Jump to content

Photo
- - - - -

Penzija ...... Tajland, Vijetnam, Kambodza, Filipini ..... neko zainte

• Please log in to reply
62 replies to this topic

#16 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 29 August 2018 - 03:16

Mozda sam trebao napomenuti da cu, nadam se, biti relativno "mlad penzioner"  :lol+: definitivno < 60. Takodje je izgleda bitno naglasiti da postoje ljudi kojima vrucina prija, ne smeta, vec naprotiv, zima i kratki dani. Ne znam zashto je to tako teshko za shvatiti, nisu takvi ljudi retki. Ispostavilo se da prezir prema lepom vremenu oznachava nobl karakter osobe, chime se ja zaista u zivotu nisam zamlacivao, niti sam zainteresovan.

Ja cu verovatno biti neko ko ce imati opciju da se penzionise rano, medjutim penzija me ne privlaci. Ako i odlucim, to ce biti nesto sto je relativno tropikal, po vremenu. Zimu ne podnosim, a ocekujem da cu je jos manje podnositi sa vise godina.

Ali kao i mrd zamisljam negde gde imam pristup komforu, znaci dobar medical insurance, relativno dobar pristup putovanju. 

U ovom trenutku idealna kombinacija zvuci kao NYC i London tokom proleca i leta, i zima recimo Izrael, ali ako ne onda bi zima bila negde na Karibima.

Inace bih volela da posetim Australiju i procenim licno da li mi se svidja.

• 0

#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 August 2018 - 05:03

Pretpostavljao sam da ce se topik pretvoriti u "Gde bi ste VI zeleli da se penzionishete". Nema u tome nishta loshe, nisam ni ochekivao da ce se javiti 50-tak ljudi koji su posetili Tajland (ili navedene siromashnije, ali neizvikane alternative). Dobro bi doshao sada legendarni forumash Yoyogi sa svojim iskustvom nekoga kome je supruga Tajlandjanka i koji je jedno vreme bombardovao sa tajlandskim prichama. ali on je opravdano odsutan.

Mozda sam trebao napomenuti da cu, nadam se, biti relativno "mlad penzioner"  :lol+: definitivno < 60. Takodje je izgleda bitno naglasiti da postoje ljudi kojima vrucina prija, ne smeta, vec naprotiv, zima i kratki dani. Ne znam zashto je to tako teshko za shvatiti, nisu takvi ljudi retki. Ispostavilo se da prezir prema lepom vremenu oznachava nobl karakter osobe, chime se ja zaista u zivotu nisam zamlacivao, niti sam zainteresovan.

Par forumasha nije apdejtovalo svoja znanja o ovoj zemlji, josh izgleda iz '70 proshlog veka, koju posecuje 30-40 miliona turista godishnje, top 10 u svetu i definitivno imaju pogreshnu predstavu . Za dobijanje tzv. penzionerske vize koja vam omogucava neprekidan boravak postoji i uslov koji je ochigledno odredjen potraznjom, a to je dokaz o minimalnom prihodu od 2000 US dolara po osobi mesechno. Nije to ni mnogo ni malo, ali govori o "jer smo tako u mogucnosti" stavu tajlandske vlade.  :lol+:

Ja vec neko vreme planiram, a sledece godine najverovatnije i posecujem tu zemlju sa par svojih prijatelja koji su takodje zainteresovani. Jedan je vec tamo 6 meseci godishnje. Prezadovoljan.

Na kraju, uz par prigodnih klipova koji slede o smeshtaju, zivotu i zabavi boravak tamo ne iskljuchuje kupovinu stana po prilichno povoljnim cenama, chak i ugostiteljskog biznisa u ortashtvu, zatim putovanja u vreme tajlandske kishne sezone, Japan, Koreja, Australija, koje treba videti, a tako je blizu. Meni to izgleda privlachno, za nekoga nocna mora ……… ali i obratno  :D

Cuj, mlad penzioner, ko te to lozi, pa vec si mator. Ja planiram da se parkiram, cim deca diplomiraju, sto ce reci 5-7 godina, inace bih vec sada zatvorio vrata karijere i otvorio radionicu za friziranje automobila i camaca. No, to je samo zbog toga sto ne umem da ne radim, inace mi ic ne treba. Na zalost ni ja ni moja gazdarica ne umemo da ne radimo, daklem prokletstvo vecnog pokreta. Kao sto rekoh penzija, samo u US, il negde blizu da mogu da se za manje od sata prevezem kad treba da me krpe.

Sto se tice putovanja u starosti, ima tu puno mesta koja hocu da obidjem.

1) Fiji,

2) Japan

3) Australija, ali Sidney, Malburn i Cambera)

4) Tahiti,

5) Nema vise

K'o sto rekoh, ja sam jako low maintenance! 

