Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

KK Partizan 2018/19

• Please log in to reply
8200 replies to this topic

#136 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 27 August 2018 - 18:33

Onom sto mu Zvezda u srcu  :D   

To bi bio ultimativni test pobedjivanja sujete, i za jednog i za drugog. 

to bi bila koalicija kvaziopozicionara.

• 0

#137 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 27 August 2018 - 18:42

Naravno, jedan opet budžet 5 miliona, drugi proteran iz zemlje.
  • 5

#138 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 27 August 2018 - 22:24

Dal mi verujes da sam o ovome ozbiljno razmisljao. Ostoja ponudi lovu za Filipa, i sta se desava? Bukvalno Nebojsa nema drugog izbora osim da uputi poziv
za povratak u klupsku kosarku jednom selektoru obliznje reprezentacije.

Ja sam Fiću čak i razmatrao kao opciju u onoj našoj playless sezoni. Šta znam, ja o njegovim igračkim kvalitetima imam bolje mišljenje od većine ljudi na forumu. Ali dobro, to je verovatno do moje percepcije, jer nikada nije igrao za ekipu za koju navijam.

Ma nešto se mislim, mnogo vi kukate na Fićka. Je l' ste vi stub srpstva? Jeste. E pa, i nepotizam je jedan od stubova srpstva, srpski brend i deo tradicije. Molim lepo, stub do stuba. Bio nekad u osnovnim školama predmet koji se zove čuvari tradicije. Taman bi Čović femili mogla da uđe i u udžbenike, tamo negde pored Cecinih pesama.

A što se tiče kombinacije Čović - Dule, ja najozbiljnije mislim da bi oni bili odličan tim.
  • 1

#139 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 27 August 2018 - 22:35

Arsenije da ne mastamo, igrac je pod ugovorom :D

Inace, ja mislim da je JR Chox konacno sazreo, pronasao pravu sredinu i zelim mu da jos dugo igra kosarku na istom mestu.
  • 6

#140 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 August 2018 - 09:02

@Isiah
Partizan je još uvek u Pioniru ☕
  • 0

#141 uvrnuto

uvrnuto
  • Members
  • 1,005 posts

Posted 28 August 2018 - 12:17

20.9. protiv Mornara, Superkup.

https://www.aba-liga...ws.php?id=40490
  • 0

#142 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 28 August 2018 - 12:20

Nikolić: Kokoškov mi je rekao - Partizan pravi potez

Slovenački reprezentativac Aleksej Nikolić prezadovoljan je dolaskom u Partizan i šansi da napreduje u klubu za koji navija od malih nogu.

nikolic.jpg

Posle potpisivanja ugovora sa crno-belima na Instagramu je objavio navijačku fotografiju iz Arene, a u razgovoru za Sport klub pričao je o prvim nedeljama u ekipi iz Humske, odluci da dođe u Partizan, očekivanjima, saradnji sa Igorom Kokoškovim...

"Sve je super, od prvog dana osetio sam pozitivnu energiju od svih u klubu, saigrača... Mnogo su mi pomogli da se adaptiram i da završim neke logističke stvari. Stvarno sam prezadovoljan super se osećam. Jedva sam čekao da počnemo pripreme," kaže Nikolić, koji je u Partizan došao posle tri sezone provedene u nemačkom Brose Basketu.

Da li ste bili iznenađeni kada je stigao poziv Partizana. Koliko je bilo teško odlučiti se za dolazak u klub koji poslednjih godina nije na nekadašnjem nivou?

"Kad je stigao poziv brzo smo se dogovorili. Imamo iste ideje, isto razmišljamo. Nije bilo teško da se odlučim za dolazak u veliki, ambiciozan klub, sa mladim igračima. Partizan može meni da pomogne, ali i ja njemu. Imam još mnogo prostora da napreduje i igram na višem nivou. Izuzetno sam zadovoljan što sam došao u Beograd."

Crno-beli na raspolaganju imaju mnogo mladih igrača koji će uz iskusnije Novicu Veličkovića i Đorđa Gagića imati zadatak da se umešaju u borbu za trofeje. Koliko je to opterećenje?

