onda iz radnog odnosa konkurisao za vizu... Pp. da oni iz nekog razloga zele da ti ovde imas sto cvrsci razlog da se vratis, mada sam takodje primetio da obicni i posteni ljudi najmanje i konkurisu ponizeni i neosnovano zastraseni zbog mnogobrojnih dokumenata koji se traze. Sve u svemu vizni rezim je obicno njesra, onaj ko hoce, otici ce. Ovako ili onako.

#26 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 30 August 2004 - 22:00

Pa vidi, ja nisam stalno zaposlen u klasicnoj formi, ali ne mogu da kazem da sam nezaposlen.
Radim vise od 99,99% njih koji imaju stalan posao.

I to se najverovatnije nece promeniti u skorije vreme. Jednostavno, takav mi je posao, sta ja tu mogu. I sto je najgore, cak ni na sajtu ambasade nemaju nikakva uputstva sta mogu da rade ljudi koji se bave nekom od slobodnih profesija. Ili su kao takvi automatski nepozeljni.
Ne znam, voleo bih da cujem necija iskustva, ako takvih ima.
Jedino da otvaram neku firmu, ali zasto bih to radio, nemam nekog razloga, osim eto, kredita nekog ili mozda vize, mada je i to diskutabilno.
A i zna se koji je smor imati firmu u srbiji.

Sve u svemu, izgleda da mi se ne pise bas belo, obzirom na dokaze koje mogu tj. ne mogu da obezbedim.

Sa druge strane, ono sto me boli je da bilo koji slovenac moze da ode gde hoce bez ponizavanja i davanja krvne slike i slicnih gluposti koje se od nas traze, a ja koji sam za masu slovenackih kolega tata, mogu da se ubijem samo. (navodim slovence jer smo do juce ziveli u istoj drzavi)

I sto je najgore, ako mi ta situacija sa vizom upropasti tu zivotnu priliku da budem sa devojkom koju obozavam, koja je sto posto moj tip, i koja mi savrseno odgovara, a uz to jos imam i 30 godina, i ovo mi je sigurno poslednja takva sansa u zivotu, zaista cu da poludim, i da zamrzim i ovaj narod i zemlju koja me je dovela u takvu bednu i ponizavajucu situaciju, da moram nekome na nekom salteru da dokazujem da necu negde da ostanem i da kao "ilegalac", perem sudove, ili raznosim pice...

Pa vise ovde zaradim radeci svoj posao, nego sto bih tamo mogao radeci takve gluposti.

#27 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 30 August 2004 - 23:30

Jesi li razmisljao o cyber sexu?
posto ocigledno onog drugog nece biti :lol:

#28 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 31 August 2004 - 00:50

Pomenuta procedura u US ambasadi u BG zove se DCF - Direct Consular Filing. U nekim konzulatima je to moguce, za Beograd ne znam iz licnog iskustva ali ako voyager tvrdi da licno zna za slucajeve onda je najverovatnije moguce ali treba ipak proveriti u ambasadi radi potpune sigurnosti.


da, moguce je uciniti to, nisam znao kako se zove procedura ali je moguca tako da se gotovo svi odlucuju na tu mogucnost ( skracuje citavu proceduru )...e sad ne znam da li je moguce to u svim konzulatima, ali na USCIS sajtu kazu da je moguce uciniti to u konzulatu USA u inostranstvu...u Beogradu provereno postoji ta mogucnost.

#29 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 31 August 2004 - 07:49

Pa vidi, ja nisam stalno zaposlen u klasicnoj formi, ali ne mogu da kazem da sam nezaposlen.
Radim vise od 99,99% njih koji imaju stalan posao.

I to se najverovatnije nece promeniti u skorije vreme. Jednostavno, takav mi je posao, sta ja tu mogu. I sto je najgore, cak ni na sajtu ambasade nemaju nikakva uputstva sta mogu da rade ljudi koji se bave nekom od slobodnih profesija.  Ili su kao takvi automatski nepozeljni.
Ne znam, voleo bih da cujem necija iskustva, ako takvih ima.
Jedino da otvaram neku firmu, ali zasto bih to radio, nemam nekog razloga, osim eto, kredita nekog ili mozda vize, mada je i to diskutabilno.
A i zna se koji je smor imati firmu u srbiji.

