Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#7351 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 08 January 2019 - 08:42

Absentia mi stoji skinuta jedno devet meseci sigurno. Nikako da se nakanim.

 

Počeo ovo

 

https://www.imdb.com/title/tt5932548/

 

Meni se sviđa, ali taj period istorije me je baš dosta interesovao svojevremeno i dosta sam čitao o svemu tome, tako da sam na neki način biased. Ne garantujem da će svakom leći. 

 

 

Odgledaj dobra je, ja sam je odgledao bukvalno za jedan dan. Naravno, ne spada u top serije, ali je gledljiva, brza i dinamicna. 

 

Razmisljao sam o Britaniji, ali sve koji su je gledali imaju negativne komentare, plus katastrofalna ocena na IMDB, naravno to ne mora nista da znaci, ali me ipak odbija od gledanja. Serija je pompezno najavljivana, a ja sam iz nekog razloga mislio da ce se raditi o Boudici. Ipak, izgleda da serija nema nikakav istorijiski kontekst vec se radi o cistoj fikciji, plus se radnja odvija nekih 20 godina kasnije. Ocekivao sam novi Rome, ali izgleda da ce biti nova Hispanija. Odgledacu je svakako, kao sto i gledam sve te serije sa istorijskim kontekstom, ali ce pricekati neko vreme. 

 

 

Serija ima istorijsku osnovu, ali je naglasak na nekoj mistici i religiji. Više bih voleo da je istorijski naglašenija sa manje simbolike i keltske religije i mistike, ali ok ne smeta mi toliko da je ne završim. Naravno, i ja sam se nadao da će u pitanju biti Budikin ustanak, ali ima tu prostora za još nekoliko sezona od kojih bi neka mogla da obuhvati Budiku.

 

Britaniju sam odgledao letos dok sam bio na bolovanju za 5 dana. 

Moj utisak je da su od potencijala ( koji im pruža istorijski kontekst) da naprave bomba seriju, napravili neko zamešano go*no.

 

Serija mnogo luta u konceptu, kreće se od mističnog i mračnog, do nekog boza savremenog humora, pa u nekom momentu mi se zbog dijaloga i glavne male glumice čini kao da gledam Pipi dugu čarapu.

Dizajn kostima je kičast i prenaglašen, tako da dodatno pojačava utisak iz prethodne rečenice. 

 

Lično se mnogo ložim na taj keltski zonfić itd, pa mi je zbog toga baš krivo što nisu izvukli bolju seriju.

 

Jedini pozitivni utisak je David Morrissey, koji je suštinski ponovio ulogu Guvernera iz TWD, ali to je taj tip ličnosti. 


  • 0

#7352 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 08 January 2019 - 10:12

Odgledao sinoć u komadu hrvatsku seriju Uspjeh, ima 6 epizoda po 50ak minuta. Zanatski solidno urađena, ali suštinski kerov kurac, kliše za klišeom, sa baš previše rupa u scenariju. 


  • 1

#7353 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 08 January 2019 - 12:35

Odgledao sinoć u komadu hrvatsku seriju Uspjeh, ima 6 epizoda po 50ak minuta. Zanatski solidno urađena, ali suštinski kerov kurac, kliše za klišeom, sa baš previše rupa u scenariju. 

Upravo sam je i ja sada zavrsio,i delim isto misljenje kao i ti.Uliks solidno izneo svoju ulogu


  • 1

#7354 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 08 January 2019 - 12:54

Gluma nije toliko loša generalno (mada od glumca do glumca zavisi) ali je scenario tako niskog kvaliteta da ovo nikako ne može da dobije prelaznu ocenu.


  • 0

#7355 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 08 January 2019 - 13:00

Britaniju sam odgledao letos dok sam bio na bolovanju za 5 dana. 

Moj utisak je da su od potencijala ( koji im pruža istorijski kontekst) da naprave bomba seriju, napravili neko zamešano go*no.

 

Serija mnogo luta u konceptu, kreće se od mističnog i mračnog, do nekog boza savremenog humora, pa u nekom momentu mi se zbog dijaloga i glavne male glumice čini kao da gledam Pipi dugu čarapu.

Dizajn kostima je kičast i prenaglašen, tako da dodatno pojačava utisak iz prethodne rečenice. 

 

Lično se mnogo ložim na taj keltski zonfić itd, pa mi je zbog toga baš krivo što nisu izvukli bolju seriju.

 

Jedini pozitivni utisak je David Morrissey, koji je suštinski ponovio ulogu Guvernera iz TWD, ali to je taj tip ličnosti. 

 

Morrisey je fenomenalan, baš kao i Mackenzie Crook. Slažem se da serija puno luta u konceptu ali mislim i da je devojčica svoju ulogu lepo iznela.

Što se tiče tvrdnje da je dizajn kostima kičast i prenaglašen, moje je mišljenje da su oni time hteli da idu niz vodu sa prihvaćenim stavom da su se Kelti tako nekako šminkali i oblačili. Npr...drečavo plavi kostimi pripadnika Regni plemena mi baš idu uz narativ da su keltska plemena u Britaniji, svako ponaosob bilo prepoznatljivo po specifičnoj boji, Jedno pleme-jedna karakteristična i prepoznatljiva boja ogrtača, tunika i slično.. ( Dal su baš uboli boju Regni-ja ne znam, ali ide uz tu priču ).

