Jump to content

Photo

Internet u Srba

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#61 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 13 December 2003 - 23:56

Nesto sam propustio :lol:

Sve zapizdine su dobile kabalovsku, ja ovde skoro na Terazijama sam dobio tek pre mesec dana, neki AveCom. Nisu ni culi za net preko kabala, kabal fura sa krova na krov, slika kao kroz najlon carapu.
huh... ima Private to je cool (kada se sete da ga uljuce).

Cujem da PTT nudi Net preko kabla kako to radi neka se neko javi pls.

već smo pisali o tome - radi super u odnosu na Srbiju, ali kad se uporedi sa svetom....smešno

ali se ne žalim, i to je neki početak i drago mi je što sam u toj eksperimentalnoj zoni

uzeo sam 256 kbs, flat rate, 2000 dindži mesečno, neograničeno

povremeno se gubi veza na desetak minuta, ali sve im je oprošteno kad se vrati :lol:

download ide kao blesav, ali još uvek ne mogu da prežalim trenutke koje sam proveo uz broadband na poslu pre nekoliko godina....bili smo direktno na anteni, icq sam downloadovao za 4 sekunde :lol:

ako hoćeš više detalja, cimni na private, nisam sposoban mnogo da pišem večeras, pilo se B)

#62 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 16 December 2003 - 16:01

Tako je Pixy...bolje na private! Nemoj svima nama da pravis zazubice :lol:

#63 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 25 December 2003 - 03:38

Eh.......

Skidam nocas sa neta patch za Championship Manager koji zauzima 44.3 MB. Na staroj centrali prenos mi je 2.8 kb/s. Ako se trend nastavi skinucu ga za 4h. :lol:

I setim se onog lika za dinar-MB. :lol:

Telefon za 4:30h je oko 25 dinara, plus net, plus nerviranje, plus cekanje...

Koliki god da je smrad nocas bi mu dao tih 44,3 dinara i da se nosi u tri lepe. :lol:

Edited by Hawk, 25 December 2003 - 03:39.

#64 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 26 December 2003 - 01:37

Eh.......

Skidam nocas sa neta patch za Championship Manager koji zauzima 44.3 MB. Na staroj centrali prenos mi je 2.8 kb/s. Ako se trend nastavi skinucu ga za 4h. :lol:

I setim se onog lika za dinar-MB.  :lol: 

Telefon za 4:30h je oko 25 dinara, plus net, plus nerviranje, plus cekanje...

Koliki god da je smrad nocas bi mu dao tih 44,3 dinara i da se nosi u tri lepe.  :lol:

Ima jednostavno resenje za to:

stavis da se skida a ti odes da spavas :lol:

moj download manager (ReGet) ima opciju da shutdownuje kompjuter kada zavrsi sa downloadom, a verujem da to imaju i ostali (FlashGet, DAP itd).

prosto, sve sto skidas doceka te ujutru, milina :lol:

#65 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 27 December 2003 - 15:12

Ma sve bi to bilo super kada bi veza na starim centralama bila stabilna. I ostavio bi ja ali ko ti garantuje da ti 10 puta nece puci veza dok ti spavas? (heh, tj. dovoljno je i samo jednom da sjebe ceo proces).

Pusti...skinuh ja patch i sad ne bi dao onoj bitangi 44 dinara :lol:

#66 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 28 December 2003 - 02:20

Ti si skidao patch, a ja sam ceo CM 03/04 skinuo sa neta (ako ti je to neka uteha) :lol:

Da kucnem u drvo, centrala mi jeste losa, ali je net stabilan :lol:

A sto se tice download managera, nema veze, neka pukne, moze masina sama da ti se reconnectuje i da dl manager nastavi gde je stao :lol:

#67 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 29 December 2003 - 04:24

Ti si skidao patch, a ja sam ceo CM 03/04 skinuo sa neta (ako ti je to neka uteha) :lol:

Ehhhhhh.........ja sam CM4 skidao sa neta!!! :lol:

I to pazi foru...skidao sam sa Kazaa i bio sam sav happy. Nekih 170MB, bio sam na digitalnoj centrali, prenos oko 5kb/s. I namucio sam se i kada sam startovao.............neko kinesko-japansko go*no!!!! Nema blage veze sa CM-om! :lol: :lol: :lol:

#68 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 30 December 2003 - 16:10

Ehhhhhh.........ja sam CM4 skidao sa neta!!! :lol:

