Jump to content

Photo
- - - - -

Pitanje oko alimentacije

• Please log in to reply
91 replies to this topic

#61 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 August 2018 - 15:23

Meni je zaista zao sto se svaka zivotna stavka po pitanju Srbije zavrsava ostrenjem one stvari i objasnjavanjem da je zivot u Srbiji bolji nego tamo negde. S'gledista osobe koja zastupa taj stav je ocigledno tako, inace bi kopala i rukama i nogama da se iskopa i potencijalne jame zvane Srbija! Zivot obicnog beraca malina u sredjenom drustvu i masinskog VKV radnika  u Srbiji su nebo i zemlja, jer berac moze da plati ceo mesec zivota, a VKV-ac u Srbiji ce da krivi razvod i alimentaciju od 50evrica koje mora da placa. ovaj berac malina izdrzava celu porodicu u zemlji koju je napustio.

Sto se tice razvedenih inzenjerki, njima ne treba alimentacija, posto imaju dovoljno da si kupe pristojno mesto(kucu, stan) za zivot i da plate day care. Ne mislim da je na mestu porediti Srbiju i bilo koje ekonomski sredjeno mesto. Uff, zaboravio sam ta druga mesta nemaju "D\UShU".

:lol+:

sve je samo u sirini vidika. Neko voli popa, neko popadiju, neko popovu ceru!

• 1

#62 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 August 2018 - 16:42

...

... sve je samo u sirini vidika ... neko voli popa, neko popadiju, neko popovu ceru! ... 

Ja sam od pocetka video samo povrsnu, alavu, inzenjerku-fuzbaljerku.

Attached File  BCZV inzenjerka-fuzbaljerka.jpg   34.39KB   0 downloads

Ne znam gde vise spada, u ono Chorbino - 'treba ti lova', ili Balasevicevo - 'racunajte na mene'!

:rotflmao:

Takvi nesretnici koji u zivotu pojure samo 'lovu', obicno samo to i dobiju.

No, bice samo jedan neuspesan izlet iz 'suterena', tek da se vidi kako i tamo ima 'mladih, pametnih, lepih, uspesnih i u perspektivi - bogatih'.

Pa da ljubitelji navale!

:D

...

• 0

#63 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 August 2018 - 17:10

Nema nikakve potrebe za izvinjenjem, ja sam se samo zezao. Lepo je chuti razlichite stavove, ali na forumu se ochekuje da svoje stavove i branish.

Nigde u svetu za alimentaciju nije predvidjeno da ona izaziva WOW efekat, vec da ljudi moraju preuzeti odgovornost za svoj nakot. :)

Wow efekat ce izazvati alimentacija zene Novaka Djokovica kada se budu razveli, nekog tupavog fudbalera ili narodnog urlatora, za nas gologuziju to ne vazi. Od nas se ochekuje da uplatimo koliko je predvidjeno, ko hoce moze i vishe, a da i sami prezivimo i imamo nekakav zivot. Ne treba zwboraviti da ta deca dolaze i kod nas, roditelja Koji ne zivimo sa njima, vikendima i praznicima, na shkolskim raspustima.

U tom kontekstu alimentacija od 1000 evrica je u Srbiji prava retkost i upravo izaziva WOW, bar shto se mene tiche.

To je isto kao kada bih ja placao mesechno 6000 dolara, samo ima jedan mali problem ..... To je vishe od moje plate :).

Edited by Denis Jasharevic, 20 August 2018 - 17:14.

• 2

#64 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 20 August 2018 - 17:15

Meni je zaista zao sto se svaka zivotna stavka po pitanju Srbije zavrsava ostrenjem one stvari i objasnjavanjem da je zivot u Srbiji bolji nego tamo negde. S'gledista osobe koja zastupa taj stav je ocigledno tako, inace bi kopala i rukama i nogama da se iskopa i potencijalne jame zvane Srbija! Zivot obicnog beraca malina u sredjenom drustvu i masinskog VKV radnika u Srbiji su nebo i zemlja, jer berac moze da plati ceo mesec zivota, a VKV-ac u Srbiji ce da krivi razvod i alimentaciju od 50evrica koje mora da placa. ovaj berac malina izdrzava celu porodicu u zemlji koju je napustio.

