Jump to content

Photo
- - - - -

Kraj rada foruma B92

• Please log in to reply
557 replies to this topic

#541 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 30 April 2019 - 18:12

...

Valjda na prste mogu da se izbroje oni koji nece tamo. 

;)

...

Na prste se i brojalo ono sto je pisalo, sve ostalo je rasterano ili diglo ruke. Nisam u toku kako ste i zasto i srodingera oterali? 

...

Mnogo smesno i pomalo tuzno. ... <<

;)

...

Smesno nije odavno.

Vidim moderatori cute samo si ti glasan, nemoguce da nemaju vise sta da kazu?

• 0

#542 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 30 April 2019 - 18:16

Eno elitesecurity je npr bio licni forum nekoliko forumasa, pa je posle neka firma kupila sajt od njih ne znam odakle bese, moguce iz Holandije, i sad recimo rese da zatvore sajt, to ne zavisi od forumasa. Tako da ne bih ja bas rekao da je FB92 "izgubio" od nekakvih srbendi i patrijota i od srbstva.

Pre ce biti da su srbende izgubili, samo sto to jos ne znaju ;) Zato sto su palancani, i vole to da budu. Kakvi to ljudi nisu sposobni da napreduju niti to hoce, pa da prevazidju programiranje iz detinjstva i postanu vise od skupa srbskih podprograma kojima su punjeni :D To su lumpenljudi :D :D Takvi nisu nikoga nikada pobedili, niti ce :D :D Osim ako za njih pobeda nije da se valjaju u palanackom blatu, ali to je vec tema za psihijatre i sa forumima nema veze :D

Gojko je u Hol koliko ja znam, forum da je isplativ sigurno ga ne bi ugasili (posete,reklame bla bla)

• 0

#543 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 April 2019 - 18:37

...

1. ... na prste se i brojalo ono sto je pisalo, sve ostalo je rasterano ili diglo ruke. Nisam u toku kako ste i zasto i srodingera oterali? 

2. ... vidim moderatori cute samo si ti glasan, nemoguce da nemaju vise sta da kazu?

3. ... Gojko je u Hol koliko ja znam, forum da je isplativ sigurno ga ne bi ugasili (posete,reklame bla bla) ...

1. niko ga nije oterao. Na topiku 'USofA' je 'pukao' ne mogavsi da podnese nepostovanje prema svom statusu; generalno je bio besan na ovu drzavu sto mu nije obezbedila 'position & salary' za koji je mislio da zasluzuje, pa je (verovato) trgnuo u drugu 'drzavu' gde je to dobio. Ne vidim tu nikakav problem.

Niko odavde nije bio teran, osim kamikaza koji su junacki navrli na Moderaciju i pokusali da dokazu nesto svoje.

Zna se kako to svuda zavrsava - vezi konja gde ti gazda kaze, ili - udri i dalje niz drum (hit the road, Jack!)

:lol+:

2.  nikada se nisam mesao u posao Moderacije.

3. Lik mi je totalno neinteresantan, pogotovo posle neumerenih hvalospeva 'genijalnom mokrogorskom spahiji', obicnom, nepranom konjovu.

(jednom sam pisao o etimologiji reci - cheval / chevalier)

Btw, ovde se godinama pisalo da samo 'sport' donsi 'klikove' a svi ostali nepotreban trosak.

Pa sta to bi - puce krpenjaca? 

B-)

...

Edited by Kinik, 30 April 2019 - 18:39.

• 0

#544 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 30 April 2019 - 20:06

...

Zna se kako to svuda zavrsava - vezi konja gde ti gazda kaze, ili - udri i dalje niz drum (hit the road, Jack!)

...

Znaci, u tome je bila tajna tvog forumskog uspeha i ovolike dugovecnosti! Vezivao si konja gde ti gazda kaze?

Mogla sam da umrem, a da to nikad ne saznam.

Ili si ti licno bio gazda, pa si dorata vezivao gde ti se cefne?

Sad svakako vise nije vazno.

