Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#15121 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 05 February 2016 - 16:10

Predestination 7/10


  • 0

#15122 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 05 February 2016 - 21:34

Incendies (2010)

 

http://imdb.com/titl...?ref_=nm_knf_i1

 

Dobar. Potresna priča o prošlosti (ili sadašnjosti) jedne porodice determinisane besmislom rata i religijskog fanatizma. Denis Villeneuve se nekako ovim filmom probio na veliku scenu da bi potom snimio odlični Prisoners. Gluma dosta dobra. Ima i taj neki twist u maniru najluđih tv novela. :) Ipak, najveće zamerke imam na casting koji je morao biti bolji obzirom na godine glavne junakinje i različitost epoha o kojima film priča. Takođe, scenario je daleko od savršenog ali ima tih potresnih detalja koji ostavljaju dubok utisak, a potresan je i sam iranski krajolik. Uprkos nekim nedostacima, kao finalni proizvod - vrlo vrlo dobro. 8/10

 

 

Film je dnevno politički, prikazuje sve crno-belo. Sudbina glavnog lika se delimično poklapa sa sudbinom Suhe Bešare, možda je preciznije rečeno da je sudbina Suhe Bešare poslužila kao inspiracija za stvaranje filma. Veći deo, kao i priča o sinu oko koje se sve vrti je naravno fikcija.

 

Bold. Odakle ti to da ima Iranskog krajolika u filmu. Radnja filma je smeštena u Libanu, a sniman je u Kanadi i Jordanu, nigde nema Irana.

 

Film je gledljiv, ali ipak propagandne prirode.


  • 0

#15123 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 05 February 2016 - 21:54

Ja sam valjda jedina na forumu kojoj je ovaj film nebulozan na toliko nivoa da ne mogu ni da ih nabrojim.

 

Ono sto mi je najocajniji element je katastrofalan kasting, na pocetku filma glavna glumica bi trebala valjda da ima maksium 18 godina a izgleda kao da ima 35.

Spoiler

 

Mislim da ni ne postoji jasna geografska odrednica i to takodje smatram jednom od manjkavosti filma. Radnja se desava u nekoj zamisljenoj zemlji na Bliskom Istoku, lici na Liban ali nigde to nije naglaseno, a mislim i da se prica i ne uklapa sa istorijskim desavanjima u toj zemlji


  • 0

#15124 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 06 February 2016 - 12:28

Ja sam valjda jedina na forumu kojoj je ovaj film nebulozan na toliko nivoa da ne mogu ni da ih nabrojim.

Ono sto mi je najocajniji element je katastrofalan kasting, na pocetku filma glavna glumica bi trebala valjda da ima maksium 18 godina a izgleda kao da ima 35.

Spoiler


Mislim da ni ne postoji jasna geografska odrednica i to takodje smatram jednom od manjkavosti filma. Radnja se desava u nekoj zamisljenoj zemlji na Bliskom Istoku, lici na Liban ali nigde to nije naglaseno, a mislim i da se prica i ne uklapa sa istorijskim desavanjima u toj zemlji


Kao sto sam napisao film je gledljiv, ali je pun nebuloza.

Ne secam se sada, ali slazem se da se ne spominje explucitno Liban, ali je to vise nego ocigledno. Meni je odma bilo jasno i cij lik je posluzio za uzor jer sam citao njenu knjigu, ali ni to nije dobro preneseno. Prica se generalno gledano potpuno uklapa u Libanski gradjanski rat. Nekih odstupanja sigurno ima, ali generalno gledano to je to. Sve se uklapa, i izbeglice i hriscani i muslimani i rat... ne ostavlja ni malo prostora za nedoumice.
  • 0

#15125 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 06 February 2016 - 12:31

Regression

Film obilato pljuju svi redom, ali je meni bio gledljiv.

Spoiler


Odlican film. Sinoc sam ga gledao. Bas dobar.
Ja sam vrlo brzo provalio o cemu se radi, ali odlicno su prikazali kako se stvara stanje kolektivne histerije i paranoje.
  • 0

#15126 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 06 February 2016 - 14:43

Creed(2015)-nista posebno nisam ocekivao,nista posebno nisam ni dobio.Vec vidjeno.Ne mogu da kazem cak ni da je dobar.Stalone je ok izneo ulogu,cak i vise od toga.Scenario nista posebno,pa ni rezija.Jednostavno prosecno.

