Jump to content


Photo

Ovako je Prorokovao Enoh - Sedmi od Adama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#1 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 27 October 2003 - 15:35

(Енох 93)
1. И после тога Енох поче да се позива на књиге. И Енох рече: “У вези деце праведности и у вези изабраних на свету, и у вези биљке морала, ја ћу да кажем ове ствари,
2. ја Енох ћу да вам саопштим, синови моји: По ономе што ми се указало у небеској визији, и што сам знао на основу речи светих анђела, и што сам научио из небеских плоча.”
3. И Енох поче да прича о књигама и рече: “Ја сам рођен седми (седмо колено од Адама) у првој недељи, док су суд и праведност још постојали (период пре појаве дивова).
4. А после мене, у другој недељи ће се појавити велики греси, и неправде ће да се увећавају, и онда ће доћи први крај (ПОТОП). И у њему ће људи бити спасени; И након тог краја неправде ће се поново увећавати, и закон (СТАРИ ЗАВЕТ) ће бити наπрављен за грешнике.
5. Након тога, у трећој недељи при крају, човек ће бити одабран као стабло праведнога суда (ХРИСТОС), и његова ће слика постати стабло праведности заувек.
6. А после тога у четвртој недељи при крају, појавиће се свети и праведни, и закон (ХРИСТОВ ЦАРСКИ ЗАКОН) за све генерације ће бити направљен.
7. А после тога, у петој недељи при крају, кућа славе (ПЦ) и превласти (РКЦ) ће бити направљена заувек.
8. А после тога, у шестој недељи сви који живе у кући превласти ће ослепети и њихова срца ће безбожно да напусте премудрост. И унутра, човек ће да се подигне (ПАПА); И на крају (недеље) кућа превласти (РКЦ) ће бити уништена ватром, и цела раса са одабраним кореном (У АПОСТОЛИМА) ће бити расута.
9. А после тога, у седмој недељи, генерација отпадника ће настати (ПРОТЕСТАНТИ), и многи ће постати њихови, и сва њихова дела биће отпадничка.
10. И на крају (недеље) ће бити изабрани од одабраних праведника вечног стабла праведности (ПРАВОСЛАВНИХ), да приме седмострука упуства о свим Његовим створењима.
11. Јер ко тамо од све деце човечије може чути глас Светога без узнемирења ? И ко може мислити као Он? И ко може посматрати сва дела небеска? И како да тамо буде неко ко ће посматрати небеса, и ко је тамо да разуме ствари небеске и да види душу или духа и да може да рекне, или да се уздигне и да види њихов крај и да мисли или да уради као они? И ко је тамо међу свим људима који би могао знати шта је то дах и дужина земље, и коме су биле показане све те мере? Или, има ли неко ко може одредити дужину небеса и колико је велика њихова висина, и на чему су основана, и колико је велики број звезда, и где се све звезде одмарају?


(Енох 92)
12. А после тога, биће осма недеља праведника, и мач ће добити како би могли обавити суд над противницима, и грешници ће доспети у руке праведних.
13. И на крају (недеље) они ће да добију куће кроз своју праведност, и кућа ће бити саграђена за цара славе заувек. И цели људски род ће видети пут ка праведности.
14. И после тога, у деветој недељи, праведни суд ће да се открије целом свету, и сва дела безбожника ће нестати са лица земље, и почеће уништење света.
15. И на крају овога, у десетој недељи у седмом делу (при крају) ће бити велики вечни суд, у коме ће се Он осветити палим анђелима.
16. Прво, небо ће да нестане, и ново небо ће да се појави, и све силе неба ће да предају седмоструку светлост.
И после тога многе недеље безбројне ће бити, и сви ће бити у добру и праведности, и греси се никада више неће споменути.

#2 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 27 October 2003 - 15:49

I ti stvarno mislis da cu ja ovo da citam?

#3 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 27 October 2003 - 18:08

MaranAta :

И Енох поче да прича о књигама и рече: “Ја сам рођен седми (седмо колено од Адама) у првој недељи, док су суд и праведност још постојали (период пре појаве дивова).

I posle se ljuti kad mu kazu da su sve to bajke...

#4 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 27 October 2003 - 18:14

Pustite coveka da stoji na cosku i vice na prolaznike "...pokajte se..."

#5 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 27 October 2003 - 18:25

(Енох 93)
1. И после тога Енох поче да се позива на књиге. И Енох рече: “У вези деце праведности и у вези изабраних на свету, и у вези биљке морала, ја ћу да кажем ове ствари,
2. ја Енох ћу да вам саопштим, синови моји: По ономе што ми се указало у небеској визији, и што сам знао на основу речи светих анђела, и што сам научио из небеских плоча.”

itd..bla...bla...blaa

Nekada su epilepsiju (padavicu) nazivali svetom bolescu jer su samo izabrani mogli da je "dobiju". U stanju napada (...По ономе што ми се указало у небеској визији...) izgovarali su najneverovatnije nebuloze (“У вези деце праведности и у вези изабраних на свету, и у вези биљке морала, ја ћу да кажем ове ствари...). ZamlAta se potrudio da nam prenese jos jednu apokapiticnu verziju bolesnih umova. Sta hoces time da kazes? Kako ti verujes u te baljezgarije krezubih i usranih staraca? Pa mi to znamo samo ne znamo koja te je muka naterala da dane i noci provodis uz tu Knjigu i da studiras i upijas svaku rec? Living by the Book? Ako, i to je za ljude jer imagi razni.

