Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#6826 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 14 March 2018 - 10:49

Btw...cela ova priča me naterala da sinoć krenem drugi put sa The Wire. Ne znam samo šta sam čekao toliko. Bolje ono ponovo gledati nego prvi put 99,99 posto nove produkcije.

Planiram i ja da pogledam ponovo.Samo da odgledam neke serije, pa će i ona doći na red.
  • 0

#6827 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 15 March 2018 - 00:11

Jos jednu stvar necu da precutim. Napravise od Sage domacicu, a vi aplaudirate.


  • 0

#6828 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 March 2018 - 10:49

Jos jednu stvar necu da precutim. Napravise od Sage domacicu, a vi aplaudirate.

Od kad je to pravljenje koraka u prevazilazenju (priznatih) trauma = biti domacica? Vrlo nefer prema osobama sa traumatskim i posttraumatskim sindromima...


  • 0

#6829 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 15 March 2018 - 14:35

Izvini, molim te, ali ja je nisam dozivljavao kao takvu, vec kao savrsenu.

Apsolutno nije moj problem, sto bi ste vi menjali sve sto nije normalno. ;)


  • 0

#6830 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 March 2018 - 11:32

Izvini, molim te, ali ja je nisam dozivljavao kao takvu, vec kao savrsenu.

Apsolutno nije moj problem, sto bi ste vi menjali sve sto nije normalno. ;)

Nije problem sto bi mi menjali -- vec je (za tebe) problem sto bi ocigledno ona to menjala.

 

Kao sto je uspesno i ucinila. Sto je njena pobeda -- a sta tebi znaci, razmisli sam...


  • 0

#6831 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 16 March 2018 - 14:25

Umrecu cu kao analfabeta. Nadam se da si srecan sad!


  • 0

#6832 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 March 2018 - 01:34

Umrecu cu kao analfabeta. Nadam se da si srecan sad!

Ne, i dalje se nadam da ces dostici dharmu  :P


  • 0

#6833 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 17 March 2018 - 20:14

Btw...cela ova priča me naterala da sinoć krenem drugi put sa The Wire. Ne znam samo šta sam  čekao toliko. Bolje ono ponovo gledati nego prvi put  99,99 posto nove produkcije.

 

 

Planiram i ja da pogledam ponovo.Samo da odgledam neke serije, pa će i ona doći na red.

 

 

Upravo krenuo sa obnovom gradiva i potpuno odusevljenje posle prvih 5 minuta ...

 

 

 

 

 

 

:thumbs:


Edited by wolfenstein, 17 March 2018 - 20:15.

  • 3

#6834 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 22 March 2018 - 10:50

Krenuo sam sa serijom "Monk" sad za sad sam bas zadovoljan.

 

Opis:
Priča o privatnom detektivu koji usprkos nizu svojih raznih fobija riješava najteže slučajeve.
Adrian Monk nekada je bio zvezda policije u San Franciscu, poznat po nekonvencionalnim metodama po kojima je rešavao slučajeve. I danas je on izuzetno učinkovit slobodni detektiv, ali karijera mu je ugrožena njegovim strahom od bacila, velikih masa, malih mesta i gotovo svega drugoga. Taj se poremećaj kod Monka javio kad mu je ubijena supruga Trudy. Slučaj nikada nije razrešen i to ga proganja.
Kako bi se uspešnije borio protiv svoga poremećaja, Monk je angažirao medicinsku sestru Sharonu. Među njima se razvio odnos u kojem je Sharona postala Monkov dr. Watson. Kada policija ne uspije razriješiti težak slučaj, nemaju drugog izbora nego obratiti se najsposobnijem čoveku za taj posao usprkos njegovim fobijama, no Monku to nije dovoljno. Ono što bi želeo više od svega jest vratiti se na svoj stari posao, ali najpre se mora rešiti svojih fobija.
 
Žanr: komedija, drama, misterija

  • 0

#6835 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 22 March 2018 - 12:03

Odgledah Ozark i utisci su mi pozitivni. Ne radi se o nekom remek-delu i svakako je dosta daleko od Breaking Bada, ali fina akcijica i fini zapleti/raspleti za opustanje. Neke stvari u seriji svakako jesu vrlo jeftino uradjene i nemaju bas neko logicno objasnjenje (kao da je ekip koja radi seriju mrzelo da jos malo razmisljaju kako bi opravdali neku situaciju, vec su isli ono na "prvu loptu" ili na neki ocigledni klise), ali sama atmosfera me je nekako drzala kroz citavu sezonu. 

 

Zamerka mi je da nisu dovoljno iskoristili pojedine likove i sem glavnog, ostali su vrlo sturo napisani (cak i zena koja odlicno skida Skajler, ali je i pomenuta Skajler po meni bila uzasna). Klinci su tek posebno neobradjeni, iako bi i tu moglo zanimljivosti da bude, npr cerka bez po blage veze gubi nevinost sa nekim likom kog je 2 puta u zivotu srela, i onda krece za njih nakon sto je on zbrisao, ali mama je zaustavlja na stanici i tu staje cela prica. Klinac je pogotovo imao vecu perspektivu i zao mi je sto nisu isli u pravcu da mali postaje psiho u jos vecoj meri, jer ovo za sada je jos nedoreceno. 

 

Porodica Lengsford je takodje imala veci potencijal, pogotovo Rut. Ali je vrlo jeftin nacin na koji je ona uradila ono sto je uradila (smotan sam, pa ne mogu da nadjem spoiler, a necu da nekom kvarim uzitak u potpunosti), i samo njeno hendlovanje svega toga i reakcija ostale porodice je toliko jadna, da mislim da je to najveci propust u seriji.

 

Ali sa aspekta akcije serija je vrlo dobra, cesta su uzbudjenja, promena tokova, preokreti, pa i ta atmosfera koja te prosto drzi uz seriju. Dakle nije remek delo, ali meni je bas dobro doslo da je pogledam i sigurno cu odgledati i drugu seoznu. 

 

Kakav je Westworld? 


Edited by Markoss, 22 March 2018 - 12:04.

  • 0

#6836 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 March 2018 - 13:23

...

 

Kakav je Westworld? 

Božanski.  :thumbs:


  • 3

#6837 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 22 March 2018 - 17:56

 

 

Kakav je Westworld? 

Jedna od boljih serija u ovoj deceniji.

 

Ja mislim da uskoro počinje i druga sezona, tako da požuri sa prvom. Nećeš pogrešiti.


  • 1

#6838 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 22 March 2018 - 22:46

pogledao na preporuku - iz britanske kuhinje, bas dobro:

 

https://www.imdb.com...4/?ref_=nv_sr_1


  • 0

#6839 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 22 March 2018 - 22:51


 
 
Kakav je Westworld? 


Jedna od boljih serija u ovoj deceniji.
 
Ja mislim da uskoro počinje i druga sezona, tako da požuri sa prvom. Nećeš pogrešiti.


22.4.
  • 0

#6840 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 22 March 2018 - 23:22

Westworld nema konkurenciju. Ono sto mene istinski 'zabrinjava' jeste kako neko nakon Person Of Interest sjedne i krene da snima jedan Westworld... just woah!

 

P.S. - U kategoriji mini-serija ovo je ispalo bas dobro. James Franco sjajan.

 

https://www.imdb.com...ref_=fn_al_tt_1


  • 1