Jump to content


Photo

da li ima nekoga ko je diskutovao na serbiancafeu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 02 October 2003 - 18:40

Zdravo svima :lol:

cista radoznalost: sta mislite o diskusijama na serbiancafeu?

#2 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 02 October 2003 - 21:30

ima dosta nepismenih ljudi na serbiancafeu, i jako mnogo 'hrabre srpcadi u rasejanju'. na skali od 1 do 10 su tu negde oko 2-...

#3 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 02 October 2003 - 21:31

ne mislim o serbiancafeu, that would be giving them way too much credit

dej si Outcast, kuco stara!
long time no chat, huh?

#4 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 02 October 2003 - 21:39

hej dunadan. sada sam travel agent:))) putujes li negde?

inace, ne chat-ujem vise:)))

a serbiancafe je posebna prica...

#5 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 03 October 2003 - 00:48

ima dosta nepismenih ljudi na serbiancafeu, i jako mnogo 'hrabre srpcadi u rasejanju'. na skali od 1 do 10 su tu negde oko 2-...

totaly agree ....mada ja sam tamo isla kad sam se prvi put nakacila na net ..neke `98 ...sad ne mogu da verujem da sam sa svom tom gomilom "....." ljudi nekad chatala ....
mislim ..strasno :lol: .....:lol: :lol: .............

#6 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 03 October 2003 - 10:02

totaly agree ....mada ja sam tamo isla kad sam se prvi put nakacila na net ..neke `98 ...sad ne mogu da verujem da sam sa svom tom gomilom "....." ljudi nekad chatala ....
mislim ..strasno :lol: .....:lol: :lol: .............

ja nikad nisam chatovao tamo, a poceo sam 97 da se zabavljam na netu. Uvek sam chatovao na akademskoj mrezi Srbije B) Moj ortak je sve vreme bio na Serbiancafeu, imao je bar petnaestak devojaka (uglavnom nasih iz inostranstva) za proteklih sest godina i na kraju se razocarao u plitkost i glupost istih. Prekinuo je sve kontakte sa njima i sad odrzava vezu samo sa jednom :lol:

nikad nisam mogao da shvatim to leglo frustriranih matoraca, tek izleglih pilica, ogromnih "sexually related" nickova i besmislene konverzacije. To je chat, a sto se tice diskusija....nikad video, nikad cuo. Necu im vise dati na znacaju :lol:

#7 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 03 October 2003 - 21:45

vidim da ovde nema bas puno interesovanja za serbiancafe.

bas me interesuje da li postoji neka razilika izmedju profila prosecnog diskutanta ovde i na serbiancafeu.

#8 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 03 October 2003 - 22:14

Dobro pitanje. koliko vidim mnogi (ukljucujuci i mene) su bili i na SC-u

#9 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 03 October 2003 - 23:55

cekaj, cekaj - jel' mislis na chat ili na diskusije? za chat nemam pojma, u stvari mi je nezamislivo da sedim na chatu, ne samo na SC-u nego bilo gde. na diskusije delom i dolazim zato sto su totalno drugacije od chata, pa i onog u obicnom zivotu (e.g. ne moram da odradjujem small talk itd).

sto se diskusija tice nisu sve iste. ja sam ih tamo promenila nekoliko (knjizevnost, filozofija, psihologija, film, obrazovanje) i na svima sam nezanemarljiv broj puta zagrizeno ucestvovala na nekim temama (naravno, na svima mi je 90% tema nezanimljivo ali to u mom slucaju vazi i za ove ovde diskusije). ovako u proseku mislim da su diskutanti nesto manje zanimljivi, ali zato ima drugih prednosti (na primer moderisanje).

#10 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 04 October 2003 - 01:20

zar nismo na ovo cekali, da nas Sioran stavi u isti kos sa SC publikom. :lol:

#11 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 04 October 2003 - 02:20

Jao koji je show ova Sioran :lol:
Kladim se da ne bi imala muda da se uživo konfrontiraš sa nekim odavde :lol:

#12 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 04 October 2003 - 02:42

>zar nismo na ovo cekali, da nas Sioran stavi u isti kos sa SC publikom.

ja vas stavila u isti kos, a prava istina je - ?

usput, ceo taj b92 kao i svaki drugi pride ima i svoje logicno objasnjenje. u svakoj grupi pripadanjem grupi se najvise ponose oni koji su u donjoj polovini te grupe. tako se nikad cuo akademici ponose time sto su akademici, ponavljaci sa harvarda time sto su na harvardu, rezerve na klupi reala time sto su u realu itd. s druge strane, einstein ne mora da istice da je nobelovac, saul bellow da je profesor univerziteta, babe ruth da je igrac yankees-a etc.

#13 Monday Nightmare

Monday Nightmare
  • Members
  • 86 posts

Posted 04 October 2003 - 03:02

Sioran, novi sam ovde pa samim tim ne potpadam pod tvoju definiciju. dozvoli zato sto cu biti dovoljno hrabar da primetim da ona ne funkcionise bas najsrecnije:

logicki pokusavas da dokazes zasto je ova specificna grupa posebito disfunkiconalna pozivajuci se na nesto sasvim opste, slabu tacku svake grupe


prava istina je malo komplikovanija - ti si bas dozvolila da te neki ovde malo iznerviraju pa sad strmoglavce juris podno svoje inteligencije, u susret tom nesrecnom banu... :lol:

#14 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 04 October 2003 - 03:26

>logicki pokusavas da dokazes zasto je ova specificna grupa posebito disfunkiconalna pozivajuci se na nesto sasvim opste, slabu tacku svake grupe

iskreno, nemam pojma o cemu govoris. ne pokusavam nista da dokazem logicki niti se moja teza moze dokazati logicki. niti ja pominjem nekakvu slabu stranu grupe (bilo koje, pa ni ove) niti pricam o tome da je ova grupa disfunkcionalna (sta bi to uopste znacilo u slucaju jednog foruma?).

jedino sto radim je da dajem objasnjenje za fenomen koji mislim da je ocigledno da postoji. reputacija grupe je otprilike srednja vrednost reputacije njenih clanova. onim clanovima koji su dole se isplati da svoju reputaciju zamene grupnom reputacijom, onima gore se ne isplati. to je sve - po meni jednostavno i ocigledno, ali za mnoge ocigledno sablaznjujuce i uvredljivo. sto se mene tice, end of story.

#15 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 04 October 2003 - 03:37

Ne postoji prosek.

Postoji gomila pojedinaca.

Neki su, vidim, i sami priznali (sta tu ima da se priznaje) da su bili na famoznom Serbian Cafe-u. Jesu li ti ljudi razliciti kada su tamo i kada su ovde? A u oba slucaja su stavljeni u neki kalup, u prosek posetilaca.

O pojedincima na ovom forumu smo vec razglabali na hiljadu mesta (ovde,ovde i ovde, na primer), zbog cega mislim da je krajnje neumesno sada to brdo pojedinaca metati u isti kos.

A za SC ne znam - nikad isao. Ali posle ovoga - navraticu.