Jump to content


Photo

Natprirodne pojave


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

Poll: Postoje li natprirodne pojave ? (42 member(s) have cast votes)

Postoje li natprirodne pojave ?

  1. Da (8 votes [22.86%])

    Percentage of vote: 22.86%

  2. Ne (15 votes [42.86%])

    Percentage of vote: 42.86%

  3. Mozda (12 votes [34.29%])

    Percentage of vote: 34.29%

Vote Guests cannot vote

#1 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 27 September 2003 - 09:50

Na ovu anketu me je pobudila jedna PP poruka kao i zeljno ocekivani odgovor na sledece pitanje. :lol:

AntiMaterija:
"Sanjam nešto obično, onako, i odjednom vidim sebe kako ležim, vidim sve oko sebe, kao da lebdim iznad sebe. Isto ne mogu da se isključim. Mogu da gledam po sobi i vidim sebe kako se prevrćem i sve ostalo, ali čim probam da izađem iz sobe (u tom recimo snu) odmah se probudim ili se prekine taj san. Ali po sobi mogu da idem tamo vamo i sebe mogu da vidim iz raznih uglova. Jednom sam tako sanjao i ujutru sam znao da je keva donela neke stvari u sobu iako se nisam budio uopšte..."

Bas me zivo interesuje kako sekularni humanisti 100% (maxivida, Kinik, Gandalf, Krampa, Vesna, Diskutant, ikar, Braca, Brian, Gandalf) objasnjavaju ovo sto je AntiMaterija opisao.
Pod uslovom naravno da nije lagao i gvirio na jedno oko.

PS
Da li ste ikada imali neki neobican dozivljaj koji niste mogli da objasnite dijalektickim materijalizmom ?
PSS
Da li je moguce editovati naslov topica ?

Edited by Dragan, 27 September 2003 - 09:52.


#2 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 27 September 2003 - 10:26

Ou, pa ovo ti je bash zanimljivo...
natprirodne pojave.. hm... ne postoje.. posto su sve pojave.. prirodne, samo ih mi ne razumemo... kada bi neki pecinski covek dosao u danasnjicu nekim cudom, njemu bi sve ovo izgledalo kao natprirodna pojava... zapravo smo samo otkrili neke prirodne zakone... pa tako... verujem... (nije religija) da su i telekineza i telepatija i sta sve drugo, samo nasi nerazvijeni potencijali... mi nemamo pojma ko smo... uglavili se u neke kockaste ideje... instead.. to spred our inner beings toward limitless existance... :lol:

:lol:

ps. imala, ali bih kasnije :lol:
pps. mozda nekom natprirodnom sposobnoscu :lol: ?


#3 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 27 September 2003 - 13:58

slazem se sa lavinijom.

ne postoji pojava koju fizika i hemija ne mogu objasniti.
ono shto postoji jeste nivo razvoja tih nauka koji josh nismo dosegli, a koji nam je potreban da bi objasnili "neobjashnjivo"

#4 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 27 September 2003 - 15:49

naravno da verujem u natrpirodne pojave .....kad sam bila mala desilo mi se nesto ..i samo cudo me je spaslo da ostanem u zivotu ....jos i bez posledica ...moja baba je pricala kako me sam Bog spasio ....ja verujem da tu ima jos nesto ...a ..dakle verujem u toliko toga da verujem da bi neko jedva docekao da strpa moje citate u Bisere :lol: .... :lol: B) ..

bas sam sinoc kod brata naletela na neku knjigu o misterijama piramide ...astralnoj projekciji ....na brzaka sam malo nesto procitala al moram da mu je maznem na neko vreme B)

a sto se tice snova ..i polu snova ....ja sam jednom otvorila tu temu ...Snovi .....i bas sam pisala o necemu sto mi se desilo, vrlo slicno sto anti materiji ....bice da je ipak to najpribliznije objasnjenje astralnoj projekciji B)

#5 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 September 2003 - 18:39

Bas me zivo interesuje kako sekularni humanisti 100% (maxivida, Kinik, Gandalf, Krampa, Vesna, Diskutant, ikar, Braca, Brian, Gandalf) objasnjavaju ovo sto je AntiMaterija opisao.
Pod uslovom naravno da nije lagao i gvirio na jedno oko.

Nije lagao, ali gvirio jeste, a da nije bio svestan.

Koliko puta mi se desilo da mi dragi kaže da je legao posle mene da spava, ja ga čula, probudila se, pitala ga nešto, tipa, "Je l' to pada kiša?", okrenula se na drugu stranu i nastavila da spavam. Ujutru se ne sećam ničega, ne sećam se uopšte da sam ga čula kad je legao da spava, a kamoli da sam se budila i razgovarala s njim.

Tako je i Antimaterija video kevu da je unela to nešto u sobu, ali se okrenuo na drugu stranu, nastavio da spava i zaboravio. Šta je tu čudno? :lol:

Edited by maxivida, 27 September 2003 - 18:39.


#6 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 27 September 2003 - 19:48

natprirodna pojava je sto su ljudi postali KOCKASTI
i prestali da osecaju svet oko sebe

nego samo jedu i seru

#7 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 September 2003 - 19:59

nego samo jedu i seru

Hm... Dobro za osećavanje sveta, al' kako ove negativne pojave da rešimo? :lol:

#8 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 27 September 2003 - 20:10

:lol:

prestati jesti i srati

zivotinje i moralne opaske

,

#9 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 September 2003 - 20:21

zivotinje i moralne opaske


:lol: :lol: :lol: :lol:

#10 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 27 September 2003 - 20:22

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

sve hocu da mislim da je smeh dobronameran.
:lol:

jer, ne pomislih na tvoje opaske, dear.
stvarno, primirje neko, ako mozze :lol:

Edited by sabahudin, 27 September 2003 - 20:25.


#11 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 September 2003 - 20:27

Ma naravno da može! :lol:

#12 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 27 September 2003 - 20:33

onda
kewl


daj mali prst
:lol:

#13 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 September 2003 - 20:38

Dajem... (nema odgovarajućeg smajlija s prstićem)

Nego, just for the record, there was no "war path" to begin with... Mislim da si me skroz pogrešno s'vatio. Ja sam malčice slippery.

#14 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 27 September 2003 - 20:45

a sada, kada smo ovo resili, da se vratimo temi:

natprirodne pojave su u sushti - prirodne
kao sto su prirodne pojave i zagadjenje, automobili, sintetika, mp3, coca cola etc.
hocu da kazem ovo:
video sam na natprirodnoj pojavi (TVu) kako su neki kanadjani uspeli da poniste zakone gravitacije, cineci da najobicnije stvari iz garaze (testera, farba iz limenke, cekic, klesta) lebde u vazduhu. to su postigli obicnim +- magnetisanjem objekta (tajna letecih tanjira). e sad, zasto ovo pricam?
moguce je da i ljudsko telo ili um (?) postigne istu stvar, prostom hemijskom reakcijom (vidjeno) ili pomocu droga, koje, opet nisu NATprirodna (s)tvar, ili pak nekakvom autohipnozom.
uglavnom, sve je to produkt coveka ili njegovog nesvesnog bica, pa je tako potpuno prirodno.

#15 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 27 September 2003 - 20:49

Dajem... (nema odgovarajućeg smajlija s prstićem)

Nego, just for the record, there was no "war path" to begin with... Mislim da si me skroz pogrešno s'vatio. Ja sam malčice slippery.

oke
shvaceno.

i ja sam isto takav.
nisam ni mislio da je bio neki war path.
samo mali bitter missunderstanding.
chears.

ON ON ON