Jump to content


Photo

ÄŚitulja i baloni - rezime


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
415 replies to this topic

#1 Strani plaćenik

Strani plaćenik
  • Members
  • 660 posts

Posted 18 March 2006 - 22:57

Mislim da više nije a i ne treba da bude tajna da su ljudi okupljeni oko ovog foruma u velikoj meri stajali iza akcije sa balonima kao i iza čitulje, te da su obe akcije potekle odavde.

Ljudi, postigli smo veoma mnogo. Jučerašnja vest koju je objavila agencija Rojters glasila je "Two Serbias divided by Milosevic remembrance". Mislim da je ovo "Two Serbias..." sasvim dovoljno. U svet je otišla i jedna drugačija slika od one koju su vampiri i njihovi koalicioni partneri na vlasti priželjkivali. To je i bio glavni cilj i jedne i druge akcije.

Nije bio cilj da se okupi 100.000 ljudi kao što se neko žali. Cilj je bio da pokažemo da postojimo i da smo tu. Taj cilj je postignut. Takođe, nadam se da su i u strankama shvatiti da politički život može da postoji i van njih i da se politika ne svodi na mišljenje Bogosavljevićevog reprezentativnog uzorka. Prisustvo raznih političara dosta govori o tome.

#2 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 18 March 2006 - 23:07

Ovo danas je bio pravi građanski skup.
Ideje koje su sproveli u delo forumaši i ostali koji su im se priključili, doprinele su da se danas, i pored deponije ispred skupštine, osećam mnogo bolje. Beograd je tradicionalno pokazao drugo lice Srbije. Hvala forumašima koji su učestvovali u svemu, hvala svima koji su se danas našli na trgu i kod 'pobednika'.

Ovo je bio pravi ventil, večeras ću moći mirno da spavam :wicked:

#3 ljusha

ljusha
  • Members
  • 95 posts

Posted 18 March 2006 - 23:13

u Beogradu preminuo 60-o godisnjak iz Kraljeva, u Pozarevcu 60-godisnjak iz Prijedora......eto malo...gde su bre posli!!!!

#4 noisedestruction

noisedestruction
  • Members
  • 687 posts

Posted 18 March 2006 - 23:14

upravo tako - sve ideje i akcije za kontracitulju i docek proleca tri dana ranije poticu odavde :ph34r: ne stoji nikakva organizacija iza toga vec nasa zelja da se pokaze svetu da ima i normalne Srbije !

Mislim da je efekat postignut !!! To je vise nego ocigledno - kontracitulja je bila najvaznija pocetna tacka i prekretnica u menjaju imidza Srbije na zapadu - svi strani mediji su je preneli kao i akciju proleca :ph34r:)))

Meni je najkljucniji trenutak bio danas na zapadnim vestima posle trominutnog priloga o sahrani pitanje komentatora Da li Srbija moze da se okrene buducnosti ? I njegov odgovor DA uz koju ide slika sa prepunog Trga sa balonima i nasmejanim mladim ljudima :rotflmao: Mislim da je to to !!! Dalje je receno da je razlika izmedju "one" Srbije sto sahranjuje i ove mlade obrazovane buducnosti koja ceka Srbiju ocigledna....ja sam vise nego happy rezultatom nasih akcija ovde :D))

Bravo svima koji su ucestvovali !!! :huh: :wicked:

I vidimo se u buducnosti !!! nije ovo kraj :(

Edited by noisedestruction, 18 March 2006 - 23:16.


#5 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 18 March 2006 - 23:40

Ja sam se danas napostovala na ovu temu, ali ajde da rezimiram. Nisam mogla da budem tamo, ali sam celog dana poskakivala na stolici ovde pored kompa. Bilo mi je puno :wicked: i jos uvek je. I vidim da nisam jedina koja se jedno sto puta zahvalila onima koji su dosli na ovu genijalnu ideju i onima koji su se odazvali i dosli na Trg. Evo jos jednom: Hvala vam, bili ste divni!
Da je ovaj skup organizovala neka stranka, verovatno bi morao da se nazove neuspesnim. Ali obzirom na to kako je (ne)organizovan, bilo je bozanstveno. Da je bilo vise naroda svakako bi se tu nasla i pokoja Mladiceva, ili bar Drazina slika, pa bi bilo skandiranja nekim njuskama koje radnim danom sede u Kostunicinoj vladi i oko nje, a mozda bi i pomenutim njuskama palo na pamet da se obrate skupu i onda to vise ne bi bilo to.
Volela bih da je vise stranih medija propratilo skup, ali posto su trcali za kovcegom to nije moglo da se desi. I neka nije, sjajno je sto sve bilo bas ovako kako je bilo: spontano, veselo, sareno i iznad svega pozitivno. Ne znam hoce li to nesto promeniti u Srbiji, ali meni je svakako ulepsalo dan. :ph34r:

#6 gusar

gusar
  • Members
  • 344 posts

Posted 18 March 2006 - 23:41

uvek sam smatrao da "obicni" ljudi, ne mogu "spontano" da izvedu akciju sirih razmera...bez da neke stranke stoje iza i podgurkuju...drago mi je da sam demantovan, i cestitke ....

