Jump to content

Photo

Internet u Srba

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#31 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 November 2003 - 00:40

Nisu mogli svi da biraju. U mojoj sadašnjoj zgradi, punoj dvojnika, doveden je određen broj telefona, pa da bi se sva vojna lica, piloti i ostali službenici JNA osećali isti, oni su sve te linije podelili koliko god su mogli. I naravno, napraviše sijaset dvojnika.

Slazem se, ali su zato te dvojnike dobili za dzabe! Ko je hteo da plati, lupam, 5000 DM taj je mogao da dobije samostalni prikljucak. Ali se ljudima nije davala tolika cifra za glupi telefon.

#32 I Am Hell

I Am Hell
  • Sleepers
  • 643 posts

Posted 06 November 2003 - 00:49

i još nešto Hell - pogledaj ovo i raspitaj se da li možeš da se priključiš. Ne znam da li net radi preko tog čuda u Subotici, ali vredi pitati...

http://www.kds.co.yu...p?grad=Subotica

Ma naravno da ne radi.

Problem je što su razvodne kutije za prenos podataka preko KDS-a jednosmerne - samo za prijem, tj. ne omogućavaju prenos podataka u dva smera (ovo - ko da je Mladen sastavio, Isuse šta ja pišem), treba ih sve zameniti a to će se desiti nikad a možda ni tad...

#33 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 06 November 2003 - 01:11

i još nešto Hell - pogledaj ovo i raspitaj se da li možeš da se priključiš. Ne znam da li net radi preko tog čuda u Subotici, ali vredi pitati...

http://www.kds.co.yu...p?grad=Subotica

Ma naravno da ne radi.

Problem je što su razvodne kutije za prenos podataka preko KDS-a jednosmerne - samo za prijem, tj. ne omogućavaju prenos podataka u dva smera (ovo - ko da je Mladen sastavio, Isuse šta ja pišem), treba ih sve zameniti a to će se desiti nikad a možda ni tad...

dođavola, oni se hvale da imaju dvosmerni prenos podataka! To je baš fino.... al malo sutra

#34 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 November 2003 - 01:26

Nego dok jos pominjemo dvojnike...

Da li neko strucan moze da mi objasni kako je moguce da na Alkatelovoj digitalnoj centrali postoje dvojnici???

#35 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 06 November 2003 - 02:09

Da li neko strucan moze da mi objasni kako je moguce da na Alkatelovoj digitalnoj centrali postoje dvojnici???

hmmm... Srbija? :lol:

#36 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 November 2003 - 02:15

hmmm... Srbija? :lol:

Gde bi drugde... :lol:

#37 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 06 November 2003 - 09:22

Koliko ja znam teorijski je moguce prikljuciti dvojnicku kutiju i na digitalnu centralu. S tim sto mislim da je to kod digitalne tehnologije veoma opasno po centralu pa bi tog koji je to uradio trebalo poslati u zatvor na veci broj godina.

#38 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 06 November 2003 - 11:18

Koliko ja znam teorijski je moguce prikljuciti dvojnicku kutiju i na digitalnu centralu. S tim sto mislim da je to kod digitalne tehnologije veoma opasno po centralu pa bi tog koji je to uradio trebalo poslati u zatvor na veci broj godina.

Koliko ja znam :lol: (a trebalo bi da znam)
- nije teoretski nego prakticno
- nije opasno nego nema apsolutno nikakve veze sa centralom ( ni digitalnom ni analognom)
- Zasto zatvor?

pitanje dvojnika nikad nije bilo pitanje centrale nego broja bakarnih parica do korisnika

#39 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 November 2003 - 16:17

E pa hvala na informacijama!

Ja zaista nemam ni P od pojma kako sljaka telefon ali sam bio misljenja da na digitalnim centralama nema dvojnika. Kad eto ti cuda...moj ortak iz osnovne ima telefon koji pocinje sa 3 i ima neku babu dvojnika!?!?! I sve sljaka kao ostalima na digitalnoj samo sto s vremena na vreme mu je mrtav telefon kad baba zaboravi da spusti slusalicu. Grozno! :lol:

#40 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 10 November 2003 - 07:04

Nocas sam bas bio dokon pa sam gledao malo cene dial-up pristupa koje nude nasi provajderi. Zakljucak: Verat je za klasu ispred svih ostalih. Prosto ne mogu da verujem koliko imaju smesne cene. Od 10 do 12 dinara po satu. Flat im je takodje dzabe...690 dinara. Mogli bi da idu u Stedisu dana na B92 :lol:
A najpovoljniji flat ima Tehnicom - 660 dinara. Ostali su manje vise isti. Flat po ok cenama daju Beotel i Sezam (750 i 850 dinara) dok je YUBC zacepio na 1100 dinara. Na sate je gotovo svuda izmedju 28 i 20 dinara. Dobar deo provajdera ima nocni popust ali ne vredi kad je 100 sati kod Verata kao 50 sati kod svih ostalih.