Sto se tice razvedenih inzenjerki, njima ne treba alimentacija, posto imaju dovoljno da si kupe pristojno mesto(kucu, stan) za zivot i da plate day care. Ne mislim da je na mestu porediti Srbiju i bilo koje ekonomski sredjeno mesto. Uff, zaboravio sam ta druga mesta nemaju "D\UShU".

sve je samo u sirini vidika. Neko voli popa, neko popadiju, neko popovu ceru!

Nope, zivot u Srbiji nije bolji (novcano) nego tamo negde, nego nije bas toliko los (ekonomski gledano).

Nikada ni za sta u zivotu ne bih grebala rukama i nogama, zao mi je sto me mozda vidite kao neku predatorku, to zaista nisam.

@Kinik

Sinjore Kinik, Vas cu uvek pamtiti kao osobu sa "sta ste danas kuvali" i receptom ovce :D

Nadasve inteligentna individua, ali od onih svesnih i intelektualno dominantnih, koji znaju da budu i bezobrazno nekulturni. Jbga, niko nije kriv sto je glup.

Neka bude da sam i fudbalska "kromanjonka" koja misli da je lova u zivotu sve.

Iako sam sigurna da o ljubavi znam mnogo vise od Vas.

Sportski pozdrav.

Da i slazem se da sam malo prenaglila, jeste odlicno da vam bivsi suprug uplacuje 1000e, ali je i barem podjenako tuzno sto je moralo da dodje do toga.

I da se ispravim, znam da bi me jako povredilo da me muz ostavi, mada znam da je to i nemoguce, barem do punoletstva :D, pa zato i rekoh da bih pokusala da mu uzmem sve sto mogu (a tu mislim na ono sto bi mi zakonski pripadalo).
Verujem da ne bih mogla da ostanem sa njim u prijateljskim odnosima u smislu da nikada nisam verovala u musko zenska prijateljstva.

No da ne idemo u dalje offove, posto nije lakp komunicirati ovde sa neistomisljenicima, pozivam vas sve sutra da navijate za Zvezdu u 21h :P

Edited by BojanaCZV, 20 August 2018 - 17:25.

• 0

#65 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 August 2018 - 17:41

ja nisam nikoga uvredila samo sam iznela svoje misljenje o alimentaciji i braku i zaradama trenutnim u Srbiji za visokokvalifikovan kadar koji radi za privatnika.

Pa nisi ti nikoga uvredila, i iznela si svoje misljenje, ali tvoje misljenje nije zasnovano na realnim cinjenicama, nego na nekim izuzecima. U Beogradu sa prosecnom platom od 500 evra, naravno da je 1000 evra alimentacije vau suma. Nema potrebe uvlaciti tu "bol dece", cesto je to u stvari najbolja varijanta za decu, zamisli koja je to bol za njih da zive u situaciji u kojoj je jedan ili oba roditelja nesrecno? Kakvo je to okruzenje za decu?

• 0

#66 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 August 2018 - 18:21

...

... 

