Jump to content

Photo
- - - - -

Trazim emisije/serije koje su isle u okviru naucno-obrazovnog programa

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 novajlija80

novajlija80
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 October 2018 - 22:01

Pokusavam da se setim ili jos bolje nadjem na netu neke od programa koje je rts emitovao devedesetih u sklopu svog naucno-obrazovnog i skolskog programa. Domacih poput Knjiga je da se cita, Kica za mastanje itd. se poprilicno secam, ali stranih dosta slabije, a bez imena je tesko ih pronaci. Npr secam se legendarnog Opstanaka,  zatim Big Muzzya, Posle 2000e, 1001 Amerika, ali mnoge druge ne znam ni kako da trazim:
1. slicno opstanku, voditelj je bio mladji lik (od David Attenborough-a), sa bradom i brkovima, cini mi se da je emisija bila koncentrisana na americki kontinent, a na spici su se neke divokoze borile rogovima, ako se dobro secam Wild America

2. emisija uglavnom o biljkama, voditelj je bio lik sa jakom gustom bradom, sinhronizaciju je radio isti lik kao i opstanak Botanic Man

3. voditeljka je pokzivala razne stilove masaze

4. animirana serija, dvoje klinaca i "Dzini" duh iz kompijutera Otkrica bez granica

5. emisija o nasoj istoriji, voditelj je bio Milos Zutic, ako se dobro secam

6. emisja o grcikim mitovima, tokom svake epizode, dok se prica o mitu neki lik je oslikavao neki cup/vazu/stagod motivima tog mita Najlepse price klasicne starine

Ako ako iko zna imena nekog od ovih 6 programa, ili jos bolje ako imate link na ka njima, bilo na nekom zvanicnom sajtu ili na youtubu, bio bih jako zahvalan.

Edited by novajlija80, 15 October 2018 - 18:30.

• 0

#2 stefan81888

stefan81888
  • Members
  • 5,830 posts

Posted 15 October 2018 - 06:53

Najbolje da posaljes mail rts-u.
  • 0

#3 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,147 posts

Posted 15 October 2018 - 08:35

1. slicno opstanku, voditelj je bio mladji lik (od David Attenborough-a), sa bradom i brkovima, cini mi se da je emisija bila koncentrisana na americki kontinent, a na spici su se neke divokoze borile rogovima, ako se dobro secam

https://en.m.wikiped...rica_(TV_series)

http://www.wildamerica.com/
  • 0

#4 novajlija80

novajlija80
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 October 2018 - 09:52

@Vjekoslav
Hvala mnogo, to je to, odlicna emisija, skoro kao opstanak

@stefan81888

Mislite da bi imalo smisla? Nije mi palo na pamet ni na momenat, da bi mi iko odgovorio. 

• 0

#5 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,109 posts

Posted 15 October 2018 - 10:02

Pokusavam da se setim ili jos bolje nadjem na netu neke od programa koje je rts emitovao devedesetih u sklopu svog naucno-obrazovnog i skolskog programa. Domacih poput Knjiga je da se cita, Kica za mastanje itd. se poprilicno secam, ali stranih dosta slabije, a bez imena je tesko ih pronaci. Npr secam se legendarnog Opstanaka,  zatim Big Muzzya, Posle 2000e, 1001 Amerika, ali mnoge druge ne znam ni kako da trazim:
1. slicno opstanku, voditelj je bio mladji lik (od David Attenborough-a), sa bradom i brkovima, cini mi se da je emisija bila koncentrisana na americki kontinent, a na spici su se neke divokoze borile rogovima, ako se dobro secam

2. emisija uglavnom o biljkama, voditelj je bio lik sa jakom gustom bradom, sinhronizaciju je radio isti lik kao i opstanak

3. voditeljka je pokzivala razne stilove masaze

4. animirana serija, dvoje klinaca i "Dzini" duh iz kompijutera

5. emisija o nasoj istoriji, voditelj je bio Milos Zutic, ako se dobro secam

6. emisja o grcikim mitovima, tokom svake epizode, dok se prica o mitu neki lik je oslikavao neki cup/vazu/stagod motivima tog mita

Ako ako iko zna imena nekog od ovih 6 programa, ili jos bolje ako imate link na ka njima, bilo na nekom zvanicnom sajtu ili na youtubu, bio bih jako zahvalan.

mozda david bellamy

cLyjl3E.jpg

gVP6lsy.jpg

• 0

#6 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,135 posts

Posted 15 October 2018 - 10:08

2. emisija uglavnom o biljkama, voditelj je bio lik sa jakom gustom bradom, sinhronizaciju je radio isti lik kao i opstanak

4. animirana serija, dvoje klinaca i "Dzini" duh iz kompijutera

• 0

#7 stefan81888

stefan81888
  • Members
  • 5,830 posts

Posted 15 October 2018 - 10:48

@Vjekoslav
Hvala mnogo, to je to, odlicna emisija, skoro kao opstanak

@stefan81888
Mislite da bi imalo smisla? Nije mi palo na pamet ni na momenat, da bi mi iko odgovorio.

Ima i ovde dosta ljudi koji znaju i napisace(evo, vec su dosta i napisali) ali mail rtsu ne moze da skodi, neka napisu imena pa ces vec snaci na netu za download/strim.

I nema razloga ovde za persiranjem. (:
  • 0

#8 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,634 posts

Posted 15 October 2018 - 18:18

Ovakve emisije se povremeno mogu odgledati na RTS Trezor i na RTS Poletarac (emisije za mlađe), a evo i linkova:

http://www.rts.rs/pa...rts-trezor.html

http://www.rts.rs/pa...tarac.html?null

U ovom trenutku Trezor nema najave, ali mislim da će se vratiti. Pada mi na pamet i Programski arhiv, a evo i linka:

http://www.rts.rs/pa...mski arhiv.html

Na linku su opšte informacije sa kontaktima, pa verujem da će se tu bar nešto naći.

• 0

#9 novajlija80

novajlija80
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 October 2018 - 18:31

Hvala svima na pomoci, jos 2 fale

• 0

#10 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,198 posts

Posted 15 October 2018 - 20:36

Znamenite žene srpske prošlosti - Narator Miloš Žutić. Imaš na rts planeta.

https://rtsplaneta.r...eo/show/214855/

pozdrav,

• 0

#11 Prijatelj Mitar

Prijatelj Mitar
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 25 October 2018 - 21:42

Secate li se Zvezdanog ekrana Zorana Zivkovica? :)
  • 0