• 0

#18 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 29 August 2018 - 05:25

Ja cu verovatno biti neko ko ce imati opciju da se penzionise rano, medjutim penzija me ne privlaci. Ako i odlucim, to ce biti nesto sto je relativno tropikal, po vremenu. Zimu ne podnosim, a ocekujem da cu je jos manje podnositi sa vise godina.

Ali kao i mrd zamisljam negde gde imam pristup komforu, znaci dobar medical insurance, relativno dobar pristup putovanju. 

U ovom trenutku idealna kombinacija zvuci kao NYC i London tokom proleca i leta, i zima recimo Izrael, ali ako ne onda bi zima bila negde na Karibima.

Inace bih volela da posetim Australiju i procenim licno da li mi se svidja.

Naravno, svako ima svoj plan. Razmatrao sam neke od nabrojanih stvari.

Ako sam dobro razumeo mog prijatelja on placa 200$ mesechno privatno osiguranje jer nema nikakvo. Ja sam prilichno siguran da internacionalno osiguranje, koje sada imam "besplatno", imam pravo da zadrzim u penziji po nekoj bagateli od 70 dolara mesechno. Tajland ima mnogo privatnih bolnica, JCI akreditovanih sa americhkim menadzmentom i lekarima shkolovanim u Americi (200 njih samo u najpoznatijoj bolnici u Bangkoku). Masa Amera dolazi ovde na operacije, razlog ……. bypass ovde 12 hiljada, kuci 70-200 hiljada.

Dobar pristup putovanju …… shta mislish kako ovde dodje godishnje 35 miliona turista?

Komfor …… 1-bedroom ovde sa velikim bazenom i izuzetno dobro opremljenim gymom krece od 360$ mesechno (Phuket) ….. ti znash da je to cena garaznog mesta u Londonu i New Yorku.  :lol+: U mojoj zgradi nema ispod 1400.

Edited by Denis Jasharevic, 29 August 2018 - 05:37.

• 0

#19 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 29 August 2018 - 05:29

Cuj, mlad penzioner, ko te to lozi, pa vec si mator. 

Nema lozenja, napisah "relativno mlad", s ozirom da je "nova moda" odlazak u penziju sa 72 ili 75. ............…. 58-godishnjak im moze biti dete  :D a imam josh dosta da guram do tada, otprilike techno kao I ti..

Edited by Denis Jasharevic, 29 August 2018 - 05:36.

• 0

#20 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 August 2018 - 05:39

Nema lozenja, napisah "relativno mlad", s ozirom da je "nova moda" odlazak u penziju sa 72 ili 75. 

Razumeli smo se. Ja se nasalih, posto se setih mog caleta, koji je u svojih 50 bio starac. 

Jedino sto se s'tobom ne slazem, ili da kaze, takom ne verujem da bih se ja sigurno osecao tamo, iako bih mogao da platim i osiguranje, a verovatno i poslugu. Nekako nikada nisam verovao tom delu sveta. Kao sto rekoh moj licni problem da ne verujem nekome za koga mislim da bi svoju majku prodao za pare. :)

Istrazi Grand Bahamas, oni su na 60 milja od Floride West Palm Beach. Relativno je jeftino, $2k je dobra suma.

• 0

#21 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 29 August 2018 - 05:52

Istrazi Grand Bahamas, oni su na 60 milja od Floride West Palm Beach. Relativno je jeftino, $2k je dobra suma.

Nikakvi Bahamas. Mislish da mi pod stare dana treba josh samo da iskusim crnachki rasizam. Raspitaj se malo bolje.

Personal safety: Overall, Thailand is a safe nation in which to travel.  Physical attacks and other crimes against "the person" are far less likely than in many other "developed" nations.

• 0

#22 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 29 August 2018 - 06:28

...

hint: (*) planina Kukavica / okolina Surdulice.
:rotflmao:

...

893192868fbb0947df6327eb828e4481.jpg6dfae86e167a25c6d8fbef7588e7eee6.jpg4205249a18a6eb21a7a1fc304094442b.jpgf09c6ec36c55adc18912afd65f3afabb.jpg
  • 2

#23 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 August 2018 - 11:43

...
2) Druga stvar da ne moram da maltretiram decu, posto su ufitiljili da treba da se brinu o nama, ili meni,
...

To, ufitiljili, se koristi u značenju utanjili, smanjili...

Kod tebe ...?

• 0

#24 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 29 August 2018 - 13:16

Dobar pristup putovanju …… shta mislish kako ovde dodje godishnje 35 miliona turista?

Komfor …… 1-bedroom ovde sa velikim bazenom i izuzetno dobro opremljenim gymom krece od 360$ mesechno (Phuket) ….. ti znash da je to cena garaznog mesta u Londonu i New Yorku.  :lol+: U mojoj zgradi nema ispod 1400.

