Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#7321 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 15 December 2018 - 16:33

Ovde pricamo o serijama, manite Leftovers.
  • 0

#7322 sinakk

sinakk
  • Members
  • 2 posts

Posted 15 December 2018 - 19:50

tebi očigledno ne vredi, bataljuj ako toliko nije leglo

 

meni fenomenalna serija

+1


  • 0

#7323 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 16 December 2018 - 14:30

Znacajano pao kvalitet HoC, sto je i ocekivano.

 

Svakako cu odgledati i ovu sezonu do kraja.


  • 0

#7324 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 24 December 2018 - 08:18

Nisam neko vreme zalazio ovde...pa praštajte ako je bilo

 

Dogs of Berlin ...odgledao za vikend celu prvu (pretpostavljam da će to biti i jedina) sezonu.

 

Nije bog zna kakav spektakl ali u moru novih serija meni prijatno iznenađenje. 

 

 


  • 0

#7325 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 24 December 2018 - 10:25

Negdje sam pokupio preporuku za 'Tabula Rasa' ne sjecam se je li bilo na ovom topiku ili negdje diljem interneta. Uglavnom odlican belgijski triler, kraj je mozda mogao biti i bolji ali je voznja do cilja bila odlicna tako da im je oprosteno :)
Odlicna Veerle Baetens u glavnoj ulozi, prepoznace je ko je gledao 'The broken circle breakdown'
https://m.imdb.com/t.../?ref=m_nv_sr_1

Edited by Ne sam Safete, 24 December 2018 - 10:26.

  • 1

#7326 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 24 December 2018 - 10:31

Negdje sam pokupio preporuku za 'Tabula Rasa' ne sjecam se je li bilo na ovom topiku ili negdje diljem interneta. Uglavnom odlican belgijski triler, kraj je mozda mogao biti i bolji ali je voznja do cilja bila odlicna tako da im je oprosteno :)
Odlicna Veerle Baetens u glavnoj ulozi, prepoznace je ko je gledao 'The broken circle breakdown'
https://m.imdb.com/t.../?ref=m_nv_sr_1



Vrh serija! Ja sam se odusevio. Totalna preporuka.
  • 1

#7327 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 24 December 2018 - 10:50

Escape at Dannemora anyone?
  • 0

#7328 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 24 December 2018 - 14:47

Samo Survivor Usa.Hvala Sprewell


  • 2

#7329 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 24 December 2018 - 19:09

Zna li neko kada ce izaci prevod za Maniac-a...hebote, ove Š produkcije izlaze za dan :frust:


  • 0

#7330 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 24 December 2018 - 21:05

Pored belgijske serije Tabula Rasa, odgledao sam jos nekoliko serija koje su ok i mogu da se pogledaju. Nisu mi bas taj nivo, ali su dobre i mogu da se pogledaju.

 

Spanska serija La Peste (kuga). Krima drama cija se radnja odvija u sesnaestom veku. Originalna i odlicna. Preporuka za ovu seriju od mene, 

 

Absentia. Dinamicna i brza krimi misterija, sa dve prelepe glumice.

 

The Alienist. Ocekivao sam dosta vise od te serije, pogotovo sto je Fukunaga ucestvovao u njenom kreiranju, ali moze da se pogleda. 


  • 0

#7331 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 December 2018 - 21:51

Absentia mi stoji skinuta jedno devet meseci sigurno. Nikako da se nakanim.

 

Počeo ovo

 

https://www.imdb.com/title/tt5932548/

 

Meni se sviđa, ali taj period istorije me je baš dosta interesovao svojevremeno i dosta sam čitao o svemu tome, tako da sam na neki način biased. Ne garantujem da će svakom leći. 


  • 0

#7332 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 24 December 2018 - 22:57

Nisam mnogo daleko vremenski :D

 

Počeo Rome i za sad je stvarno dobra serija. 

 

Ova Britannia mi deluje zanimljvo, doduše za razliku od tebe jako malo znam o tome ali to mi svakako ne bi smetalo, baš suprotno. Ono što me odbija je ovako loša ocena i to što glavnu ulogu ima ova što je glumila u drugoj sezoni True Detective, što je bio apsolutni horor :D


  • 0

#7333 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 26 December 2018 - 09:33

Nisam mnogo daleko vremenski :D

 

Počeo Rome i za sad je stvarno dobra serija. 

 

Ova Britannia mi deluje zanimljvo, doduše za razliku od tebe jako malo znam o tome ali to mi svakako ne bi smetalo, baš suprotno. Ono što me odbija je ovako loša ocena i to što glavnu ulogu ima ova što je glumila u drugoj sezoni True Detective, što je bio apsolutni horor :D

 

Rome je extra, jedna od najboljih serija. 


  • 0

#7334 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 26 December 2018 - 09:44

Absentia mi stoji skinuta jedno devet meseci sigurno. Nikako da se nakanim.

 

Počeo ovo

 

https://www.imdb.com/title/tt5932548/

 

Meni se sviđa, ali taj period istorije me je baš dosta interesovao svojevremeno i dosta sam čitao o svemu tome, tako da sam na neki način biased. Ne garantujem da će svakom leći. 

 

Odgledaj dobra je, ja sam je odgledao bukvalno za jedan dan. Naravno, ne spada u top serije, ali je gledljiva, brza i dinamicna. 

 

Razmisljao sam o Britaniji, ali sve koji su je gledali imaju negativne komentare, plus katastrofalna ocena na IMDB, naravno to ne mora nista da znaci, ali me ipak odbija od gledanja. Serija je pompezno najavljivana, a ja sam iz nekog razloga mislio da ce se raditi o Boudici. Ipak, izgleda da serija nema nikakav istorijiski kontekst vec se radi o cistoj fikciji, plus se radnja odvija nekih 20 godina kasnije. Ocekivao sam novi Rome, ali izgleda da ce biti nova Hispanija. Odgledacu je svakako, kao sto i gledam sve te serije sa istorijskim kontekstom, ali ce pricekati neko vreme. 


  • 0

#7335 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 December 2018 - 11:47

Odgledaj dobra je, ja sam je odgledao bukvalno za jedan dan. Naravno, ne spada u top serije, ali je gledljiva, brza i dinamicna. 

 

Razmisljao sam o Britaniji, ali sve koji su je gledali imaju negativne komentare, plus katastrofalna ocena na IMDB, naravno to ne mora nista da znaci, ali me ipak odbija od gledanja. Serija je pompezno najavljivana, a ja sam iz nekog razloga mislio da ce se raditi o Boudici. Ipak, izgleda da serija nema nikakav istorijiski kontekst vec se radi o cistoj fikciji, plus se radnja odvija nekih 20 godina kasnije. Ocekivao sam novi Rome, ali izgleda da ce biti nova Hispanija. Odgledacu je svakako, kao sto i gledam sve te serije sa istorijskim kontekstom, ali ce pricekati neko vreme. 

 

Serija ima istorijsku osnovu, ali je naglasak na nekoj mistici i religiji. Više bih voleo da je istorijski naglašenija sa manje simbolike i keltske religije i mistike, ali ok ne smeta mi toliko da je ne završim. Naravno, i ja sam se nadao da će u pitanju biti Budikin ustanak, ali ima tu prostora za još nekoliko sezona od kojih bi neka mogla da obuhvati Budiku.


  • 0