• 1

#545 akiro

akiro
  • Members
  • 1,111 posts

Posted 30 April 2019 - 20:41

Pozdrav bivšepočivšem forumu. Bio je dobar do pre dve-tri godine, od tada je postao, makar na Politici, nesnošljiv smrad kao i cela ova država. Ako se već kevtalovo biračko telo sastoji od najnižih krezubih oblika postojanja (fašizam fully intended), sa jadnicima i bednicima botovima i sendvičarima tek za jotu iznad, biće osvežavajuće da se mnoštvo pristojnog sveta, sa kojim je, slagali se ili ne, moguća normalna i produktivna diskusija, sjatilo na novi forum, gde će, nadam se, svaki pokušaj botovskog trolovanja biti trenutno najstrože sankcionisan. Iako nemam mnogo vremena za pisanje, makar ću imati priliku da sa vremena na vreme pročitam nešto iole normalno, pošto su svi drugi kanali u ovoj zemlji, koju je trebalo mnogo, mnogo intenzivnije bombardovati (sa fokusom na Altinu, Plave horizonte, Zemun Polje i slična mesta agregacije smrdljive gamadi) već zauzeti od nižih oblika postojanja.

Za ljubitelje kevtala sam siguran da postoje alternative na Pinku, Informeru a možda i sam SNS ima svoj forum. Makar mi nije žao da se ovaj forum ugasio, gasi se on postepeno već nekoliko godina.

• 0

#546 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 30 April 2019 - 20:43

Znaci, u tome je bila tajna tvog forumskog uspeha i ovolike dugovecnosti! Vezivao si konja gde ti gazda kaze?

Mogla sam da umrem, a da to nikad ne saznam.

Ili si ti licno bio gazda, pa si dorata vezivao gde ti se cefne?

Sad svakako vise nije vazno.

ama kako nije vazno

bilo kakvo glupo saznanje je uvek vazno da se sazna

pa ovo je hit onaj poslednji udarac ...kao neki kresendo ...ili kao kada se rasplete zaplet koji je bio dugo zapleten

auuuu svasta da saznamo i to na kraju ....cccc

Edited by Mama_mia, 30 April 2019 - 20:43.

• 1

#547 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 April 2019 - 20:50

ama kako nije vazno

pa ovo je hit onaj poslednji udarac ...kao neki kresendo ...ili kao kada se rasplete zaplet koji je bio dugo zapleten

Blago vama, ja sam sve znao, sada znam jos vise.

Zao mi je sto se ovo gasi, ali eto sve sto ima pocetak ima i kraj. Ovo moze da se upise kao aforizma saznanja.

AAAAJJJJJAAAAJJAAjjaa

• 0

#548 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 30 April 2019 - 20:55

Ko Fata sa ringispila iz Feketica asolutno ceo forumski opus.
  • 0

#549 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 30 April 2019 - 20:58

...

1. niko ga nije oterao. Na topiku 'USofA' je 'pukao' ne mogavsi da podnese nepostovanje prema svom statusu; generalno je bio besan na ovu drzavu sto mu nije obezbedila 'position & salary' za koji je mislio da zasluzuje, pa je (verovato) trgnuo u drugu 'drzavu' gde je to dobio. Ne vidim tu nikakav problem.

...

Engleska?
  • 0

#550 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 30 April 2019 - 21:20

ama kako nije vazno

Nije mi do udaranja, veruj mi. Dosla sam ovde iz ciste nostalgije, da se oprostim s forumom koji je u prilicnoj meri obelezio poslednjih 15 godina mog zivota. Registrovala sam se prvih dana mog zivota u Svedskoj, tamo na dalekom severu, u vreme kad sam bila najusamljenija na svetu. I tada mi neko napise Go, vilhelmina, go... i zauvek me kupi. To je bio razlog sto sam o(p)stala sve ove godine, iako bi vecina na mom mestu odustala. Ukljucujuci i ovo poslednje vreme, kad sam sasvim prestala da pisem, jer sam znala da bi i "dobar dan, kako ste" moglo da mi donese trajni ban. A nisam zelela da se rastanem od svog nicka, koji je postao deo mene, mog identiteta, i htela sam po svaku cenu da ga sacuvam u ovom cyber svetu. Nije ova mala grupica sto je sve rasterala i na kraju ostala sama forumb92. On je mnogo vise od toga i to pokazuje onoliki svet koji se okupio na novom mestu. Ne znaci da i ono nece zavrsiti kao i ovo, jer sto mala grupica losih ljudi moze da upropasti, to stotine dobrih ne moze da sacuva i obrani.

Iako sam se malopre obratila Kiniku... ne, nije on taj koji je ovde bio problem. On je taj koji je, kaze ti i mozes da mu vratis. Provali neko zlo povremeno iz njega, ali mora da mu je to od zivota. Bilo je ovde daleko podmuklijih od njega. Podilazili mu i hranili mu sujetu on im uredno vracao i tako to islo godinama. Sad su oni tamo, traze novu sansu da nastave gde su stali, a za njega ne sumnjam da ce ostati gde jeste i gde pripada.

