Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

O serijama

• Please log in to reply
7500 replies to this topic

#61 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 11 January 2004 - 02:19

Fawlty Towers sam vidjao po raznoraznim divx katalozima pa... :lol:
  • 0

#62 eega beeva

eega beeva
  • Members
  • 282 posts

Posted 11 January 2004 - 06:24

stop-go snimak sa sve ladnim predjelima, batacima, salatama, šniclama i kolačima koi kruže (obavezno) u smeru satne skazaljke. et di end postane kocka, jeste.

a ta "hrana" se zvala Amarouni.

Impresioniram sam Pixy'N'Hella memorijom, jakako.
Interesantno, izgleda da nas je dosta na forumu rodjenih na potezu '71-'75.

Da dovrshim sa tim posetiocima, meni je najjace u secanju ostala odredjena 'svemirka' koja mi je tada izgledala ultimately-attractive. Duga crna ravna kosa, umiljat-mekushan karakter & fizionomija, a opet postojana slovenskaja dusha.....malo li je. A narucito kad je u jednoj epizodi igrala neki 'kosmicki' ples, valjda da bi namamila nekog zemljanina... Avaj, kod nas su na more dolazile sve neke zzgoljave i pegave Czekinje...u onim najmajushnijim prikolicama, i slabo su se neshto druzzile s starosedeocima.

Meni je najluđa epizoda kad prave policu za knjige, a nemaju para, pa polako prodaju knjige da bi kupili drvo. Na kraju naprave policu, vrlo impresivnu, a nemaju nijednu knjigu više

Yes!!!
Nije losha ni ona kad lepe tapete, pa ih zalepe svuda okolo, pa ne mogu da nadju vrata da izidju. Na kraju se, naravno, skroz ulepe-uvrte...

Evo vam naa josh malo oporog zadaha nostalgije:

...tog jutra u Baltazar-gradu svi su bili veoma uzzurbani.....

...deco Ivica se zovem, kog nacrtam bude zziv.....

...16 godina Bojan (tako nekako). Kad je otac Zzika Milenkovic ludeo - ko mu je taj idol Purtscha? Bajtscha? Na kraju ispao Vajta!

...dobra vol-ja je najbol-jsha....(kekec)

...Shalajko!!! (ajd' sad da vas vidim)....

ovo nije bila igrana, al' je serija:
....ali nekih stvari ima, shto ne govore se svima, shto se samo nekom shapnu, ti znaaaash.

....babino unutsche (bljak, depresivna). Sve pticice iz gore, sve pticice iz goooreee...

....gde je ona tatschna vaga, da izmeri neeeka blaaaagaaa; koja su nam srcu draga, draaagaa draaaagaaa... (s tschuvenom koshinica Marom)

....vesela pesma nek decu budi, utschitelj nek pritscha smeshne priitsche, veseli neka su brci u tschitsche i nek su smeshni detschiji snoovi....

za kraj:
...spavaj Atjime lepo sanjaj, nek lopta spava i Ostojina glava, nek utrnu svetje, nek spava cvejte i ptice i sijalice...nek spavaju kocke i slova neka spavaju, neka se svi utjute i neka se svi uspavajuuuu, laku noootj, laku notj.

Edit:

mnogo sam volela i jednu dečju seriju kojoj niko ne zna ime koga god da pitam - a otprilike 'Dnevnik...' pa ime tog dečaka (mada i nije nužno ovako), uglavnom, o klincu, pubertetliji

Ovo zvutschi kao (britanski, ne Am) 'Dnevnik Adriana Mola', knjiga je fantastitschna i mnogo poznatija. Tj knjige...u pitanju je serijal - kad je imao 13 i kusur, pa 16, pa...

Edited by eega beeva, 11 January 2004 - 07:26.

• 0

#63 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 11 January 2004 - 14:44

- generacija X, da... prisećanja... :lol:

Ovo zvutschi kao (britanski, ne Am) 'Dnevnik Adriana Mola', knjiga je fantastitschna i mnogo poznatija. Tj knjige...u pitanju je serijal - kad je imao 13 i kusur, pa 16, pa...

uh, sasma moguće, jer nemam dobro sistematizovano sećanje kao pojedinci ovde, kad je to u pitanju, već tako k'o pazl da slažem, pa ponešto prekombinujem i izvrnem :lol: (onda ću morati da nabavim knjigu/e; hvala, Igo :lol:)

- poneka impresija mi se ureže u sećanje kao kod Blejkove sedmorke, recimo, kad je jedan junak postradao od jednog 'ubačenog elementa', pa je onako u agoniji, kad svi oko njega stoje i pitaju 'pa ko to učini?', a on onda svojom krvlju napiše 4 cifre (onako uglaste k'o kod digitrona) 5484, jer valjda je i ona bila tu pa nije mogao ime da napiše da ga ne dokrajči, i onda oni mozgaju malo, i neku crticu dodaju neku obrišu i... shvate! Tu je pisalo SARA! Ajoj kako sam se oduševila! (nije isključeno da sam junaka nagradila i aplauzom :lol:) Tih, čoveče, šifre, skriveno značenje, domišljatost, plemenitost... tajming :lol:, ma gušila sam na tu temu sve okolo danima... :lol:

...Shalajko!!! (ajd' sad da vas vidim)....

je l' to sa tata-Đutom? :lol:

i priča o konju Zimzelenu je bila tužna, setih se i toga...
i, jedna od prvih horor scena u mom sećanju sa onim 'Baba, daj glavu!' :lol:(Kekec... valjda)

Edited by danijela, 11 January 2004 - 18:00.

