Jump to content

Photo
- - - - -

Penzija ...... Tajland, Vijetnam, Kambodza, Filipini ..... neko zainte

• Please log in to reply
62 replies to this topic

#31 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 29 August 2018 - 15:34

Razumjem ja tebe druze, nego tema ode na opis zeljenih putovanja, a ne gdje ces odzivjeti te zadnje godine.

Zao mi je shto nisam konkretniji, ali "projekat" je kao shto sam i naglasio u najranijoj mogucoj fazi, praktichno samo su "sredstva odobrena", a za "pochetak radova" ce biti potrebno 5-6 godina.

Iz tvojih postova o poltichkoj situaciji u jednoj egzotichnoj zemlji i nekih fotografija jasno mi je da bi imao shta da kazesh na ovu temu, nisi ni stidljiv .... xaxaxa , ali bi bilo nepristojno da insistiram.
  • 0

#32 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 August 2018 - 15:56

Ako dobro razumem tvoje pitanje. Hteo sam da kazem da ne zelim njihovu paznju! Kad sam ja govorio srpskohrvatski jezik "ufitiljiti" je znacilo umisliti, smatrati itd.

:D

Iz konteksta posta sam zaključio šta si hteo da kažeš, ali sam reagovao jer si na još jednom mestu nešto slično napisao, a ufitiljiti nikada nije značilo umisliti, verovatno si zaboravio. 

• 0

#33 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 29 August 2018 - 16:08

Zao mi je shto nisam konkretniji, ali "projekat" je kao shto sam i naglasio u najranijoj mogucoj fazi, praktichno samo su "sredstva odobrena", a za "pochetak radova" ce biti potrebno 5-6 godina.

Iz tvojih postova o poltichkoj situaciji u jednoj egzotichnoj zemlji i nekih fotografija jasno mi je da bi imao shta da kazesh na ovu temu, nisi ni stidljiv .... xaxaxa , ali bi bilo nepristojno da insistiram.

Ja sam isto u grupi "vidi snijega j*&bo njega". Jos sam i bos po glavi tako da mi tropska vlaga nece kosu frckati.

Mi se mozemo spakovati kad hocemo i otici. To je prednost i sto ne moram na 100 stvari razmisljati. Prodam cigle u NL i to je to. 

Ovdje se djeca brzo osamostaljuju tako da cemo odluku donijeti kad oni stanu na svoje noge. 

• 0

#34 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 August 2018 - 16:26

Iz konteksta posta sam zaključio šta si hteo da kažeš, ali sam reagovao jer si na još jednom mestu nešto slično napisao, a ufitiljiti nikada nije značilo umisliti, verovatno si zaboravio. 

100% :lol+:

Glavno je da je jasno sta sam hteo da kazem.

• 0

#35 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 August 2018 - 17:01

Ja sam isto u grupi "vidi snijega j*&bo njega". Jos sam i bos po glavi tako da mi tropska vlaga nece kosu frckati.

Mi se mozemo spakovati kad hocemo i otici. To je prednost i sto ne moram na 100 stvari razmisljati. Prodam cigle u NL i to je to. 

Ovdje se djeca brzo osamostaljuju tako da cemo odluku donijeti kad oni stanu na svoje noge. 

Cuj vidi snega. Realno je ocekivati, sledecih 15-20god ostavim skijanje, blago receno necu vise biti u formi. Medjutim, ocekujem da cu uvek pozadinu moce da smestim u neki brod/gliser, ili auto i da divljam, dok mogu da se krecem.

Ako nema u blizini ko da me zakrpi, tu necu da budem. Osnovni mi j je kriterijum da ima ko da me skrpi i ako zivot moze da ide dalje, sutra je novi dan. 

:P

Whiskey je takodje bitan!

• 0

#36 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 29 August 2018 - 17:38

I sta kad sva ta interesantna mjesta vidis? Nakon 6 mjeseci si sve vidio i probao. Sta kad sve to prodje? Nije peMzija godisnji odmor.

