Jump to content

Photo
- - - - -

Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 13 April 2019 - 21:20

Da pocnemo..

• 4

#2 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,576 posts

Posted 14 April 2019 - 13:14

Biće ovo dobro, jedva čekam. tLJ nije bio loš uopšte tako da imam velike nade u tRoS.

2019 je masivna što se tiče filmske industrije:

- Kralj lavova 3d

- Osvetnici: Kraj Igre

- Godzila 2 (nova franšiza)

- Zvezdani Ratovi ep9

- Terminator 3 (nastavak na Terminator 2, Uzdizanje Mašina te Spašenje te Geneza nisu deo ovoga)

• 0

#3 straycat

straycat
  • Members
  • 155 posts

Posted 14 April 2019 - 15:54

Po prvi put u 40 godina (ako se ne računa Han Solo flm) ne očekujem ništa od novog Star Wars filma, tkd se sigurno neću razočarati (kada budem pogledao prvu gledljivu verziju s neta).

• 1

#4 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,679 posts

Posted 14 April 2019 - 22:51

Biće ovo dobro, jedva čekam. tLJ nije bio loš uopšte tako da imam velike nade u tRoS.

Skidam ti kapu ako si uspeo da uzivas u onome.

Meni je E8 tesko djubre... ubedljivo ali bas ubedljivo najgori film SW fransize. Jedva sam izdrao u bioskopu da odgledam do kraja, nekoliko puta sam se razmisljao da izadjem iz sale a i dalje se nisam naterao da ga pogledam po drugi put (dok sam na primer sve ostale epizode gledao po bar 5 puta, cak i veselu E1).

Taj film je toliko odvratan da me je naterao da mi je uzbudjenje za novi film bude na apsolutnoj 0... bukvalno su mogli da kazu, E9 odlazemo za 2025. i ne bih imao nikakav problem sa tim.

• 0

#5 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,725 posts

Posted 15 April 2019 - 08:45

Ako nemas ugradjen SW gen onda nista ne valja. Ja sam odrastao uz SW i jedva cekam ovaj film. Dok god ja mogu da se najezim kad cujem muziku, zvuk tie fightera i light sabera, Chewijev WAGRRRRWWGAHHHHWWWRRGGAWWWWWWRR, meni ce biti dobro. 

Edited by Doorn, 15 April 2019 - 11:35.

• 0

#6 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,947 posts

Posted 15 April 2019 - 18:19

Ako nemas ugradjen SW gen onda nista ne valja. Ja sam odrastao uz SW i jedva cekam ovaj film. Dok god ja mogu da se najezim kad cujem muziku, zvuk tie fightera i light sabera, Chewijev WAGRRRRWWGAHHHHWWWRRGGAWWWWWWRR, meni ce biti dobro. 

Ja sam shvatio da ima, štovani kolega, samo mu nikako ne leži prelazak na novo. Kao ni meni, da budem iskren... 

Dovoljno je imati u vidu da su pobili bukvalno sve osim Čubake. To jasno govori da se po svaku cenu ide na raskršćavanje sa prošlosti, ali, po koju cenu? Likovi su mlaki i metiljavi, jer ni sami glumci ne nose svoje uloge. Kad se tome dodaju više nego tanak scenario i režiser diskutabilnih kapaciteta, ne vidim po kojem argumentu bilo ko može izneti tvrdnju da "deveti deo obećava"? Pa, ni sedmi ni osmi ne valjaju... Dalje, nikako mi nije jasno, kako posle svrgavanja Imperatora i teško izvojevanje pobede može tek tako da se stvori First Order? Za 25 godina, Luk nije napravio ni jednog Jedija, ali se zato sa Benom zajebao svetski.  :lol+:

O "ponavljanju istorije" bolje da ne počinjem. Simetrija je toliko vidljiva a scenario nemaštovit i bez ideje, da bi mene bila sramota da tolike desetine (ako ne i stotine) miliona budžeta spičkam na loš copypaste. Nikako da se naviknem na milenijumske standarde. Šta ću kad sam navikao na bolje...