#7 Penzionerka

Penzionerka
  • Members
  • 781 posts

Posted 18 March 2006 - 23:43

Imam samo neformalno obavestenje da je Ljiljana Smajlovic glodur "Politike" izribana zbog ove kontracitulje. Zna li neko nesto vise o tome? Inace, zahvaljujuci linkovima forumasa i ja sam videla clanke na Reuters-u i NBC-u. Linkove sam razaslala mejlom svim prijateljima koji su odavde pobegli. Bravo forumasi! :wicked:

#8 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 18 March 2006 - 23:52

I jedna i druga ideja je bila odlična.

Stiglo proleće!!!

Posted Image

#9 delboy

delboy
  • Members
  • 581 posts

Posted 18 March 2006 - 23:53

:wicked:

citulju je cak i moj cale odstampao pa polepio po banderama u kraju..

dok je akcija sa balonima ispunila srce mnogim ljudima u nasoj zemlj. iako moze da se uvek stavi primedba nad likovanjem necije smrti, ovo je bilo izvanredno.. GOTOV JE!

#10 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 18 March 2006 - 23:55

Mislim da više nije a i ne treba da bude tajna da su ljudi okupljeni oko ovog foruma u velikoj meri stajali iza akcije sa balonima kao i iza čitulje, te da su obe akcije potekle odavde.

<{POST_SNAPBACK}>


Cestitam - sjajno :wicked:

SaE

#11 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 18 March 2006 - 23:58

Na zalost nisam bio danas u BG i mislim da je nemoralno da komentarisem... zato se moja tastatura ostati nema... :wicked:

#12 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 19 March 2006 - 00:02

Ima tu još jedna, možda i kontradiktorna stvar, a to je da će ove dve akcije, koliko-toliko, jednog dana biti jedine stvari koje će popravljati utisak koji je ostavila ova cirkus-parada od "sahrane" jer jedino ove dve akcije ovih dana pristupaju Miloševićevom liku i delu sa ozbiljnih pozicija.

Mislim - trodnevno izlaganje u muzeju, bizarne čitulje ("ubili su te jer si pobedio hašku inkviziciju!"), utrkivanje ko će duže odstražariti, poturanje dece u uniformama da rade to isto, miting sa sve kovčegom, sahrana pod lipom (kao da je bio kućni ljubimac), ćerkina pretnja da će da ga otkopa i premesti u Lijevu Rijeku itd.

Očigledno je da smo mi jedini koji su ga ozbiljno shvatali... :wicked:

#13 DEVOlution

DEVOlution
  • Members
  • 101 posts

Posted 19 March 2006 - 00:03

Mislim da više nije a i ne treba da bude tajna da su ljudi okupljeni oko ovog foruma u velikoj meri stajali iza akcije sa balonima kao i iza čitulje, te da su obe akcije potekle odavde.

<{POST_SNAPBACK}>


cestitam i hvala! :wicked:

p.s. za sledecu akciju, spread the word, ima nas jos voljnih za saradnju! :ph34r:

#14 zoricag

zoricag
  • Members
  • 443 posts

Posted 19 March 2006 - 00:09

za rezime|:
srecna i zahvalna
Kad sam dosla kuci, malo me iznervirao RTS sto je tako upadljivo pokusao da dajuci vest dogadjaj predstavi tako kao da stoje neke stranke iza njega. To u fonu Smajlovickine poruke da je citulja politicki proglas. Zbog toga sam, na postu kod vesti na B92 napisala da je najbolja stvar u svemu upravo to sto su se Beogradjani sami organizovali, bez stranaka i narocito bez lidera.
Srecno, Srecno Beograde!
Iako neko rece ovde, skupovi se ne mogu uspesno organizovati na forumima, forumasi pokazuju da se stav moze prikazati. Malo li je?

#15 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 19 March 2006 - 00:09

kak'a bre sledeca akcija, nece se valjda rezurektia i crkava opet, dalekobilo