Jump to content


Photo
- - - - -

VN Australije 2019


  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#16 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 15 March 2019 - 10:28

Kakvo je ovo hladjenje... Zasto smo ovako kilavi?

 

Opusti se, sandbagging, ubedjen sam da su se krili... 


  • 0

#17 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 15 March 2019 - 11:33

 

"I think they [Mercedes] looked really quick," Vettel said. "I don't know if it was just us struggling a bit, but as a matter of fact they were in a league of their own."

 

"What was all that bullshit about with them being out of shape and so on? I didn't understand that to be honest. So it was a bit of a surprise."

Toliko o tome...

 

Sva je prilika da cemo gledati totalnu dominaciju Mercedesa ove sezone.


Edited by Xpert, 15 March 2019 - 11:37.

  • 0

#18 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 15 March 2019 - 11:42

Videcemo, sigurno ima prikrivanja, dok ne budu kvalifikacije necemo sa sigurnoscu znati. Mislim da se kriju i jedni i drugi - ispada da im je RedBull blizu a nije zaista toliko. 

S druge strane Ferrari u FP2 nije napravio napredak koliki su pravili ostali timovi pa me navodi na zakljucak da oni najvise kriju. 

 

Jedno je sigurno, Williams je  :ajme:


  • 0

#19 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 15 March 2019 - 12:13

Ima onaj uporedni onboard snimak sa bolida Hamiltona i Vettela tokom njihovih najbrzih krugova sa testiranja. Razlika u vremenima je bila minimalna medjutim jasno se vidi koliko je Lewis vise radio na volanu i koliko se borio sa bolidom kroz krivine, dok je Vettel isao kao po sinama. Ocigledno da tada u Mercedesu jos nisu procitali bolid do kraja i da je ostalo dosta prostora za napredak.

 

Sve u svemu, bice bas tesko dobiti ih, mada nije ni da smo nesto drugo ocekivali. Jednostavno postao je standard da isporuce najbolji paket.


  • 0

#20 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 15 March 2019 - 17:30

Mercedes će verovatno kao i prošle godine biti izuzetno brz u kvalifikacijama, ali taj ritam neće moći da se prenese u trku. Sa tako nemirnim autom možeš da ubodeš brze krugove, ali jako troši gume i teško je izdržati celu trku. Što kaže Ripper još se traže i uče auto. Rići ima isti problem sa Rendžom, namestio je auto za brzi krug, ali se muči sa dužim stintom.

 

Odavno nisam čekao početak sezone sa ovakvim nestrpljenjem. 


  • 0

#21 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 15 March 2019 - 18:12

Neverovatan raspad Ferrarija na FP2. Onako navijacki, nadam se da su se folirali ali razum kaze da su se nacisto pogubili u setapu i da su u svadji sa visim temperaturama.

 

Pozdrav za brata Metalnog :D


  • 1

#22 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 March 2019 - 18:30

Mercedes će verovatno kao i prošle godine biti izuzetno brz u kvalifikacijama, ali taj ritam neće moći da se prenese u trku. Sa tako nemirnim autom možeš da ubodeš brze krugove, ali jako troši gume i teško je izdržati celu trku. Što kaže Ripper još se traže i uče auto. Rići ima isti problem sa Rendžom, namestio je auto za brzi krug, ali se muči sa dužim stintom.
 
Odavno nisam čekao početak sezone sa ovakvim nestrpljenjem.


Slažem se.

RBR je malo nejasan, rekao bih da se druga liga podelila u dve grupe, HAAS, Renault i Alfa u A grupi a B STR, FI i McL.

Williams dno.
  • 0

#23 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 15 March 2019 - 19:56

Ne bih se slozio za Toro Roso, Kfiat je bio odlican danas, a drugi vozac je ipak ruki. Prosle godine su briljirali u Bahreinu, tj Gasli, tako da ja njih, ili bar Kfiata, vidim u bodovima u obe pocetne trke, za dalje cemo videti. Od Vilijamsa niko nista i ne ocekuje, oni dok ne donesu neku ozbiljniju nadogradnju (a tesko da imaju para za to) bice kao Minardi nekad. Fors jeste pao, ali mislim da ce konsolidovati opet tokom sezone, dok za Meklaren ne znam sta da mislim, bas sam imao velike nade ove godine :(


  • 0

#24 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 15 March 2019 - 20:02

Ne bih se slozio za Toro Roso, Kfiat je bio odlican danas, a drugi vozac je ipak ruki. Prosle godine su briljirali u Bahreinu, tj Gasli, tako da ja njih, ili bar Kfiata, vidim u bodovima u obe pocetne trke, za dalje cemo videti. Od Vilijamsa niko nista i ne ocekuje, oni dok ne donesu neku ozbiljniju nadogradnju (a tesko da imaju para za to) bice kao Minardi nekad. Fors jeste pao, ali mislim da ce konsolidovati opet tokom sezone, dok za Meklaren ne znam sta da mislim, bas sam imao velike nade ove godine :(

 

Ove godine ne mogu baš sve pohvatati, no čini mi se da se Meklaren opet ponavlja ali bit će bolje nego lane. Mislim na lošije kvalifikacije a odlične trke u smislu trkačkog tempa. Ili je to sve bilo do maestralnog Alonsa...

 

Toro Roso ponavlja prošlu sezonu, izuzetan start no možda opet padnu kao lane.

 

Ovo su sve lude špekulacije bazirane na rezultatima prva dva treninga (?!) tako da, ladne glave moramo proći prvih par trka..


  • 0

#25 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 15 March 2019 - 20:26

Jes, bas smo hladnih glava ovako zagoreli za trkama :D


  • 1

#26 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 15 March 2019 - 20:35

Ja sam takodje razmisljao o efektu hladnijeg vremena na Ferrari. Moguce da tu ima nesto. Uostalom saznacemo za par sati :D


  • 0

#27 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 15 March 2019 - 20:58

Mes'cini da su u drugoj ligi razlike toliko male da ce da odlucuju sitnice bukvalno od trke do trke. Tesko da cemo tu moci neki trend da pohvatamo do duboko u drugu polovinu sezone.

 

Jedino sto je ocigledno je da su Merdze i Ferdze ispred svih a da Vilijams nosi fenjer. Sve ostalo je cista lutrija.


  • 0

#28 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 15 March 2019 - 22:21

Svi automobili su evolucije prošlogodišnjih pa ne treba očekivati neko ozbiljano mešanje poretka. Ovo važi i za sledeću godinu, niko nije lud da upucava pare u konceopt koji će trajati još godinu dana.

 

Najviše su napredovali Alfa i Toro Rosso. Prvi su dobili status B od fabrike/finansijera, a drugi prošlogodišnju šasiju. U oba slučaja je došlo do mnogo većeg transfera tehnologije.


  • 0

#29 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 15 March 2019 - 23:28

https://www.racefans...g-they-all-are/


  • 0

#30 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 16 March 2019 - 06:52

Dobro jutro omladino. Hajde da vidimo kako stvari stoje :)
  • 0