Jump to content


Photo

mushki filmovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#1 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 September 2003 - 01:59

dakle
filmovi bez zenskog uplitanja
bez ljubavnih scena
bez tog tipa emocija
moj omiljeni "zanr" :lol:

Beg u Pobedu

Apokalipsa Danas

Vod

U-571

Spasavanje Redova Rajana
mislim da niko nikad nece uspeti da napravi verodostojniji prikaz D-dana

Bekstvo iz Shoshenka
my all time favorite

Predator

ima li neko da preporuchi film koji zadovoljava zadate kriterijume?

Edited by DUNADAN, 14 September 2003 - 02:00.


#2 Moca

Moca
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 14 September 2003 - 02:29

Black Hawk Down jedan od ubedljivo najboljih i najrealniji ratnih filmova ikada snimljen. I jedan od retkih u kome su americki vojnici smrtni ljudi. :lol:

#3 Double Trouble

Double Trouble
  • Members
  • 241 posts

Posted 14 September 2003 - 02:55

ubi sve, vrati se sam - western, sedamdesete.
nijedna zenska uloga, cak ni u masovnim scenama.

ujedno moj kandidat za najgori film.

:lol:



#4 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 14 September 2003 - 03:05

ima li neko da preporuchi film koji zadovoljava zadate kriterijume?


- Juznjacka uteha, Walter Hill (Southern Confort, 1981.)
- Prokletnici rata, Brian de Palma (Casualties of War, 1989.)
- Best Seller, John Flynn (1987.)
- Napad na policijsku stanicu 13, John Carpenter (Assault on Precict 13, 1976.)

:lol:

#5 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 14 September 2003 - 08:43

Reservoir dogs

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 September 2003 - 11:11

Reservoir Dogs i Black Hawk Down, zaboravih na ta dva, mada drugi nisam gledala.
ok mi je i Enemy At The Gates

Napad na policijsku stanicu 13 mi je dosadan od pochetka sa sladoledzijom pa do kraja

#7 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 14 September 2003 - 13:07

Reservoir Dogs i Black Hawk Down, zaboravih na ta dva, mada drugi nisam gledala.
ok mi je i Enemy At The Gates

Napad na policijsku stanicu 13 mi je dosadan od pochetka sa sladoledzijom pa do kraja

Zar nije bilo neko vaćarenje pod ćebetom u Enemy At The Gates? Onaj strelac se zaljubio u prelepu komsomolku, ali se komesar malo pobunio (hteo on da vaćari).... to baš i nije muški film.

kada se kaže muški film, ja odmah zamislim gomilu znoja i bezrazložno međusobno ubijanje muškaraca.... mada sam muško, ne shvatam poentu takvih filmova - u kojem agregatnom stanju moraš da budeš da bi uživao u tim remek-delima modernog doba?

#8 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 14 September 2003 - 15:19

deliverance

i

pomenuti Southern Confort

#9 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 14 September 2003 - 15:30

Zar nije bilo neko vaćarenje pod ćebetom u Enemy At The Gates? Onaj strelac se zaljubio u prelepu komsomolku, ali se komesar malo pobunio (hteo on da vaćari).... to baš i nije muški film.

kada se kaže muški film, ja odmah zamislim gomilu znoja i bezrazložno međusobno ubijanje muškaraca.... mada sam muško, ne shvatam poentu takvih filmova - u kojem agregatnom stanju moraš da budeš da bi uživao u tim remek-delima modernog doba?

Bilo je ne vatanja, nego znanje imanje specijalni prilog o oranju!
Tu je njeno ucesce u filmu dostiglo svoj zenit i posle - laku noc zeno, odo da se natpucavam s Harisom.
Sto je i dobro.

Na ovo drugo ne znam sta da ti kazem sem isprostituisane fraze - metr of tejst.
Ko hoce nek gleda Krila golubice ili seckan crni luk, efekat isti... smrdi i places.

Edited by HellaBad, 14 September 2003 - 15:40.


#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 September 2003 - 19:36

uh
secanje mi je ko ementaler sir
potpuno sam zaboravila na vacarenje pod cebetom (mogu misliti kako su lepo mirisali :lol: )
pochetak mi je odlichan, bitka za Staljingrad je l da? *kako li se sad Staljingrad zove* sa fenomenalnom ruskom taktikom; idite njima na nishan, a ako pokushate da se vratite ucmekacemo vas.

ja pod mushkim filmom podrazumevam odsustvo odredjenih situacija, gde je 95% od njih uslovljeno prisustvom zenskih likova, pa samim tim i drugachije ponashanje mushkaraca (ne ko u Storm of The Century koji traje 4 1/2 sata i sve vreme je "oh, come back, I'm scared, I need your masculine testosterone-filled body to give me shelter from the storm"), drugachije teme...

#11 milagro

milagro
  • Members
  • 116 posts

Posted 14 September 2003 - 20:03

Cross of Iron (1977) Sam Peckinpah

Das Boot (1981) Wolfgang Petersen

#12 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 15 September 2003 - 00:36

- Juznjacka uteha, Walter Hill (Southern Confort, 1981.)
- Prokletnici rata, Brian de Palma (Casualties of War, 1989.)
- Best Seller, John Flynn (1987.)
- Napad na policijsku stanicu 13, John Carpenter (Assault on Precict 13, 1976.)

:lol:

mislim da je de palmin film malo zalutao u ovo probrano srustvo... previse emocija :lol: :lol: :lol:

#13 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 15 September 2003 - 01:18

Cekajte, jel' Juznjacka uteha ono sto igraju Nick Nolte i Powers Boothe, desava se na americko-mexickoj grani, jedan sad pandur, drugi sad diler, nekada najbolji ortaci? Ako je to to, onda je to ultimativni muski film, pogotovo kad se uzme u obzir sto u filmu ima i jedna zena, koja teba da pripadne jednom od njih, ali se ona ama bas nista ne pita u toj stvari, hehe... Super film. Inace, mislim da su filmovi Voltera Hila uglavnom tesko njesra, kazem uglavnom, jer iz ove kvalifikacije izuzimam Voriorse, koji su bas onako muski i pritom imaju neki smek, bolje reci razne smekove... Napad na policijsku stanicu broj 13. je smorina, bas preteran, tako bi mozda izgledao zivot da su samo muskarci na svetu; nisam uspeo da ga odgledam do kraja.

#14 Spanky

Spanky
  • Members
  • 238 posts

Posted 15 September 2003 - 02:30

Where Eagles Dare
Jaws
Twelve Angry Men
The French Connection
John Carpenter's The Thing


Moke: To sa Nolteom i Boothom je Extreme Prejudice. Southern Comfort je sa Boothom i Keithom Carradineom. Rezervisti vs. cajuni u močvari. Walter Hill, pa još opasan.

#15 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 15 September 2003 - 02:37

Dva od nekoliko najboljih filmova ikada: Godfather I i II. Cini mi se da se u sest sati pojavljuje sest zena i to iskljucivo u funkciji nadolazeceg zlocina.
Sem ako vam je svadba bila romanticna.