Jump to content


Photo

MaranAta je Zavera sama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
94 replies to this topic

#31 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 17 November 2003 - 19:40

Ево... ти из свог цитата извади поједине речи за које мислиш да су најгоре, а ја ћу после тебе из Лутерових изјава.  :lol:

Halo MaranAta, misliš da ću te pustiti da se tako lako izvučeš? GdI su odgovori na moja pitanja, t.j. da budem fer na jedno pitanje (na ostala ne moraš). To što si prosuo nebulozu da je Rusija bila jedna od najrazvijenijih zemalja za vreme 18. i 19. veka neće te izvuči od ostalog... A pogotovo od poslednjeg pitanja iz tog posta koje smatram veoma bitnim!

Ili ti možda ne smatraš da je pitanje vere individualno već kolektivno? Od svega napisanog u ovom kilometarskom postu, jedino na čemu ću insistirati od tebe je odgovor na ovo pitanje jer je ono suština - to pitanje, po meni, ide i pre pitanja "da li verujem ili ne?"...


Edited by srdjann, 17 November 2003 - 19:41.


#32 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 17 November 2003 - 20:01

Није да нисам хтео пријатељу, него ти је текст предугачак, а ово о Русији ми запело за око док сам прелетао очима преко толиког текста. Хајде мало помало ако може... може ? :lol:

#33 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 17 November 2003 - 22:08

Није да нисам хтео пријатељу, него ти је текст предугачак, а ово о Русији ми запело за око док сам прелетао очима преко толиког текста. Хајде мало помало ако може... може ?  :lol:

Ma naravno da može, ali moram priznati da je zanimljivo to što ti je od svega baš Rusija zapala za oko... :lol:

#34 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 18 November 2003 - 02:45

Ма имам ја вероватно одговоре и на друга питања... нисам бирао на шта ћу да одговорим. :lol:

#35 bobt

bobt
  • Members
  • 91 posts

Posted 18 November 2003 - 09:33

А шта вама људи смета МаранАта?
Превише агресиван? Или вас само превише добро чита!!!!
Кажете да вас одбија од цркве са своји наступом! А шта мислите како ће вам бити када једног дана дођете на Суд, признати грешке пред Богом и Светима, када их сада овако не признајете, пред смртником обичним?!!
Пријатељи моји, једина ''завера'' на овом свету о којој вреди разговарати је ционска!!!!!
Господ Бог им посла Сина Својега, Спаситеља нашег, а они Га на крст разапеше. Чекају они и дан данац цара јудејскога, али не онога којег им Господ посла, већ земаљског цара. Од онда, када рекоше ''...крв Његова на нас и на децу нашу..'' проклеше се за веке векова и не имаше земље своје докк је не отеше другима, и дан данас је отимају. Те се завере чувајте, а од МаранАте се само научити можете.

Дао бог да их више таквих има!

#36 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 18 November 2003 - 10:32

Evo MaranAti malo (antisemitskog) pojacanja.

Sta kazes, bobt, prokleti za veke vekova, a? Pa, sta da radimo? Da ih malo potamanimo?

#37 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 18 November 2003 - 10:41

Kakav Sud? Drugi Opstinski?

#38 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 18 November 2003 - 10:41

Ma da, jos jedan koji je poverovao da ce mu izrasti dlake na sakama ako bude pipkao pisu, pa sad okolina mora da snosi posledice.

#39 Dimce

Dimce
  • Members
  • 106 posts

Posted 18 November 2003 - 10:54

"А шта вама људи смета МаранАта?
Превише агресиван? Или вас само превише добро чита!!!!
(...)
Пријатељи моји, једина ''завера'' на овом свету о којој вреди разговарати је ционска!!!!!
(...)од МаранАте се само научити можете.
Дао бог да их више таквих има!"


Маранато,

Мене би било срамота да ми један овакав облик живота држи страну...

#40 bobt

bobt
  • Members
  • 91 posts

Posted 18 November 2003 - 11:30

Никога ми не треба да ''таманимо''. Није то на нама. А необразованима ЈЕВРЕЈИ и ЦИОНИСТИ нису исто. Лепо пише.
Што се тиче браце, овај ''облик живота'' је видео и доживео оно што се, Бога молећи, надам да ти и више нико никада неће доживети. А ти брате МаранАта сети се .... ''не бацај бисер пред свиње''

Што се тиче страдања јевреја у другом светском рату, разумем, много их је убијено, и треба да се сећамо тог зла. А ви, заштитници туђи, плаче ли се вама (а поготово њима) што је у првом светском рату погинуо сваки трећи Србин? Е, мени се плаче. Ја знам, и не бежим од тога, да у мени тече крв Немањића, и то ми је само на част.

