Jump to content

Photo
- - - - -

VN Kine 2019 / F1 1000. trka

• Please log in to reply
97 replies to this topic

#76 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 14 April 2019 - 09:05

Cesttitke Ferariju, evo vec deceniju cvrsto drze krunu najgorih startega i kako stvari stoje tesko da ce je nekome skoro prepustiti! Opet su ostavili bodove na stolu, ubili Leklerka, pa je zavrsio iza Maxa iako je bio brzi, nisu hteli po drugi put u tri trke ni bod za najbrzi krug da uzmu, generalno predstavljaju sramotu za ovaj ne bas viteski sport, a to nije lao postici!

Albonu svaka cast, ali i Gasli je briljirao prosle godine pa ove ne moze da se sastavi. Ako su pametni nece ga dirati, a on ce proraditi kad tad, jer je nesumnjivo pokazao da ima kvalitet poput Leklerka.

• 0

#77 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 April 2019 - 09:09

ALB u RBR, GAS nazad u STR a za Rusa treba tražiti zamenu. Mislio sam da može da napravi rezultat danas, ali tamo nije sve u redu u glavi.
  • 0

#78 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 14 April 2019 - 09:44

Predvideo sam pobednika par nedelja preko onog postera. Al je uzbudljiva F1 u 3.14cke mamine.

Ferari raspad, ovo danas s Leklerom je u rangu VN Abu Dabija 2010.

Mecki svaka cast, ovako se to radi.

Rici prvi bod, konacno mu se sreca osmehnula, ogromna pozitivna inekcija za samopouzdanje.

Albon vrhunski, pridruzujem se vasim komentarima da ga treba staviti u RB.

Meklaren je danas imao crnu macku u kokpitu, sve shebalo oni udesi u prvom krugu.

Sledeca destinacija je Baku, jedino mesto koje mi moze vratiti volju u F1. Ozbiljan sam, 21 godinu pratim ovaj sport i ovakve trke poput Kine me bace u depru. Bogte, nekad kad sam bio u depri jedva sam cekao trkacki vikend da makar na tih sat i po vremena izadjem iz tog stanja. Sad mi ni F1 ne pomaze jer se nalazimo u Mercedesovoj eri s Ferarijem koji ima no1 vozaca kojeg puca kriza srednjih godina. Sredina poretka nikad ne vidi postolje, osim u Bakuu.

DRS preticanje je nesto najgore sto se desilo u F1, poput kuge koja polako ubija sportski deo sporta. Indi ima push to pass, FE ima Attack Mode ali F1 mora imati DRS retardaciju za preticanje.

Ovo s Mercedesom prelazi sve mere, ono s Ferarijem 2000ih i RBom 2010ih je podnosljivije od ovog. Ako se Mecka ne povuce vladace vecno, dobijam egzistencionalnu krizu zbog Mercedesa i DRS preticanja.

Izvinjavam se zbog oftopika, tesko mi je, jako. Nadam se da me razumete.
  • 0

#79 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 14 April 2019 - 10:11

ALB u RBR, GAS nazad u STR a za Rusa treba tražiti zamenu. Mislio sam da može da napravi rezultat danas, ali tamo nije sve u redu u glavi.

Za sve sto se desava u Kvjatovoj glavi je kriv Helmut Marko. On mu je unistio karijeri. Covek je sakupio vise bodova od univerzalno cenjenog Rikiarda u svojoj prvoj sezoni u Red Bulu.
  • 0

#80 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 April 2019 - 11:35

Predvideo sam pobednika par nedelja preko onog postera. Al je uzbudljiva F1 u 3.14cke mamine.
Ferari raspad, ovo danas s Leklerom je u rangu VN Abu Dabija 2010.
Mecki svaka cast, ovako se to radi.
Rici prvi bod, konacno mu se sreca osmehnula, ogromna pozitivna inekcija za samopouzdanje.
Albon vrhunski, pridruzujem se vasim komentarima da ga treba staviti u RB.
Meklaren je danas imao crnu macku u kokpitu, sve shebalo oni udesi u prvom krugu.
Sledeca destinacija je Baku, jedino mesto koje mi moze vratiti volju u F1. Ozbiljan sam, 21 godinu pratim ovaj sport i ovakve trke poput Kine me bace u depru. Bogte, nekad kad sam bio u depri jedva sam cekao trkacki vikend da makar na tih sat i po vremena izadjem iz tog stanja. Sad mi ni F1 ne pomaze jer se nalazimo u Mercedesovoj eri s Ferarijem koji ima no1 vozaca kojeg puca kriza srednjih godina. Sredina poretka nikad ne vidi postolje, osim u Bakuu.
DRS preticanje je nesto najgore sto se desilo u F1, poput kuge koja polako ubija sportski deo sporta. Indi ima push to pass, FE ima Attack Mode ali F1 mora imati DRS retardaciju za preticanje.
Ovo s Mercedesom prelazi sve mere, ono s Ferarijem 2000ih i RBom 2010ih je podnosljivije od ovog. Ako se Mecka ne povuce vladace vecno, dobijam egzistencionalnu krizu zbog Mercedesa i DRS preticanja.
Izvinjavam se zbog oftopika, tesko mi je, jako. Nadam se da me razumete.

Pare, tehnika i ljudi.