• 0

#64 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 11 January 2004 - 14:51

'Baba, daj glavu!' :lol:(Kekec... valjda)

zar to nije Banović Strahinja?
  • 0

#65 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 11 January 2004 - 14:55

setio sam se! AUTOMAN!

http://www.imdb.com/title/tt0084978/

Posted Image

http://epguides.com/Automan/
  • 0

#66 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 11 January 2004 - 15:24

edit: Banović Strahinja nije sigurno
ovo što sam pomenula je valjda neka bajka, nešto kao Zlatoruni ovan... ili nešto slično
ali ima nešto i sa Kekecom i pećinom i tamo nekom rupom koja je u zidu... i iz nje se nešto čuje... :lol:

Edited by danijela, 11 January 2004 - 15:47.

• 0

#67 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 12 January 2004 - 00:38

setio sam se! AUTOMAN!

Posted Image

Flešbekovi jbt :lol:

Automan... Kursor... '86. je to išlo kod nas... Kako vreme letiiii....

Sećam se da sam obožavao seriju "Na tajnom zadatku"... Donedavno sam se sećao i kako se zove u originalu... help!
  • 0

#68 eega beeva

eega beeva
  • Members
  • 282 posts

Posted 12 January 2004 - 03:41

(danijela @ 11 Jan 2004, 14:44)
'Baba, daj glavu!' (Kekec... valjda) 

Jao majko, shto me rodi medju zaboravnima?!!

U pitanju je film-bajka iz 50-ih, gde je mladjani (tad i nikad vishe) Rade Markovic glumio junaka Nebojshu. Za to vreme je to bio neverovatno super film, po uzoru na Rusku shkolu.

Posted Image

scenario i rezija: Vojislav Nanovic; muzika: Mihajlo Vukdragovic
uloge: Rade Markovic, Vera Ilic-Djukic, Milivoje Zivanovic, Mihailo Bata Paskaljevic, Marko Marinkovic, Milan Ajvaz...

Magicnu silu Bas Celika i njegovih ljudi uspeva da pobedi Nebojsa, uz pomoc cudotvornog maca koji je stekao svojom hrabroscu i mudroscu... (87minuta, 1950)

Edited by eega beeva, 12 January 2004 - 03:41.

• 0

#69 PP

PP
  • Members
  • 83 posts

Posted 12 January 2004 - 04:24

setio sam se! AUTOMAN!

Posted Image

Sećam se da sam obožavao seriju "Na tajnom zadatku"... Donedavno sam se sećao i kako se zove u originalu... help!

Valjda "Cover Up", ako mislimo na istu. Jennifer O'Neill, muske face se ne secam. Pamtim naslovnu pesmu - "Holding Out for a Hero", Bonnie Tyler.

PP
  • 0

#70 eega beeva

eega beeva
  • Members
  • 282 posts

Posted 12 January 2004 - 09:53

A sada josh jedno pitanje u vezi ranih, do srednjih 80-ih.

U pitanju je portugalska detschija serija o starom Djuzepe-u (Djuzepe, Djepeto, tako neshto...) i nekoj deci koja su tu na letovanju. Djuzepe zzivi na brodu-kuci koji je dovutschen na suvo, pa im je valjda interesantan. I tako se oni druzze, druze....

U poslednjoj epizodi, leto je gotovo, deca idu kuci... Ali avaj, lokalna korporacija zzeli da iseli Djuzepea i njegovu slatku brod-kutju da bi sagradila kompleks hotela. I tu bude povuci-potegni.....na kraju deca uz gitare pevaju na tom brodu i ne dozvole bagerima da srushe... happyend.
  • 0

#71 reini dej

reini dej
  • Members
  • 1,160 posts

Posted 12 January 2004 - 14:09

Mislim da je serija ipak bila shpanska jer se secam da su svi vikali "Hola!"
Mozda se i na portugalskom kaze "Hola!" samo ne znam...
  • 0

#72 pal

pal
  • Members
  • 1,348 posts

Posted 12 January 2004 - 14:33

na srpskom se kaze-kola
  • 0

#73 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 13 January 2004 - 03:26

setio sam se! AUTOMAN!

Posted Image

Valjda "Cover Up", ako mislimo na istu. Jennifer O'Neill, muske face se ne secam. Pamtim naslovnu pesmu - "Holding Out for a Hero", Bonnie Tyler.

PP

Baš ta serija!

Pamtim da sam bio jako tužan kada je glavni lik, tj jedan od glavnih likova, poginuo na snimanju...
Jon-Erik Hexum...
  • 0

#74 PP

PP
  • Members
  • 83 posts

Posted 13 January 2004 - 07:41

A sada josh jedno pitanje u vezi ranih, do srednjih 80-ih.

U pitanju je portugalska detschija serija o starom Djuzepe-u (Djuzepe, Djepeto, tako neshto...) i nekoj deci koja su tu na letovanju. Djuzepe zzivi na brodu-kuci koji je dovutschen na suvo, pa im je valjda interesantan. I tako se oni druzze, druze....

U poslednjoj epizodi, leto je gotovo, deca idu kuci... Ali avaj, lokalna korporacija zzeli da iseli Djuzepea i njegovu slatku brod-kutju da bi sagradila kompleks hotela. I tu bude povuci-potegni.....na kraju deca uz gitare pevaju na tom brodu i ne dozvole bagerima da srushe... happyend.

Secam se i ja tog pevanja na brodu, uz gitare valjda pevaju nesto kao "No nos moveran" (necete nas pomeriti, ili tako vec nesto). Inace, niceg drugog se ne secam iz te (spanske?) serije, pa ni naziva nazalost.

PP
  • 0

#75 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 13 January 2004 - 10:05

Zar niko nije pratio seriju "Galaktika, svemirska krstarica" i dozivljaje porucnika Starbaka i kapetana Apola u borbi protiv Cejlonaca? :lol:
  • 0