Jump to content

Photo
- - - - -

Penzija ...... Tajland, Vijetnam, Kambodza, Filipini ..... neko zainte

• Please log in to reply
62 replies to this topic

#46 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 12 February 2019 - 13:34

Iako mi je peMzija sad apsolutno zadnja rupa na svirali, nikakva lokacija gdje temperaturni maksimum iznosi više od 16-17°C nikad nije bila predmet mog razmišljanja. Pa ja brišem znoj sa čela na +5.

Nebitno je li mainland ili oceansko pribježište.

Možda krajnji jug novozelandskog južnog otoka, samo da nema toliko ljudi tamo.

• 0

#47 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 12 February 2019 - 14:28

Iako mi je peMzija sad apsolutno zadnja rupa na svirali, nikakva lokacija gdje temperaturni maksimum iznosi više od 16-17°C nikad nije bila predmet mog razmišljanja. Pa ja brišem znoj sa čela na +5.

Možda krajnji jug novozelandskog južnog otoka, samo da nema toliko ljudi tamo.

Temperatura će ti sigurno odgovarati, za ostalo nisam baš siguran:

Ima i "vedrijih" filmića, ovaj mi je prvi pao pod ruku. Otočić je pod jurisdikcijom Ujedinjenog Kraljevstva, lociran između Argentine i Južnoafričke Unije, oko 300 stanovnika i upravo traže avanturiste koji bi radili tamo. "Oglas" je star već nekoliko godina, usled neverovatnogTM interesovanja. :D

Shetlands, Spitzbergen, Farski Otoci takođe mogu biti klimatski zanimljivi. Čak sam se vrlo iznenadio da je highest/lowest temperature raspon svega 30-ak stepeni, što je fenomenalno. Pretpostavljam da je vetar jedini ozbiljniji problem.  

b: Ista stvar. 

Edited by barracuda, 12 February 2019 - 14:30.

• 0

#48 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 12 February 2019 - 16:28

Temperatura će ti sigurno odgovarati, za ostalo nisam baš siguran:

Ima i "vedrijih" filmića, ovaj mi je prvi pao pod ruku. Otočić je pod jurisdikcijom Ujedinjenog Kraljevstva, lociran između Argentine i Južnoafričke Unije, oko 300 stanovnika i upravo traže avanturiste koji bi radili tamo. "Oglas" je star već nekoliko godina, usled neverovatnogTM interesovanja. :D

Shetlands, Spitzbergen, Farski Otoci takođe mogu biti klimatski zanimljivi. Čak sam se vrlo iznenadio da je highest/lowest temperature raspon svega 30-ak stepeni, što je fenomenalno. Pretpostavljam da je vetar jedini ozbiljniji problem.  

b: Ista stvar. 

Na kraj pameti mi ne pada da još i radim u pemziji u koju bih trebao za manje od 3 godine.

Upravo temperaturne amplitude su ono meni najzanimljivije: u Belgiji su oko 25°C, u 'regionu' znaju prelaziti i 55 Celzijusa.

Belgija je, što se toga tiče idealna, samo je previše ljudi, gustoća naseljenosti je valjda veća nego u Indiji, a ja volim da hodajući po ulicama danima ne vidim živo čeljade.

Avantura mi više ne treba, ne volim ih (ako sam ih ikad volio). Naživio sam se tih avantura.

• 0

#49 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 12 February 2019 - 16:47

"All land is communally owned, and stock numbers are strictly controlled to conserve pasture and to prevent better-off families accumulating wealth. Buying land is limited to outsiders."

• 0

#50 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 12 February 2019 - 17:36

Upravo temperaturne amplitude su ono meni najzanimljivije: u Belgiji su oko 25°C, u 'regionu' znaju prelaziti i 55 Celzijusa.

Belgija je, što se toga tiče idealna, samo je previše ljudi, gustoća naseljenosti je valjda veća nego u Indiji, a ja volim da hodajući po ulicama danima ne vidim živo čeljade.

To je najveći problem, uvek nešto ili nedostaje ili ga ima previše. Od "hladnijih" opcija bih najverovatnije izabrao Guernsey. :D

b: Da, periodično.

Edited by barracuda, 12 February 2019 - 17:42.

• 0

#51 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 13 February 2019 - 00:04

Imam ja tamo vec poznanike, zive 6 meseci tamo, 6 ovde. Iz razloga koje navodish Filipini su otpali. Postalo je zayebano.

Tajland je sigurniji od Vrnjachke Banje. Vijetnam izgleda isto, prijatelj mi se vraca ovih dana pa cu znati vishe.

Pogledaj malo i Kostariku. To je omiljena destinacija americkih penzionera iz juznijih krajeva. Nemam mnogo tome da kazem, ali sam pre nekoliko godina cuo da su zene lepe, da je priroda prelepa i da je za razliku od okruzenja prilicno sigurno za strance.

Sto se Vijetnama tice, moja poznanica zivi tamo pa ima skoro 10 godina, predaje engleski osnovcima. Nemam informacije koje bi tebi trebale, ali je zadovoljna zivotom.

• 1

#52 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 13 February 2019 - 01:42

Pogledaj malo i Kostariku. To je omiljena destinacija americkih penzionera iz juznijih krajeva. Nemam mnogo tome da kazem, ali sam pre nekoliko godina cuo da su zene lepe, da je priroda prelepa i da je za razliku od okruzenja prilicno sigurno za strance.

Sto se Vijetnama tice, moja poznanica zivi tamo pa ima skoro 10 godina, predaje engleski osnovcima. Nemam informacije koje bi tebi trebale, ali je zadovoljna zivotom.

Imam prijatelja u Kostarici, sve je prodao ovde i kupio motel tamo. Ne mogu da ti objasnim koliko sam nezainteresovan za Latino style, nishta mi ne odgovara, pa ni moda ogromnih zadnjica koja odatle i potiche. Inache Kostarika verovatno jeste najsigurnija zemlja dole, samo je pitanje dokle ce biti tako, jer kako Dr Puzigaca kaze: takvi su oni. :)

Vijetnamke su vrh u odnosu na sve ostale iz "regiona". Nisu ni blizu tako user friendly kao Tajke i Filipine, morash kazu da se potrudish. Eto, te kulturoloshke razlike sve treba upoznati, obogatiti se. Ja trenutno sedim u hotelu u nedodjiji nisam mogao danas da se probijem do Toronta jer je ceo dan padao led. Ne znam shta Ironside cheka, ovo je za njega Bambiland. Da ode recimo na Prince Edward Island bio bi mi zahvalan ostatak zivota. Ja hocu odavde da pobegnem. Da minus vishe nikada ne osetim.

Edited by Denis Jasharevic, 13 February 2019 - 02:14.

• 0

#53 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 13 February 2019 - 16:58

Ti bi se izgleda vrlo dobro uklopio ovde u Sasku. Nema ljudi, nema vrućine 😀 Ceo februar je otprilike kao danas
Attached File  Screenshot_20190213-095344_Chrome.jpg   102.62KB   3 downloads
  • 0

#54 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 13 February 2019 - 18:20

Ovaj cijeli razgovor je ionako samo fakultativno - zajebancijske prirode.

Mene zanima grad (može biti i uz more, iako nije nužno) do 250 000 - 300 000 stanovnika, koji mrze partijanje (preporodio sam se kad je su u BXL-u u mom susjedstvu zatvorili dva velika disca i noćna kluba) ali ima sređenu prometnu i medicinsku infrastrukturu, muzeje i galerije. Poželjne temperaturne amplitude: da zima ne pada ispod nule (poželjno 3-4), a da se ljetne temperature ne penju iznad 18-20 (poželjno 16-17). Kontinent nebitan, (iako ne podnosim Aziju i Afriku: otrovne i napasne životinje, ne volim egzotičnu vrst prirode, tj onu koja je sveprisutna, džungle i to, volim staklenike tipa Kew Gardens), mrzim kupanje u toplim morima - Mediteran, Karibi, Pacifik, zapravo u bilo kakvom moru: za to postoje bazeni.

• 1

#55 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 February 2019 - 21:02

Ovaj cijeli razgovor je ionako samo fakultativno - zajebancijske prirode.

Mene zanima grad (može biti i uz more, iako nije nužno) do 250 000 - 300 000 stanovnika, koji mrze partijanje (preporodio sam se kad je su u BXL-u u mom susjedstvu zatvorili dva velika disca i noćna kluba) ali ima sređenu prometnu i medicinsku infrastrukturu, muzeje i galerije. Poželjne temperaturne amplitude: da zima ne pada ispod nule (poželjno 3-4), a da se ljetne temperature ne penju iznad 18-20 (poželjno 16-17). Kontinent nebitan, (iako ne podnosim Aziju i Afriku: otrovne i napasne životinje, ne volim egzotičnu vrst prirode, tj onu koja je sveprisutna, džungle i to, volim staklenike tipa Kew Gardens), mrzim kupanje u toplim morima - Mediteran, Karibi, Pacifik, zapravo u bilo kakvom moru: za to postoje bazeni.

Skotska?  ;)

• 1

#56 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 February 2019 - 21:54

...

:+1:

Uze mi rec iz usta - a bas sam malopre trazio ovo:

...

• 0

#57 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 13 February 2019 - 22:01

Skotska?  ;)

Meh.

Izgleda ipak će biti Treviso ili okolica. Volio bih negdje u Trentu, no tko poživi - pričat će.

@Kinik

ovo nije baš fer od tebe starino, dogovor stoji ?!

Edited by ironside, 13 February 2019 - 22:48.

• 0

#58 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 February 2019 - 23:56

San Francisco, ili Berkeley. Izvvnrodno okruženje, ali kad magla udari, ništa lepo čevek da pomisli.
+:

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
  • 0

#59 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 February 2019 - 03:20

Samo da primetim da topik nije "Gde cete da se umir(ov)ite" :) …….  neko ce i u vikendicu u Ritopeku ili Sopotu. Neko, kao Zoran u Alabami. Topik je vrlo precizan.

• 0

#60 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 February 2019 - 14:50

...

... @Kinik

ovo nije baš fer od tebe starino, dogovor stoji ?!

???

Nije mi bas jasno, pa ako moze na pp.

...

• 0