Sedma generacija posle Adama prica o nekakvim knjigama? Koje nebeske ploce (CD?)? Sta je to ХРИСТОВ ЦАРСКИ ЗАКОН? Itd.


16. Прво, небо ће да нестане, и ново небо ће да се појави, и све силе неба ће да предају седмоструку светлост. И после тога многе недеље безбројне ће бити, и сви ће бити у добру и праведности, и греси се никада више неће споменути.

And they lived happily everafter.

Bog ti se smilovao covece.

#6 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 27 October 2003 - 19:34

Мргуди да... не рекох ли ја то мало раније ? :lol:

#7 cat

cat
  • Members
  • 134 posts

Posted 27 October 2003 - 21:05

Pa dobro, bre, Smaranko, kako ti ne padne na pamet da niko u danashnje vreme nema vizije sa neba, sem inmates ustanova zatvorenog tipa?
U tim prepotopskim vremenima svaki chas neko dobija bozhanske instukcije glede svega i svachega! Nije li to simptomatichno?

#8 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 27 October 2003 - 21:22

То "сваки час" је на прсте руке да пребројиш колико је пророка било, и онда развучеш на 4,000 година, и добијеш колико је то "сваки час". Пошто мене оптужише са сам лош са математиком, ево, нека неко од тих вајних математичара на брзину израчуна... :lol:

#9 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 28 October 2003 - 06:49

Optuzise i dokazase, mamu nam njihovu :lol:

MaranAta Stodesetoprocentni :lol:

#10 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 28 October 2003 - 16:42

Како оно иде песма... "још једна победа Партизана..." :lol:

#11 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 28 October 2003 - 18:46

I sta je taj tvoj krezubi i smrdljivi "prorok" prorokovao? Kraj sveta? Vec vidjeno hiljadu puta od hiljadu slicnih budaletina. I nadas se da cemo svi, svi, svi biti sprzeni a samo ti, Amfilohije, Amfifobije, Antilopije, Antiklimaksije, Antipodije, Amfibije cete biti podareni vecnim zivotom. Decko, nadam se da imas zdravsteno osiguranje. Ludilo ne moze vecno da traje. Moze doci do erupcije. Ti ces ionako misliti da je to samo kraj sveta. Oh, svakako ali samo za tebe.

#12 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 28 October 2003 - 19:05

Не пријатељу... не крај света, него целокупно постојање света, од постанка па до преображаја у Царство Божје. :lol:

#13 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 28 October 2003 - 20:36

Ma sve je OK veseli hrisanine, ali ti meni nikako da objasnis jednu stvar: KOJA MUKA TE JE NATERALA DA VERUJES U TE BALJEZGARIJE?????? Zbog obecanja (znas ono o radovanju) vecnog zivota? I zbog toga moras da progutas milion idiotizama koji vredjaju razum? Ti stalno pominjes slobodnu volju (valjda si preko iste postao hriscanin) koju nam je bog "dao". Uopste ne pominjes RAZUM koji covek oteo od boga (krseci kucni red Raja). Ili razum ne dobijaju svi? Alo, imal' mozda neko da nije dobio?

#14 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 28 October 2003 - 21:53

Разум ? Па то што ти предлажеш је рационалистичка философија, која је на челу са Декартом и Кантом предлагала нови тип човека - човек као разум. Они су говорили да је човек пре свега и изнад свега рационално биће, да разум и чини човека човеком, а све остало у човеку сувише је споредно, да би могло претендовати на главно место у његовом бићу.

Пропуштено је оно што је најглавније у човеку (по волунтаристима у философији, које предводе Шопенхауер и Штирнер) - човек се не може свести ни на чула ни на разум. Он није ни једно ни друго, он је на првом месту воља. Да, човек као воља, то је прави, истински човек, то је - нови човек.

А да су Адам и Ева имали слободну вољу, говори и чињеница да су по принципу те слободне воље, прекршили Божју заповест, тиме пали у грех, итд... :lol:

#15 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 28 October 2003 - 22:31

Ma sve je OK veseli hrisanine, ali ti meni nikako da objasnis jednu stvar: KOJA MUKA TE JE NATERALA DA VERUJES U TE BALJEZGARIJE?????? Zbog obecanja (znas ono o radovanju) vecnog zivota? I zbog toga moras da progutas milion idiotizama koji vredjaju razum? Ti stalno pominjes slobodnu volju (valjda si preko iste postao hriscanin) koju nam je bog "dao". Uopste ne pominjes RAZUM koji covek oteo od boga (krseci kucni red Raja). Ili razum ne dobijaju svi? Alo, imal' mozda neko da nije dobio?