Jump to content


Photo
- - - - -

Intelektualizam 21. veka Vs nacionalistickog i socijalistickog populiz


  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#211 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 December 2018 - 07:24

Nisam ja rekao da je Peterson nepoznat tebi i ostalim pratiocima. Nepoznat je u smislu da nista pametno nije rekao niti se bilo sta od toga moze iskoristiti. Nece se pojaviti mislioci inspirisani njegovim tezama da poprave uvid u bilo sta. Znacaj njegovog piskaranja ostaje 0.
Ne mislis valjda da broj ovaca koje ga prate govore bilo sta o kredibilitetu njegovih reci.
Dakle u tom smislu je i odtaje nepoznat.

Sto se foruma tice, samo je ovaj PDF shupa, u kojoj su intelektualni autoriteti Peterson, Trump, Vucic i seselj. inace ima i pametnih nikova ali se tako namestilo da kad udjes na forum prodjes ovuda, obrises noge o otirac i ides dalje...

Sto bi rekao JP ne znam sta tebi znaci izraz anonimus.

Ti mislis da nista pametno nije rekao niti da se da se bilo sta od toga moze iskoristiti pa je zakljucak da je on anonimus na shupi od foruma koga samo neki forumasi prate  :huh: To je jedna od najcudnijih definicija anonimusa koju sam cula da sada.

Za to vreme poznati svetski strucnjaci, javne licnosti, intelektualci, kvazi intelektualci i ostali, diskutuju fenomen Petersona, analiziraju njegove stavove, debatuju sa njim razlicitu tematiku, pozivaju ga da odrzi predavanja na razlicitim Univerzitetima, prave od njega internet meme...

 

A Kidi samo izmahne rukom, i kaze ma neki tamo nebitan lik, ko to uopste prati  :D


  • 1

#212 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 December 2018 - 08:24

...

 

Ja mislim da samo zalud trosis vreme.

 

Lik je jednostavno jos jedan isfrustrirani vratar ispred umisljene kapije country club-a 'u koji ga ne pustaju' (nema tamo sta da trazi) pa je onda resio da sitnim, neinteligentnim provokacijama i pakoscu & zlobom, izivi svoje komplekse.

 

Mislim, dovesti u vezu JP i 'seseljozu / palmu i AVa' moze samo neko ko ima ociglednih kognitivnih problema.

 

To je ono narodno, sajkacarsko_opancarsko - ima da vi ga pokazem!

:s_d:

Kako se moze diskutovati sa nekim posle ociglednih nebuloza i jadnih izvala?

Jednostano prodjes i samo ga ritnes u prolazu.

 

Opet, s neke druge strane nje mi jasno - a sto je mnogim ciketanima JP toliko tesko pao, pa od njega dobijaju zgaravicu i tremor?

Sto ne napisu nesto svoje, snime neki spot sa kritikom  :ajme: ili nesto slicno. Na kritiku odgovore kritikom?

 

Zar zaista neko misli da je dovoljno lupnuti nesto povrsno, ponoviti tudje gluparije, istresti frustraciju?

Zasto sami ne daju svoje vidjenje sveta, sta ih sprecava?

 

Pa, normalno da ih sprecava totalni nedostatak bilo kakvih kapaciteta - intelektualnog, znanja, sposobnosti da se analizira i uci.

Ovako samo su se pridruzili mob-u koji urla - dole JP!

Ti su sposobni samo u grupi da prave buku, misleci da nesto znace, a ponaosob svako je obicna nistica!

Zero.

 

Mislim, verovatno im nije lako kada vide da im fantazije idu sumom, a RL drumom,

:lol+:  

 

...


  • 1

#213 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 December 2018 - 11:06

...

 

Ja mislim da samo zalud trosis vreme.

 

 

...

Skontala sam sa ovim zadnjim postom i novom subjektivnom definicijom anonimusa.


  • 0

#214 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 04 December 2018 - 16:17

Pametan je, elokventan, govori istinu ..... ali nije na liniji centralnog komiteta :)

Bujrum!