Ja sam dva puta sretno razveden. 
;)
Sa jednom kcerom i jednim pastorkom. Imam povece iskustvo i nekoga ko je placao alimentaciju i nekoga kome nisu placali alimentaciju cak i kad sam bio 'samohrani otac'. Nisam je ni trazio. Nisem hteo da se petljam u neciji ocigledan mess / zivotni haos.
Ta Darling #1 je od starta jurila 'lovu', tj. 'ljubav'. U studentskom dobu to je bilo nekako skoro simpaticno, mislis, dobro samo provincijalka, stesace se. No nije.
Udavala se 4 puta. Svakom muskarcu je rodila po jedno dete da ga veze (zadnjem nije mogla, bila je okasnila). Ne bih rekao da je znala sta je ljubav, niti sta su deca, pa cak ni 'lova' koju je svu spiskala. Nisam se nimalo pretrzao oko toga - samo sam joj rekao - zivi zivot kako hoces, no sta ce deca da ti kazu, tek ces a cujes! I bilo je tako.
Cesto postoji tendencija sa se preko 'dece / ljubavi' naplati nesti prirodno propalo u zivotu, sto moze doci posle obicnog treptaja okom - eto, odjednom se nekome svideo neko drugi. Eto drame!
:rotflmao:

Vrlo rano sam samog sebe naucio da ovcama ne zagledam pod rep, vec da ih pristojno trosim. Tj. pripremim.
(moja Late Mother se cudila kako necu neku 'finu ovcu', pa sam joj objasnio. Nije mogla da ukapira - gde si to naucio / ko te je naucio!? To je zato sto sam posle prve sitne lazi umeo kandidatkinju da sutnem iz mog zivota).

Biram da budem 'nekulturan'. Prema nekima. Nisam kriv sto su glupi.
Ne interesuje me sta o 'ljubavi' zna neka likinja opsednuta novcem. To nije za 4um.
Ne interesuju me 'ni prenagljivanje, lazi, prenemaganje' - pa ne placam to ja!

Bajke oko ostavljanja / vernosti / uzimanja svega - ostavljam ljubiteljima. Mahom su to fantazije isisane iz prsta. Raznorazna neispunjena obecanja. Tj. prema Marfiju - prevelika ocekivanja daju male rezultate, mala ocekivanja daju male rezultate.

Sto se tice 'inzenjera / projektanata / arhitekata etc, etc, - imao sam jako puno posla sa njima. Ogromna manjina, pojedinci, individualci su pristojan svet, ostali - neinteligentna, umisljena seljacija, navrla u grad da se 'progospodi'. Nije im poslo za rukom. Ostali veciti 'terenci'.

A kad su u pitanju 'sportski navijaci' - toga se klonim / grozim do gadjenja.
'Navijati' za neki lokalni kriminalni gangsteraj dilera, ubica i ostalih civilizacijskih nakaza?
:yucky:

Nije svako 'starleta', pa ni ona 'shpanska'.
To su obicno u startu zivotni invalidi.

...

• 1

#67 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 August 2018 - 19:24

Da i slazem se da sam malo prenaglila, jeste odlicno da vam bivsi suprug uplacuje 1000e, ali je i barem podjenako tuzno sto je moralo da dodje do toga.

Eto, :) a to je ujedno i sve shto sam hteo da kazem, lepa cifra za lokalne prilike. Iako je taj shto "placa" hiljadarku pobegao :D, shto nas ostavlja da se zapitamo koliko ih je takvih u Srbiji, tj. Da li se mogu nabrojati na prste jedne ruke ili bi morali da posudimo par prstica i sa druge :).

Shto se navijanja tiche, nazalost necu moci, tetka, lek ..... sve joj je loshije :)

Edited by Denis Jasharevic, 20 August 2018 - 19:26.

• 0

#68 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 August 2018 - 20:30

Nope, zivot u Srbiji nije bolji (novcano) nego tamo negde, nego nije bas toliko los (ekonomski gledano).

Nikada ni za sta u zivotu ne bih grebala rukama i nogama, zao mi je sto me mozda vidite kao neku predatorku, to zaista nisam.