I zivo me zanima kome se danas isplati da uplacuje na sate? Kod Verata je jos i povoljno za one koji ne vise po 5h dnevno na netu. Ali kod ostalih se definitivno ne isplati. EUnet je najgenijalniji sa cenom od 595 dinara za 20h. Ponasaju se kao da je jesen '96, kao da su i dalje monopolisti.

A ako neko hoce da se nasmeje neka ide na sajt Infosky-a. Ljudi se hvale sto nisu menjali cene jos od 2001. :lol: :lol: :lol: Cene su naravno nepovoljne kao i kod ostalih provajdera. To mi deluje kao kada bi neka prodavnica mobilnih telefona stavila u oglas da nije menjala cenu za Nokiu 3310 godinu dana pa tako i dalje kod njih kosta 250 eura. :lol:

#41 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 12 November 2003 - 13:41

Ja zaista nemam ni P od pojma kako sljaka telefon ali sam bio misljenja da na digitalnim centralama nema dvojnika. Kad eto ti cuda...moj ortak iz osnovne ima telefon koji pocinje sa 3 i ima neku babu dvojnika!?!?! I sve sljaka kao ostalima na digitalnoj samo sto s vremena na vreme mu je mrtav telefon kad baba zaboravi da spusti slusalicu. Grozno!  :lol:

Isti slucaj kod mene! :lol:

I ja imam babu dvojnika i moj tel. pocinje na 3 :lol:

#42 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 12 November 2003 - 13:43

btw ja sam na ptt-u (koristim nalog mog decka, tj. free :lol: )
Inace Verat je najbolji ubedljivo. :lol:

#43 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 12 November 2003 - 18:15

Ja zaista nemam ni P od pojma kako sljaka telefon ali sam bio misljenja da na digitalnim centralama nema dvojnika. Kad eto ti cuda...moj ortak iz osnovne ima telefon koji pocinje sa 3 i ima neku babu dvojnika!?!?! I sve sljaka kao ostalima na digitalnoj samo sto s vremena na vreme mu je mrtav telefon kad baba zaboravi da spusti slusalicu. Grozno!  :lol:

Isti slucaj kod mene! :lol:

I ja imam babu dvojnika i moj tel. pocinje na 3 :lol:

:lol: :lol: :lol:

Mozda smo isli zajedno u osnovnu... :lol: :lol:

#44 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 12 November 2003 - 18:48

:lol: mislim da nismo, osnovnu sam zavrsila van Bgd-a. Btw, meni je cesto "losa veza" na netu. Jednostavno zakoci i nece. Receno mi je da je to zbog dvojnika :lol:
... al tu nije kraj mojim mukama, baba dvojnik ima i advokata, a ja imam i cimerku :lol:
:lol:

#45 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 12 November 2003 - 19:44

Nocas sam bas bio dokon pa sam gledao malo cene dial-up pristupa koje nude nasi provajderi. Zakljucak: Verat je za klasu ispred svih ostalih. Prosto ne mogu da verujem koliko imaju smesne cene. Od 10 do 12 dinara po satu. Flat im je takodje dzabe...690 dinara. Mogli bi da idu u Stedisu dana na B92 :lol:
A najpovoljniji flat ima Tehnicom - 660 dinara. Ostali su manje vise isti. Flat po ok cenama daju Beotel i Sezam (750 i 850 dinara) dok je YUBC zacepio na 1100 dinara. Na sate je gotovo svuda izmedju 28 i 20 dinara. Dobar deo provajdera ima nocni popust ali ne vredi kad je 100 sati kod Verata kao 50 sati kod svih ostalih.

I zivo me zanima kome se danas isplati da uplacuje na sate? Kod Verata je jos i povoljno za one koji ne vise po 5h dnevno na netu. Ali kod ostalih se definitivno ne isplati. EUnet je najgenijalniji sa cenom od 595 dinara za 20h. Ponasaju se kao da je jesen '96, kao da su i dalje monopolisti.

A ako neko hoce da se nasmeje neka ide na sajt Infosky-a. Ljudi se hvale sto nisu menjali cene jos od 2001. :lol: :lol: :lol: Cene su naravno nepovoljne kao i kod ostalih provajdera. To mi deluje kao kada bi neka prodavnica mobilnih telefona stavila u oglas da nije menjala cenu za Nokiu 3310 godinu dana pa tako i dalje kod njih kosta 250 eura. :lol:

nisi u pravu... 867 din me koshta 51 sat na infosky-u shto mi traje oko mesec dana (+- par dana). flat na sezamu je 850 din. probao sam to i razlika je ogromna u korist inofsky-a

razumem ja da je ovde sve tako chudno, pa nekima moze da bude bolji neki najkrsh provajder od (lupam) euneta, ali chinjenica je da na infosky-u skidam 4KB/s, a na sezamu 2.5KB/s