Jump to content

Photo
- - - - -

Kup Radivoja Koraca 2018/19

• This topic is locked This topic is locked
161 replies to this topic

#151 RedThunder

RedThunder
  • Members
  • 1,056 posts

Posted 19 February 2019 - 19:52

Nije svirano, al sto onda Krle kidise na sudiju, kad i sam kaze da se u zavrsnici ne sviraju prekrsaji? :D

Da mu nije Dule bio trener? :D
  • 0

#152 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 19 February 2019 - 19:52

Nebitno za slučaj u Nišu :)
P. S. Možda je Krle tu i saznao da se to ne svira.

Nije svirano, al sto onda Krle kidise na sudiju, kad i sam kaze da se u zavrsnici ne sviraju prekrsaji? :D

Edited by mister-no, 19 February 2019 - 19:54.

• 0

#153 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 19 February 2019 - 19:55

Ako ima neki metar interesovanjana na pdf-u pokazao bi da je Kup poslao proteste i setnje u misiju rupu.
  • 0

#154 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 19 February 2019 - 21:59

uspostavio je cilj opravdava sredstvo kao standard. ako si uspešan u svom poslu i pismen & inspirativan u besedi, mnogo toga može da prođe pa i zamena teza, laž, uvreda

to je duletova igra. uz svo izvrsnost trenerskog posla, on je i ovim ovladao, svojevoljno i sa namerom.

that being said, zvezdaši mogu samo da plaču i pišu ovakve stvari kao ja upravo. ništa od toga nije važno.

dule je igrao svoju igru i odigrao ju je blizu savršenog.

ako ja ili bilo ko drugi ima opravdanje u svojem ponašanju ukazujući na duletovo -> to je moja nevolja i moja muka: neće mi biti ništa bolje od toga

..a svakako neću postati ni bolji čovek niti bolji profesionalac.

zato i kažem: duletov heritage je takav kakav je i on će definitivno trajati

ali nije opravdnje ni za mene, ni za tebe niti za thundera ili čovu seniora. to je ujedno i kićenje tuđim perjem i fool's gold  ( :

Ne slažem se da je uspostavio. On je bio najizrazitiji predstavnik toga, najuspešniji, u specifičnoj poziciji multipraktika (jer je retko da je neko i trener i sve ostalo) a i najduže se održao. Plus je imao i dosta uspeha u osnovnoj delatnosti. Zbog toga razumem utisak da je on rodonačelnik ali mislim da nije tačan. 

A zato ne mogu ni da prihvatim da je on kriv za sadašnja i buduća sranja iako će skoro svako sranje ličiti na neko iz njegovog arsenala. To mu na perverzan i netačan način daje veće moći nego što ih je imao (u nekoj iteraciji će se verovatno stvarno misliti da je natprirodno biće), em je, rekoh već, infantilno da se odrasli ljudi koji bi da se igraju ozbiljnog posla kriju iza toga. Ovo poslednje si i sam rekao, koliko kapiram.

edit: 'bem se u debele prste.

Edited by 34Barkley, 20 February 2019 - 09:48.

• 1

#155 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 20 February 2019 - 09:47

Deset strana neka objašnjenja da li se svira ili ne svira faul u poslednjoj sekundi a niko da pomene najčuveniji slučaj u istoriji jugoslovenske košarke...

• 3

#156 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 20 February 2019 - 11:28

Evo i Darby kao i Krle.. Darby insinuira da se poništi ova i odigra nova utakmica za sedam dana, kao u njegovo vreme :)
Sve više glasova razuma ;-)
  • 1

#157 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 20 February 2019 - 11:58

Liska, možeš li, molim te, da mi tačno navedeš šta tačno NIJE svirano nad Dobrićem? Koja je to situacija, koji sekund, šta se dogodilo nakon toga?

od 2:00 do 2:10 i 2:46 do 2:51

Da li bi bilo u redu da je Beron skočio na Lendejla i na taj način ga bukvalno razneo i onemogućio da uhvati loptu.

Ovo je faul Marinkovića, čist kao suza! To je jedina relevantna odluka za procenu poslednje sudijske odluke i faula nad Lendejlom.

Mada, možda je Dobrić epileptičar pa je sam pao ili je po novim pravilima dozvoljeno naskočiti na protivnika i onemogućiti ga da uhvati loptu.

Edited by Liska Manjina, 20 February 2019 - 12:04.

• 0

#158 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 20 February 2019 - 14:39

"Vi dobijete tofej da bi vam stajao u vitrini ili da kažete da ste osvojili Kup koji već dugi niz godina ne donosi ništa, kao i naše prvenstvo što ne donosi ništa. Da se vratim na utakmicu, jako jedna tvrda utakmica i do kraja neizvesna utakmica. Kao što je Milan već rekao, da je Zvezda dobila, ne bi bilo nezasluženo jer je odlučivala jedna lopta i par nekih odluka koje su bile na kraju... Onaj faul koji je bio na kraju, jeste bio faul ali suditi faul u dve desetinke do kraja u jednoj utakmici koja donosi trofej", rekao je Varda. 

• 1

#159 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 20 February 2019 - 14:57

gdin ratko

• 1

#160 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 20 February 2019 - 14:57

Jeste tacno da se pretezno u finisima meceva u kojima je neki neizvjestan rezultat teze sviraju faulovi i da se dopusta malo vise kontakta, ali faul Berona je bio toliko ocigledan da je morao biti dosudjen.

Ja bih prije pustio onaj kontakt igraca Mornara na kraju meca nego ovo.
  • 0

#161 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 20 February 2019 - 14:59

Pa taj faul Mornara je sličan ovom faulu nad Dobrićem na 7 sekundi do kraja.

• 0

#162 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 20 February 2019 - 15:12

Dogodine u Nišutm

• 3