Sve u svemu, izgleda da mi se ne pise bas belo, obzirom na dokaze koje mogu tj. ne mogu da obezbedim.

Sa druge strane, ono sto me boli je da bilo koji slovenac moze da ode gde hoce bez ponizavanja i davanja krvne slike i slicnih gluposti koje se od nas traze, a ja koji sam za masu slovenackih kolega tata, mogu da se ubijem samo. (navodim slovence jer smo do juce ziveli u istoj drzavi)

I sto je najgore, ako mi ta situacija sa vizom upropasti tu zivotnu priliku da budem sa devojkom koju obozavam, koja je sto posto moj tip, i koja mi savrseno odgovara, a uz to jos imam i 30 godina, i ovo mi je sigurno poslednja takva sansa u zivotu, zaista cu da poludim, i da zamrzim i ovaj narod i zemlju koja me je dovela u takvu bednu i ponizavajucu situaciju, da moram nekome na nekom salteru da dokazujem da necu negde da ostanem i da kao "ilegalac", perem sudove, ili raznosim pice...

Pa vise ovde zaradim radeci svoj posao, nego sto bih tamo mogao radeci takve gluposti.

dakle , da ponovim

JEDINO RESENJE TI JE DA SE VENCHATE OVDE, PA IDETE TAMO...

nemoj mnogo da fantazirash o tim sudovima kad nisi nikad bio u Americi...
nigde u svetu nije tako lako dobiti posao i napredovati kao u Americi...ceo sistem im je tako napravljen...
shta god znash da radish, ako to radish dobro, moci cesh i tamo da radish samo ako iole ok znash jezik...
morash da skupish muda i uradish ono shto jedino mozesh da bi bili zajedno...

u suprotnom, prestani da kukash i nemoj da zamajavash devojku vishe...

#30 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 31 August 2004 - 07:52

Sa druge strane, ono sto me boli je da bilo koji slovenac moze da ode gde hoce bez ponizavanja i davanja krvne slike i slicnih gluposti koje se od nas traze, a ja koji sam za masu slovenackih kolega tata, mogu da se ubijem samo. (navodim slovence jer smo do juce ziveli u istoj drzavi)

Ma nisi ti tata samo za masu Slovenackih koega, tata si ti i za mnoge Amerikance. Mnogi od njih verovatno nikada ne bi ispunili zahteve za vizu. Samo ovde se ne radi o njima nego o tebi.

Slucaj sa vizama izgleda kao paradox, ali nije. Npr. ti verovatno mislis da jednom srpskom intelektualcu treba viza za Zapad, dok bugarski seljak uzme pasos i jednostavno ode. I sad kao to je nepravda ? Pa nisam siguran.

Kada izmedju dve zemlje postoji veliko odudaranje onda se uvode vize. Viza je ugovor svakog gradjana posebno, sa doticnom zemljom, s obzirom da su pokusaji njegove Vlade propali ! Bugarska vlada je u ime svih svojih gradjana konkurisala za Sengen i dobila ga posle x godina ispunjavanja raznoraznih uslova i potpisivanja brojnih ugovora i sada Bugari kao finansijeri te Vlade uzivaju u (sopstvenom) ostvarenom uspehu.

Pogledaj nas pasos. Otvori ga. (cekam...)

To je pasos koji moze napraviti ucenik prve godine graficke skole na temu domaci zadatak - neobavezno. Dok je bugarski pasos uradjen po zahtevima EU i identican je njihovim pasosima. Pored toga Bugari su prosledili dokumentaciju o svojim gradjanima u Brisel. I tako krene ti bratko Bugarko na Zapad i kad dodje na Austrijsku granicu, onaj mu provuce pasos kroz masinu i vidi na ekranu, taj i taj, zaposlen, porez, studije, deca... sve. Ili vidi da nema love i vrati ga sa granice.

To se desavalo mnogim Rumunima koji su eto tako goloruki kretali na Zapad da rade bilo sta pa su udaljeni sa granice. Posle su organizovali miting u Bukurestu da se uvedu vize !!! A sve da ne idu dzabe na granicu, ako ih nece primiti ! Zamisli !