Spoiler

Znao sam da ces da kazes novcano, kad tamo negde nema duse. Ja kazem da je zivot svuda lepsi, nego u Srbiji, ali to je opet stvar ukusa, da li neko voli da bude siguran u svoj zivot, ili voli da moze da bije okruzenje. :lol+:

• 1

#69 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 August 2018 - 21:02

Znao sam da ces da kazes novcano, kad tamo negde nema duse. Ja kazem da je zivot svuda lepsi, nego u Srbiji, ali to je opet stvar ukusa, da li neko voli da bude siguran u svoj zivot, ili voli da moze da bije okruzenje. :lol+:

Nisam ni primetio ……. pa znash kako …… u Srbiji su bolje shkole, putevi, bolnice  :lol+: ….. a "novchano" je malo zayebano  :rotflmao:

Njoj je kvalitet zivota ochigledno crvena zvezda  :lol+:

Edited by Denis Jasharevic, 20 August 2018 - 21:02.

• 0

#70 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 August 2018 - 21:36

Ostavila si me zbunjenu, novcano nije bolji ali ekonomski nije los.

Sta to treba da znaci?

Po standardu SR spada u zemlje treceg sveta (realno).

Na osnovu prosecne plate prosecan gradjanin u Beogradu zivi sa 20$ dnevno, ako to nije ekonomski lose, nemam pojma sta je.

Edit: samo za uporedjenje, klinac koji ima 18 godina, ima srednju, u Filiju, zaradjuje 11$ po satu, radi part time (kuva kafu i pravi sendvice u Wawi), i zaradjuje vise od dva puta prosecnu platu u SR za mesec dana, part-time!!! Ili da iskoristim tvoj primer, zaradjuje vise od visoko kvalifikovanog inzinjera u SR koji radi kod privatnika i ima odlicna primanja. Platu koristi kao dzeparac.

Edited by angelia, 20 August 2018 - 21:59.

• 1

#71 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 21 August 2018 - 00:53

ne razumem sta fali Zvezdi, molicu lepo :D

rekoh novcano jer pricamo o novcu.
kulturoloski recimo verujem da nije.

infrastrukturno je bolji, slazem se.

ako me pitate da li je zivot u USA bolji nego u SRB, jeste.
ako me pitate da li je zivot u SRB los, u Beogradu nije.

Radila sam u Meku za 7$ po satu.
za 3.5 meseci rada, ali imala sam i second job, sam kuci donela 7.700$.

SRB je teska zemlja za stalez sa sredjom skolom.
ponajvise zato sto je taj stalez poprilicno neuk, nevaspitan i lenj.

cak se ne moze ni reci da ih je iskvarila nemastina, ja duboko mislim da su razlozi za to neznanje i vaspitanje.

svakako je tema kompleksna.
kao i tema o razvodima.

malo mi upada u oci procenat razvedenih parova overbroad, ali mozda je samo koincidencija.

mozda bi ih i u Srbiji bilo u tom broju, kada bi postojala finansijska sigurnost.

ja samo mislim da ima nacina da se takvi problemi prevazidju, jer se zapravo ne treba ni vencavati ukoliko ne date sve od sebe da to bude za ceo zivot.

posebno mi nisu jasni razvodi posle samo par godina braka.

ali ovo definitivno nije mesto za realno razmatranje, danas sve cesceg socioloskog fenomena, jer niko ne moze iskreno navesti sve ono sto ga je nateralo da se rastavi, kao ni ono sto mu ne dozvoljava da ode.

razlozi koji smeju da se priznaju su uglavnom reda velicine: udaljili smo se, promenio/la sam se, nepremostive razlike.

povrsno gledajuci slucaj sa prvog posta, posle 18 meseci gospodja vec ima ozbiljnog novog partnera, a kolega forumas par neuspelih veza.
meni nije jasno kad i kako pre, ja od obaveza zaista ne bih nasla vremena da tragam za novom osobom, a jos manje da joj se prepustim u smislu poverenja..

