Jump to content


Photo
- - - - -

VN Singapura 2018


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#16 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 15 September 2018 - 14:55

Neverovatno vreme. P2 je maksimum koji Vettel moze izvuci.


  • 0

#17 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 15 September 2018 - 14:56

Sto ga odveze Hamilton. Strasno
  • 0

#18 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 15 September 2018 - 15:03

Lose kvalifikacije. Kakvi su ovo kriminalni zaostaci
  • 0

#19 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 15 September 2018 - 15:04

Koji krug Crnog Katolika. Sve čestitke Luisu Hamiltonu na pol poziciji :hail:


  • 0

#20 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 15 September 2018 - 15:07

Kakav napredak u performansama. U 12 meseci -4 sekunde na stazi koja lomi kosti.
Fantastičan krug Hamiltona, jedan od najboljih koji sam u 35 godina praćenja F1 video.

Ovi bolidi su aždaje, ovi momci su među najboljim grid postavama u istoriji F1..

Uživajte u trkama, teško da može bolje od ovoga.
  • 0

#21 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 15 September 2018 - 15:08

Reza kvala

 

DnI_SMcVAAA-_zC.jpg

 

Btw, startni grid je explozivan. Fetl i Ferštapen rame uz rame a Hami na polu, Rajko opet može iznenaditi s bljeskavim startom. Ona sredina poretka kojoj kraj ne vidim je isto tako blizu...


  • 0

#22 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 15 September 2018 - 15:11

Max je sad jedini koji moze spasiti sampionat Vettelu.

Neverovatno kako Hamilton i Mercedes uvek uspevaju da budu u pravo vreme na pravom mestu. Staza je ocito bila brza u prvom pokusaju i da tad nisu zeznuli pripremni krug crveni bar bi imali 2 i 3 i neku nadu, ovako ako Max se ne revansira za proslu godinu titula je i definitivno izgubljena.


  • 0

#23 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 15 September 2018 - 15:46

Iiiiiidemo Lewis!
  • 0

#24 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 15 September 2018 - 16:04

Hamilton je stvarno klasa. Saban van bolida ali u njemu je majstor.


  • 0

#25 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 September 2018 - 17:00

Sad sam odgledao Hemiltonov quali krug, u 31. i 51. sekunde dve mikrogreškice, inače automat.

 

Rado bih sam sebe za dva meseca demantovao, ali mi ovde nemamo više šta da tražimo. Znači, prebacujemo resurse na 2019.


  • 0

#26 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 15 September 2018 - 22:45

Rado bih sam sebe za dva meseca demantovao, ali mi ovde nemamo više šta da tražimo. Znači, prebacujemo resurse na 2019.


Ovo sam krenuo pisati nakon kvalifikacija, ali sam odustao, da ne budem veciti pesimista. Ocigledno nisam jedini :(
  • 0

#27 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 15 September 2018 - 23:12

Hamilton je stvarno klasa. Saban van bolida ali u njemu je majstor.

 

 

Ovo mu je najbolja godina u F1, u Q vozi peko maximuma, a u trkama uglavnom bez greske. Nivo Senne i Sumija.


  • 0

#28 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 16 September 2018 - 07:56

Jos jedan osvrt sa strateske strane. Ferari je jedini pokusao da startuje sa ultra mekim iz prvih 10 i time osigura jedan pit stop, dok je u sadasnjoj situaciji vrlo verovatno da ce biti dva zbog cega dosta mogu profitirati Alonso i Sainc koji ce skoro izvesno startovati na novim ultra mekim i mozda imati stop manje od ovih ispred. Ovakav potez bi Ferariju doneo malu prednost da su starovali s pola, ali ogromnu u situaciji kad startuju sa treceg mesta, iza glavnog rivala. Iz ove perspektive gledano Sebu je u Q2 za prolaz trebalo oko 2.5 desetinke u odnosu na prvi pokusaj na ultra mekim, on je pri tom izjavio preko radija da ima sigurno pola sekundi bolji krug u njima, sto bi ga u konacnici dovelo do seste pozicije u tom delu kvalifikacija, sam Hamilton je u Q1 popravio u drugom pokusaju vreme za 3 desetinke medjutim ali u Ferariju nisu hteli da se kockaju. Neko ce reci da je to ispravan put, pogotovo sto su ocekivali start iz prvog reda, ali gledajuci vremena, Seb je komotno mogao da zapocne taj drugi krug, pa ako vide na telemetriji (a oni imaju 15-ak ili vise mernih sektora, ne samo 3 kao mi gledaoci) da nema zadovoljavajuceg napretka da ga povuku u boks pre zavrsetka istog, doliju gorivo i prebace se na hiper meke, a ako je napredak u rangu pola sekunde da mu dopuste da zavrsi krug i time se osiguraju od eventulanih losih kvalifikacija, koje su se na kraju i desile. Rekao bih da usled dosta gresaka tokom sezone, a pogotovo tokom poslednje decenije, njihov strateski tim nema nimalo samopouzdanja sto rezultira na kraju ovako losim izborima.


  • 0

#29 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 16 September 2018 - 09:12

Racunica je jasna, u slucaju pobede Lewisa razlika ide u nebo. +37 ili vise. Bas lose i kao sto vec rekoste to je maltene kraj sezone.

 

Potrebna nam je neka suluda trka jer u cistoj sanse za pobedu su nam minimalne. Dakle, start, SC i pravovremeni tajming za box ili neko prepisivanje od Merca iz Monze gde Kimi ostaje duze na stazi u nadi da ce blokirati Hamiltona.

 

Sve u svemu hvatanje za slamku spasa jer smo juce pregazeni.


  • 0

#30 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 September 2018 - 12:37

Ovo sam krenuo pisati nakon kvalifikacija, ali sam odustao, da ne budem veciti pesimista. Ocigledno nisam jedini :(



Nisam ja pesimista, ako je neko ovde optimista, onda sam to ja, ali jbg, realno stanje je takvo kakvo jeste a protiv nas stoji Prost iz najboljih dana, vozi apsolutno bez greške.
  • 0