Radi se lifestyle-u. Sa penzijom sa Zapada, na Thailandu ili Cambodi mozes da zivis carski: jedes svakog dana egzoticna i ukusna jela; zivot sa manje stresa i brige - prilicno je laid back nacin zivota tamo. Zemlje sa velikm seksualnim slobodama - pogotovo Thailand. Topla klima tokom cele godine i - izuzetne plaze i more! More toplo za kupanje preko cele godine. Lokalno stanovnistvo prijateljski raspolozeno.
Jedino sto imaju period sa mosunskim kisama - to je u periodu april- oktobar. Tada primaju i do 2000 ml padavina po sezoni.
Ipak, preseljenje na Thailand je pravi izbor za Jashara, po mom skromnom misljenju.
P.S. a za one koji vole hladnu klimu, mislim da je Norilsk ok. Mislim, dovoljno je hladan. Mozda je Jakutsk jos hladniji.
  • 0

#37 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 August 2018 - 19:54

Radi se lifestyle-u. Sa penzijom sa Zapada, na Thailandu ili Cambodi mozes da zivis carski: jedes svakog dana egzoticna i ukusna jela; zivot sa manje stresa i brige - prilicno je laid back nacin zivota tamo. Zemlje sa velikm seksualnim slobodama - pogotovo Thailand. Topla klima tokom cele godine i - izuzetne plaze i more! More toplo za kupanje preko cele godine. Lokalno stanovnistvo prijateljski raspolozeno.
Jedino sto imaju period sa mosunskim kisama - to je u periodu april- oktobar. Tada primaju i do 2000 ml padavina po sezoni.
Ipak, preseljenje na Thailand je pravi izbor za Jashara, po mom skromnom misljenju.
P.S. a za one koji vole hladnu klimu, mislim da je Norilsk ok. Mislim, dovoljno je hladan. Mozda je Jakutsk jos hladniji.

Sta se radi o lifestyle-u, kad si u penziji, onda si penzioner! Cinjenica da jedes u restoranu, to ne menja. Neces ici na coke parties, jer ne mozes fizicki to da podneses. Stoga nemojmo da se vrtimo u krugu, sto bih ja voleo da sam ovo mogao, kad sam bio mali i snazan.

Sta je lifestyle?

• 0

#38 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 30 August 2018 - 03:16

Koliko smarate a covek lepo pitao. Po ostalim vukojebinama sam putovao, ali sam ziveo na Filipinima i u Maleziji. Filipini su verovatno najlepse mesto na svetu koje sam video, priroda na Palawanu je neverovatna, bilo pre par godina na nekom glasanju 10 najlepsih plaza, 3 su bile tamo. Proguglaj El Nido i videces. Oni su tamo vrlo nakloni US, sto je super pocev od toga da te niko ne bi ni popreko pogledao do prodavnica koje bi imale robu koja ti je poznata. Cak su imali i neke plakate organizujte svoju penziju ovde. Ljudi su... a sta znam... hobiti. Vrlo su prijatni, ali nemoj ocekivati niti da ces imati ortaka za pivo, niti da ces pricati o Kantu sa nekim. Posto planiras penziju, ne zanima te posao tamo. Vrlo je lepo konektovano mesto sa ostatkom Azije, leti se non stop Air Asia u lokalu i ostale avio komp svuda drugde. Hrana je ok... hriscanska su zemlja, znaci svinjce moze, ima alkohola, itd... na lokalnu moras da se naviknes: to su mesta koja nisu bas autenticna pa se odrazava i na hranu. Mix kineske, spanske i lokalne i dobijes svinjetinu u slatkom sosu koja je fujbljak. 

Sta ne valja: to je prilicno sirotinjsko mesto, mada od toga se mozes insulirati (da iskoristim naucen izraz). U Manili nemoj da ti padne na pamet da zivis, ima samo jedna pristojna oblast, sve ostalo zaboravi, guzve nesnosne, itd... To je oblast gde ima tajfuna, znaci vlaga + kisa je konstanta par meseci godisnje (meni za cudo nije smetalo toliko). Sve je manje vise bezbedno, osim onog najjuznijeg ostrva gde su vazda neki sukobi, a imaju i svoju veselu isis druzinu. Ima par vulkana, jedan mislim da radi. Ali glavni problem tamo je zemljotres po meni. Ako nisi ziveo u tom podruzcju onda bi vreovatno bio iznenadjen nekim sitnim potresima od 4-5 rihtera, oni sa tim zive. Liftovi su puni obavestenja waiting for the big one i slicno.

