Jump to content

Photo
- - - - -

Intelektualizam 21. veka Vs nacionalistickog i socijalistickog populiz

• Please log in to reply
300 replies to this topic

#256 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 December 2018 - 21:07

...

... Bravo Harris. Outstanding move. Clap everybody, come on. Genius ...

:ajme:

De, de - pa gde on moze da se meri sa genijem prcvoljkom?

:lol+:

...

• 0

#257 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 December 2018 - 21:35

Ovo je odlicna hranljiva podloga za far right bakterijske zamlate poput onog Mila i ostalih, kojima konfuzni tipovi poput Sam Harrisa samo dodatno kultivisu sredinu za ubrzano množenje. Bravo Harris. Outstanding move. Clap everybody, come on. Genius.

Dobro je da nije odlichna hranljiva podloga za kanalizaciju koju verbalno prosipa taj akrep sa tvog avatara (mira markovic  :lol+: ) jer bi to bilo zaista nepodnoshljiv smrad :), dodushe, vaistinu …….. ko bi platio 1 jedini cent da slusha njene bljuvotine. Ona bi veliku kintu namlatila kada bi naplacivala da cuti  :rotflmao:

Shto se zamlata tiche, bez obzira kako se zovu, njih je oduvek bilo i bice, samo je sada aktuelno da jedne zamlate hoce da ukinu druge zamlate, odnosno da ih spreche u zamlacivanju, kako bi imali ekskluzivno pravo na veliku nuzdu …….. mada razlike medju njima ne postoje, ti si zivi svedok i dragoceni primerak.

• 0

#258 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 22 December 2018 - 23:22

Zamlatama je na tom pomenutom sajtu uskracen prostor, uz obrazlozenje, bez narusavanja sloboda. Haris je samo oprao ruke, kao, nemam ja nista sa ovim, ja sam neutralan. Nije zapravo jasno sta njemu smeta, sta on hoce? Navodno se ne slaze sa percepcijom i politikom banovanih, ali ujedno trazi neku utopiju gdje ce ti banovani biti tolerisani, e nece da moze. Nadam se da su na kraju u pitanju samo dolari, ali mogao je to da kaze bez uvijanja, mi liberali volimo pare.

Ali se bojim da ce na duze staze, mozda ne on, ali ovaj Peterson donijeti vise stete nego koristi.
  • 0

#259 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 22 December 2018 - 23:52

Zamlatama je na tom pomenutom sajtu uskracen prostor, uz obrazlozenje, bez narusavanja sloboda. Haris je samo oprao ruke, kao, nemam ja nista sa ovim, ja sam neutralan. Nije zapravo jasno sta njemu smeta, sta on hoce? Navodno se ne slaze sa percepcijom i politikom banovanih, ali ujedno trazi neku utopiju gdje ce ti banovani biti tolerisani, e nece da moze.

A zasto, ako mozes malo da pojasnis? Zasto ne bi mogla da postoji platforma koja nece iskljcivati ljude koji nerviraju komsomolske organizacije? Pitersonova ideja jesta upravo da napravi takvu platformu za kraudfanding, ocigledno on smatra da to "hoce da moze", ja isto to mislim. Narvno, totalitarci ce opet pokusavati da vrse pritisak, recimo na PayPal i ostala finansijske institucije koje ce ljudi koristiti za finansiranje sadrzaja koje vole da prate, ali se mora pokazati malo kicme - kao sto je Amerika i pokazala na poslednjim izborima.

Potpuno je jasno sta Harisu smeta, i to je i napisao - to sto je Sargon iskljucen potpuno proizvoljno, bez da je prekrsio i jedno pravilo koriscenja Patreon platforme, cak i bez ikakvog upozorenja. To sto je Heris uradio je pravi stoicki potez, za koji se moze samo skinuti kapa.

Edited by bohumilo, 22 December 2018 - 23:55.

• 3

#260 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 December 2018 - 00:12

Nije zapravo jasno sta njemu smeta, sta on hoce? Navodno se ne slaze sa percepcijom i politikom banovanih, ali ujedno trazi neku utopiju gdje ce ti banovani biti tolerisani, e nece da moze.

Ne brini. Sasvim je normalno da ne shvatash shta on hoce. On se i ne obraca zamlatama.

"Trazi neku utopiju …….. " :rotflmao:

Edited by Denis Jasharevic, 23 December 2018 - 00:21.

• 0

#261 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 December 2018 - 00:27

Zasto ne bi mogla da postoji platforma koja nece iskljcivati ljude koji nerviraju komsomolske organizacije? 

Zato da bi ova koja postoji u vlasnishtvu left wing progressive male feminist idiot-a Jack Contea bila jedina i kao takva zgodna da se preko njega kontrolishe i sprechava svako ukazivanje na pogubnost i maloumnost neo-marksizma.

Edited by Denis Jasharevic, 23 December 2018 - 00:28.

• 0

#262 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2018 - 00:31

...

Pa sta da se ocekuje od neobrazovanog idiJota, nego da se prihvati 'leftizma'>

>> ... The Branson School (also known as BransonBranson School, or KBS) is a co-educational college-preparatory high school for students in grades 9–12. The school has 320 students, and is located in Ross, California, 11 miles north of San Francisco.... <<

...

• 0

#263 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 23 December 2018 - 01:14

@bohumilo

Decko, ni ovaj forum ne moze da opstane bez da neko, svako malo, bude banovan. Kljuc funkcionisanja jeste u filteru protoka informacija , imati orijentaciju prema nekim nacelima, vrijednostima, inace pregore u zabokrecini svega i svacega. Ovdje se najnormalnije sudarila dva modela realnosti, i ona celebrity intelektualna pudlica Sam Harris napusta sajt. Ako ih neslaganje oko banovanja nacera da dizajniraju neki drugi virtuelni kosmos, samo izvolte, good job. Samo lagano. Konkurencija je odlicna stvar, samo ne ocekujte manje predrasuda i ostalih stvari koje cine zivot.

Edited by fulleren, 23 December 2018 - 01:15.

• 0

#264 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 23 December 2018 - 01:41

@fulleren

Prati malo sta pises:

Napisao si da ne moze da postoji platforma gde ce Sargon of Akkad biti tolerisan, citiram opet:

trazi neku utopiju gdje ce ti banovani biti tolerisani, e nece da moze.

(btw, ovo ocigledno nije tacno, posto takve "utopije" vec postoje, npr. Youtube i Twitter)

Na moje pitanje zasto takve "utopije" ne bi mogle da postoje, ti odgovaras:

Decko, ni ovaj forum ne moze da opstane bez da neko, svako malo, bude banovan. Kljuc funkcionisanja jeste u filteru protoka informacija , imati orijentaciju prema nekim nacelima, vrijednostima, inace pregore u zabokrecini svega i svacega.

Da li uocavas logicku gresku, da ovo sto si ponudio nije dokaz ovoga sto si napisao u prethodnom postu? (nego je tvoje misljenje o necemu drugom, sa kojim se ja, btw, ne slazem (ali ne bih sada skakao sa jedne teme na drugu, bez zatvaranja prve), ali nema nikakve veze sa tvojom prethodnom tvrdnjom)

• 1

#265 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 December 2018 - 01:58

Da li uocavas logicku gresku?

Ne.  :rotflmao:

• 0

#266 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 23 December 2018 - 02:44

Wut? Nisam imao namjeru da nudim ‘dokaze’ za moje prethodne postove, napravio sam najobicniju analogiju sa forumom, gdje se doista banovani ne tolerisu.
A da ti nisi ipak malo pretjerao, lovac na logicke greske? :rotflmao:

Tenzija u stavovima je normalna pojava. Taj Sargon je vidim po netu i 2017 u vise navrata upozoravan od strane Patreona. Javlja se i problem je sto ‘politicki nekorektna’ gomila, ovaj slucaj banovanja naziva cenzurom. To bi bilo isto kao kada bi neka privatna izdavacka kuca odbila da stampa ‘provokativna’ djela Vojislava Seselja — i neko to nazove cenzurom. Kakav debilizam.
  • 0

#267 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2018 - 02:48

...

