Jump to content


Photo

Džems Bond je bio Turčin!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 12 October 2003 - 20:45

Posle ću da objasnim
:lol: :lol:

#2 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 12 October 2003 - 21:58

Posle ću da objasnim
:lol:  :lol:

ajde.... jedva chekam :lol:

#3 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 12 October 2003 - 22:04

zar nije bio srbin - rekla v. jugovic na izboru miss scg

#4 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 12 October 2003 - 22:21

zar nije bio srbin - rekla v. jugovic na izboru miss scg

Ta Vesna Jugović nema pojma. Ona je obična...[/color] :lol:

Edited by tanjajedaska, 12 October 2003 - 22:22.


#5 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 12 October 2003 - 22:30

pa hajde brzo, demantuj je, ni meni se ne svidja da njena bude poslednja :lol:

#6 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 13 October 2003 - 08:32

pratio sam ovih dana dosta vesti o navodnom dzemsu bondu koji je bio Srbenda. Potrazite malo njegovo ime na bilo kom pretrazivacu i saznacete da "se smatra" ili da "se veruje" da je taj Srbin bio uzor za Flemingovog junaka. Njegov klinac nije rekao najvazniju stvar - da je chaletovo sifrovano ime bilo "tricikl" (krstili ga nemci tako) jer je voleo sex utroje. Bio je vrlo raspusnicki raspolozen :lol: elem, jedino sto mene interesuje je da li je to bila kombinacija MMF ili FMF. Ja bih licno preferirao varijantu FMF, ali nisam u poziciji :lol:

sto se tice samog fleminga, negde sam cuo (ali nisam i video napismeno) da je fleming sam rekao da mu je neka vrsta uzora za bonda bio Sydney Reilly, spijun koji je malo vise boravio po rusiji posle oktobarske revolucije i na kraju bio ubiVen od strane Staljinovih secikesa. Sve ovo je naravno isplivalo kad su britanci (Mi5 ili Mi6) deklasifikovali svoje tajne prosle godine - http://www.pro.gov.u...ses/default.htm

#7 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 13 October 2003 - 12:04

Taman pomislih da ce biti opet neka prica u fazonu da Brus Li nije mrtav, nego se krije u peciji podno Avale (Rakasova verzija je bila dodala i to da je to zato sto se bio zaljubio u Medlin Olbrajt, pa se sakrio od bracnih ponuda; otprilike izvadjeno iz malog mozga prema secanju).

:lol:

#8 Una x

Una x
  • Members
  • 69 posts

Posted 13 October 2003 - 22:44

Posle ću da objasnim
:lol:  :lol:



Elvis jeste ziv, Brus Li takodje nije Makedonac, dok Popov, tzv inspirationi lik za tzv 007 mozda jeste.

tanja?




:lol:

Edited by Una x, 13 October 2003 - 23:24.


#9 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 19 October 2003 - 01:54

Prvo nisam stigla, a sada sam skoro zaboravila šta sam htela..
Da, Elvis je živ, a ovo bi bili argumenti za TURČINSTVO Džemsa Bonda:
- poligamizam
- nežan na orijenatalni način
NAPOMENA: IMAM U VIDU KNJIGE NE FILMOVE
- voli tursku kuhinju (više od grčke obaška, izjasnio se eksplicitno)
- puši kao Turčin
- otporan na toplu klimu, duševan, na pelivanski način, toplog karaktera
- kahvu pije gustu, ne insistira na filter kafi
- patrijarhalan (iz svog ugla, naravno) iako bi "jeb'o i crnu guju u oko" (hajde kviz: odakle citat?)
- cinik kao turski sekularni šerif...
:lol:

#10 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 19 October 2003 - 02:08

Breakfast was Bond's favourite meal of the day. When he was stationed in London it was always the same. It consisted of very strong coffee, from De Bry in New Oxford Street, brewed in an American Chemex, of which he drank two large cups, black and without suggar. The single egg, in the dark blue egg cup with a gold ring round the top was boiled for three and third minutes.
It was a very fresh, speckled brown egg from French Marans hens owned by some friend of Miss May in the country. [Bond disliked white eggs and, faddish as he was in many small things, it amused him to maintain that there was such a tthing as the perfect boiled egg.]
----
:lol:


#11 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 19 October 2003 - 02:14

----
Then there were two thick slices of wholewheat toast (eto makrobiotike!), a large pat of deep yellow Jersey butter and three squat glass jars containing Tiptree "Little Scarlet" strawberry jam; Cooper's Vintage Oxford marmelade and Norwegian Hetaher Honey from Fortnum's.
The coffee pot and the silver on the tray weere Queen Anne, and the china was Minton, of the same blue and gold and white as egg-cup.
--- :lol:

#12 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 19 October 2003 - 02:19

Pošto uzmemo u obzir da je voleo masnu hranu i duvan bez filtera i da je pio votku u neumerenim količinama, jasno je što je već u kasnim svojim četrdesetim počeo da oboleva od srca i umro u cvetu mladosti...

A u Turskoj mu se svideo vrući paprikaš koji se jeo umakanjem somuna iako je pekao prste, a za doručak je jeo:
The yoghurt, in a blue china bowl (OPET!), was deep yellow and with the consistency of thick cream. The green figs ready peeled, were bursting with ripeness, and the Turkish coffee was jet black and with burned taste that showed it had been freshly ground.

Bond ate his delicious meal on a table drawn up beside the open window.

I to mu je spaslo raspoloženje, pošto je morao da se obrije hladnom vodom. :lol: :lol:

Nema šanse da je bio to onaj Popov... :lol:


#13 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 19 October 2003 - 09:32

A u Turskoj mu se svideo vrući paprikaš koji se jeo umakanjem somuna iako je pekao prste, a za doručak je jeo:
The yoghurt, in a blue china bowl (OPET!), was deep yellow and with the consistency of thick cream. The green figs ready peeled, were bursting with ripeness, and the Turkish coffee was jet black and with burned taste that showed it had been freshly ground.

Bond ate his delicious meal on a table drawn up beside the open window.

I to mu je spaslo raspoloženje, pošto je morao da se obrije hladnom vodom. :lol:  :lol:

Nema šanse da je bio to onaj Popov... :lol: [/color]

ma Fleming je dosta toga dodao, i on je bio špijun. A propos doručka - i tata bi sine :lol:

#14 Una x

Una x
  • Members
  • 69 posts

Posted 23 October 2003 - 22:39

ma da, nije Popov, taj je mrtav, Elvis je ziv, sto i jeste najvaznije od svega

#15 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 24 October 2003 - 22:54

ma da,  nije  Popov, taj  je  mrtav,  Elvis  je  ziv,  sto i jeste najvaznije od  svega

Da, ja sam se jednom vozio sa Elvisom u 83ci... Sisao je kod opstine na NBGDu :lol: