Jump to content

Photo
- - - - -

Penzija ...... Tajland, Vijetnam, Kambodza, Filipini ..... neko zainte

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 28 August 2018 - 17:06

Nije blizu, ali treba na vreme razmisljati. :) Posle hiljadu pregledanih YouTube iskustava hteo bih da chujem i vasha, lichna.
  • 0

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 17,919 posts

Posted 28 August 2018 - 18:24

No way, kad budem otisao idem na vrh planine, da nikome ne smetam, a zimi cu da vidim, verovatno u mome selu do San Francisca. Problem je sto nisam siguran da bih bilo gde mogao da ima doktore kao ovde u mom okruzenju. Razmisljao sam da odem na Great Bahamas, posto je mirno nema puno frke ni ljudi, ali mi njihov medical mnogo i skup i nemaju love. Posto ji mogucnost da camcem predjem tih 60 milja do kopna, ali to je sve sbkbb.

jsut 5C

• 0

#3 ironside

ironside
  • Members
  • 3,591 posts

Posted 28 August 2018 - 18:46

Nije blizu, ali treba na vreme razmisljati. :) Posle hiljadu pregledanih YouTube iskustava hteo bih da chujem i vasha, lichna.

Meni (i supruzi) je mirovina vrlo blizu, 2 - 3 godine.

Iskreno, ništa gdje je vruće nije mi privlačno; mislim da sam već pisao kako mi se crvena lampica pali kad temperatura zraka pređe 18°C, a o moru da ne govorim; ionako se odavno nisam kupao u moru toplijem od + 15, a i nemam nikakve volje više ikad okupati se u bilo čemu osim kade, bazena ili smočiti noge na plažama Sjevernog mora ili Baltika.

Žao mi je samo što je sve te Karibe, Polineziju, Melaneziju, Mediteran, te ostale vruće idiotarije, sve te lokacije gdje temperature ikad prelaze 19-20°C, Enola Gay zamijenila Hiroshimom i Nagasakiyem.

Edited by ironside, 28 August 2018 - 19:03.

• 1

#4 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 28 August 2018 - 19:12

Gospodo, otvarajte topike o .....

1. Planinama
2. Sjevernim morima

Posle 30 godina ovde gde jesam ...... ti vashi predlozi mi zvuche kao sibirska kazna, a ja pricham o nagradi. :)

Ne kaze se dzabe "hladno ko penzionerska butina" ....... treba neko/neshto to da ugreje valjda :).

Edited by Denis Jasharevic, 28 August 2018 - 19:13.

• 0

#5 mrd

mrd
  • Members
  • 17,919 posts

Posted 28 August 2018 - 19:20

Gospodo, otvarajte topike o .....

1. Planinama
2. Sjevernim morima

Posle 30 godina ovde gde jesam ...... ti vashi predlozi mi zvuche kao sibirska kazna, a ja pricham o nagradi. :)

Ne kaze se dzabe "hladno ko penzionerska butina" ....... treba neko/neshto to da ugreje valjda :).

Sta je sad ne slazemo se. To je dobro, meni je:

1) Prva stvar da imam dobre lekare i bolnice blizu,

2) Druga stvar da ne moram da maltretiram decu, posto su ufitiljili da treba da se brinu o nama, ili meni,

3) Treca stvar da imam prostor gde mogu da se na svoj nacin zabavim (planincuga je da dok mogu divljam jezerom u camcu na koji mogu da potrosim brdo para), zimi sedim u okolni mesta gde mogu da se foliram i idem u pozoriste, ili operu)

Nema 4) Vec sam potpisao, da ce da me spale i prospu pepeo u okean na Hawaii-ma!

P.S.

Nema Spomenika, TadzMala i drugih blagonaklonih gluposti. Ne treba da postoji nikakav znak da sam postojao.

Edited by mrd, 28 August 2018 - 19:21.

• 1

#6 marejosip

marejosip
  • Members
  • 1,568 posts

Posted 28 August 2018 - 19:27

Moja velika zelja je da nekada tokom zivota odem u Palau. Ne znam zasto imam zelju da odem bas tamo, ali bih se osecao zaista sjajno ako bih nekada uspeo da se nadjem na tom mestu. Nije da je bas blizu Vijetnama, ali je to jedna od, da kazemo, okolnih zemalja, pa ako zelis baci pogled i na tu ostrvsku drzavicu. Verujem da je mali broj ljudi u svetu posetio tu zemlju, a i kazu da ce korz nekoliko desetina godina i dobar deo usled podizanja nivoa mora biti potopljen. :(  Prelepa, gotovo netaknuta priroda, jos kazu da je raj za ronioce, pa ako slucajno volis da istrazujes okeanske dubine eto jos jednog razloga da posetis to mesto. Jeste da pricas o penziji ali mozda i tada budes imao avanturisticki duh. :)  Znam da ne pratim bas temu, ali sam poprilicno opsednut tom drzavom, pa sam samo zeleo da ti je dam kao opciju, jer je meni izuzetno zamiljivo ono sto sam video o njoj na netu i ako buem imao novca i vremena cu je sigurno posetiti u buducnosti. :)

Edited by marejosip, 28 August 2018 - 19:31.

• 1

#7 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,196 posts

Posted 28 August 2018 - 19:46

Ja nemam neka interesovanja za takva egzoticna mesta. Imam neki plan da pod stare dane budem negde u Grckoj, ili na Kipru.

To mi je u planu bar za sada. Ko zna sta se sve moze desiti , i promenuti misljenje do penzionerskih dana :)

• 0

#8 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,339 posts

Posted 28 August 2018 - 20:27

...

... ne kaze se dzabe "hladno ko penzionerska butina" ....... treba neko/neshto to da ugreje valjda ... 

Bilo vec, vise puta.

;)

Attached File  termofor.jpg   29.67KB   5 downloads

a moze i ovako

https://www.moja-del...ns-doo/MMx3bnzW

:lol+:

...

• 0

#9 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 28 August 2018 - 20:38

Stung Treng (Cambodia) je zakon! Teska vukojebina.
  • 0

#10 ironside

ironside
  • Members
  • 3,591 posts

Posted 28 August 2018 - 20:47

Stung Treng (Cambodia) je zakon! Teska vukojebina.

Vruće! Azija! Tropi. No, no!

Ushuaia (relativno malo stanovnika, što je nebitno - klima je idealna).

Punta Arenas, sve idealno, ako poživim.

• 2

#11 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 28 August 2018 - 21:29

Vruće! Azija! Tropi. No, no!

Ushuaia (relativno malo stanovnika, što je nebitno - klima je idealna).
Punta Arenas, sve idealno, ako poživim.

How about Norilsk?
  • 0

#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,070 posts

Posted 28 August 2018 - 22:38

How about Norilsk?

Life in a dump place.
  • 3

#13 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,339 posts

Posted 28 August 2018 - 22:43

...

Jubilej (bese nakada): 'Kукавички (*) партизански одред'.

hint: (*) planina Kukavica / okolina Surdulice.

:rotflmao:

...

Edited by Kinik, 28 August 2018 - 22:44.

• 0

#14 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 August 2018 - 00:26

Pretpostavljao sam da ce se topik pretvoriti u "Gde bi ste VI zeleli da se penzionishete". Nema u tome nishta loshe, nisam ni ochekivao da ce se javiti 50-tak ljudi koji su posetili Tajland (ili navedene siromashnije, ali neizvikane alternative). Dobro bi doshao sada legendarni forumash Yoyogi sa svojim iskustvom nekoga kome je supruga Tajlandjanka i koji je jedno vreme bombardovao sa tajlandskim prichama. ali on je opravdano odsutan.

Mozda sam trebao napomenuti da cu, nadam se, biti relativno "mlad penzioner"  :lol+: definitivno < 60. Takodje je izgleda bitno naglasiti da postoje ljudi kojima vrucina prija, ne smeta, vec naprotiv, zima i kratki dani. Ne znam zashto je to tako teshko za shvatiti, nisu takvi ljudi retki. Ispostavilo se da prezir prema lepom vremenu oznachava nobl karakter osobe, chime se ja zaista u zivotu nisam zamlacivao, niti sam zainteresovan.

Par forumasha nije apdejtovalo svoja znanja o ovoj zemlji, josh izgleda iz '70 proshlog veka, koju posecuje 30-40 miliona turista godishnje, top 10 u svetu i definitivno imaju pogreshnu predstavu . Za dobijanje tzv. penzionerske vize koja vam omogucava neprekidan boravak postoji i uslov koji je ochigledno odredjen potraznjom, a to je dokaz o minimalnom prihodu od 2000 US dolara po osobi mesechno. Nije to ni mnogo ni malo, ali govori o "jer smo tako u mogucnosti" stavu tajlandske vlade.  :lol+:

Ja vec neko vreme planiram, a sledece godine najverovatnije i posecujem tu zemlju sa par svojih prijatelja koji su takodje zainteresovani. Jedan je vec tamo 6 meseci godishnje. Prezadovoljan.

Na kraju, uz par prigodnih klipova koji slede o smeshtaju, zivotu i zabavi boravak tamo ne iskljuchuje kupovinu stana po prilichno povoljnim cenama, chak i ugostiteljskog biznisa u ortashtvu, zatim putovanja u vreme tajlandske kishne sezone, Japan, Koreja, Australija, koje treba videti, a tako je blizu. Meni to izgleda privlachno, za nekoga nocna mora ……… ali i obratno  :D

Edited by Denis Jasharevic, 29 August 2018 - 00:32.

• 0

#15 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 August 2018 - 00:40

Moja velika zelja je da nekada tokom zivota odem u Palau. Ne znam zasto imam zelju da odem bas tamo, ali bih se osecao zaista sjajno ako bih nekada uspeo da se nadjem na tom mestu. Nije da je bas blizu Vijetnama, ali je to jedna od, da kazemo, okolnih zemalja, pa ako zelis baci pogled i na tu ostrvsku drzavicu. Verujem da je mali broj ljudi u svetu posetio tu zemlju, a i kazu da ce korz nekoliko desetina godina i dobar deo usled podizanja nivoa mora biti potopljen. :(  Prelepa, gotovo netaknuta priroda, jos kazu da je raj za ronioce, pa ako slucajno volis da istrazujes okeanske dubine eto jos jednog razloga da posetis to mesto. Jeste da pricas o penziji ali mozda i tada budes imao avanturisticki duh. :)  Znam da ne pratim bas temu, ali sam poprilicno opsednut tom drzavom, pa sam samo zeleo da ti je dam kao opciju, jer je meni izuzetno zamiljivo ono sto sam video o njoj na netu i ako buem imao novca i vremena cu je sigurno posetiti u buducnosti. :)

Nazalost, iako verujem da je chista fantazija, nemam taj gen ugradjen i kolikogod to zvuchi tupavo u kontekstu price o ovim zemljama koje jesu prirodne lepotice, mene uzbudjenje chak i kod bisera prirodne arhitekture drzi maksimalno sat-dva, posle chega pochinjem da kibicujem gde je zgodno mesto za popiti hladno pivo  :s_d: , tako da su moja interesovanja potpuno drugachija. Istrazivanje okeanskih dubina chak nalazim ekstremno opasnim …… mora da se shalish  :s_w: , to bi moralo debelo da mi se plati.

• 1