Malezija je meni ostavila fenomenalan utisak. Mesto je cisto, sjajno organizovano, infrastruktura kao na zapadu. Isto su neki cudan mix raznih kultura i tamo se cini da to sve nekako funkcionise OK. Indijci, Malajci, Kinezi... svi zive i svi su nekako ok jedni s drugima. Umereno muslimanska zemlja, sto ce reci alkohol neces piti za Ramazan, ali ces ga naci svuda. Ostale religije otvoreno su prikazane, sto je meni bilo neverovatno (mada je moja greska jer sam ja ocekivao nesto nalik Saudijskoj). Lokalci su super prijatni, nemaju tu distancu kao na ME. Sretao sam dosta ljudi sa kojima mozes normalno da razgovoaras. Jeftino jeste, ali ne kao na Filipinima isto tako bede nema na svakom koraku cim izadjes iz svog bubble-a. Imaju dosta prirodnih lepota, mada su meni Filipini u tom segmentu neprevazidjeni. Klima je vise monsunska, sto ce reci kisa-vlaga bez nekog vetra. Nisam toliko proputovao zemljom da mogu da komentarisem, ali ono okolo KL-a sto sam video je bilo fenomenalno: cisto, organizovano bez bede. Onaj deo koji mozda tebi ne bi pasovao ovde je sto to JESTE zapadna zemlja na istoku. Tako da ako gledas nesto potpuno drugacije gde ces sa slamnatim sesirom i japankama ceo dan gledati u more za 2$ po danu, ovo mozda i nije mesto za tebe. Isto tako, ovde se ne zajebavas sa drogom. Meni su otvarali lekove posle svakog leta a kazne za posedovanje mislim da su od decenije pa do smrti. Mada ni filipini sa onom budalom se opasno primicu tome. 

Ove ostale zemlje sam posecivao kao turista, meni je Vijetnam npr prelep, Indonezija isto. Ali sve je to no no za zivot.... barem kako ja to shvatam. 

• 3

#39 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 30 August 2018 - 08:23

Whiskey je takodje bitan!

Uz viski na Sejselima ce lokalni Takamaka rum biti redovno koriscen. Ili mozda ipak da napravim neku svoju rakiju (baka).

Of the home brews, kalou or palm toddy is made of fermented palm sap, baka of fermented sugar-cane juice,

and lapire of fermented juice of various vegetables (e.g. potatoes, lentils) or fruit. Baka and lapire tend to be
considered together and are often enriched with commercial sugar (less often in the case of baka). They have an
alcohol content of around 8–9% by volume. All home brews are consumed usually within days of the
fermentation being completed.

• 0

#40 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 10 February 2019 - 16:45

Sto se tice Tajlanda, been there done that. Moj jako dobar drug se sa 40 godina penzionisao i zivi na Tajlandu. On je iznad ona 4 sloja ljudi koja sam pobrojao, ima para ko da je dobio na lutriji, s' tom razlikom da ih je zaradio. Nema nijednog prijatelja lokalca. Tajlandjani jednostavno ne ulazu u prijateljstva, njima je samo familja pravi prijatelj. 90% expata su penzionisani automehanicari iz Svedske i masinbravari iz Nemacke, a pola njih je doslo tamo da bi se izivljavali na ladyboys i maloletnicama. Ja tamo ni u ludilu ne bih mogao da zivim.

Vidish, znachi sposoban chovek, zaradio kintu mlad i otishao da zivi tamo. A ti …… been there done that.

Pa dobro, ja nisam rekao da je ziveti tamo ultimate solution. Nekome ce biti kao u raju, neko ce jedva chekati da se vrati kuci, kao ti.

S obzirom da te slabo razumem izgleda ce se meni tamo dopasti.

Recimo, shto bi meni smetali shvedski automehanichari i Shvabe mashinbravari? Moze sa njima biti mnogo bolja zajebancija i provod nego sa 'ajde recimo ….. inzenjerima ili doktorima. Uglavnom I jeste :). A I ne moram sa njima imati nikakav kontakt, kako mi se hoce.

Ladyboys me ne interesuju, maloletnice josh manje. Nisam sklon nikakvom izivljavanju, osim na forumu  :D . Drushtvo mladih ZENA je vrlo pozeljno, uvek.

Drugo, zashto bih ja morao da se druzim sa lokalcima? Pa ne idem ja u penziju da sklapam prijateljstva. Zapravo i ne trebaju mi.

Shto bi rekao Michel Houellebecq ….  People are suspicious of single men on vacation, after they get to a certain age: they assume that they're selfish, and probably a bit pervy. I can't say they're wrong.   :wicked: 

Radi se o proceni da bi mi jedan bezbrizan zivot u dobroj klimi, sa fantastichnim krajolikom, odlichnom hranom, sa ljudima koji nisu previshe zainteresovani za tebe, ali se prijateljski ophode,  vishe odgovarao od predvidljivog velegradskog zivota. I to je sve, tako da tvoje been there …… meni nishta ne znachi.

Edited by Denis Jasharevic, 10 February 2019 - 17:46.

• 0

#41 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 February 2019 - 18:57

...