@angelia

strasno je koliko pati 8.cerka nase bliske sestre.
cerka kojoj otac ni dok su bili u braku, nije svako vece ni dolazio kuci.
cerka kojoj isti taj otac obeca i danas da ce je voditi negde posle skole, pa se ne pojavi.

to detence majku krivi za razvod i i dalje zeli da joj se roditelji pomire.
svojim sam ocima gledala kako je pocela da drhti kada je videla 'happy home".
to me je taj dan jako pogodilo, nikada necu zaboraviti.

tako da nisam sigurna da li je za dete u tom uzrastu bolje da se roditelji rastave ili ne.
ona nije osecala nezadovoljstvo majke.

a sestra je i sama svesna da je to trebalo da uradi kada je malecka imala 2 godine, a ne sa njenih 5.

no, to je par gde je razvod bio neminovan.

ja govorim o vezama sa oba normalna partnera, gde mislim da ipak u nekom periodu te razmirice mogu i da se nadomeste, ukoliko su partneri spremni da se na neki nacin i zrtvuju.

ali da li smo, i koliko jesmo spremni damo sebe, zavisi samo od samih nas.

i socioloskog statusa.

u Srbiji, ili bilo gde u svetu.
  • 0

#72 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 August 2018 - 01:09

@BojanaCZV

Neu ni da navodim tvoj post. Daj se obuzdaj i spusti loptu. Ovo sto pises ovde je sada samo dodavanje, na gomilu, bez smisla. Dete krivi majku zobg razvoda, dete krivi oca, zbog razvoda, dete krivi sebe zbog razvoda, sve su to legitimni razlozi, ali ne pokrivaju tezu:"Svako moze da napravi dete, ali ne moze svako da bude roditelj(otac/majka)!"

Da se vratim na alimentaciju. 1000 je mnogo i ne treba. Da ne ulazim u filozofiju, sta je potrebno za zdrav zivot:

1) Krov nad glavom.

2) krevet 

3) Cebe

4) Hrana

Ne vidim nigde kola, motor, bicikl.

:P

• 1

#73 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 21 August 2018 - 01:48

ja sam i htela da odem, ali nisam mogla da ne odgovorim ljudima koji su mi replicirali iz postovanja prema sagovorniku.

ali posto je ovakav nacin komunikacije za mene zaista vise neprihvatljiv, zelim vam svima sve najbolje.

svakako niko od nas nista ne gubi :D
  • 0

#74 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 August 2018 - 02:27

...

... daj se obuzdaj i spusti loptu ... ovo sto pises ovde je sada samo dodavanje, na gomilu, bez smisla... dete krivi majku zobg razvoda, dete krivi oca, zbog razvoda ... 

Najagresivnija su deca iz 'traumaticno razvedenih brakova'.

Mahom su odrasli nacisto razmazeni, a ostali kivni na citav svet: zamisli, nije im se dalo nesto, sto im je po difoltu pripadalo!

:frust:

Otud konstrukcije i racionalizacije (jurnjava da se sve 'naplati')

Jednom u nekom nevezanm razgovoru u drustvu, neko se dohvati takve teme - bilo bogo!

Neki lik i neka likinja poceli skoro da se dernjaju. Ja, kao da nesto kazem - ma kakvi, ispadoh kriv za razvod njihovih roditelja / zato sto branim 'razvedene oceve'.

Morao sam da pustim kandze i glas, da ih malo umirim.

Rekoh im - nisam ja kriv sto je tvoj otac (od likinje) naganjao fakultetske asistentice, a tvoj (od lika) voleo da sevrda na sluzbeim putovanjima! Pitajte njih! Niste? A sto mene petljate u tu pricu!?

Mislim da smo tu bili zavrsili.

...

• 0

#75 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 August 2018 - 03:36

ja sam i htela da odem, ali nisam mogla da ne odgovorim ljudima koji su mi replicirali iz postovanja prema sagovorniku.

ali posto je ovakav nacin komunikacije za mene zaista vise neprihvatljiv, zelim vam svima sve najbolje.

svakako niko od nas nista ne gubi :D

Ja bih te molio da procitas svoje postove, iz postovanja prema sebi, da se dobro zamislis sta si pisala i bice ti jasno sta su ti ljudi odgovarali. :)

• 0