 

“You don’t understand. I am willing to lose everything, my home, my job etc., because I believe in this.” And then he said, with the intensity he is now famous for, “Bernie. Tammy had a dream, and sometimes her dreams are prophetic. She dreamed that it was five minutes to midnight.”

 

Mislim, nesto nije uredu snjim, mada ko je sasvim normalan :)


  • 0

#215 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 December 2018 - 16:29

 

Mislim, nesto nije uredu snjim, mada ko je sasvim normalan :)

Covek je prvu knjigu pisao 15 godina, svaki dan po 3 sata.... dok nije mislio da je savrsena. 

Naravno da je svako sa takvom posvecenosti ekcentrik, da nije ne bi bio to sto jeste. Ja znam da su mnogi slavni naucnici bili bas takvi.


  • 0

#216 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 04 December 2018 - 16:40

Kako su ovi socijalchici svi isti ..... Ne mogu da sastave rechenicu nego kao ona nesrecnica Shvedjanka, ministarka chobanka ...... Tata ljubi cerku, mama ljubi sina, zaova ljubi jetrvu i svekrvu, komunistichki grupnjak.

Neverovatno, kakva slichnost sa levicharskim retardima preko okeana ... Justinom Jihadijem ili onom Klitorio Himenez.
  • 0

#217 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 04 December 2018 - 23:23

 Nije netacno! Nista u ovom duzem klipu nije rekao sto demantuje moje tvrdnje i prethodnog posta. Naprotiv, ovde se lako da videti da izbegava odgovore, od 00:55  do 01:05. Skolski primer izbegavanja odogovora. Kaze, ja delam kao da bog postoji pa sad ti mozes odlucitii da li to znaci da ja verujem ili ne.

 

Opet isecas 10 sekundi iz odgovora koji traje 10 minuta, i tvrdis da u tih 10 sekundi izbegava odgovor. Covek je profesionalni psiholog, koji se detaljno bavi pitanjem sta uopste znaci verovati (specijalno, sta znaci verovati u Boga), kao i koja je funkcija verovanja i religije u drustvu (paralelno njemu, imas i kod Nasima Taleba diskusiju o tome, kao i sta uopste znaci biti racionalan, sta znaci verovati u Boga). Insistiranje "da se izjasni, jasno i glasno, DA ili NE" je slicno kao pritiskti profesinalnog matematicara da se izjasni po pitanju "ako imamo datu pravu i tacku (u ravni), da li se kroz tu tacki moze provuci samo jedna prava paralelna datoj pravoj"? Sad, svako ke je zavrsio Matematicki fakultet (i tamo nesto naucio) bi morao da uzme 15ak minuta da vam da odgovor na to pitanje, morao bi prvo da vam objasni sta je aksiomatski sistema (matematicka teorija), sta tacno znaci da je neko tvrdjenje istinito (dokazivo) u nekoj teoriji, zatim kako je ovo tvrdjenje iznad nezavisno od izvesne standardne geometrijske teorije, te kako je moguce uzeti da vazi i ovo tvrdjenje i njegova negacija, i da se oba slucaja dobijaju konzistentne matematicke teorije. Dalje insistiranje na odgovoru na gornje pitanje (za koje se ljudima koji se ne bave matematikom cini da se moze odgovoriti sa DA/NE) nema nikakvog smisla, ono znaci da vi niste razumeli to sto vam je receno, a ne da neko izbegava odgovor.


  • 1

#218 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 04 December 2018 - 23:25

Boxcube …….. je li ovo gospodin koji kritikuje profesora Jordana Petersona?

 

Pratim ovaj njegov kanal, ali sam prilichno zbunjen sadrzajem, vidim da su mu svi nalozi na YouTube I Twiteru suspendovani i ukidani bezbroj puta zbog ispoljavanja kretenizma i maloumnosti, pa mora da je neka greshka,

 

molim te da demantujesh …….

 

……….ili bar da mi objasnish neke njegove radove kao shto je recimo ovaj ……. nisam siguran da razumem ove nove Liberale i njihov neo-intelektualizam …. nekada nisam imao taj problem, dapache, sve mi bilo prejasno …...

 

Ima tamo odlicnih klipova, npr:

 

 


  • 0

#219 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 December 2018 - 00:29

...

 

 

Zaista nemam zelju da provedem skoro sat i po u kokosarniku.

:whistle:

 

...


  • 0

#220 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 05 December 2018 - 02:42

Ima tamo odlicnih klipova, npr:

 

Pa sad, na ovim glupachama koje se "bore da prezive", plate rachune i nezadovoljne su "platom" bi i moja baba Nasta napravila bolju zajebenciju, ali ako mislish da je to vredno gledanja, ja bash neshto i ne …… 2 minuta i sve ti je jasno. Ove zene su jednostavno retardirane, a kladim se u 5000 da su sve i libtardirane.

 

EDIT: ipak sam mu dao shansu na drugom klipu …….  :lol+: I nije uopshte tako losh  :+1: gospodje su retardiranije nego shto sam mogao zamisliti.


Edited by Denis Jasharevic, 05 December 2018 - 04:42.

  • 0

#221 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 December 2018 - 14:10

https://nationalpost...ersons-fame/amp
  • 1

#222 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 08 December 2018 - 17:14

Ne znam mnogo o JP, sem par odlomaka i nekih maratonskih ytb klipova, ali mi pade napamet imajuci u vidu njegov CV jedan ovdasnji intelektualac mozda priblizno slicnog kalibra, ali i ne tog celibrity statusa. Takodje je klinicki psiholog, ima taj neki deal sa hriscanstvom, gostovao je u par navrata u emisijama na rts-u, studio b, radio emisijama, autor je nekoliko knjiga na temu jezika, psihoanalize i slicnih stvari.. ima na internetu da se iskopa dosta toga, tako da ne duzim, u pitanju je Petar Jevremovic. Jesu li ga citali/slisali neki forumasi i sta misle?
  • 0

#223 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 December 2018 - 18:10

...

 

Samo jos jedan lokalni lik iz 'legla Tarabica'.

;)

 

...


  • 0

#224 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 December 2018 - 23:55

Ne znam mnogo o JP …...

 

Budi precizan, ti ne znash nishta o JP. Najverovatnije je tako i bolje.

 

 

 imajuci u vidu njegov CV jedan ovdasnji intelektualac mozda priblizno slicnog kalibra Petar Jevremovic

 

Chemu skromnost, pa ceo svet zna za Petra Jevremovica.  :D

 

 

Takodje je klinicki psiholog, ima taj neki deal sa hriscanstvom

 

Da razjasnimo. Svi mi imamo neki "deal sa hrishcanstvom". Ja kao ateista isto imam "neki deal sa hrishcanstvom".  Nemoguce je da nemash nikakav "deal sa hrishcanstvom", ukoliko nisi totalni moron.

 

Jordan Peterson mora da ima neki deal sa hrishcanstvom i profesionalno. Ja naprimer ne moram, vecina ljudi ne mora.

 

Ja nikada nisam chuo da JP nekome savetuje, preporuchuje da ide u crkvu, recimo. Zapravo, nije zabelezeno da je on ikada u nju ishao, kako po sopstvenom kazivanju tako i po onima koji su "zaduzeni" da "nadgledaju njegove aktivnosti", a takvih je mnogo vishe nego onih koji znaju za tog tvog "pribliznog kalibra" Petra Mikija Jevremovica.

 

Takodje, ne moze se naci na google ni koja bi to crkva bila …… odnosno koja hrishcanska denominacija.

 

Josh manje je on preporuchivao/savetovao da se veruje u bilo shta ……. osim u sebe, tj. self-improvement i individualizam.

 

On ima "deal sa hrishcanstvom" samo kada ga neko direktno o tome pita, a pitali su mnoge ……. recimo Tesla je imao "deal sa hrishcanstvom", pa je, iako smatran za model ateistu, imao svoje "hrishcanske dealove" …..

 

 

The gift of mental power comes from God, Divine Being, and if we concentrate our minds on that truth, we become in tune with this great power.


Edited by Denis Jasharevic, 09 December 2018 - 00:11.

  • 0

#225 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 09 December 2018 - 02:58

Ja o JP malo znam, vi o PJ jos manje... cak su im inicijali isti. damn... what a world! :-D
  • 0