@ Denis

Ja bih vrlo pazljivo proucio sve aspekte te odluke, zato sto mnoge stvari samo na prvi pogleda izgledaju privlacno, ali umeju da zavaraju, pa i da imaju tuzne / ruzne posledice.

Ipak, taj svet - to je drugi svet.

Ako im pogledas istoriju (a nije bas pacifisticka) videces da tu ima svega i svacega - pocev od onog cuvenog malajskog 'amoka', pa to elementarnih novokomponovanh prevara / opasnosti po zdravlje / zivot / novac.

Gde god je novac / zhemskadija / pice - tu je i rizik.

Niko ti ne garantuje da neces popiti neku tableticu u nekom 'koktelu' i probuditi se na nekom djubristu bez svega a sa povecim posledicama. Neoj ni misliti da bi ti policija ili neki lokalni organ pomogao.

Oni su svesni da si dosao da platis, pa ako platis malo vise - tako ti je zapalo.

;)

...

• 0

#42 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 12 February 2019 - 00:13

Vidish, znachi sposoban chovek, zaradio kintu mlad i otishao da zivi tamo. A ti …… been there done that.

Pa dobro, ja nisam rekao da je ziveti tamo ultimate solution. Nekome ce biti kao u raju, neko ce jedva chekati da se vrati kuci, kao ti.

S obzirom da te slabo razumem izgleda ce se meni tamo dopasti.

Recimo, shto bi meni smetali shvedski automehanichari i Shvabe mashinbravari? Moze sa njima biti mnogo bolja zajebancija i provod nego sa 'ajde recimo ….. inzenjerima ili doktorima. Uglavnom I jeste :). A I ne moram sa njima imati nikakav kontakt, kako mi se hoce.

Ladyboys me ne interesuju, maloletnice josh manje. Nisam sklon nikakvom izivljavanju, osim na forumu  :D . Drushtvo mladih ZENA je vrlo pozeljno, uvek.

Drugo, zashto bih ja morao da se druzim sa lokalcima? Pa ne idem ja u penziju da sklapam prijateljstva. Zapravo i ne trebaju mi.

Shto bi rekao Michel Houellebecq ….  People are suspicious of single men on vacation, after they get to a certain age: they assume that they're selfish, and probably a bit pervy. I can't say they're wrong.   :wicked: 

Radi se o proceni da bi mi jedan bezbrizan zivot u dobroj klimi, sa fantastichnim krajolikom, odlichnom hranom, sa ljudima koji nisu previshe zainteresovani za tebe, ali se prijateljski ophode,  vishe odgovarao od predvidljivog velegradskog zivota. I to je sve, tako da tvoje been there …… meni nishta ne znachi.

Pa eto, ako su ti masinbravari i nizi srednji sloj oduvek bili raja, onda ces se medj Tajlandskim expatima osecati kao riba u vodi. Oni su verovatno neiscrpni izvor informacija gde moze da se nadje jeftinija a perverznija zenska i gde mogu da ti stave drogu u pice. Sto se lakih droga tice, oni su sad legalizovali medical marijuana, tako da si tu pokriven. 

Sto se tice zenskog sveta, ne znam da li si to ranije cuo, ali jednom kada ti Tajlandjanka postane devojka, neces biti samo njen sugar daddy. Izdrzavaces i mamu i tatu i sestru na fakultetu a i njenog "brata" sa kojim ce te upoznati, a koji je najverovatnije njen zakoniti muz. To je jednostavno tako, ti si za njih beli covek kome pare izlaze iz usiju, o od tebe se ocekuje darezljivost za celu familiju. Dalje, svakog meseca ces morati da ides u banku da dokazes da si ziv da bi ti banka pustila penziju na racun. Ranije Tajlandjanke nisu prijavljivale kad im beli muz umre da bi nastavljale da primaju penziju. Tako se dogodilo da je na papiru bilo puno stogodisnjaka iz Evrope koji su uredno primali penziju a 10+ godina se nikome nisu javili niti ih niko nije video u javnosti. 

Edited by ObiW, 12 February 2019 - 00:15.

• 0

#43 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 12 February 2019 - 01:30

Pa eto, ako su ti masinbravari i nizi srednji sloj oduvek bili raja, onda ces se medj Tajlandskim expatima osecati kao riba u vodi. Oni su verovatno neiscrpni izvor informacija gde moze da se nadje jeftinija a perverznija zenska i gde mogu da ti stave drogu u pice. Sto se lakih droga tice, oni su sad legalizovali medical marijuana, tako da si tu pokriven. 

