Jump to content


Photo
- - - - -

VN Australije 2019


  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#151 profaarmor

profaarmor
  • Members
  • 4,025 posts

Posted 17 March 2019 - 12:37

Vladalo je misljenje uglavnom i da se Botas nece usuditi da udari na Hamiltona pa se evo desilo, osim ako nije opet timska strategija imajuci post od malo pre gde je napisano kako su i Hamilton i Fetel stedeli bolide, motore, kako god, ovo u kontekstu ako je Leclerc brzi i ako dozvoli da ga ubace u cipele od Baricela onda bolje nije ni zasluzio.


  • 0

#152 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 17 March 2019 - 12:52

Nista ni od ove sezone? Da se ne nadam?
  • 0

#153 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 17 March 2019 - 12:57

Nista.
Najzanimljiviji deo F1 sezone je izmedju sezona i na testiranjima u februaru.
  • 0

#154 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 March 2019 - 13:15

Vladalo je misljenje uglavnom i da se Botas nece usuditi da udari na Hamiltona pa se evo desilo

 

Samo zato sto je Luis zajebao start. Ni zbog cega drugog. Da je na startu ostao iza njega sve bi se odvijalo po planu.

 

Udar na Hamiltona bi bilo da ga je napao i prestigao na stazi nasuprot timskoj naredbi. Nije nemoguce da cemo i to videti ali smo daleko od toga.

 

Ovo je blaga promena plana. Posto jos uvek nisu znali da li ce undercut funkcionisati, Luisa su pozvali u boks da pokriju Vettela. Isto bi uradili da je Botas bio na P2 u tom trenutku.Oni za razliku od nekih jos imaju stratesko razmisljanje.

 

Leclerc je vec u Barikelovim cipelama. Jedini problem je sto Vettel nema cak ni Sumijeve papuce...


  • 1

#155 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 17 March 2019 - 13:23

Samo zato sto je Luis zajebao start. Ni zbog cega drugog. Da je na startu ostao iza njega sve bi se odvijalo po planu.

Udar na Hamiltona bi bilo da ga je napao i prestigao na stazi nasuprot timskoj naredbi. Nije nemoguce da cemo i to videti ali smo daleko od toga.

Ovo je blaga promena plana. Posto jos uvek nisu znali da li ce undercut funkcionisati, Luisa su pozvali u boks da pokriju Vettela. Isto bi uradili da je Botas bio na P2 u tom trenutku.Oni za razliku od nekih jos imaju stratesko razmisljanje.

Leclerc je vec u Barikelovim cipelama. Jedini problem je sto Vettel nema cak ni Sumijeve papuce...

Ako sam dobro video trankript (zatvorio sam greškom stranicu), Leclerc je PITAO "should I stay behind Seb?" "Yes, and back off!"

Trkač to ne radi.

Edited by alberto.ascari, 17 March 2019 - 13:24.

  • 0

#156 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 17 March 2019 - 13:50

Pažljivo sam pratio testiranja i ovako nešto se moglo očekivati.
MGP i Ferari imaju fundamentalno dobre automobile, ali je čitav trik bio u čitanju guma i podešavanju set up-a.
MGP je stvorio auto pukovnik Il pokojnik i kada pogode set up, biće nepobedivi. Otud njihovo iskreno čuđenje padom performansi ostalih. Nisu ostali pali, nego su oni otključali auto za Australiju.
Što ne znači da neće već u Bahreinu biti u problemu.
Hamilton je danas ležerno ušao u start i zato je izgubio trku. U 2. krugu je shvatio da nema šanse da ulovi Bot a pogotovo kada je ranije nego što je realno bilo potrebno otišao u box.
MGP se boji Ferarija, i to sa pravom, jer će taj auto jednom proraditi, a onda će biti žurka.
Što se Ferarija tiče, razumem frustraciju zbog nešto sporijeg auta nakon fenomenalnih testova, ali pričati da je sezona gotova je besmisleno.
Isto tako su mi besmislene kritike Leklerka. Dečko je na kaljenju, ušao u najzajebaniji kokpit na gridu, koji danas očigledno nije funkcionisao i preživeo trku sasvim solidno i bez većih grešaka.
Da je danas radio na svoju ruku, izgubio bi mesto ne samo u Ferariju nego i u bilo kom većem timu.
Sa titulom i x pobeda vozač možda može da se kurči. Kao jedva van statusa rukija, ne.

Honda preživela i uzela podijum. Bravo.
Žao mi je, toliko mi idu na živce onda dva smrada u RB da imam otpor bilo šta afirmativno da kažem o ovom timu.
Ipak, rezultat je za respekt

Bruke dana su Rikardo, Gasli i kompletan Vilijams.
Pogotovo me Rikardo razočarao. Znam da je gladan, ali to mora strpljivije.
Puna istorija F1 talenata koji su bili vrhunski vozači ali "bez glave" za šampiona.
  • 0

#157 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 17 March 2019 - 14:12

Trka onako, mlaka... barem sto se borbe za vodeca mesta tice. 