6.5

The Hateful Eight(2015)-za razliku od prethodnog filma,od ovog sam ocekivao dosta.To sam i dobio.Sve je nekako tarantinovski.Odlican humor,kamera,kostim,gluma,kasting....sve je na najvisem nivou.Da,da ne zaboravim sjajnog Samjuel L. Dzeksona koji je standardno odlican.Tu je i Dzenifer Dzejson Li koja je takodje odlicna.Ma cela ekipa je vrhunski odradila posao.Poznato je vec da Tarantino izvlaci maksimum iz glumaca.
Neverovatno je koliko uzivam u njegovim filmovima.Sa njim je nekako zabava zagarantovana.
Neka nam je ziv i zdrav,i neka samo nastavi da snima :)

8/10
  • 1

#15127 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 06 February 2016 - 17:17

Odlican film. Sinoc sam ga gledao. Bas dobar.
Ja sam vrlo brzo provalio o cemu se radi, ali odlicno su prikazali kako se stvara stanje kolektivne histerije i paranoje.

Toliko su ga popljuvali u Holivudu da se namece kao logicno resenje za "must watch"... :)
Gledam veceras pa javljam u ponedeljak utiske.
p.s Sinoc nisam mogao po treci put da odolim Wild Tales,ovog puta na rts-u,posebno jer me je prethodne veceri veoma razocarao novi Muccinov film sa Crowe,Kruger,Fondom i Amandom(kako dobro samo zvuci ovo Fonda i Amanda:) ) Fathers and daughters.


Edited by Chacho, 06 February 2016 - 17:29.

  • 0

#15128 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 06 February 2016 - 20:40

The Hateful Eight(2015)-za razliku od prethodnog filma,od ovog sam ocekivao dosta.To sam i dobio.Sve je nekako tarantinovski.Odlican humor,kamera,kostim,gluma,kasting....sve je na najvisem nivou.Da,da ne zaboravim sjajnog Samjuel L. Dzeksona koji je standardno odlican.Tu je i Dzenifer Dzejson Li koja je takodje odlicna.Ma cela ekipa je vrhunski odradila posao.Poznato je vec da Tarantino izvlaci maksimum iz glumaca.
Neverovatno je koliko uzivam u njegovim filmovima.Sa njim je nekako zabava zagarantovana.
Neka nam je ziv i zdrav,i neka samo nastavi da snima :)

8/10

 

Odličan film, samo bih rekao da je Samuel, pa...standardno isti, kao i u svim ostalim ulogama. Ko je video jednom Džeksona, video je i ostale njegove izvedbe. Bolno jednodimenzionalan glumac. Za ostatak se slažem :)


  • 2

#15129 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 06 February 2016 - 20:48

Zanimljivo, donekle se slazem. Toliko puta sam gledao Dzeksona u slicnoj ulozi da sam poceo da mislim da je takav i u privatnom zivotu.
  • 0

#15130 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 07 February 2016 - 00:10

Odličan film, samo bih rekao da je Samuel, pa...standardno isti, kao i u svim ostalim ulogama. Ko je video jednom Džeksona, video je i ostale njegove izvedbe. Bolno jednodimenzionalan glumac. Za ostatak se slažem :)


uh...ne znam.Nekako ga ne dozivljavamo na isti nacin.Ima istine u tvojim primedbama,ali meni je njegova gluma jedna od ubedljivijh.Uvek je standardno odlican i uzivam da gledam njegove lkove.
  • 1

#15131 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 07 February 2016 - 11:33

u Djangu je bio nesto drugaciji nego inace :D


  • 1

#15132 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 07 February 2016 - 17:13

u Djangu je bio nesto drugaciji nego inace :D


mislis zahebaniji nego inace :D
  • 0

#15133 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 07 February 2016 - 20:10

Ma gotiva je Samuel, da se razumemo, ali ono... voleo bih i da ga vidim u nekoj ulozi koja odskače od onog standardnog što uvek igra. Vazda je on bio neki zajebani badass muthafucka, sa bezbroj psovki, galamom koja se čini da nema kraja itd. Ranije mi je bio interesantan, sada i ne toliko.


  • 4

#15134 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 08 February 2016 - 00:37

Samuel Jackson je jedna od najvecih glumackih velicina danasnjeg vremena.

Grdno gresis u svojoj oceni o jednoobraznosti njegovih uloga.

 

OB-MI403_samjac_E_20110203132724.jpg

2394985cf7eb0ad3d27b64db415cf445.jpg

e0f3cd984eb4a90017cc81c851f74336.jpg

4326257-6719946001-jacks.jpg

0000168_577.jpeg

64-2.jpg

CX6lDvHWsAAyzfn.jpg

780full-rules-of-engagement-poster.jpg

spirit7.jpg

610_645527_samuel-l-jackson.jpg


  • 15

#15135 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 08 February 2016 - 16:57

Jos jedan  :-1: za Regression!Dobro,nije top shit jer pamtim i mnogo gore filmove bazirane na slicnoj tematici ali prilicno konfuzno i predvidljivo.Cak ni Hawke i Watson nisu briljirali.


  • 0