 

Veliki potpis za bold. Krivo mi je što su krenuli u nokom GOT fazonu umesto serije bazirane na istorijskim činjenicama.


  • 0

#7356 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 08 January 2019 - 15:37

Luther, izašla nova sezona

 

Odlicna sezona. Obozavam ovu seriju,konstantan kvalitet, atmosfera, prica, likovi. Zaista jedna od boljih serija koje se emituju. 

 

Sto se tice serije Jutro ce promeniti sve, odgledah isto nakon gomile preporuka kako se radi o necemu neverovatnom i utisak mi je meh, ne mogu da kazem da nije gledljivo, ali daleko je od nekog ozbiljnog kvaliteta. Vise je limunadica, upalis, 20 minuta traje, ne moras maksimalno da se fokusiras dok gledas, lagano prosto.

 

Klasicne bg pricice, nekih totalno random i ni po cemu posebnih tinejdzera, uz vrlo skromnu glumacku ekipu. Likovi su kliseasti napisani, ali to se ne provaljuje mozda na prvu loptu, ali ovako kad se predstavi, definitivno tezak klise- npr Bogdanova devojka je kao fina devojka, a ustvari najgrdja, onda ona druga Sasa (ok glumica za razliku od ove Bogdanove) je ono tipican car od ribe koji se alkoholise i spava sa svima, Rakocevic (isto za mene skroz ok domaci glumac, malo tunjav, ali ono) klasican streber kog nijedna riba nece da pogleda i onaj Ljuba (btw od tog glumca mi se trenutno najvise kenja, apsolutno najantipaticniji lik) smeker koji muva sve zivo. Ok, kontam da to jeste realan prikaz tinejdzera, ali da bi me to impresioniralo, moralo bi malo vise da bude od basic prikaza toga (jer da me toliko basic tinejdzeri impresioniraju, verovatno bih se druzio s njima). Mislim super sto je realno, ali daj malo zanimljivo da bude. :D Scenario je stvarno solidno napisan, ima zanimljivih stvari i tu svakako ide pohvala, ali daleko od neceg do sada nevidjenog, tipicna srpska tinejdz serija koja je malo pazljivije i ozbiljnije napisana pa je zato odskocila od serija takvog tipa. 

 

P.S. I pozdrav za Mionu Markovic. <3


Edited by Markoss, 08 January 2019 - 15:50.

  • 0

#7357 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 08 January 2019 - 16:03

Odgledao sinoć u komadu hrvatsku seriju Uspjeh, ima 6 epizoda po 50ak minuta. Zanatski solidno urađena, ali suštinski kerov kurac, kliše za klišeom, sa baš previše rupa u scenariju.

Meni ostalo još 30min poslednje

Edit - bolje da nisam odgledao kraj

Edited by GagoTorbca, 08 January 2019 - 16:45.

  • 0

#7358 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 10 January 2019 - 00:24

Ja sam Lujo Kralj.
  • 0

#7359 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 10 January 2019 - 17:32

Ja sam Lujo Kralj.

Ali Zagreb na rijeci, glavni investitor Alex...
  • 1

#7360 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 10 January 2019 - 17:59

khm da bachim sta se sve gledalo za praznike:

Glow - simpa razbibriga, maliciozni i cinichni Sam je highlight
Black Mirror Bandersnatch - Vozili smo se 2,5 h - extra bese
Kiling Eve - BBC radio, nije lose, dobro glumi ona malena
BoJack Horsman - Odbijalo me bas dugo, ali opisashe zivot u LA 90%
 


  • 0

#7361 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 13 January 2019 - 01:16

Sex Education

 

Odgledah prvu epizodu. Deluje kao obecavajuca engleska prljavstina.

 

EDIT: Odgledah svih 8 epizoda. Pitka i vrlo inteligentna serija. Nije bas mind blowing ali je, sto se mene tice, za preporuku.

 

Gillian Anderson icepuje


Edited by dali_man, 13 January 2019 - 22:47.

  • 3

#7362 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 18 January 2019 - 18:28

Ima li neko torent za seriju Pustinja - Wasteland?


Edited by Mile1, 19 January 2019 - 08:40.

  • 0

#7363 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 20 January 2019 - 17:33

Izasla je druga sezona Punishera.

Takodje krenula i druga sezona islandske serije Trapped. Nisam ni znao da snimaju drugu, naletih slucajno po netu.
  • 0

#7364 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 22 January 2019 - 11:31

Kako je dobro kad propustis neku dobru seriju.. @ the Americans

 

Zavrsio Raya, nesto slabiji serijal, ali dovoljno dobar da jedva cekam 7.serijal.


  • 0

#7365 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 22 January 2019 - 15:47

https://www.imdb.com/title/tt7335184/

Odgledao dve epizode i za sada pocetak obecava


Edited by Mile1, 22 January 2019 - 15:49.

  • 0