#41 bobt

bobt
  • Members
  • 91 posts

Posted 18 November 2003 - 11:33

А теби би, Димче, било боље да се бар једном, бистром главом (if possible) запиташ, јели боље некога прозивати пре него што сам себе сагледаш?

#42 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 18 November 2003 - 11:49

bobt,

Objasni ti lepo meni neobrazovanom sledece :

- ko su cionisti?
- da li je Bog poslao Sina Svojega cionistima?
- da li su cionisti Spasitelja razapeli na krst?
- da li cionisti cekaju "cara judejskog"?
- da li jevreji isto cekaju "cara judejskog" ili nekog drugog ili ne cekaju nikog?
- da li su svi jevreji "prokleti za veke vekova" ili samo cionisti?

Edited by Braca, 18 November 2003 - 11:50.


#43 Dimce

Dimce
  • Members
  • 106 posts

Posted 18 November 2003 - 12:28

А теби би, Димче, било боље да се бар једном, бистром главом (if possible) запиташ, јели боље некога прозивати пре него што сам себе сагледаш?

За бистрину моје главе не брини, а оно мало мојих постова нећеш наћи ни трага мржње према било коме.

Ционизам је идеја настала, чини ми се, у 19. веку, а оцем ционизма сматра се Теодор Харцл. Колико је мени познато, циљ ционизма је повратак Јевреја у Палестину и оснивање јеврејске државе, и они су свој сан остварили, за разлику од нас... Ако грешим, исправите ме.


1) "Ја знам, и не бежим од тога, да у мени тече крв Немањића, и то ми је само на част."

Ово је тако патетично да немам речи...чуј, крв Немањића...брајко, у теби тече крв само твојих родитеља, помири се са тим и не залуђуј се неким месијанским идејама.

2) Запрепастио ме је твој увлакачки однос према Маранати, због тога сам написао облик живота.

#44 bobt

bobt
  • Members
  • 91 posts

Posted 18 November 2003 - 13:38

- ko su cionisti?
Ционисти су, могу тако рећи, јеврејска верзија нациста.

- da li je Bog poslao Sina Svojega cionistima?
Господ је послао Сина Својега ради спасења душа народа Израиља.

- da li su cionisti Spasitelja razapeli na krst?
Пошто су многи јевреји по доласку Господа прихватили Веру Хришћанску, логично је закључити ко је разапео Сина Божијег.

- da li cionisti cekaju "cara judejskog"?
Они су оног момента када су се одрекли Спаситеља, изабрали свога ''цара јудејског''. Онога чије се име не спомиње.

- da li jevreji isto cekaju "cara judejskog" ili nekog drugog ili ne cekaju nikog?
Сам појам јудаизма ми није тако јако познат, држећи се црквене заповести '' Не читај књига јеретичких''. Ипак Богу је драга и молитва ''дивљака'' из прашуме, јер они само тако знају. Мислиш ли да рабини спомињу у службама разапињање Сина Господњег? Ако то не спомињу, ко ће једном јеврејском детету да каже шта је било и шта је сада?

- da li su svi jevreji "prokleti za veke vekova" ili samo cionisti?
Ово можеш да закључиш из предходног одговора.

За Димче:

Грешиш за циљ ционизма.
Што се тиче моје крви, физички то јесте крв мојих родитеља, али и крв њихових, и њихових...... Али на крају када кажем крв Немањића мислим на православну Србску крв у мени. Крв која није мешана ни са турком ни са латинском.

Ако је увлачење стављање на нечију страну и брањење заједничког става, погледај на колику си се ти страну ставио.
И ко је сада већи облик живота? :lol:

#45 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 18 November 2003 - 13:41

- da li je Bog poslao Sina Svojega cionistima?
Господ је послао Сина Својега ради спасења душа народа Израиља.

Шта тебе брига што су Јевреји убили свог "спаситеља"? Убили су и Јована, каменовали Јеремију, па не видим да неко много кука због њих.