Respekt i veliki pozdrav za Kinika, pa makar stigao da me poslednji put ispljuje pre gasenja ovog foruma, i pomene mi borosane i univerzitet za trece doba. Sve mu je oprosteno :rolleyes:!

• 1

#551 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 April 2019 - 21:26

...

... supruga i ja otkada smo se vratili sa zimskog boravka u Grčkoj smo upali u duboku depresiju, čak goru nego kad se krajem septembra vraćamo sa letnjeg boravka. Iz Beograda i Srbije treba bežati kad god se može. Grčka je melem, čak i zimi. Da nije šengenskih ograničenja, jedva da bi i boravili u Beogradu. Ovako tri meseca tamo, tri meseca ovde, pa u krug. Nama se investicija u Grčku u svakom slučaju isplatila. I na psihološkom i na fizičkom planu. Kad si tamo, našu realnost eskiviraš a njihova te nekako ipak ne dotiče. A za nas su, i pored svih njihovih budalaština, ipak Jevropa.

... 

Ne znam cemu ovoliki bes, jer, koliko sam te citao - ti imas stan u Grckoj, gde ti je sasvim lepo.

Da budem malo ironican (ja to mnogo volim!)  ;)

Uvek imas izbor (za razliku od mnogih) - tri meseca Grcka, pa tri meseca 'novi 4um, pa opet tri meseca ... i tako dalje.

Ne znam zasto bi te u tvom uzivanju sprecavali svi oni za koje mislis da ti oduzimaju 'dusevni mir'?

Nije li preterano predbacivati svu krivicu na druge, i nije li to malo pretenciozno?

Pretpostavljam da na uredjajima gde se prate mediji imas dugmice 'mute / >>' pa nisi organicen u izboru?

Inace ostalo bi bilo cist mazohizam - 'ocu porciju djubreta - da bih vas od srca pljuvao / mrzeo?

Toliko razbacivanje emocijama / zivcima je nepotreban luksuz.

B-)

U svakom slucaju - zelim ti uspesan boravak na 'novom 4umu'.

...

• 0

#552 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 April 2019 - 21:26

Malo mi bezveze sto se svadjate i pljuckate ovaj forum na koje smo proveli i neka dobra vremena, pricali sa dobrim ljudima. 

eto barem toliko koliko je ostalo.

Ja sam B92 prestala da citam odavno - jednostavno nije vise bio isti kad su neki ljudi otisli. Evo taj forum je ostao bio od nostalgije da se zove B92. 

Ovaj drugi je znaci preseljenje, valjda, a ako nije pa jbga.

Bilo je lepo dok je trajalo  :)

• 1

#553 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 April 2019 - 21:28

...

... engleska?

Ne znam, a i ne zanima me.

...

• 0

#554 akiro

akiro
  • Members
  • 1,111 posts

Posted 30 April 2019 - 21:34

...

Ne znam cemu ovoliki bes, jer, koliko sam te citao - ti imas stan u Grckoj, gde ti je sasvim lepo.

Da budem malo ironican (ja to mnogo volim!)  ;)

Uvek imas izbor (za razliku od mnogih) - tri meseca Grcka, pa tri meseca 'novi 4um, pa opet tri meseca ... i tako dalje.

Ne znam zasto bi te u tvom uzivanju sprecavali svi oni za koje mislis da ti oduzimaju 'dusevni mir'?

Nije li preterano predbacivati svu krivicu na druge, i nije li to malo pretenciozno?

Pretpostavljam da na uredjajima gde se prate mediji imas dugmice 'mute / >>' pa nisi organicen u izboru?

Inace ostalo bi bilo cist mazohizam - 'ocu porciju djubreta - da bih vas od srca pljuvao / mrzeo?

Toliko razbacivanje emocijama / zivcima je nepotreban luksuz.

B-)

U svakom slucaju - zelim ti uspesan boravak na 'novom 4umu'.

...

Iskoristio priliku da jednom bez lažne političke korektnosti i bez razmišljanja o posledicama iskažem svoje najiskrenije mišljenje o kevtalovom biračkom telu kao i svim ostalim sferama te stranke, a to je da su niža vrsta. Bar ne moram da slušam naci-faši priče zbog toga. :whistle: 

• 0

#555 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 30 April 2019 - 21:40

Engleska?

Da, tamo je.
  • 0