I puno, puno rada.
  • 0

#81 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 14 April 2019 - 13:24

Ne razumem magariće. Ukenjali su Lec. trku. Mogli su da budu 3 i 4., a ovako su 3 i 5 Šta je cilj? Da naljute mladunca, a da prstić dobije na samopouzdanju? Uspeli su samo ovo prvo. Vet. je svestan da je Lec. bio brži od njega.

• 0

#82 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 14 April 2019 - 13:30

Pa to. Em je u problemu sto je ovaj brzi od njega, em mu napakuju jos i hejt navijaca.

Osim ako je Vet sam trazio to. U tom slucaju - jbg. Sam je trazio.

Ovo danas je bukvalno pisanje po Vet bilo. Cak i kada ga je propustio. Prosto se videlo koliko ga Lec dere u svakom smislu.
  • 0

#83 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 April 2019 - 13:35

Pa to. Em je u problemu sto je ovaj brzi od njega, em mu napakuju jos i hejt navijaca.
Osim ako je Vet sam trazio to. U tom slucaju - jbg. Sam je trazio.
Ovo danas je bukvalno pisanje po Vet bilo. Cak i kada ga je propustio. Prosto se videlo koliko ga Lec dere u svakom smislu.

Dobro smo kupili.

Biće bolje kad se promene pravila. Možda :-))
  • 0

#84 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 14 April 2019 - 13:54

Ili kad pocnemo da navijamo za drugi tim :D
  • 0

#85 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 14 April 2019 - 14:26

Vala tupite od tom Leklerku kao da je Isus dosao licno. Jedini koji je tako glamurozno dosao i uspeo je Hamilton i to tek u drugoj sezoni, jer je napravio pocetnicke greske na kraju prve sezone kada nije iz cuga uzeo titulu, posle svog onog sranja. Svi ostali su imali bljesak pa sustanje na zemlju. Ocete da vas podsetim o hvalospevima za Kiviajta? Rikarda? Pa i Maxa bezobraznog? Zato ne dizite malca u nebesa. Ima jos on mnogo toga da zasere. Vi hocete senzacionalizam. Da nije mozda mogao da napadne mercedes? Mozda, al sutra malo.

Sezona je otisla u krasni. Zasrali su nesto i setup im je uvek u banani. Kraj. Pokusavaju da vade fleke. Ne uzimam im nista za zlo. Mozda neki suludi pokusaj i upali. Zabole me ako je Ferrari 3 i 4 ili 3 i 5. Jedan mora da bude 1. 2. Mesto pozeljno.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Dzoni_m, 14 April 2019 - 14:28.

• 0

#86 mitarmitar

mitarmitar
  • Members
  • 187 posts

Posted 14 April 2019 - 19:29

Ko tupi kada je ocigledno da je brzi od Vettela,i to svi vide samo strucnjaci u Ferariju ne....Ta prica je bila i prosle godine sa Kimijem i sada ove sa Leklerom nz sta tu nije jasno.Vettel nema muda kada je tvrdo i to je to.

• 0

#87 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 14 April 2019 - 19:49

Ko tupi kada je ocigledno da je brzi od Vettela,i to svi vide samo strucnjaci u Ferariju ne....Ta prica je bila i prosle godine sa Kimijem i sada ove sa Leklerom nz sta tu nije jasno.Vettel nema muda kada je tvrdo i to je to.

Cek, hoces da kazes da je Kimi prosle godine bio brzi od Vettela, na nivou cele sezone?

Edited by Xpert, 14 April 2019 - 19:51.

• 0

#88 mitarmitar

mitarmitar
  • Members
  • 187 posts

Posted 14 April 2019 - 20:04

Nije,ali su ga zrtvovali x puta i sjebavali mu  trku,i zasluzio je vise od jedne pobede prosle godine.

• 0

#89 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 15 April 2019 - 07:26

Cekaj da vidim da li je brzi. To kovanje u zvezde posle par trka okaci macku o rep. Pogotovu na startu sezone. Jos je on zelen za bilo sta. A taj komentar za Vetela je smesan. Ali smesan. Pogledaj malo zavrsne trke sezona u RB kada se titula odlucivala u poslednjoj trci. Pre cu podrzati vozaca koji gresi i pokusava da napravi rezultat neko Kimija koji kruzira. I ne da nije zasluzio vise od jedne pobede, vec ni tu poslednju sezonu u Ferrariju,  tako da za njegove "upropascene" trke me nije nesto briga, posto je imao X situacija gde je mogao bolji rezultat da napravi a tim nije imao nista s tim. Pogotovu u kvalifikacijama. 

Poenta je: lakse sa Leklerkom. Cekaj da vidimo kako cuva komponente, cekaj da vidimo sta ce biti kada treba da se bori sa Mercedesima. Imace sansu siguran sam, nece mu biti Vetel ni napred ni pozadi a morace da se izbori. Ferrariju najmanje sto treba sada je trka izmedju dva vozaca, koji se UOPSTE ne bore sa titulu. 

• 1

#90 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 15 April 2019 - 08:41

Divna logika, ne treba nam trkanja izmedju dva vozaca u istom timu jer se ne bore za titulu, a kad se bore za titulu onda nam ne treba borba izmedju timskih kolega da ne upropaste dobar auto. Znaci iskljucivo kao u biciklizmu, da imamo jednog serifa i jednog slugu po timu i vozi Misko!

• 1