Sto se tice zenskog sveta, ne znam da li si to ranije cuo, ali jednom kada ti Tajlandjanka postane devojka, neces biti samo njen sugar daddy. Izdrzavaces i mamu i tatu i sestru na fakultetu a i njenog "brata" sa kojim ce te upoznati, a koji je najverovatnije njen zakoniti muz. To je jednostavno tako, ti si za njih beli covek kome pare izlaze iz usiju, o od tebe se ocekuje darezljivost za celu familiju. Dalje, svakog meseca ces morati da ides u banku da dokazes da si ziv da bi ti banka pustila penziju na racun. Ranije Tajlandjanke nisu prijavljivale kad im beli muz umre da bi nastavljale da primaju penziju. Tako se dogodilo da je na papiru bilo puno stogodisnjaka iz Evrope koji su uredno primali penziju a 10+ godina se nikome nisu javili niti ih niko nije video u javnosti. 

Znam da su legalizovali medicinku pre par meseci, inache bi bilo nategnuto, jer su ko Saudi-Arabija po tom pitanju.

Nije mi "nizi sloj" raja, naprotiv ……. Ali nemam nishta protiv mashinbravara i vodoinstalatera. Ne smatram sebe nikakvom elitom, obichan chovek, kao i oni. To shto sam malo vishe uchio, prochitao, proshao  …….. me ne pravi "vishim slojem". Zashto? Pa zato shto nisu ni oni svi isti. Upoznah neke koje ne bi menjao za 10 "vishi sloj" ortaka. Opushteniji su, bolje se zajebavaju.

Darezljive sam prirode, kada imam za sebe imam i za one oko mene ……. pa ce biti i za novu "familiju".  :D Darezljivost ima kao i sve ostalo svoje granice. Ako devojci nisam dovoljno dobar, crveni karton, ulazi druga sa klupe za rezerve. One su sa tim veoma dobro upoznate …... rizik je njen.

Sve uslove ispunjavam za penzionersku vizu, a do banke 1 mesechno cu da prezivim. U banci rade mlade sluzbenice :D

Da se zenim bilo gde, pa i na Tajlandu - nameru nemam. Sve ostaje mojoj bivshoj i deci. Btw. ja se nikada nisam razveo, separated vec 10 godina. Oni ce znati kada dodje vreme da pokupe pepeo. 

-------------------------

Verovatno ne pratish ……. ali tamo je sve teze dobiti neku vrstu trajnog boravka ………. shto je za mene dobro. Raste mi cena, a smanjuju se troshkovi.  :wicked: Zivelo slobodno trzishte.

Edited by Denis Jasharevic, 12 February 2019 - 01:40.

• 0

#44 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 12 February 2019 - 01:42

...

@ Denis

Ja bih vrlo pazljivo proucio sve aspekte te odluke, zato sto mnoge stvari samo na prvi pogleda izgledaju privlacno, ali umeju da zavaraju, pa i da imaju tuzne / ruzne posledice.

Ipak, taj svet - to je drugi svet.

Ako im pogledas istoriju (a nije bas pacifisticka) videces da tu ima svega i svacega - pocev od onog cuvenog malajskog 'amoka', pa to elementarnih novokomponovanh prevara / opasnosti po zdravlje / zivot / novac.

Gde god je novac / zhemskadija / pice - tu je i rizik.

Niko ti ne garantuje da neces popiti neku tableticu u nekom 'koktelu' i probuditi se na nekom djubristu bez svega a sa povecim posledicama. Neoj ni misliti da bi ti policija ili neki lokalni organ pomogao.

Oni su svesni da si dosao da platis, pa ako platis malo vise - tako ti je zapalo.

;)

...

Imam ja tamo vec poznanike, zive 6 meseci tamo, 6 ovde. Iz razloga koje navodish Filipini su otpali. Postalo je zayebano.

Tajland je sigurniji od Vrnjachke Banje. Vijetnam izgleda isto, prijatelj mi se vraca ovih dana pa cu znati vishe.

• 0

#45 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 12 February 2019 - 13:10

Sve što sam mogao da istražim a da ima veze s najudaljenijim naseljenim tačkama Planete - istražio sam. Izbor se definitivno suzio na Francusku Polineziju, otok Wallis & Futuna. Kućica, brodić za big game fishing i ja zadovoljan. Što manje sveta, to bolje. Jezik je francuski, što mi kao frankofonu takođe odgovara. Iskoristio bih priliku da bar jednom odande posetim ostrvce Pitkern (Pitcairn), dom potomaka pobunjenika sa broda Bounty.

Samo što dalje od mainlanda.

Edited by barracuda, 12 February 2019 - 13:14.

• 0