Nemoj vise da se brukas.

Idi da pajkis, dosta je glupiranja za danas.

:twak:

...

• 0

#268 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 23 December 2018 - 04:06

Ok, pusticemo Sargona i ostale internet ‘intelektualne’ velicine, attention-whores sa YTB da imaju svojih 5minuta. Banalna gomila priucenih provokatora koja ponavlja jedno te isto i misli da zasluzuje neko ‘postovanje’. Neka nova takozvana ‘konzervativna’ struja, my ass. Ili ‘classic british liberal’, kako to samo zavodljivo zvuci. Sam Harris je pokusao da im se dodvori ‘stoičkim činom’ (lol), ali promašio je, mada javno mnjenje ne jenjava od podrške. Peterson sad preuzima odgovornost u svoje ruke, on ce da postavi stvari u ‘spektru’. Pogubljenja ytb omladina treba novog vodju. what a way to end this year. amazing.

Edited by fulleren, 23 December 2018 - 04:08.

• 0

#269 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 December 2018 - 04:19

...

... banalna gomila priucenih provokatora koja ponavlja jedno te isto i misli da zasluzuje neko ‘postovanje’ ... 

:lol+:

Jel ti to o sebi i sopstvenom zalosnom piskaranju?

Ti nista nisi napisao konkretno na tredu - samo neko mrsomudjenje, nemuste konstrukcije, zaverologija i nedostatak logike. Isprazno, posto ocigledno tema topika uveliko nadilazi tvoje intelektualne sposobnosti.

;)  

PS.

Jasno se vidi da tzv. 'kriticari' mahom zatrpavaju tred provociranjem, nebulozama i licom sujetom.

Ocigledno je da ih zaboli uvo o cemu govori / pise JP - samo im je stalo da malo izive licnu sujetu i pokazu 'gornjem spratu' da i oni mogu da ucestvuju u raspravi. A ne mogu - sto je vise nego ocigledno.

Tako su besmislicama zatrpali topik USofA, pa je sada red na ovaj?

...

Edited by Kinik, 23 December 2018 - 04:24.

• 0

#270 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 December 2018 - 04:39

Ok, pusticemo Sargona i ostale internet ‘intelektualne’ velicine, attention-whores sa YTB da imaju svojih 5minuta. Banalna gomila priucenih provokatora koja ponavlja jedno te isto i misli da zasluzuje neko ‘postovanje’. Neka nova takozvana ‘konzervativna’ struja, my ass. Ili ‘classic british liberal’, kako to samo zavodljivo zvuci. Sam Harris je pokusao da im se dodvori ‘stoičkim činom’ (lol), ali promašio je, mada javno mnjenje ne jenjava od podrške. Peterson sad preuzima odgovornost u svoje ruke, on ce da postavi stvari u ‘spektru’. Pogubljenja ytb omladina treba novog vodju. what a way to end this year. amazing.

Mislim da se nesporazum moze lako prevazici tako shto cesh nam ukazati na par imena pravih intelektualnih velichina danashnjice na koje bi mogli obratiti paznju.

Ovo pitanje sam vec postavio jednom forumashu Kido from Junkovac, ali je on vishe puta napisao da je to tajna i da cemo morati sami da otkrijemo.

Od tada se vishe ne pojavljuje ovde, shto je razumljivo jer je ochigledno da nije znao ni za jednog  :rotflmao: , shto je sasvim sam siguran i tvoj sluchaj.

Samo hrabro napred! Moze i groznichavo guglanje i rezultati istog, sve se prihvata :).

Edited by Denis Jasharevic, 23 December 2018 - 04:41.

• 0