 

U sredini je vec veselija situacija. Nadam se da Ferrari nece ispustiti ovu sezonu barem tamo negde do 75% iste, a da ovaj rezultat RBa znaci da mogu da se umesaju u borbu za pobede. 

 

Ocekivao sam da ce Williams imati i po 4-5 krugova zaostatka, ovako i nije strasno izgledalo. :)


  • 1

#158 profaarmor

profaarmor
  • Members
  • 4,025 posts

Posted 17 March 2019 - 14:35

Kad je Alonso otisao u McLaren bio je projektovan za sampiona dok je(onda), mladjani i bez nikakvog background/a Hamilton za vodonosu i neko ko treba da se kali, medjutim je Hamilton video da moze da se trka i ostalo je istorija, jeste da su u Ferariju mnogo rigidniji vezano za subordinaciju i hijerarhiju ali opet je malo i do vozaca, na kraju krajeva neka ga opere u kvalifikacijama par puta, kako ono kazu samo magarac ne menja misljenje.


Edited by profaarmor, 17 March 2019 - 14:35.

  • 1

#159 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 17 March 2019 - 14:44

Cestitke Botasu na pobedi, Honda ugrabila podijum posle 100 godina. Bravo.

2008, Canada, Barichelo

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
  • 0

#160 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 17 March 2019 - 16:01

Kad je Alonso otisao u McLaren bio je projektovan za sampiona dok je(onda), mladjani i bez nikakvog background/a Hamilton za vodonosu i neko ko treba da se kali, medjutim je Hamilton video da moze da se trka i ostalo je istorija, jeste da su u Ferariju mnogo rigidniji vezano za subordinaciju i hijerarhiju ali opet je malo i do vozaca, na kraju krajeva neka ga opere u kvalifikacijama par puta, kako ono kazu samo magarac ne menja misljenje.

 

Situacije su drugacija u par momenata koji su uglavnom van kontrole tima i vozaca.

Sa Meklarenovom 2007. si imao britanskog rukija u britanskom timu uz ogroman pritisak cele britanske javnosti i sportskih medija kako tim favorizuje Alonsa sto, realno, i jesu radili sve do nakon Monaka gde je ceo medijski cirkus postao nepodnosljiv. Tim popusta pod tim pritiskom i dozvoljava vozacima da vode politiku sto na kraju rezultuje totalnim raspadom sistema u Madjarskoj - ostalo je istorija.

Danas u Ferariju imas klinca iz Monaka u italijanskom timu koji i inace ima cvrsto uspostavljenu praksu vozaca #1 i #2, em sto iza Leklera nema ko da stane i napravi histeriju kao sto su Britanci radili 2007. Uostalom, tim je vec mesecima najavljivao da ce ove godine Leklerov posao biti da daje podrsku Fetelu i nista drugo. On je tacno znao gde je dosao i pod kakvim uslovima i pristao je da ceka svoju sansu u slucaju da Fetel ponovo implodira kao u prethodne dve sezone pa ga tim otkaci. Ako bi se previse kurcio vec u svom prvom startu za Ferari ne bi docekao ni kraj sezone s njima.


  • 0

#161 profaarmor

profaarmor
  • Members
  • 4,025 posts

Posted 17 March 2019 - 16:17

Slazem se, mi ovde pisemo na bazi kurca da se tako izrazim, odnosno ne znamo mnogo toga, zato i kazem da su Leclercove sance kroz kvali fikacije, ako ga tu pobedi onda ce stvari da pocnu da se menjaju, mozda ne za ovu sezonu ali kao mogucnost neka, sada ta opcija u Ferariju jednsotavno ne postoji


Edited by profaarmor, 17 March 2019 - 16:17.

  • 0

#162 alek_the_great

alek_the_great
  • Members
  • 3,044 posts

Posted 17 March 2019 - 17:44

Problem kod svih vas je to sto posmatrate trku iz ugla vozaca. Meni je sasvim svejedno da li ce Fetel ili Lekler biti cetvrti. Opet bi tim imao isti broj poena.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
  • 0

#163 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 17 March 2019 - 18:48

Ne bi tim imao isti broj poena da su jednog od njih dvojice zvali u pit na zamenu guma, imali bi poen vise.
  • 1

#164 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 17 March 2019 - 19:00

Ne bi tim imao isti broj poena da su jednog od njih dvojice zvali u pit na zamenu guma, imali bi poen vise.

 

A Mercedes poen manje, sto znaci da bi u ukupnom odnosu snaga Ferari zaostajao dva boda manje iza Mercedesa nego sad.


  • 0

#165 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 17 March 2019 - 20:47

Jeli Vilijams zavrsio trku ili jos voze?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
  • 0