I to pazi foru...skidao sam sa Kazaa i bio sam sav happy. Nekih 170MB, bio sam na digitalnoj centrali, prenos oko 5kb/s. I namucio sam se i kada sam startovao.............neko kinesko-japansko go*no!!!! Nema blage veze sa CM-om! :lol: :lol: :lol:

Ranije bih se roknuo zbog tako nečega, sada sam oguglao :lol:

Kazaa-u sam davno batalio za bilo šta ozbiljno :lol:

#69 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 18 February 2004 - 06:45

NOVO U INTERNET PONUDI: TARIFNI PAKET FLAT64
Potpuno neograniceno koriscenje interneta 24h, 30 dana u mesecu, pri protoku 64Kbit/s. Cena 1500 dinara.

Informacija intresantna za sve korisnike kablovske kod SBB-a.

Napokon da docekamo koliko-toliko pristojnu cenu za cable.

#70 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 18 February 2004 - 09:57

NOVO U INTERNET PONUDI: TARIFNI PAKET FLAT64
Potpuno neograniceno koriscenje interneta 24h, 30 dana u mesecu, pri protoku 64Kbit/s. Cena 1500 dinara.

Informacija intresantna za sve korisnike kablovske kod SBB-a.

Napokon da docekamo koliko-toliko pristojnu cenu za cable.

ubi ih konkurencija

to su morali da urade, jer su svi povraćali kad vide njihove cene za neku siću tipa 250 megabajta mesečno

ejjj....i ubeđivao me jedan poznanik da je to sasvim dovoljno

sasvim dovoljno???? pa ja toliko maila skinem za dva dana, a o tome koliko prođe podataka kroz Operu da i ne pričam...

#71 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 19 February 2004 - 01:54

Bogu hvala pa su se sracunali da im se vise isplati da imaju 15.000 korisnika koji ce placati 1500 dinara mesecno nego 100 korisnika koji ce placati 250MB 700 dinara.

Ni ovo nije povoljna ponuda (u poredjenju sa PTT-om) ali cuti i uzimaj! Verujem da ce vremenom padati cena tj. da ce se uvoditi novi servisi na 128 i 256k i da ce za pola godine-godinu dana biti pristojno. Recimo 64k oko 800 dinara, 128 oko 1000 a 256 1500 ili 2000 dinara.

Sad samo da vidim da li u mom kraju postoji tehnicka izvodljivost pa da mu ga dam napokon :lol:

#72 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 19 February 2004 - 01:57

ejjj....i ubeđivao me jedan poznanik da je to sasvim dovoljno

sasvim dovoljno???? pa ja toliko maila skinem za dva dana, a o tome koliko prođe podataka kroz Operu da i ne pričam...

:lol: :lol: :lol:

Pa evo, veceras, kako sam se konektovao, samo visim pola sata na B92 forumu, dalje se nisam pomakao. I forum kao sajt sa low grafikom mi je pojeo oko 1,5MB. A recimo NBA.com, mislim da pri otvaranju pocetne strane ode barem 800kb. Pa ti vidi koliko dugo mogu da se razvuku 250mb.

A zamisli jos tog fetisa da skines i neki mp3... :lol:

#73 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 09 March 2004 - 01:27

Uzeo sam kablovski net pre dosta vremena(u ehperime(n)talnoj fazi) i shta da vam kazhem.Prezadovoljan sam.Ranije nisam verovao tim lopovima trgovcima internetom a sada lepo dobijem rachun crno na belo.Da ne bude zabune:za 1k dobijesh mesechno flat protok i ja sam(u dugim satima izmedju zavrshavanja uchenja jednog i prelazhenja na sledetji predmet za shkolicu) izrachunao kolko mozhe mesechno da se skine sa tim chudetom(naravno pod optimalnim uslovima-koje je do nedavno bilo veoma teshko izvesti u Serbiji,brdovitoj zemlji brdovitih seljaka(brdjana) na Balkanu.Dakle to iznosi negde oko 19.775Gbayta shto je chini mi se malo vishe od oko 250 Mbayta preko ovih privatnih/neprijatnih privatnika.
Shta da vam kazhem nego:
POJEDITE SE OD MUKE :lol:.
Yours always internetted,
Nemanja

#74 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 09 March 2004 - 03:37

Ma privatni privatnici su dali flat. Samo jos tehnicki da osposobe :lol: