Jump to content


Photo

Defasizacija kroz Hag


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#16 Casus Beli

Casus Beli
  • Members
  • 51 posts

Posted 11 April 2001 - 01:01

Primeri koje navodi Ultra su zaista stravicni. Slican unutrasnji revolt moze da se oseti kada se cita Dostojevski (recimo: "Ponizeni i uvredjeni"..) Tamne strane i ponori duse su zaista ogromni a, zasigurno, postoje u svakoj individui...

Apsurd zaista nema logicno objasnjenje. Vidi: veliki pravac na putu i pored samo jedno drvo. Pada kisa, klizavo je, auto slece sa puta i udara u to usamljeno drvo... Bas tako je poginuo veliki filozof apsurda Alber Kami. Da apsurd bude jos veci, posmrtno slovo mu drzi do juce najveci neprijatelj - Sartr...

#17 trajkovic momcilo

trajkovic momcilo
  • Members
  • 184 posts

Posted 15 April 2001 - 05:28

Gospodine Ultra otpor -sa vasim pisanjem ste me potresli da mi se srce cepa -to je uzas -uzas i da se nikada ne ponovi ni najvecem neprijatelju na svetu.Meni je zao i pravoslavnih i katolika i muslimana i ostalih koji su nevini stradali za cije ideale za koga za fasiste -komuniste -za lopove ubice .Joj boze sve njih treba po teksaskom zakonu ,sve bas sve i oni sto su se izivljavali.Sta je covek -zivot je kratak-joj boze sidji dole i spasi covecanstvo od te zle ljude.Boze sve nevine ubijene primi kod sebe u raj amin.

#18 domino

domino
  • Members
  • 10 posts

Posted 16 April 2001 - 15:49

tanja:
prisustvovala sam svedocenju zatocenika (mislim hrvatskih) logora u bosni. svi ti ljudi bili su svedoci haskog tribunala. (to prvo i, koliko ja znam, jedino javno svedocenje zrtava toruture i mucenja u beogradu organizovano je na pravnom fakultetu negde 96-7).
anyway, price su bile uzas uzasa, ali ono sto sam htela da vam kazem je da su vecina mucitelja, silovatelja i ubica - bili ljudi poznati, nikakvi ludaci, naprotiv. vecina su pre rata bili policajci (nimalo slucajno, ubedjena sam), koji su pre rata imali porodice, ziveli neki normalan zivot- niti su ubijali niti silovali.  
problem sa ratom je sto ukida sve konvencije zivota, sve norme, sto sve postaje


normalnom covjeku ni u ratu ne postaje normalno ubijati. kao sto mi nikada nije bilo normalno ubiti nekoga nije mi to bilo normalno ni u ratu. dakle, normalno je samo poremecenim umovima koji su svoju afirmaciju nasli u ratu.

#19 Freedom Fighter

Freedom Fighter
  • Members
  • 62 posts

Posted 12 May 2001 - 23:13

filipenko:
Svi svetski psiholozi su to raspravili i praksa je to 1000 puta potvrdila i tu nema dileme  

Velika si ti faca kad si prisustvovao raspravi svih svetskih psihologa.

Neko ce biti miran, pa u ratu ubijati, neko ce biti miran i ostati miran, neko ce biti zver i ostace, a nekoga cak promeni na bolje.
Nema tu pravila.


Nema pravila. Ima zakona.

On bi sve zivo izlupetao sto jeste i nije istina a onda bi cela Srbija 100 godina jos i placala Zelenima i Krvatima ratnu odstetu...
Ako cete je vi placati nemam nista protiv.  


Nece Srbija da placa, placace takvi kao sto si. Placace i pevace pri tom.

#20 Jovana Sr

Jovana Sr
  • Members
  • 193 posts

Posted 13 May 2001 - 00:06

E, moj Vlada92. Postove u kojima se spominju daleko, daleko bezazlenije reči, Vi brišete,
a ovakvo flagrantno pozivanje na zlo toleršete!
Možemo se slagati ili ne, možemo popovati i nervirati jedni druge, po neka psovka, lična uvreda, sve je to OK. Ali filip, to ipak ne bi trebalo puštati. Ne znam šta drugi misle, ali meni smeta

#21 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 13 May 2001 - 00:13

Potpuno saglasan sa Jovanom Sr.
Jedan primer za Vladu92:
"A sto se tice SM-a i njegovog sudjenja nosite se svi !!!"

#22 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 13 May 2001 - 00:19

Dame i gospodo, sta da vam kazem, potpuno ste u pravu. Zloupotreba slobode govora je jednako zlo kao i represija nad tom slobodom.

[ Izmena poruke: Vlada92 na dan 2001-05-13 01:22 ]

#23 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 13 May 2001 - 00:38

Ne bih se slozio sa Freedom-om da se u slucaju ovog ucesnika radi o projavi fasizma, vec pre o ekstremizmu. Mada kapiram da vam nije lako sa svim tim, i da osecate to svaki dan/ceo dan na svojoj kozi, ipak se radi o banalnim projavama. Za fasistoidnost je potrebna i dobra doza svesti /zle svesti, ali svesti/, ali ovo je ocigledno situacija sa neosvescenim bicem. Daleko od toga da ne treba reagovati, pa je sa te strane Freedom reakcija bila odlicna. Slazem se da se pre radi o patologiji /razocarani, izmanipulisani ratnik/. Molim samo da se obrati paznja na ovog ucesnika, ukoliko se bude ponovo odazivao na 'Istine, pomirenja..'. Hvala.

#24 Freedom Fighter

Freedom Fighter
  • Members
  • 62 posts

Posted 13 May 2001 - 01:14

srdjanf.:
Ne bih se slozio sa Freedom-om da se u slucaju ovog ucesnika radi o projavi fasizma, vec pre o ekstremizmu. Mada kapiram da vam nije lako sa svim tim, i da osecate to svaki dan/ceo dan na svojoj kozi, ipak se radi o banalnim projavama. Za fasistoidnost je potrebna i dobra doza svesti /zle svesti, ali svesti/, ali ovo je ocigledno situacija sa neosvescenim bicem.


Pazi Srle, jeste da je primerak o kome je rec ocit slucaj hronicnog deficita sivih mozdanih celija, no ne mislim da su takvi ista manje opasni od "pravih" fasista. Ovi potonji cesto koriste takve kao topovsko meso, a moje licno misljenje kada su takve stvari u pitanju je da ne treba mnogo zalaziti u to ko je mastermind a ko je puki izvrsilac, nego ih treba sve strpati na neko malo, mracno i smdrljivo mesto i dobro zakljucati.

Apropo toga, da li ovde ima raspolozenih za jednu malu gradjansku Internet akciju u borbi protiv fasizma?

#25 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 13 May 2001 - 19:53

[ Izmena poruke: srdjanf. na dan 2001-05-14 21:13 ]

#26 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 24 May 2001 - 22:34

Narode, prave hladnokrvne ubice su potpuno mirna stvorenja koja se verbalno ne otkrivaju. Kod takvih samo sevne ostrica, ili bljesne kolt. Masovne ubice koje sam upoznao i desifrovao su bile osobe dobro zapakovanog promenjenog identiteta, spremen dobro upakovane price i celicnih zivaca. Oni koji prete i javno iznose ekstremna misljenja su po pravili kukavice.

#27 patriot

patriot
  • Members
  • 158 posts

Posted 25 November 2001 - 23:34

Verovatno je da postoji kolektivna krivica. Tesko je utvrditi je. Ko moze sebi dati to pravo da utvrdjuje kolektivnu krivicu. Mnogo je lakse govoriti o kolektivnoj odgovornosti, medjutim i to je "klizav teren". Jos uvek je mnogo bolje utvrdjivati samo individualnu krivicu i individualnu odgovornost. Ponasanja ljudi u ratu i miru objasnjavaju se razlicitim arsinima i tu ne treba primenjivati iste obrasce. "Logika" rata neobjasnjiva je logikom mira. Iako u svakom drustvu postoje manje ili vece grupe koje pokusavaju da drustvo fasizuju, odnosno da svoje ideje ucine dominantnim, u Srbiji nikada drustvo nije bilo fasostoidno.