Ja imam licnu averziju prema mestima u kojima vlada generalno siromastvo a u turistickim delovima je raj na zemlji. Ne poznajem taj deo sveta pa mozda gresim da je to slicno Mexiku i Dominikani?

Posto si bio, kakvi su generalni uslovi za zivot?

• 2

#25 marejosip

marejosip
  • Members
  • 1,739 posts

Posted 29 August 2018 - 13:29

Nazalost, iako verujem da je chista fantazija, nemam taj gen ugradjen i kolikogod to zvuchi tupavo u kontekstu price o ovim zemljama koje jesu prirodne lepotice, mene uzbudjenje chak i kod bisera prirodne arhitekture drzi maksimalno sat-dva, posle chega pochinjem da kibicujem gde je zgodno mesto za popiti hladno pivo  :s_d: , tako da su moja interesovanja potpuno drugachija. Istrazivanje okeanskih dubina chak nalazim ekstremno opasnim …… mora da se shalish  :s_w: , to bi moralo debelo da mi se plati.

Onda razumem. :D  Tajland/ Vijetnam su zato zemlje gde pored sjajne prirode postoji jos mnogo sadrzaja i zanimljivih mesta koja mogu da se vide tako da verujem da sta god odaberes neces pogresiti. :) I ja bih voleo da ako je neko bio u  tim egzoticnijim zemljama postavi nesto ovde, volim da citam izvestaje sa putovanja. :)

• 0

#26 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 29 August 2018 - 13:34

I sta kad sva ta interesantna mjesta vidis? Nakon 6 mjeseci si sve vidio i probao. Sta kad sve to prodje? Nije peMzija godisnji odmor. 

• 1

#27 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 29 August 2018 - 14:14

Ja imam licnu averziju prema mestima u kojima vlada generalno siromastvo a u turistickim delovima je raj na zemlji. Ne poznajem taj deo sveta pa mozda gresim da je to slicno Mexiku i Dominikani?

Posto si bio, kakvi su generalni uslovi za zivot?

Da sam bio ne bih postavljao topik vec prichao kako je tamo. Nisam bio, planiram sledece godine. Ove sam bio u Meksiku. Slazem se s tobom. Sirotinja jeste I jedno I drugo, relativno, ali eto ...... Ako ja dodjem i troshim svoj novac tamo vishe cu im pomoci nego shto vrishtim libtardirano kako su sirotinja, zar ne. Pregledao sam jedno 100 sati YouTube materijala, Ameri, Oziji, Englezi .... expats vlogeri .... vrlo korisni klipovi ilustrivani primerima.

Generalno je zabluda da su tako siromashni. Dobro shkolstvo, zdravstvo, vredni su i ne pate od srBskog nebesko-faraonskog sindroma :), hocu da zivim kao Shvedjanin, sad i odmah :)! Svet treba da nam se pokori i prizna nashu superiornost!
  • 0

#28 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 29 August 2018 - 14:27

I sta kad sva ta interesantna mjesta vidis? Nakon 6 mjeseci si sve vidio i probao. Sta kad sve to prodje? Nije peMzija godisnji odmor.

Tachno. Shta onda? Pa nishta, shvatish da si se zayebao, pokupish svoje prnjice i vratish se odakle si doshao, mnogo bogatiji za jedno zivotno iskustvo, za neki "ljubavni suvenir" :), za dobro vreme provedeno sa ljudima koje nikada ne bi sreo, sa zalechenom reumom :), usput i ushtedish neki novac.

Onda nastavish po starom ..... Chekash da prodje zima 7 meseci :, idesh u pub gde the svi znaju vec 30 godina, igrash pikado .... uzbudljivo, zar ne?

Edited by Denis Jasharevic, 29 August 2018 - 14:28.

• 1

#29 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 29 August 2018 - 14:36

Tachno. Shta onda? Pa nishta, shvatish da si se zayebao, pokupish svoje prnjice i vratish se odakle si doshao, mnogo bogatiji za jedno zivotno iskustvo, za neki "ljubavni suvenir" :), za dobro vreme provedeno sa ljudima koje nikada ne bi sreo, sa zalechenom reumom :), usput i ushtedish neki novac.

Onda nastavish po starom ..... Chekash da prodje zima 7 meseci :, idesh u pub gde the svi znaju vec 30 godina, igrash pikado .... uzbudljivo, zar ne?

Razumjem ja tebe druze, nego tema ode na opis zeljenih putovanja, a ne gdje ces odzivjeti te zadnje godine. 

• 1

#30 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 August 2018 - 15:11

To, ufitiljili, se koristi u značenju utanjili, smanjili...

Kod tebe ...?

Ako dobro razumem tvoje pitanje. Hteo sam da kazem da ne zelim njihovu paznju! Kad sam ja govorio srpskohrvatski jezik "ufitiljiti" je znacilo umisliti, smatrati itd.

:D

• 1