Jump to content

Photo
- - - - -

LOTR on Prime

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 08 March 2019 - 11:40

Ima li negde ta mapa u visokoj rezoluciji i da može da se uveća do besvesti i ostane čitljiva, izgubih oči na facebook stranici...

Spoiler

Edited by Darby O'Gill, 08 March 2019 - 11:44.

• 2

#17 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 08 March 2019 - 11:47

Evo ovde probaj. U levom gornjem uglu mozes da menjas mape,jer nisu sve iste.

https://www.amazon.c...dlp/lotronprime

• 2

#18 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 08 March 2019 - 18:14

Poslednji update...

giphy.gif?cid=3640f6095c829c3d746e5a646f

Sa ovom poslednjom mapom su se nacisto izdefecirali po svim prethodnim teaserima. Pocevsi od prve koja je bila nema, svaka sledeca je donosla nove geografske pojmove koji su bili DODAVANI na prethodne i tako sve do ove jucerasnje. Sada dobijamo mapu sa neke sredine Second Agea, sa gomilom odrednica iz prethodnih mapa koje fale, iz prostog razloga sto su nastale mnogo nakon vremenskog perioda na koji se odnosi ova poslednja mapa. Taman sto smo otpisali mnoge periode na osnovu pretposlednjeg updatea, dobijamo sasvim novu mapu, iz sasvim drugog vremena. I onda jos onaj tvit - Welcome to the Second Age... WTF? Pa cemu onda sve prethodne mape i azuriranja? Puko trolovanje publike ili...? Zaista mi nije jasno uopste.

Ono sto je gotovo jasno jeste da je u dil o pravima usla i Unfinished Tales, posto se (ako se ne varam) u LOTR-u nigde ne pominju toponimi sa Numenora - Andustar, Forostar, Orrostar, Mittalmar, Hyarnustar i Hyarrostar.

Koje su prakticne implikacije ovog iznenadjujuceg obrta, tesko je reci. Sa ovakvom mapom sve ono sto smo otpisali prethodnih dana (poput Forging of The Rings of Power i War of The Elves And Sauron perioda, kao i rane kolonizacije ME od strane Numenoreanaca) itekako je ponovo u igri. Ali opet, glavno je pitanje sta znaci Welcome to the Second Age, cak i pod pretpostavkom da je to zaista period za koji su se odlucili? Kao, dobrodosli u hroniku o SA gde dobijate posebnu sezonu posvecenu svakom bitnijem periodu dok se ne isprica sve zakljucno sa War of The Last Alliance i padom Saurona, ili fazon sedite, deco, udobno se smestite, ispricacemo vam jednu odabranu pricu... Ili cak i treca varijanta - poslednja mapa se razlikuje od svih prethodnih zato sto se ona ne odnosi na samu radnju glavnog dela serije, vec samo na (malo duzi, ipak je TV format u pitanju) prolog, poput onog iz FOTR-a (kondenzovana verzija nastanka prstenova, tj. prica o vilenjacima Eregiona, Celebrimboru, Sauronu, Gil-Galadu, Elrondu i Galadriel i njihovom ratu sa Sauronom koji biva porazen intervencijom Numenoreanaca, te ljudima i patuljcima koji su prstenje prihvatili).

Totalna zbrka, bar sto se mene tice. Do neke naredne, formalnije objave cvor se nece razvezati. 

• 0

#19 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 08 March 2019 - 19:00

Meni to sve izgleda kao kvalitetna zajebancija LOTR fanova.
  • 1

#20 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 14 April 2019 - 18:39

TheOneRing.net

@theoneringnet
FollowFollow @theoneringnet
More

BREAKING: Amazon has chosen Scotland to film the first season of LOTR. Shooting will take place in Leith, Edinburgh in August-Oct this year. Developing...

• 1

#21 KRAJ RADA FORUMA B92!

KRAJ RADA FORUMA B92!
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 25 April 2019 - 11:00

Za sve one koji ne znaju, forum b92 prestaje sa radom.

https://forum.b92.ne...ada-foruma-b92/

To ne znaci i kraj naseg druzenja, posto se samo selimo na novu adresu.

https://forum.b92.ne...-za-novi-forum/

Forum smo mi i forum ostajemo mi. Za slucaj da nas ugase pre recenog roka, ostavite svoj kontakt (mejl, FB ili telefon) na PM

Barakudi

Metalhedu

Zoltanu

i meni

da vam javimo novo mesto okupljanja, bez obzira na to da li ste u mogucnosti da pomognete novcano kreiranje novog foruma ili ne. Forum ostaje besplatan i ostaje nas.

Javite se svi.

Nadam se da ce svako bar jednom videti ovu poruku, a cilj je postignut ako se ona smuci svima posle 3 dana. :D

• 0