"Činjenica je da smo mladi, alo to može da bude naš veliki plus. Gladni smo igre, dokazivanja i rezultata. Svi momci su dobri i savršeno dobro znaju u kom klub igraju. Ubeđen sam da će hemija biti prava i da ćemo biti u stanju da postižemo prave rezultate. Pritisak? Uvek postoji neki pritisak, ali na kraju se sve gleda kroz rezultat. Naše je da igramo i uživamo što smo ovde i da se borimo za klub. Vremenom će sve doći na svoje mesto."

Dugoročni cilj Partizana je povratak u Evroligu, a uslov je osvajanje ABA lige koja će ove sezone biti izuzetno jaka?

"Biće teško, ali znamo i mi svoje kvalitete. Ne treba da se bojimo, već samo da izađemo na teren i pokažemo ko smo i šta smo. Treba dobro da se spremimo. Verujem da ćemo biti u top formi kad počne sezona," naglašava Nikolić koji će za saigrača imati čoveka koga je nekada bodrio sa tribina.

"Novica i ja u istom timu - razmišljao sam o tome. Baš lepo. I on je igrao u Bambergu. Jedva čekam da sve počne i da igramo zajedno."

nikolic1.jpg

Prošlog leta sa reprezentacijom Slovenije osvojili ste zlatnu medalju sa Evropskom prvenstvu. Koliko vam je značila saradnja sa Igorom Kokoškovim, koji je pre odlaska u SAD radio i u Partizanu?

"Čestitao mi je Igor. U kontaktu smo, ponekad razmenimo poruke. Čuo sam se i sa koncidionim trenerom Miljanom Grbovićem. I on je bio zadovoljan što dolazim u Partizan. Srećni su zbog mene i misle da sam napravio pravi potez. Inače, rad sa Igorom i zlato iz Istanbula svima nam je pomoglo. Košarkaški smo mnogo napredovali i svi igrači koji su kasnije potpisali dobre ugovore moraju da mu budu zahvalni. Nažalost, ne znam da li će Kokoškov moći i dalje da bude naš trener. Ja se nadam..." rekao je Nikolić koji je karijeru počeo u sarajevskim Sparsima zajedno sa Amarom Gegićem, letošnjom akvizicijom Partizana iz minhenskog Bajerna.

-------------------------------------------------------

sportklub

Edited by Ne sam Safete, 28 August 2018 - 12:20.

• 2

#143 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 28 August 2018 - 12:56

Dresovi su dosta dobri, ali mislim da je moglo da se poradi na dizajnu brojeva. 

• 1

#144 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 28 August 2018 - 13:12

je li ovo  oprema za novu sezonu ili samo za trening ... nema mi logike da treniramo u dresovima

edit: ili komentarises opremu za trening :)

Edited by Ne sam Safete, 28 August 2018 - 13:13.

• 0

#145 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 28 August 2018 - 13:14

Ne bih rekao da je trening oprema. Suvise dovrseno izgleda.

• 0

#146 JustRead

JustRead
  • Members
  • 326 posts

Posted 28 August 2018 - 13:20

Sta fali brojevima, ok su... meni nedostaje malo vise bele, mozda u nekog drugoj garnituri bude, ipak pruge su mi neprevazidjene i za Partizan i za Zvezdu. 

• 0

#147 JustRead

JustRead
  • Members
  • 326 posts

Posted 28 August 2018 - 13:21

Inace, mislim da nisu dresovi... pogledajte igraca iza Aleksejevog levog ramena - niti broja, niti grba, niti natpisa Partizan...Tako da bih pre rekao da je ovo trening oprema. 

• 0

#148 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 28 August 2018 - 13:23

Sve je to za basket.

Tekma, pranje, trening, trening, pranje, tekma, pranje.
  • 0

#149 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 28 August 2018 - 13:25

Izblijedice do pocetka sezone  :P

Samo da ne puste boju kad ih ekonom opere

Edited by Ne sam Safete, 28 August 2018 - 13:26.

• 0

#150 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 28 August 2018 - 13:26

Drugi deo sezone protivnici u tamnoj opremi, poslati dopis na vreme.
  • 2