Edited by barracuda, 15 April 2019 - 18:20.

• 0

#7 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,576 posts

Posted 16 April 2019 - 00:04

steva8lfc,

SW:TFA mi je prvi film iz sage SW. Baš mi je bio simpatičan a kad sam pogledao film rekao sam sebi "e sad ne pripadaš onoj manjini/većini koja nikad nije pogledala film SW". Rogue One je bio još bolji, mnogi kažu da je bio dosadnjikav no ja to ne pušim (volim umetnički deo filma, kao npr drugi deo Blade Runnera). Scene masivnih eksplozija te Darth Waderovo pojavljivanje na kraju je baš prijalo.

SWTLJ nije tako simpatičan ko SWTFA no delovi s Lukeom su me kupili. Brijem da će SWTROS bit jako dobar, već sam dovoljno nabrijan.

Pogledao sam i originalnu triologiju, ali nažalost uz prekide (izem ti obaveze). Moram opet utvrditi gradivo, btw onaj poljubac je baš bio incestuozan, sviđa mi se 0:)

• 0

#8 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,725 posts

Posted 16 April 2019 - 09:01

...

Pa onda bi prva trilogija (IV,V i VI) bila najgora od svih, a u nju se svi kunu kao da je zakletva. Od glume do specijanih efekata pa sve do scenarija koji veze s vezom nemaju. Ali upecali smo se jer smo tada bili klinci od +-10 godina. Jos ako je neko bio u mogucnosti da kupuje Kenner SW igracke i prepusti se masti, onda nema nazad. Previse se filozofira od strane odraslih SW fanova koji bi da gledaju film kroz oci 10ogodisnjaka.  

• 0

#9 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,679 posts

Posted 16 April 2019 - 09:29

SW:TFA mi je prvi film iz sage SW. Baš mi je bio simpatičan a kad sam pogledao film rekao sam sebi "e sad ne pripadaš onoj manjini/većini koja nikad nije pogledala film SW". Rogue One je bio još bolji, mnogi kažu da je bio dosadnjikav no ja to ne pušim (volim umetnički deo filma, kao npr drugi deo Blade Runnera). Scene masivnih eksplozija te Darth Waderovo pojavljivanje na kraju je baš prijalo.

SWTLJ nije tako simpatičan ko SWTFA no delovi s Lukeom su me kupili. Brijem da će SWTROS bit jako dobar, već sam dovoljno nabrijan.

Pogledao sam i originalnu triologiju, ali nažalost uz prekide (izem ti obaveze). Moram opet utvrditi gradivo, btw onaj poljubac je baš bio incestuozan, sviđa mi se 0:)

Aha... ok, sad mi je jasnije :D

Ako bismo posmatrali E7 kao standalone film ili jednostavno da se postavim u tvoju poziciju verovatno bih imao isti utisak ali ako uzmemo da je gotovo sve to isto snimljeno pre 40 godina i da sam ga pogledao bar 10 puta onda mi ta E7 bude bas onako mehhhhh... i to mi je najveci problem sa tim filmom. 

R1 mi je mozda u TOP3 SW filma ikada... odusevljen sam izasao iz bioskopa a nakon toga sam ga sigurno pogledao bar 5 puta jos. Nista nisam ocekivao od tog filma a dobio sam pravi spektakl sto je samo jos pojacalo utisak.

Oko E8 jednostavno ne znam... IMO, nista gore nisam odgledao u zivotu. Pola sata screen time-a na love story izmedju Fina i one njegove vesele devojke je bukvalno da povracas. Mislim da bez tih pola sata sranja, E8 bi bio skroz ok film... mozda bi se cak nasao i ispred E7.

• 1

#10 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,725 posts

Posted 16 April 2019 - 10:01

DfrskmkVAAAkP8a.jpg

• 0